Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Trzecia generacja ploterów swissQprint

Trzecia generacja ploterów swissQprint

Na tegorocznych targach Fespa w Berlinie zaprezentowano pięć nowych urządzeń reprezentujących trzecią generację ploterów swissQprint. Były to modele Nyala 3, Impala 3 i Oryx 3, a także dwa warianty pracujące z większą prędkością - Nyala 3S i Impala 3S. Każdy z tych płaskich ploterów wykorzystujących technologię LED został rozbudowany o nowe funkcje, m.in. druk w trybie z roli na rolę.

Usprawienia wprowadzone w najnowszej generacji ploterów przez firmę swissQprint objęły m.in. przeprojektowanie konstrukcji karetki z głowicą drukującą oraz systemu obsługi, który teraz ma umożliwiać m.in. łatwiejszą regulację siły podsysu. Nowość stanowią też szybkie wersje 3S modeli Nyala i Impala, dostosowane przez swissQprint do zadań w których priorytetem jest krótki czas realizacji. Osiągają one prędkość do 370 m2/h (Nyala 3S) i 317 m2/h (Impala 3S). Maszyny te rekomendowane są do szybkiego drukowania materiałów przeznaczonych do oglądania z większej odległości, czyli dużych plakatów, banerów i billboardów. Wszystkie modele ploterów swissQprint trzeciej generacji oferują opcję druku w trybie z roli na rolę, z wałkiem rozprowadzającym materiał na maszynie wyposażonym w karbonowe szczotki, które mają eliminować ładunki elektrostatyczne na powierzchni podłoża. Występują one także w wariancie przystosowanym do drukowania na dwóch rolach o różnych szerokościach jednocześnie. Nowe modele dostępne będą u dystrybutorów marki swissQprint od sierpnia.

Istniejąca od 2007 roku firma swissQprint wyprodukowała w ostatnim czasie swoją tysięczną drukarkę. Był to ploter Nyala LED sprzedany do północnej Francji, który opuścił fabrykę w szwajcarskim Kriessern w dniu 11 maja. Jest to największy ploter swissQprint, z polem roboczym o wymiarach 3,2 × 2 m drukujący z prędkością do 206 m2/godz. Biorąc pod uwagę ostatnie trzy lata, model Nyala jest najlepiej sprzedającym się w Europie produktem w swojej klasie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.