Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Trzy nowe drukarki Canon Pixma G

Trzy nowe drukarki Canon Pixma G

Canon zaprezentował trzy kompaktowe i ekonomiczne drukarki z systemem stałego zasilania w atrament, rozszerzając tym samym popularną linię drukarek Pixma G. Nowe modele zaprojektowano z myślą o maksymalnej wygodzie i wydajności pracy w niewielkich środowiskach biurowych. Będą one dostępne od czerwca 2019 r. w sklepie internetowym Canon oraz u oficjalnych partnerów handlowych.

Zaprojektowana z myślą o małych przedsiębiorstwach i biurach domowych Pixma G6050 to wielofunkcyjna kolorowa drukarka z możliwością skanowania i kopiowania, wyposażona w praktyczny, odchylany panel przedni z 2-liniowym wyświetlaczem LCD. Pixma G5050 to kolorowa drukarka z łączem Ethernet dla bezpiecznych połączeń sieciowych oraz obsługą wi-fi do komunikacji bezprzewodowej z urządzeniami mobilnymi. Z kolei Pixma GM2050 to jednofunkcyjna, monochromatyczna drukarka atramentowa, która sprawdzi się w środowiskach drukujących duże ilości czarno-białych dokumentów.

Szybki druk i niskie koszty eksploatacji to zasługa ulepszonych, wysokowydajnych zbiorników z atramentem. Z trzech butelek czarnego atramentu można uzyskać nawet do 18 tys. stron wydruków (Pixma GM2050). Z kolei na jednym zestawie kolorowych tuszów można wydrukować nawet do 7,7 tys. stron na urządzeniach Pixma G6050 i Canon Pixma G5050. Ta wysoka wydajność oraz łatwe, samodzielne uzupełnianie zbiorników z atramentem pozwala ograniczyć przerwy w pracy urządzeń i zaoszczędzić czas dzięki wyeliminowaniu konieczności ciągłego zakupu wkładów z atramentem. Maksymalna wydajność to również zasługa funkcji automatycznego drukowania dwustronnego i pojemności aż 350 arkuszy papieru. Gdy ilość atramentu w drukarce jest niewielka, można ją szybko uzupełnić dzięki specjalnym pojemnikom, zaprojektowanym w celu jak najszybszego „tankowania” urządzenia.

Pixma G6050 i G5050 są bardzo szybkie – drukują z prędkością 13 obrazów czarno-białych na minutę, a wydruki kolorowe z prędkością 6,8 obrazu na minutę. Jednocześnie, jak zapewnia producent, oszczędność kosztów i zwiększenie wydajności w nowych drukarkach serii Pixma G nie wpływają na jakość wydruków. Nowo opracowany z myślą o tych urządzeniach czarny pigmentowy atrament Canon drukuje ostry i wyraźny tekst. Canon Pixma G6050 i Canon Pixma G5050 świetnie nadają się także do druku zdjęć, które w formacie A4 są drukowane bez marginesów. Przygotowanie „odbitki” w formacie 4 × 6 cali zajmuje zaś drukarkom 37 sekund.

Wszystkie trzy modele zapewniają również wygodną obsługę za pomocą urządzeń mobilnych i darmowej aplikacji Canon PRINT (iOS i Android) oraz możliwość drukowania z popularnych platform chmurowych, m.in. Google Drive, Dropbox i Evernote, za pomocą usługi Pixma Cloud Link, a także bezprzewodowo i bezpośrednio z urządzenia mobilnego, wyposażonego w technologie AirPrint (iOS), Mopria (Android) lub Windows 10 Mobile. Dostępne jest również łącze Ethernet. Właściciele firm mogą zdalnie monitorować eksploatację każdej z podłączonych do sieci drukarek w różnych lokalizacjach za pomocą dostępnej online bazy Management Information Base (MIB) firmy Canon. System umożliwia zdalne sprawdzanie poziomu atramentu i liczby wydrukowanych na wybranym urządzeniu stron, tak aby nowe zasobniki z atramentem czy papier zamówić z wyprzedzeniem, przed wyczerpaniem zapasów.

Canon Pixma G6050 i Pixma G5050 pozwalają na wydruki na wielu nowych nośnikach, w tym na magnetycznym papierze fotograficznym, samoprzylepnym papierze fotograficznym i kwadratowym papierze fotograficznym.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Wielkanocny, rodzinny czas za nami, na horyzoncie majówka i spotkania w gronie przyjaciół, tymczasem zespół „Świata DRUKU” intensywnie pracuje nad majowym wydaniem naszego miesięcznika. Przygotowujemy je z myślą o nadchodzących wielkimi krokami targach FESPA Global Print Expo 2019 (Monachium, 14–17.05.2019 r.), targach Film Video Foto (Łódź, 23–25 maja) i Targach Plastpol (Kielce, 28–31 maja), na których będzie ono dystrybuowane.

Polski Drukarz, wydawca magazynu „Świat DRUKU” i organizator szkoleń i konferencji branżowych w ramach Akademii Wiedzy, zaprasza na 2. konferencję „Jak wzmocnić brandy? Projektowanie i produkcja innowacyjnego opakowania”, która odbędzie się 16 maja br. w sali konferencyjnej C w Centrum Expo XXI w Warszawie. Konferencja organizowana jest przy wsparciu firm MERCK, Reprograf-Grafikus i SCORPIO, partnerem wydarzenia jest spółka Multifol. Konferencja jest forum wymiany doświadczeń pomiędzy właścicielami marek, projektantami, agencjami reklamowymi, producentami opakowań, etykiet i materiałów promocyjnych oraz ich dostawcami.

Program wydarzenia zapowiada się niezwykle interesująco.

Już za trzy tygodnie, 14 maja br., w Monachium rozpoczną się targi druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo 2019. Przypominamy, że specjalnie dla naszych Czytelników mamy dwa kody promocyjne, upoważniające do otrzymania bezpłatnego jednodniowego biletu wstępu na to wydarzenie. Wystarczy przy rejestracji na stronie FESPA Global Print Expo podać kod

FESH923 lub FESA931

Koszt biletu przy zakupie on-line bez użycia kodu promocyjnego wynosi 40 euro.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu