Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Wielkoformatowa drukarka sublimacyjna marki Mutoh

Wielkoformatowa drukarka sublimacyjna marki Mutoh

Mutoh poszerzył swoje portfolio o ploter przeznaczony do sublimacji – XpertJet 1642WR, będący następcą uznanego modelu ValueJet 1638WX i oparty na nowej platformie drukarki XpertJet. Drukarka wykorzystuje nowe, wszechstronne atramenty sublimacyjne japońskiego producenta z serii DS3.

Ploter XPJ-1642WR jest wyposażony w dwie zupełnie nowe, ultraszerokie głowice drukujące Mutoh AccuFine o zmiennej kropli, które zapewniają – jak podaje producent – najlepszą w swojej klasie dokładność drukowania. W połączeniu z nową, opatentowaną technologią i-screen weaving, nowe głowice drukujące zapewnią wyjątkową jakość druku przy wyższych prędkościach produkcyjnych. Ponadto nowa drukarka oferuje liczne – zarówno już znane, jak i zupełnie nowe – technologie Mutoh. Oprócz już wymienionych warto tu wspomnieć przede wszystkim o: druk atramentowy na bazie wody do 1625 mm (63,97 cala); cztery różne wysokości głowicy drukującej; wbudowaną przednią jednostkę suszenia mediów; prędkości produkcyjne: 10 – 15 – 30 – 41 – 52 i 61 m²/h, konfigurację 4 kolorów; podświetlany stół roboczy do sprawdzania widoczności zadania; wysoką użyteczność dzięki wielu nowym unikalnym technologiom rdzenia Mutoh; ulepszoną obsługę i transport mediów; możliwość druku wielkoseryjnego (zmotoryzowane systemy odbierające 30, 40 lub 100 kg); drukowanie przyjazne dla środowiska i wysoki poziom bezpieczeństwa operatora; zbieranie pozostałości atramentu z wymiennymi filtrami.

Uniwersalne atramenty sublimacyjne o zwiększonej gęstości kolorów nowej serii DS3 są kompatybilne zarówno z powlekanymi, jak i niepowlekanymi papierami sublimacyjnymi, a także umożliwiają bezpośredni druk na tkaninach poliestrowych. Są one dostosowane do modeli XPJ-1642WR i XPJ-1682WR.

Na polskim rynku dystrybutorem urządzeń marki Mutoh jest Atrium Centrum Ploterowe.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.