Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Trzy nowe drukarki Canon Pixma G

Trzy nowe drukarki Canon Pixma G

Canon zaprezentował trzy kompaktowe i ekonomiczne drukarki z systemem stałego zasilania w atrament, rozszerzając tym samym popularną linię drukarek Pixma G. Nowe modele zaprojektowano z myślą o maksymalnej wygodzie i wydajności pracy w niewielkich środowiskach biurowych. Będą one dostępne od czerwca 2019 r. w sklepie internetowym Canon oraz u oficjalnych partnerów handlowych.

Zaprojektowana z myślą o małych przedsiębiorstwach i biurach domowych Pixma G6050 to wielofunkcyjna kolorowa drukarka z możliwością skanowania i kopiowania, wyposażona w praktyczny, odchylany panel przedni z 2-liniowym wyświetlaczem LCD. Pixma G5050 to kolorowa drukarka z łączem Ethernet dla bezpiecznych połączeń sieciowych oraz obsługą wi-fi do komunikacji bezprzewodowej z urządzeniami mobilnymi. Z kolei Pixma GM2050 to jednofunkcyjna, monochromatyczna drukarka atramentowa, która sprawdzi się w środowiskach drukujących duże ilości czarno-białych dokumentów.

Szybki druk i niskie koszty eksploatacji to zasługa ulepszonych, wysokowydajnych zbiorników z atramentem. Z trzech butelek czarnego atramentu można uzyskać nawet do 18 tys. stron wydruków (Pixma GM2050). Z kolei na jednym zestawie kolorowych tuszów można wydrukować nawet do 7,7 tys. stron na urządzeniach Pixma G6050 i Canon Pixma G5050. Ta wysoka wydajność oraz łatwe, samodzielne uzupełnianie zbiorników z atramentem pozwala ograniczyć przerwy w pracy urządzeń i zaoszczędzić czas dzięki wyeliminowaniu konieczności ciągłego zakupu wkładów z atramentem. Maksymalna wydajność to również zasługa funkcji automatycznego drukowania dwustronnego i pojemności aż 350 arkuszy papieru. Gdy ilość atramentu w drukarce jest niewielka, można ją szybko uzupełnić dzięki specjalnym pojemnikom, zaprojektowanym w celu jak najszybszego „tankowania” urządzenia.

Pixma G6050 i G5050 są bardzo szybkie – drukują z prędkością 13 obrazów czarno-białych na minutę, a wydruki kolorowe z prędkością 6,8 obrazu na minutę. Jednocześnie, jak zapewnia producent, oszczędność kosztów i zwiększenie wydajności w nowych drukarkach serii Pixma G nie wpływają na jakość wydruków. Nowo opracowany z myślą o tych urządzeniach czarny pigmentowy atrament Canon drukuje ostry i wyraźny tekst. Canon Pixma G6050 i Canon Pixma G5050 świetnie nadają się także do druku zdjęć, które w formacie A4 są drukowane bez marginesów. Przygotowanie „odbitki” w formacie 4 × 6 cali zajmuje zaś drukarkom 37 sekund.

Wszystkie trzy modele zapewniają również wygodną obsługę za pomocą urządzeń mobilnych i darmowej aplikacji Canon PRINT (iOS i Android) oraz możliwość drukowania z popularnych platform chmurowych, m.in. Google Drive, Dropbox i Evernote, za pomocą usługi Pixma Cloud Link, a także bezprzewodowo i bezpośrednio z urządzenia mobilnego, wyposażonego w technologie AirPrint (iOS), Mopria (Android) lub Windows 10 Mobile. Dostępne jest również łącze Ethernet. Właściciele firm mogą zdalnie monitorować eksploatację każdej z podłączonych do sieci drukarek w różnych lokalizacjach za pomocą dostępnej online bazy Management Information Base (MIB) firmy Canon. System umożliwia zdalne sprawdzanie poziomu atramentu i liczby wydrukowanych na wybranym urządzeniu stron, tak aby nowe zasobniki z atramentem czy papier zamówić z wyprzedzeniem, przed wyczerpaniem zapasów.

Canon Pixma G6050 i Pixma G5050 pozwalają na wydruki na wielu nowych nośnikach, w tym na magnetycznym papierze fotograficznym, samoprzylepnym papierze fotograficznym i kwadratowym papierze fotograficznym.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu