Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Technologia UVgel Canona doceniana w regionie EMEA

Technologia UVgel Canona doceniana w regionie EMEA

Jak informuje firma Canon, europejscy dostawcy usług druku, którzy korzystają z plotera Océ Colorado 1640, zauważają znaczny wzrost wydajności produkcji i rozszerzenie możliwości aplikacji dzięki wykorzystaniu technologii UVgel. Ten 64-calowy ploter rolowy jest obecny w naszym regionie od kilkunastu miesięcy.

Według producenta tego rozwiązania, z informacji zwrotnych od ponad 400 dostawców usług druku w regionie EMEA wynika, że z powodzeniem wykorzystują oni nową technologię do produkcji materiałów graficznych i dekoracyjnych. Dane systemowe aktualnych użytkowników pokazują, że inwestują oni w Océ Colorado 1640, aby poszerzyć swoją ofertę i otworzyć nowe możliwości biznesowe. Ploter pozwala bowiem poprawić wydajność pracy i rozszerzyć zakres aplikacji m.in. dzięki temu, że z powodzeniem radzi sobie z drukiem na materiałach wrażliwych na ciepło, a utrwalanie druku przy pomocy światła UV sprawia, że wydruki natychmiast mogą zostać poddane działaniom wykończeniowym, np. laminacji.

Dwie trzecie materiałów drukowanych na Océ Colorado 1640 powstaje w tempie 40 m2 na godzinę niezależnie od rodzaju medium. Wśród nich zaś rośnie udział samoprzylepnych aplikacji – stanowią one ponad 40 proc. wszystkich wydruków produkowanych na tym urządzeniu w regionie EMEA. Szybkość druku przy użyciu technologii Canon UVgel jest znacznie wyższa niż w rozwiązaniach ekosolwentowych i lateksowych. W związku z tym, zgodnie z oczekiwaniami producenta, największą zaletą technologii jest zwiększona wydajność produkcji na co dzień.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu