Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Tektura opakowaniowa dla segmentu mrożonej i świeżej żywności

Tektura opakowaniowa dla segmentu mrożonej i świeżej żywności

Fot. Stora Enso

Stora Enso poszerzyła portfolio o proekologiczną tekturę opakowaniową przeznaczoną dla rynku świeżej i mrożonej żywności. Tambrite Aqua+ redukuje udział tworzyw sztucznych w opakowaniach, podnosząc jednocześnie poziom ich odzyskiwalności po wykorzystaniu. To kolejny materiał z rodziny Tambrite; produkty z tej serii odznaczają się odpowiednią sztywnością i pulchnością (szczególnie ważne w kontekście opakowań pudełkowych), a także możliwością zadruku, łatwością obróbki i trwałością. Zastosowane tu rozwiązanie Aqua+ to nowa, wodna powłoka dyspersyjna, dostarczająca niezbędny poziom ochrony i bezpieczeństwa żywności.

„Konsumenci oczekują większego udziału proekologicznych, zbieżnych z zasadami GOZ opakowań w ich życiu. Dzięki Tambrite Aqua+ z dumą możemy zaoferować materiał opakowaniowy bazujący na włóknach odnawialnych, zaprojektowany z myślą o jego łatwym recyklingu. Rozwiązanie to potwierdza, że dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii można stworzyć opakowanie z jednej strony spełniające restrykcyjne wymagania zarówno względem świeżej i mrożonej żywności, z drugiej – jeszcze bardziej wymagającej żywności suchej” – mówi Sofia Hallbäck, Business Development Manager, Barrier Solutions w firmie Stora Enso.

W tekturze Tambrite Aqua+ znalazła zastosowanie powłoka dyspersyjna, pozwalająca na zredukowanie ilości tworzywa sztucznego w opakowaniach. Ta ostatnia kwestia jest – jak podkreśla producent – coraz częściej podnoszona przez firmy zajmujące się pakowaniem żywności w kontekście kosztów, m.in. opłat związanych z EPR (rozszerzoną odpowiedzialnością producenta). Tambrite Aqua+ nie zawiera fluorochemikaliów, jest odporna na tłuszcz i wilgoć, a widoczne na niej logo PAP21 potwierdza, że materiał jest łatwo odzyskiwalny – można go poddać recyklingowi wraz z odpadami papierowymi i kartonowymi.

Produkowane przez Stora Enso powłoki dyspersyjne Aqua maksymalizują – jak podaje firma – ilość włókien odzyskiwanych podczas procesu recyklingu, zwiększając jego wydajność. Innymi słowy, dzięki dyspersji więcej włókien może znaleźć tu powtórne zastosowanie, w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami barierowymi. „Poprzez wdrożenie technologii Aqua+ w uznanych rynkowo i posiadających wysoką reputację wśród firm opakowaniowych tekturach z serii Tambrite, kontynuujemy naszą misję sukcesywnego zastępowania materiałów bazujących na surowcach kopalnych produktami odnawialnymi” – podsumowuje Sofia Hallbäck.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.