Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Większa wydajność ploterów swissQprint

Większa wydajność ploterów swissQprint

Firma swissQprint poinformowała o zwiększeniu wydajności swoich maszyn do druku dzięki dodaniu do nich nowego opatentowanego przez szwajcarskiego producenta systemu próżniowego o nazwie Tip Switch. Jest on dołączany do wszystkich modele płaskich ploterów: Oryx, Impala i Nyala oraz do rolowego plotera Karibu.

Tip Switch Vacuum zawiera stół próżniowy, podzielony na 256 segmentów, co pozwala na szybkie i łatwe włączanie i wyłączanie poszczególnych segmentów w zależności od potrzeb (dzięki temu można pominąć proces żmudnego maskowania oraz oklejania taśmą). Ponieważ nie ma wycieków powietrza, podciśnienie rozwija pełną siłę i może zatrzymać w miejscu nawet trudne podłoża takie jak tektura falista. Stół próżniowy zawiera również kanał tnący, który zapewnia precyzję przycinania nawet w przypadku cienkich materiałów.
System ten umożliwia ponadto produkcję tandemową – stół próżniowy jest bowiem podzielony na dwie strefy, z których każda jest niezależnie regulowana za pomocą przełącznika. Dzięki temu możliwa jest nieprzerwana produkcja: nośniki są ładowane na stół drukujący na przemian z przodu i z tyłu. Podczas drukowania z jednej strony operator może zająć się ładowaniem drugiej strony, i odwrotnie; wszystko dzieje się bez przestojów, aż do zakończenia serii.

Oprogramowanie umożliwia użytkownikowi regulowanie siły podciśnienia, a także jest w stanie odwrócić ciąg – ​​pompy będą dmuchały zamiast ssać, na stole roboczym utworzy się poduszka powietrzna, która ułatwia obsługę podłoży. Dzięki temu można je ustawiać lub przesuwać bez większego wysiłku i bez ryzyka uszkodzenia materiału. Jak podaje swissQprint, system Tip Switch jest dodatkowo bardzo cichy w eksploatacji i odznacza się ogólnym niskim zużyciem energii, ponieważ pompy próżniowe są sterowane podciśnieniowo (dzięki temu automatycznie redukują moc, gdy wytworzy się wymagane podciśnienie).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Mack-Brooks Exhibitions, organizator targów InPrint, ICE Europe i CCE International podał datę dwukrotnie już odsuwanego w czasie wydarzenia. Mają się one odbyć w dn. 15–17 marca 2022 r. w Monachium.

„Upgrade maszyny drukującej: optymalizacja istniejącego parku sprzętowego i zwiększenie jego wszechstronności” – to tytuł kolejnego webinarium organizowanego 19 maja br. o godz. 10.00 przez firmę Mark Andy z myślą o jej obecnych i potencjalnych klientach. Tym razem wydarzenie koncentrować się będzie na różnych opcjach rozbudowy maszyn tego producenta, pozwalających na realizację nowych aplikacji i wejście na nowe segmenty rynkowe.

Firma Bluejet z Gdańska w ostatnim czasie zainstalowała nową maszynę Durst RHO 2500 wraz z całą zautomatyzowaną linią produkcyjną (automatyczny podajnik i odbiornik). Celem inwestycji jest rozbudowanie oferty oraz zwiększenie możliwości produkcyjnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.