Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Większe możliwości produkcji efektownych etykiet

Większe możliwości produkcji efektownych etykiet

Firma Grafotronic wprowadziła na rynek nową linię o nazwie Haptic, przeznaczoną do produkcji wysokiej klasy ozdobnych etykiet dla sektorów: winiarskiego, alkoholowego i spirytusowego, spożywczego, kosmetycznego, chemicznego, farmaceutycznego i technologicznego. Portfolio modułów zdobiących wchodzących w skład nowej serii obejmuje rozwiązania umożliwiające foliowanie metaliczne, embossing, nakładanie hologramów, lakierowanie wybiórcze, efekty dotykowe i tekstury. W skład linii Haptic wchodzą rozwiązania DCL2 oraz CF2 (wersja kompaktowa).

DCL2 Haptic to w pełni modułowe urządzenie do wykańczania cyfrowego, zaprojektowane do przetwarzania lub drukowania etykiet, które jest w stanie zaspokoić wszelkie potrzeby klientów i rynku w zakresie wysoko przetworzonych etykiet ozdobnych. W myśl koncepcji 100-procentowego bezpieczeństwa na przyszłość każdy moduł jest zaprojektowany tak, aby można go było łatwo modernizować na miejscu w dowolnym momencie. Seria DCL2 oferuje pełne portfolio modułów i opcji.

DCL2 Haptic

CF2 Haptic to kompaktowa wersja linii DCL2 – ma od niej mniejsze wymiary, lecz zbudowana jest z tych samych zaawansowanych technologicznie komponentów. Portfolio modułów zdobiących obejmuje moduł sitodruku płaskiego oraz moduł do tłoczenia na gorąco, umożliwiające foliowanie metaliczne, embossing, nakładanie hologramów, lakierowanie wybiórcze, efekty dotykowe i tekstury.

CF2 Haptic

Grafotronic to szwedzko-polska firma założona w 2004 r., z siedzibą w Europie, centrami sprzedaży i serwisu w Chicago dla rynków obu Ameryk, niedaleko Mediolanu dla klientów włoskich oraz w Bangkoku (Tajlandia) dla rynków Azji Płd.-Wsch. W Warszawie znajduje się nowoczesny zakład produkcyjny o powierzchni 2,6 tys. m2.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.