Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Wodoodporne powłoki do opakowań z papieru i tektury

Wodoodporne powłoki do opakowań z papieru i tektury

Firma Michelman poszerzyła portfolio o HydraBan – serię wodoodpornych powłok przeznaczonych do stosowania na papierze i tekturze. Oprócz ochrony przed płynami oferują one wysokie parametry sklejalności i drukowalności, a także są dopuszczone do kontaktu z żywnością, co jest szczególnie ważne w przypadku produkcji opakowań dla sektora spożywczego. Jak podaje producent, nowe powłoki znajdą zastosowanie w opakowaniach na produkty łatwo się psujące i mrożone, a także budowlane.

Powłoki HydraBan nie zawierają PFAS (fluorowanych związków organicznych), stanowią także dobrą alternatywę dla wosków, powłok wytłaczanych z PE i technik laminowania folią. HydraBan wnika w papier, impregnując arkusz, jednocześnie nie pozbawia go zdolności do recyklingu. Jak zapewnia Michelman, nowe powłoki oferują wysokie właściwości barierowe, dlatego są dobrym materiałem do produkcji opakowań na żywność łatwo się psującej i mrożonej, takiej jak owoce morza, owoce i lody, a także do produkcji np. jednorazowych papierowych kubków, talerzy czy innych opakowań na jedzenie na wynos. Okazało się, że HydraBan znalazł także nietypowe zastosowanie w czasie epidemii COVID-19: indyjska firma Aryan Paper Group użyła powłok do masowej produkcji powlekanych łóżek z tektury falistej, które stawiano w szpitalach i ośrodkach kwarantanny. Sprawdziły się one jako produkt tani, szybki w produkcji oraz wytrzymały, a jednocześnie lekki, a także zdatny do wielokrotnego użytku dzięki odporności na mycie i dezynfekcję. Firma przewiduje, że znajdą one zastosowanie także w późniejszym okresie, wraz z coraz powszechniejszym wznawianiem pracy przez zakłady produkcyjne i zapotrzebowaniem pracowników na zakwaterowanie w pobliżu zakładu.

„Michelman otwiera nowe rynki dla opakowań papierowych od czasu, gdy kilkadziesiąt lat temu stworzył swoją pierwszą wodorozcieńczalną powłokę. Tektura pokryta naszymi powłokami zapewnia dobre właściwości barierowe i jest często najlepszym połączeniem dla opakowań przyjaznych dla środowiska lub innych innowacyjnych struktur” – mówi Shailesh Nema, wiceprezes i dyrektor zarządzający Michelman India.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.