Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / W Krynicy-Zdroju GRAW zaprezentuje możliwości czyszczenia laserowego aniloksów

W Krynicy-Zdroju GRAW zaprezentuje możliwości czyszczenia laserowego aniloksów

Podczas zbliżającej się konferencji „Etykiety Samoprzylepne – najnowsze technologie”, która odbędzie się w Krynicy-Zdroju w dniach 24–25 października br., GRAW zaprezentuje technologię laserowego czyszczenia aniloksów jako najskuteczniejszą i najbardziej ekologiczną. Podczas demonstracji lasera każdy uczestnik konferencji będzie mógł bezpłatnie wyczyścić jeden zabrany ze sobą wałek rastrowy. W związku z tym zachęcamy zainteresowanych do skorzystania z tej możliwości.

Firma GRAW, która od 25 lat dostarcza drukarniom materiały eksploatacyjne, maszyny i urządzenia, a także oferuje usługi doradztwa, szkoleń oraz czyszczenia (zarówno chemicznego, jak i laserowego), chce udowodnić, że poza wysoką skutecznością i jakością czyszczenia, metoda laserowego czyszczenia aniloksów charakteryzuje się bezpieczeństwem dla powierzchni rastrowych, ceramicznych i chromowych. Zwraca uwagę również na aspekt ekologiczny tej metody: brak wykorzystania chemii i wody, niski pobór energii oraz brak odpadów, które sprawiają, że jest to metoda czyszczenia najbardziej przyjazna dla środowiska.

Więcej informacji o laserowej metodzie czyszczenia aniloksów TUTAJ >>>

Poza laserem na stanowisku GRAW promowany będzie Recyl W200 – płyn do mycia aniloksów w myjkach ultradźwiękowych i ciśnieniowych wraz z myjką ultradźwiękową Recyl NextWave 2. Jak zapewnia dystrybutor, W200 spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa w kontakcie z żywnością (BRC) oraz produktami medycznymi. Jest także całkowicie bezpieczny nie tylko dla środowiska, ale także dla człowieka, co jest szczególnie ważne dla drukarń przykładających wagę do zdrowia swoich pracowników. Każdy produkt chemiczny firmy Recyl jest biodegradowalny według kryteriów OECD, nie zawiera substancji toksycznych, rakotwórczych i mutagennych, nie wykazuje biokoncentracji, a większość produktów Recyl nie zawiera lotnych związków organicznych (VOC).

Zapraszamy!

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Polski Drukarz sp. z o.o., wraz ze współorganizatorami i partnerami, zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Color Managementu na XIII konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy. W tym roku spotkamy się 27 listopada w Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka” przy ul. Przekornej 33 w Warszawie.

Za oknem złota polska jesień, a my już intensywnie pracujemy nad listopadowym wydaniem naszego magazynu. Gros miejsca poświęcimy w nim przygotowaniu materiałów do druku. Zajmiemy się zarządzaniem barwą, standaryzacją, proofingiem, kontrolą jakości. Stąd już blisko do wytworzenia formy drukowej – kolejnym tematem przewodnim będą zatem urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych oraz usługi przygotowania form drukowych. Napiszemy także o najnowszych rozwiązaniach software’owych w zakresie prepressu, automatyzacji produkcji i zarządzania przepływem pracy.
Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest posiadanie funduszy zarówno na inwestycje, jak i na bieżącą działalność firmy. Dlatego poruszymy tematykę faktoringu i leasingu w branży poligraficznej. Nie zabraknie też miejsca dla opakowań klasy premium, projektowania opakowań i rozwiązań do korespondencji masowej.
Serdecznie zapraszamy Państwa do publikacji materiałów reklamowych i PR-owych w listopadowym wydaniu „Świata DRUKU”.

W Ambasadzie Finlandii w Warszawie w dn. 9 października 2019 r. odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany raport VTT Technical Research Center of Finland pt. „Going beyond a circular economy”, skupiający się na wizji przyszłej, zrównoważonej gospodarki. Spotkanie zorganizowano w ramach Polskiego Tygodnia Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (Polish Circular Week), którego celem jest pokazanie, że gospodarka o obiegu zamkniętym to nie abstrakcyjny koncept, ale realny element współczesnego życia gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu