Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Wirtualna drupa: Agfa dla druku offsetowego

Wirtualna drupa: Agfa dla druku offsetowego

Na transmisje online do Studia 4D48 w swojej belgijskiej siedzibie w Mortsel zaprosiła w dniach 18–26 czerwca br. offsetowa dywizja firmy Agfa. Podczas webinarów zaprezentowano rozwiązania dla poszczególnych segmentów rynku, od produkcji gazet poprzez druk komercyjny po produkcję opakowań: bezprocesowe i bezchemiczne offsetowe płyty drukowe, systemy automatyzujące i usprawniające pracę działu prepress, nowe wersje oprogramowania do zarządzania produkcją, kontroli jakości, zarządzania barwą, przechowywania i przetwarzania danych w chmurze, a także nowy system rastrowania.

Termin wydarzenia wybrano nieprzypadkowo, gdyż wszystkie te rozwiązania miały zostać przedstawione szerokiej publiczności podczas targów drupa. Nazwa również nawiązywała do największej imprezy poligraficznej na świecie – 4D48 to numer stoiska Agfy w Messe Düsseldorf.

Tematyka webinariów uwzględniała z jednej strony trendy rynkowe i technologiczne, z drugiej – nowe sposoby wykorzystania rozwiązań marki Agfa przez drukarnie offsetowe nastawione na zwiększenie innowacyjności i wydajności produkcji. Wszystkie poruszane zagadnienia wpisują się w realizowany przez firmę program ECO3, którego celem jest uczynienie procesów poligraficznych bardziej ekonomicznymi, proekologicznymi i łatwiejszymi do wdrożenia.

Podczas poszczególnych sesji zaprezentowano takie rozwiązania, jak:

- systemy automatyzacji i robotyzacji CtP, w tym roboty Avalon do przenoszenia i ładowania płyt drukowych;

- raster Spir@l, pozwalający oszczędzać farbę, a tym samym zmniejszać koszty produkcji (więcej na ten temat;

- nowa, 12. już wersja oprogramowania zarządzającego przepływem pracy Apogee oraz platforma Apogee Cloud, pozwalająca na bezpieczne przechowywanie danych i kontrole ich przepływu;

- rozwiązania dla drukarń prasowych: system workflow Arkitex 4.0, narzędzie pozwalające na automatyczne tworzenie kopii danych w chmurze PrintSphere Disaster Recovery oraz moduł myjący do płyt Attiro;

-płyty offsetowe bezprocesowe Eclipse, Adamas (bezwodne, przeznaczone do druku UV i UV LED);

- płyty fotopolimerowe Energy Verve;

- oprogramowanie pozwalające na redukcję zużycia farby InkTune.

Więcej informacji na temat nowości Agfy wkrótce na naszej stronie internetowej i w lipcowo-sierpniowym „Świecie DRUKU”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W tym roku Igepa Polska Sp. z o.o., dystrybutor m.in. papierów poligraficznych, biurowych i materiałów dla reklamy wizualnej, obchodzi jubileusz ćwierćwiecza działalności w Polsce. Świętowaniu towarzyszy hasło: „25 lat Igepa Polska. Z Wami. Dla Was. Dzięki Wam”.

Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejną edycję studiów Podyplomowych „Inżynieria Produkcji w Poligrafii” w roku akademickim 2020/2021. Ich celem jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw, zakładów poligraficznych, nauczycieli szkół o kierunku poligraficznym oraz innych pracowników związanych z przemysłem poligraficznym i opakowaniowym. Rekrutacja trwa do 30 września 2020 r.

Niemiecka firma KHS ogłosiła, że jej system Innopack Kisters oferuje teraz możliwość zbiorczego owijania puszek na żywność i napoje w papier, co stanowi alternatywę dla folii termokurczliwych i opakowań kartonowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.