Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Tecnau zapowiada rozszerzenie oferty

Tecnau zapowiada rozszerzenie oferty

Na 2019 rok firma Tecnau zapowiedziała wprowadzenie kilka nowych produktów. Będą to rozwiązania z zakresu prowadzenia wstęgi oraz introligatorskie przeznaczone do stosowania z szybkimi drukarkami inkjetowymi.

Pierwszą z zapowiadanych nowości jest seria maszyn Revolution 50 do wykrawania i sztaplowania arkuszy zadrukowywanych na rolowych drukarkach inkjetowych. Jako pierwsza z rodziny Revolution 50 na rynku pojawi się prezentowana już w październiku zeszłego roku na targach Print 18 w Chicago maszyna Stack 5250 z podwójną sztancą Cutter c52.

Oferta firmy Tecnau ma w tym roku wzbogacić się też o sklejarko-przewijarkę Zero Speed Splicer r40, która ma stanowić uzupełnienie znanej już odwijarki Zero Speed Splicer u40 również wyposażonej w funkcję łączenia wstęgi (splicingu). Jednoczesne zastosowanie obydwu tych urządzeń ma pomóc w pełnym wykorzystaniu produktywności cyfrowej maszyny drukującej.

Trzecia tegoroczna nowość Tecnau to maszyna Libra SR do niskonakładowej produkcji bloków książkowych. Konstrukcyjnie bazuje ona na systemie Libra One umożliwiającym w pełni dynamiczne wycinanie, perforowanie i składanie modułów do automatycznej produkcji nawet pojedynczych egzemplarzy książek, a także samodzielnie (bez ingerencji operatora) przezbrajającym się na różne formaty książek. Libra SR to rozwiązanie tańsze, oferujące niższy poziom automatyzacji, wymaga bowiem ręcznego przełączania pomiędzy różnymi formatami.

W tym roku Tecnau wprowadzi na rynek także kilka rolowych podajników dla arkuszowych drukarek cyfrowych, w tym m.in. SheetFeeder BV dla produkcyjnej drukarki inkjetowej Xerox Brenva HD oraz SheetFeeder T2 dla platformy Riso T2. Systemy SheetFeeder firmy Tecnau montowane są przy wejściu do maszyny i składają się z odwijaka, wykrawarki i mechanizmu transportu arkusza. Umożliwiają one podanie 50 tys. lub nawet większej ilości arkuszy z pojedynczego zwoju o średnicy ok. 125 cm (50 cali).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Kto jeszcze nie odnowił prenumeraty „Świata DRUKU” na rok 2021 lub waha się, czy dołączyć do grona stałych czytelników naszego miesięcznika, niech się spieszy, bo już wkrótce światło dzienne ujrzy styczniowy numer, a w nim wiele bardzo ciekawych artykułów. Napiszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, będzie też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Szczegółowe informacje dotyczące prenumeraty znajdą Państwo TUTAJ. Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych. Zapraszamy!

Ze względu na odwołanie targów Rema firma Atrium organizuje dodatkową edycję odbywających się cyklicznie dni otwartych poświęconych drukowi wielkoformatowemu. Wydarzenie, któremu patronuje „Świat DRUKU”, odbędzie się w dniach 3–5 lutego br. w opolskim centrum demonstracyjnym dystrybutora. Uczestnicy będą mogli poznać możliwości i przetestować kilkanaście maszyn takich marek jak Mutoh, EFI, Artemis, Summa, Neolt oraz media do druku marki Ikonos. Będzie także można zasięgnąć porad specjalistów w sprawie optymalnego doboru rozwiązań.

Nowa edycja Katalogu Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych 2021 jest już na rynku. Publikacja ta stanowi praktyczny przewodnik i skuteczne narzędzie dla pracowników działów marketingu i promocji, prezentujące bazę liderów rynku upominków reklamowych i szeroko pojętej reklamy. Katalog PIAP 2021 w wersji drukowanej powstał w nakładzie 5 tys. egzemplarzy, dostępny jest również w wersji online.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.