Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Większe możliwości wykańczania displayów i POS-ów

Większe możliwości wykańczania displayów i POS-ów

Firma Esko, dostawca zintegrowanych rozwiązań w zakresie sprzętu i oprogramowania dla sektora opakowań i druku szerokoformatowego, zaprezentowała nowe narzędzie stanowiące uzupełnienie cyfrowych stołów do obróbki wykończeniowej serii Kongsberg C i XP. VariAngle umożliwia cięcie pod dowolnym kątem od 0° do 60° przy dużych prędkościach, dzięki czemu zapewnia całkowitą swobodę w projektowaniu kreatywnych ekspozytorów reklamowych, dodatkowo znacznie skraca czas potrzebny na konfigurację sprzętu.

„Dzięki zainstalowaniu VariAngle ​​istniejące stoły Kongsberg C i XP są całkowicie samowystarczalne, i z ich użyciem można zrealizować większość kreatywnych projektów. To nowe rozwiązanie eliminuje konieczność zatrzymywania produkcji przy zmianie narzędzi, przez co skraca się czas ustawiania, zwiększa się także prędkość cięcia. Stoły do obróbki wykończeniowej innych marek tną ostrzem o stałym kącie, co oznacza, że ​​konieczna jest zmiana narzędzi, aby dopasowywać cięcie. W przypadku niektórych projektów w procesie produkcji mogą być wymagane trzy lub nawet cztery różne narzędzia skrawające. Tymczasem VariAngle to jedno urządzenie, które tnie proste linie pod dowolnym kątem w odstępach co pół stopnia (od 0° do 60°), i to przy prędkości do 100 m/min. W połączeniu z nowymi funkcjami oprogramowania do projektowania przestrzennych opakowań – ArtiosCAD – narzędzie VariAngle zapewnia nowy poziom kreatywności. Co ważne, oprogramowanie to pozwala na definiowanie pracy narzędzia i tym samym eliminuje konieczność interwencji operatora, co podnosi produktywność o ok. 25%. Specjalnie opracowane połączenie nowego narzędzia i funkcji pomocniczych w ArtiosCAD zapewnia swobodę projektowania – po raz pierwszy można wykonywać cięcie pod kątem 60° w kształcie litery V, co do tej pory było niemożliwe (żadna maszyna na rynku nie potrafiła ciąć pod kątem większym niż 45°). Możliwe stało się teraz także wycinanie łuków pod kątem” – powiedział Knut Johansen, kierownik ds. cyfrowych produktów do finishingu w Esko.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie największego programu inwestycyjnego od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1948 r. Do 2025 r. firma zainwestuje ok. 700 mln euro, z czego 300 mln euro w samych Niemczech.

19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym razem reprezentujących segment akcydensowy (o spotkaniu dla drukarń opakowaniowych pisaliśmy TUTAJ). Główną atrakcją wydarzenia, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej udziałem produkcja autonomiczna.

Drukarnia Colours Factory jako pierwsza firma w Polsce i druga na świecie wdrożyła w 3. kwartale br. nowy system CtP firmy Agfa Offset, obejmujący wielkoformatową naświetlarkę Avalon N24-90XT oraz podajnik umożliwiający bezpośrednią obsługę palet – Skid Loader (to z kolei trzecie tego typu rozwiązanie w skali globalnej). Umowa pomiędzy obiema firmami uwzględnia też kontrakt płytowy, na bazie którego Agfa Offset stała się dostawcą materiałów wykorzystywanych przez drukarnię we wszystkich pracujących tu naświetlarkach CtP.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.