Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Wzornik kolorów od FFP Packaging Solutions

Wzornik kolorów od FFP Packaging Solutions

Firma FFP Packaging Solutions – brytyjski dostawca rozwiązań dla branży opakowań elastycznych, będący na rynku od 50 lat – opublikował wzornik rozszerzonej palety kolorystycznej dla firm i sprzedawców detalicznych. Pozwala on menedżerom i właścicielom marek wybrać powtarzalne, możliwe do osiągnięcia kolory Pantone, wyprodukowane przy użyciu farb procesowych CMYK. Wydrukowany został w formie kolorowej książki na czystym papierze PET, który następnie poddano laminowaniu. Folię została zadrukowano na jednej z maszyn FFP – W&H Miraflex, używając płyt Asahi z technologią przypinania dla czystego transferu.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z przyjęcia rozszerzonej palety kolorów przez kluczowych brytyjskich producentów, w tym Asda i Tesco” – komentuje Paul Hesketh, menedżer ds. druku w firmie FFP Packaging Solutions. „Pomimo, że stosowanie rozszerzonej palety kolorów jest coraz częściej spotykane na rynku opakowaniowym, to właśnie my zostaliśmy docenieni i uznani przez wiele firm oraz dystrybutorów za drukarnię wiernie odwzorowującą możliwości tej technologii. Zarówno sprzedawcy detaliczni, jak i koncerny doskonale wiedzą, że druk rozszerzoną paletą kolorystyczną jest rozwiązaniem dającym czyste korzyści w zakresie usuwania odpadów z linii produkcyjnej i poprawy efektywności pełnego procesu. Oprócz tego wyprodukowany przez nas wzornik kolorów pomaga projektantom w podejmowaniu ostatecznych wyborów, które zapewniają pełną spójność wizualną produktu, jednocześnie zaoszczędzając czas i koszty, które są kluczowe dla rentowności na dzisiejszym, bardzo konkurencyjnym rynku”.
Rozszerzona paleta kolorów – przyszłość fleksografii
W segmencie opakowań giętkich nie można zakładać, że duże firmy lub sprzedawcy detaliczni będą używali od 30 do 50 kolorów spotowych w pełnym zakresie swoich usług – wiąże się to ze zwiększeniem zapasów, bardziej rozbudowaną logistyką i potrzebą rozwinięcia administracji.
Uzyskanie pożądanych kolorów dzięki zastosowaniu rozszerzonej palety farb (CMYK) daje producentom znaczne oszczędności w postaci ograniczenia ilości farby, rzadszego mycia płyt i ich szybszego przygotowywania. Pozwala to zredukować koszty w całym łańcuchu dostaw i gwarantuje szybszy czas wprowadzania produktu na rynek bez utraty jakości.
Technologia przypinania dla czystego transferu
Cechą wielu płyt fleksograficznych firmy Asahi jest zastosowana w nich technologia przypinania dla czystego transferu, która umożliwia czyste przenoszenie farby i zapobiega jej gromadzeniu na powierzchniach płyty i ramionach formy. Prowadzi to zarówno do zmniejszenia odstępów między czyszczeniem, skrócenia czasu przestojów maszyny, a także zauważalnych usprawnień całego procesu. Dokładne pasowanie płyt Asahi zapewnia wysoką jakość druku przy użyciu rozszerzonej palety kolorów, dzięki czemu potrzeba użycia farb specjalnych i zarządzania nimi staje się zdecydowanie mniejsza.
Technologia przypinania dla czystego transferu umożliwia bardzo precyzyjne ustawienie nacisku płyty na nośnik. Specjalnie zaprojektowane przez inżynierów Asahi polimery zapewniają niskie napięcie powierzchniowe, ograniczając przy tym przepływ farby i umożliwiając „muskanie” podłoża podczas druku. Farba tworzy kulę o dużym kącie styku i wysokim punkcie przypinania. Powoduje to czystsze i bardziej jednorodne przenoszenie farby z płyty na podłoże.
„Asahi Photoproducts z przyjemnością bierze udział razem z FFP Packaging Solutions w produkcji tego istotnego wzornika” – komentuje Dieter Niederstadt, menedżer ds. marketingu technicznego firmy Asahi Photoproducts Europe. „Obserwacja rosnącej popularności druku z rozszerzoną paletą kolorów w Wielkiej Brytanii jest bardzo budująca. Cieszy nas, że koncerny, agencje i producenci zyskują dodatkowe korzyści i zwiększają efektywność swojej pracy. Uważamy, że wzornik pomoże jeszcze bardziej, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w całej Europie, podejmować decyzje, kiedy użycie dodatkowych kolorów podczas druku będzie najkorzystniejsze. Doświadczenie FFP Packaging Solutions oraz innych klientów Asahi, którzy korzystają z naszych płyt fleksograficznych wyposażonych w technologię przypinania dla czystego transferu, wyraźnie pokazują, że czas druku z rozszerzona paletą barw właśnie nadszedł i przenosi fleksografię na kolejny poziom wydajności i opłacalności”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.