Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / W Strykowie powstanie fabryka opakowań z tektury falistej

W Strykowie powstanie fabryka opakowań z tektury falistej

W Strykowie powstaje drugi park opakowań z tektury falistej firmy Janmar Centrum

Janmar Centrum, producent opakowań z Trzcinicy na południu Wielopolski, zbuduje w Strykowie k. Łodzi swój drugi zakład przetwarzający tekturę. Jego otwarcie zaplanowano na 3. kw. 2022 r. Inwestycja ma kosztować 140 mln zł, jej celem jest zwiększenie mocy produkcyjnych firmy – nowy zakład ma przetwarzać ok. 150 mln m2 tektury falistej rocznie. Powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie fabryki tektury falistej firmy Progroup (o jej budowie pisaliśmy TUTAJ), z którą Janmar współpracuje od kilku lat.

Janmar Centrum działa od 2000 r. i od początku skutecznie realizuje przyjętą strategię rozwoju, wdrażając kolejne inwestycje i poszerzając ofertę swoich produktów, do której należą: opakowania klapowe, wykrojnikowe i opakowania e-commerce, także z kolorowymi nadrukami w jakości Flekso HD oraz opakowania specjalistyczne i wielkogabarytowe. Wśród odbiorców są firmy z Polski i Europy, działające w wielu branżach, m.in.: elektrotechnicznej, motoryzacyjnej, spożywczej, meblowej i chemicznej.

Obecnie przedsiębiorstwo przetwarza ponad 150 mln m2 tektury falistej rocznie i zatrudnia 214 osób. Na początku 2017 r. firma uruchomiła w Trzcinicy nowoczesny park opakowań z tektury falistej. Inwestycja ta, przeprowadzona we współpracy z firmą Progroup, umożliwiła połączenie wyspecjalizowanej produkcji opakowań z wysokowydajnościową produkcją tektury falistej bez problemów logistycznych. Moce produkcyjne wielkopolskiego zakładu okazały się jednak niewystarczające, dlatego Janmar podjął decyzję o budowie kolejnego zakładu, tym razem w centrum kraju, ale znów w integracji z firmą Progroup, która dostarcza surowiec do produkcji opakowań. Ma to zagwarantować stabilność dostaw. Dzięki takiej współpracy, oba przedsiębiorstwa mogą skuteczniej spełniać oczekiwania swoich klientów i szybko reagować na zmieniający się rynek, wciąż pozostając przy tym od siebie niezależne.

Inwestycja w nową fabrykę zostanie podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap obejmie budowę i instalację pierwszych linii produkcyjnych. Jedną z nich będzie najnowocześniejsza i najszybsza obecnie na rynku maszyna typu „Jumbo” firmy Bahmüller Göpfert, o szerokości roboczej 4800 mm, dzięki czemu możliwe będzie rozszerzenie oferty opakowań wielkogabarytowych. W kolejnym etapie przewidziane zostały instalacje kolejnych linii produkcyjnych oraz inwestycja w automatyczny magazyn wyrobu gotowego o wysokości 33 m, zapewniający klientom serwis dostaw na najwyższym poziomie. Docelowo fabryka będzie produkować pełen zakres opakowań z tektury falistej, a moce produkcyjne będę na poziomie 150 mln m2 tektury falistej rocznie. Zakład ma pracować w oparciu o najwyższe standardy w trosce o środowisko, a zainstalowany wewnętrzny automatyczny system transportu wraz najnowocześniejszymi urządzeniami peryferyjnymi mają zapewnić komfort i bezpieczeństwo dla pracowników.

„Jestem przekonany, że dzięki decyzji o budowie drugiej fabryki jeszcze bardziej wzmocnimy swoją pozycję na rynku. Inwestując w nową lokalizację będziemy mogli być bliżej klientów z innej części kraju, a bezpośrednie sąsiedztwo z firmą Progroup pozwoli nam skupić się wyłącznie na produkcji pudeł. Obecna trudna sytuacja rynkowa pokazuje, że tylko firmy o silnej pozycji i ze stabilnym zapleczem w postaci surowca potrafią być wiarygodnymi partnerami dla swoich klientów” – podsumowuje Marcin Gatner, prezes zarządu i właściciel Janmar Centrum.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.