Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Wipak poszerza park maszynowy o kolejną bobiniarkę

Wipak poszerza park maszynowy o kolejną bobiniarkę

Wipak Polska – firma specjalizująca się w produkcji opakowań i przetwórstwie folii dostarczanych przez inne przedsiębiorstwa z Grupy Wipak, zainwestowała w ostatnim czasie w drugą już bobiniarkę Comexi S1 DT (pierwsza taka maszyna pracuje w zakładzie firmy od 2017 r.).

Wipak jest obecny w Polsce od kilku dekad. W 2013 r. firma została przeniesiona do miejscowości Skarbimierz-Osiedle k. Brzegu w Opolskiem, gdzie powstał nowy zakład produkcyjny. Inwestycja ta, idąca w parze z doposażaniem parku maszynowego, pomogła firmie zwiększyć produktywność i poszerzyć możliwości produkcyjne, a w konsekwencji umocnić pozycję na rynku jako centrum druku fleksograficznego w ramach Grupy Wipak. Firma obsługuje przede wszystkim sektor spożywczy i sektor służby zdrowia.

Włodzimierz Glapa, dyrektor zarządzający w firmie Wipak Polska, tak wyjaśnia decyzję o zakupie drugiego egzemplarza tego samego modelu bobiniarki: „Maszyna Comexi S1 DT całkowicie spełnia nasze oczekiwania dotyczące najwyższej jakości przy dużej prędkości w procesach pakowania folii przetwarzanych w naszym zakładzie. Przez kilka lat użytkowania doceniamy jej zalety – po pierwsze oferowane bezpieczeństwo pracy oraz prostą i intuicyjną obsługę urządzenia. Drugi powód zakupu to oczywiście jakość oferowana przez urządzenie, która idzie w parze z wysoką wydajnością procesu cięcia”.

Jak podaje producent, dzięki nowoczesnym elementom sterowania i wysokiemu stopniowi automatyzacji bobiniarka Comexi S1 DT zapewnia wysoką jakość i wydajność nawet w przypadku najbardziej wymagających zadań. Interaktywny i łatwy w obsłudze interfejs umożliwia użytkownikowi automatyczne kalibrowanie prawie wszystkich regulowanych elementów maszyny, w tym rdzeni, noży, głowic laserowych i fotokomórek. Zaawansowany stopień automatyzacji urządzenia pozwala operatorowi załadować rolę do maszyny i dostarczyć gotowe role bez konieczności ingerencji. Głowicowa wersja modelu S1 DT może realizować zadania obejmujące wiele roli wyjściowych. Ponadto można w niej stosować najgrubsze materiały używane na rynku opakowań giętkich, w tym materiały aluminiowe i woskowane oraz inne specjalne lub złożone materiały. Bobiniarka Comexi oferuje szerokie możliwości dostosowania, a także wiele zautomatyzowanych opcji, takich jak stoły do sklejania, automatyczny wyładunek roli, monitorowanie przy użyciu kamery wideo i robotyzacja etykietowania gotowych roli.

Firma Wipak Polska jest częścią Grupy Wipak, fińskiego globalnego dostawcy, dostarczającego opakowania elastyczne do żywności, wyrobów medycznych i produktów farmaceutycznych. Współpraca Grupy Wipak obejmującej 11 zakładów produkcyjnych w całej Europie i firmy Comexi została rozpoczęta w 2005 r. poprzez nabycie pierwszej bobiniarki.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.