Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Xeikon przedstawił kolejną maszyną opartą na technologii Sirius

Xeikon przedstawił kolejną maszyną opartą na technologii Sirius

Firma Xeikon zaprezentowała nową cyfrową maszynę do druku, już drugą opartą na technologii suchego tonera Sirius – Xeikon SX20000. Jak podaje producent, jest to wszechstronne i ekonomiczne rozwiązanie, oferujące wysoką jakość aplikacji odznaczających się żywymi kolorami i zapewniające kontrolę jakości wydruków. System ten, dzięki dużej elastyczności zastosowań sprawdzi się m.in. w produkcji wysokiej jakości książek, druków zabezpieczonych, reklamowych, materiałów POS oraz wielu ogólnych zastosowań związanych z drukiem komercyjnym.

„W dzisiejszym świecie druku kluczowe jest dostarczanie takich wartości jak jakość, wydajność, zrównoważony rozwój i konkurencyjne ceny. Xeikon SX20000 to maszyna oferująca drukarniom działającym na rynku graficznym i komercyjnym ogromne możliwości. System ten, zawierający wszystkie najważniejsze funkcje swojego poprzednika – modelu SX30000 – stanowi rozwiązanie spójne, niezawodne i wszechstronne, oparte na technologii suchego tonera Sirius, napędzane przez zapewniający pełną automatyzację workflow X-800 firmy Xeikon. Ta jednoprzebiegowa, dwustronna maszyna może obsługiwać różnorodne podłoża o szerokości 508 mm, w rozdzielczości 1200 × 3600 dpi przy prędkości 20 m/min lub 1,7 tys. arkuszy B2/h. Jest przeznaczona dla drukarń, które chcą usprawnić i zoptymalizować produkcję wysokiej jakości wydruków na wysokojakościowych papierach. Ponadto system ten, dzięki licznym modyfikacjom, oferuje możliwość rozbudowy zarówno w zakresie prędkości, jak i stacji kolorystycznych” – mówi Dimitri Van Gaever, Market Segment Director, Xeikon.

Xeikon przewiduje, że model SX20000 zyska popularność szczególnie na dwóch dużych rynkach docelowych – druku przesyłek bezpośrednich i książek, gdzie w ciągu ostatnich kilku lat można zauważyć znaczący wzrost w segmencie produkcji książek drukowanych cyfrowo. Sprzedaż książek gwałtownie wzrosła ze względu na łatwą dostępność za pośrednictwem kanałów online i ponowne zainteresowanie publikacjami wysokiej jakości, a ten rosnący popyt stymuluje wydawców książek i drukarzy do przyglądania się strategiom biznesowym. Nowa maszyna Xeikon zapewnia brak ograniczeń – druk rotacyjny sprawia, że ​​wysokiej jakości produkcja staje się prostsza, procesy wykończeń zostają usprawnione, nie ma też wymogów używania specjalnych atramentów. Technologia suchego tonera Sirius zapewnia szybką, wysokojakościową pracę, bardzo szeroki zakres zastosowań i podłoży w połączeniu z niższymi kosztami eksploatacji i korzystnym całkowitym kosztem posiadania.

Van Gaever podsumowuje: „Uważamy, że Xeikon SX20000 zostanie wprowadzony na rynek we właściwym momencie. Wiele drukarń działających na rynku grafiki i druku komercyjnego zdaje sobie sprawę, że muszą usprawnić swoją działalność, zmniejszyć całkowity koszt posiadania, zwiększyć produktywność i czas pracy, a także dokonać przeglądu swojego sprzętu. Xeikon SX20000 ma wszystko, a nawet więcej, aby zagwarantować rozwój biznesu i stać się kamieniem węgielnym każdej firmy poligraficznej”.

Możliwości Xeikon SX20000 można poznać zarówno stacjonarnie – w Globalnym Centrum Innowacji firmy Xeikon w Antwerpii (Belgia), jak i poprzez wirtualne prezentacje.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas Kongresu European Carton Makers Association w Krakowie (15–16 września 2022 r.) tradycyjnie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu European Carton Excellence Awards, organizowanego przez ECMA i Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Tektury i Pudełek Składanych Pro Carton. Jakie projekty zyskały największe uznanie jurorów?

Szwajcarski producent wielkoformatowych ploterów z płaskim stołem – swissQprint – obchodzi piętnastą rocznicę istnienia. Firmę utworzyli we wrześniu 2007 r. Reto Eicher, Hansjörg Untersander i Roland Fetting. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 200 osób i działa w skali globalnej, współpracując z ponad 30 niezależnymi firmami partnerskimi, wspólnie z którymi zainstalowało ponad 1,6 tys. maszyn.

Firma Fujifilm poinformowała, że jej maszyna Revoria Press PC1120 otrzymała przyznawaną przez Keypoint Intelligence nagrodę Buyers Lab 2022 Pro Award w kategorii Wyjątkowe wysokonakładowe urządzenie produkcyjne CMYK+. Model ten jest dostępny w Austrii, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Portugalii i Włoszech.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.