Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Technologia UVgel Canona doceniana w regionie EMEA

Technologia UVgel Canona doceniana w regionie EMEA

Jak informuje firma Canon, europejscy dostawcy usług druku, którzy korzystają z plotera Océ Colorado 1640, zauważają znaczny wzrost wydajności produkcji i rozszerzenie możliwości aplikacji dzięki wykorzystaniu technologii UVgel. Ten 64-calowy ploter rolowy jest obecny w naszym regionie od kilkunastu miesięcy.

Według producenta tego rozwiązania, z informacji zwrotnych od ponad 400 dostawców usług druku w regionie EMEA wynika, że z powodzeniem wykorzystują oni nową technologię do produkcji materiałów graficznych i dekoracyjnych. Dane systemowe aktualnych użytkowników pokazują, że inwestują oni w Océ Colorado 1640, aby poszerzyć swoją ofertę i otworzyć nowe możliwości biznesowe. Ploter pozwala bowiem poprawić wydajność pracy i rozszerzyć zakres aplikacji m.in. dzięki temu, że z powodzeniem radzi sobie z drukiem na materiałach wrażliwych na ciepło, a utrwalanie druku przy pomocy światła UV sprawia, że wydruki natychmiast mogą zostać poddane działaniom wykończeniowym, np. laminacji.

Dwie trzecie materiałów drukowanych na Océ Colorado 1640 powstaje w tempie 40 m2 na godzinę niezależnie od rodzaju medium. Wśród nich zaś rośnie udział samoprzylepnych aplikacji – stanowią one ponad 40 proc. wszystkich wydruków produkowanych na tym urządzeniu w regionie EMEA. Szybkość druku przy użyciu technologii Canon UVgel jest znacznie wyższa niż w rozwiązaniach ekosolwentowych i lateksowych. W związku z tym, zgodnie z oczekiwaniami producenta, największą zaletą technologii jest zwiększona wydajność produkcji na co dzień.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Accurio Label 190 – pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu