Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Xeikon wprowadza na rynek nową maszynę do druku etykiet

Xeikon wprowadza na rynek nową maszynę do druku etykiet

Firma Xeikon wprowadza na rynek nową maszynę do cyfrowego druku etykiet – CX300. Model ten jest oparty technologii nowej generacji Cheetah 2.0, dzięki której oferuje krótsze czasy realizacji, możliwość seryjnej personalizacji, większą wszechstronność i dywersyfikację produktów.

Xeikon CX300 to system do druku etykiet o szerokości 330 mm (13''), który – według zapewnień producenta – zapewnia wydajność ponad 50 tys. m2 miesięcznie w druku jednozmianowym. Maszyna została wyposażona w pięć zespołów drukowych (CMYK + nieprzejrzysta biel nakładana w jednym przebiegu), dodatkowo może pracować także z rozszerzoną paletą barw, kolorami Pantone oraz kolorami do druków zabezpieczających. Proces drukowania z użyciem suchego tonera odbywa się z prędkością 30 m/min, zaś szerokość wstęgi mieści się w zakresie 220–512 mm. Głowica naświetlająca LED działa w rozdzielczości 1200 × 3600 dpi, zapewniając – jak podaje Xeikon – jakość zbliżoną do offsetu/wklęsłodruku. Stacja do wywoływania Cheetah, która wykorzystuje toner Cheetah, gwarantuje wysoką zgodność koloru na całej powierzchni wstęgi, co skutkuje wyższym wolumenem opłacalnej produkcji przy ograniczonej ilości odpadów. Maszyna została wyposażona w interfejsy nowej generacji, znacznie ułatwiające pracę operatora oraz automatyzujące pracę. Dzięki integracji urządzeń prepressowych i postpressowych w linii lub offline wszystkie kluczowe informacje dotyczące prac są przekazywane drogą cyfrową do właściwego modułu, co pozwala wyeliminować ludzkie błędy. Z kolei dzięki procesowi fleXflow, opartemu na interfejsie Xeikon X-800, maszyna oferuje zadruk elastycznych woreczków, a dzięki połączeniu druku suchym tonerem z termolaminacją również wydajne laminowanie bez użycia rozpuszczalników. Oparta na technologii Cheetah nowej generacji maszyna może pracować w systemie trzyzmianowym i nadal zapewniać wysoką jakość pracy.

Jak podaje producent, nowe rozwiązanie znajdzie zastosowanie szczególnie w takich branżach jak spożywcza i farmaceutyczna (technologia suchego tonera oferuje wymagane bezpieczeństwo żywności, także toner Cheetah wykorzystuje technologię QB, która gwarantuje spełnianie zapowiedzianych wymogów prawnych i normatywnych), jak również w branżach wykorzystujących wymagające podłoża, takie jak papier o naturalnej strukturze do produkcji etykiet na wina i napoje spirytusowe, rzemieślnicze piwa, luksusową żywność czy naturalne kosmetyki. Xeikon CX300 może być również używany do produkcji etykiet termotransferowych, etykiet in-mould, klejonych na mokro, etykiet kurczliwych i kartonów.

„Xeikon CX300 zapewnia wyjątkową wszechstronność aplikacji i został zaprojektowany z myślą o osiągnięciu najwyższej możliwej tzw. całkowitej efektywności sprzętu (OEE). To rozwiązanie jest jeszcze bardziej wydajne niż bardzo udana prasa Xeikon CX3 pierwszej generacji Cheetah. Czynione w obecnych czasach inwestycje muszą być niezawodne i generować zyski. Szybkość druku jest ważnym czynnikiem, ale w połączeniu z niskim zużyciem OEE nie zapewniłoby to korzyści, których poszukują drukarnie i producenci etykiet. Opracowując technologię Cheetah 2.0 skoncentrowaliśmy się na połączeniu wysokiej prędkości produkcji z wysokim OEE, co w rezultacie dało maksymalną wydajność” – powiedział Filip Weymans, wiceprezes ds. marketingu w Xeikon.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Jak co roku w grudniu Instytut Pantone ujawnił wytypowany przez zespół ekspertów wiodący kolor nadchodzącego roku. W 2023 r. dominować będzie Viva Magenta (18-1750) – wibrujący odcień przygaszonej czerwieni, który łączy zarówno ciepłe, jak i zimne tony. To kolor „odważny, potężny i wzmacniający”, emanujący radością, zachęcający do eksperymentowania i wyrażania siebie bez ograniczeń; jego żywiołowość ma zapowiadać radosny czas, szczególnie w odniesieniu do ostatnich, dość trudnych lat.

W dn. 15–17 listopada 2022 r. w przestrzeniach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo odbyła się ósma edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile. To jedyna tego typu wystawa w Polsce, stanowiąca platformę do pozyskiwania i wymiany kontaktów biznesowych, zwiększania potencjału organizacyjnego firm i budowania rozpoznawalności marki na rynku tekstylnym.

Europejskie Stowarzyszenie Branży Etykiet Samoprzylepnych FINAT podało dane dotyczące stanu europejskich rynków etykiet samoprzylepnych w 3. kwartale 2022 r. Z informacji tej wynika, że w tym okresie popyt na materiały etykietowe w Europie znacznie wzrósł po słabej pierwszej połowie roku – co było spowodowane niedoborami papieru wynikającymi z przedłużającego się strajku w Finlandii. W całym okresie pierwszych trzech kwartałów europejski przemysł etykietowy odnotował skromny wzrost o 1,7% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.