Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Włosi z drugą maszyną Omet XJet

Włosi z drugą maszyną Omet XJet

W celu zachowania elastyczności produkcji i dostosowania się do zmian na włoskim rynku opakowań, firma Italgrafica, mająca siedzibę w północnej części kraju i specjalizująca się w druku etykiet, zdecydowała się na zainwestowanie w drugą już maszynę hybrydową Omet XJet. Jest to jedyne na rynku rozwiązanie z konfiguracją wieloprocesową, łączącą technologię Durst Inkjet z rozwiązaniami fleksograficznymi firmy Omet, a także urządzeniami do wykańczania i przetwarzania, co pozwala na kompleksową produkcję etykiet w jednym przebiegu.

Dyrektor generalny firmy Italgrafica, Francesco Niorettini, uważa, że technologia hybrydowa ​​ma strategiczne znaczenie dla przyszłości rynku. „Pierwszą maszynę Omet XJet zainstalowaliśmy w 2018 roku. Kiedy nauczyliśmy się pracy z nią, zrozumieliśmy, że jest to rozwiązanie najodpowiedniejsze dla naszego profilu produkcji. Chcemy na niej, oraz na drugiej maszynie, którą wkrótce będziemy instalować, realizować wysokie nakłady, które dotąd drukowaliśmy na maszynach fleksograficznych. Chociaż samo drukowanie jest droższe, ten dodatkowy koszt jest równoważony dzięki temu, że XJet oferuje dużą oszczędność czasu wynikającą z kontrolowania zmiennych danych – szczególnie w zadaniach, w których liczba zmiennych jest wysoka. Biorąc pod uwagę, że czas jest najcenniejszym zasobem, jaki mamy, jego oszczędność przy zmianach pracy rekompensuje wyższe koszty drukowania w porównaniu z fleksografią” – podkreśla Francesco Niorettini i dodaje:
„Kiedy szukaliśmy pierwszej maszyny, wybraliśmy tę oferowaną przez Omet, ponieważ musieliśmy wydrukować określony format w określonych parametrach (chodziło o gęstość wydruku), którego nasi konkurenci nie byli w stanie zaoferować. Ten producent mógł zainstalować odpowiednie cylindry i tak zaczęła się nasza doskonała, pełna zaufania współpraca. Omet uważamy za partnera, a nie zwykłego dostawcę, mamy tę komfortową pewność, że w każdej chwili mogę zadzwonić do specjalistów, a oni zawsze chętnie i szybko znajdą rozwiązanie naszych problemów, także tych niestandardowych, co jest dla nas szczególnie ważne. Bardzo cenimy tę ich elastyczność, której nie stracili mimo znacznej rozbudowy struktury w ostatnich latach, ponieważ drukarnie także muszą być coraz bardziej elastyczne, jeśli chcą zmierzyć się z rynkiem przyszłości, który staje się coraz bardziej spersonalizowany i dynamiczny. Wciąż redukujemy liczbę procesów i zarządzamy produkcją za pomocą systemów logistycznych, w których wymagane są zmienne dane. To wszystko jest ważne i na początkowym, i na końcowym etapie produkcji. Przykładem mogą być etykiety zawierające tabele wartości odżywczych, które ulegają zmianom po wejściu w życie nowego ustawodawstwa lub gdy produkt jest przeznaczony na eksport do kraju, który ma inne przepisy. Informacje na etykietach stale się zmieniają – albo poprzestaniemy na wytwarzaniu etykiet ograniczonych do informacji o marce i kodzie QR, albo tak dostosujemy park maszynowy, by móc skutecznie reagować na potrzeby klientów. Inwestujemy w tę drugą drogę, ponieważ wiemy, że etykieta nigdy nie jest po prostu etykietą, ale stanowi wizytówkę marki” – podsumował Niorettini.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa. Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).
Zapraszamy do współpracy!

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.