Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Xeikon wprowadza na rynek nową maszynę do druku etykiet

Xeikon wprowadza na rynek nową maszynę do druku etykiet

Firma Xeikon wprowadza na rynek nową maszynę do cyfrowego druku etykiet – CX300. Model ten jest oparty technologii nowej generacji Cheetah 2.0, dzięki której oferuje krótsze czasy realizacji, możliwość seryjnej personalizacji, większą wszechstronność i dywersyfikację produktów.

Xeikon CX300 to system do druku etykiet o szerokości 330 mm (13''), który – według zapewnień producenta – zapewnia wydajność ponad 50 tys. m2 miesięcznie w druku jednozmianowym. Maszyna została wyposażona w pięć zespołów drukowych (CMYK + nieprzejrzysta biel nakładana w jednym przebiegu), dodatkowo może pracować także z rozszerzoną paletą barw, kolorami Pantone oraz kolorami do druków zabezpieczających. Proces drukowania z użyciem suchego tonera odbywa się z prędkością 30 m/min, zaś szerokość wstęgi mieści się w zakresie 220–512 mm. Głowica naświetlająca LED działa w rozdzielczości 1200 × 3600 dpi, zapewniając – jak podaje Xeikon – jakość zbliżoną do offsetu/wklęsłodruku. Stacja do wywoływania Cheetah, która wykorzystuje toner Cheetah, gwarantuje wysoką zgodność koloru na całej powierzchni wstęgi, co skutkuje wyższym wolumenem opłacalnej produkcji przy ograniczonej ilości odpadów. Maszyna została wyposażona w interfejsy nowej generacji, znacznie ułatwiające pracę operatora oraz automatyzujące pracę. Dzięki integracji urządzeń prepressowych i postpressowych w linii lub offline wszystkie kluczowe informacje dotyczące prac są przekazywane drogą cyfrową do właściwego modułu, co pozwala wyeliminować ludzkie błędy. Z kolei dzięki procesowi fleXflow, opartemu na interfejsie Xeikon X-800, maszyna oferuje zadruk elastycznych woreczków, a dzięki połączeniu druku suchym tonerem z termolaminacją również wydajne laminowanie bez użycia rozpuszczalników. Oparta na technologii Cheetah nowej generacji maszyna może pracować w systemie trzyzmianowym i nadal zapewniać wysoką jakość pracy.

Jak podaje producent, nowe rozwiązanie znajdzie zastosowanie szczególnie w takich branżach jak spożywcza i farmaceutyczna (technologia suchego tonera oferuje wymagane bezpieczeństwo żywności, także toner Cheetah wykorzystuje technologię QB, która gwarantuje spełnianie zapowiedzianych wymogów prawnych i normatywnych), jak również w branżach wykorzystujących wymagające podłoża, takie jak papier o naturalnej strukturze do produkcji etykiet na wina i napoje spirytusowe, rzemieślnicze piwa, luksusową żywność czy naturalne kosmetyki. Xeikon CX300 może być również używany do produkcji etykiet termotransferowych, etykiet in-mould, klejonych na mokro, etykiet kurczliwych i kartonów.

„Xeikon CX300 zapewnia wyjątkową wszechstronność aplikacji i został zaprojektowany z myślą o osiągnięciu najwyższej możliwej tzw. całkowitej efektywności sprzętu (OEE). To rozwiązanie jest jeszcze bardziej wydajne niż bardzo udana prasa Xeikon CX3 pierwszej generacji Cheetah. Czynione w obecnych czasach inwestycje muszą być niezawodne i generować zyski. Szybkość druku jest ważnym czynnikiem, ale w połączeniu z niskim zużyciem OEE nie zapewniłoby to korzyści, których poszukują drukarnie i producenci etykiet. Opracowując technologię Cheetah 2.0 skoncentrowaliśmy się na połączeniu wysokiej prędkości produkcji z wysokim OEE, co w rezultacie dało maksymalną wydajność” – powiedział Filip Weymans, wiceprezes ds. marketingu w Xeikon.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA, organizator międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo oraz European Sign Expo, rozpoczęło kampanię promującą tegoroczną odsłonę obydwu wydarzeń. Zaplanowano je na termin 31 maja – 3 czerwca 2022 r. w przestrzeniach wystawienniczych Messe Berlin. Tematem przewodnim kampanii jest hasło „Experience Print in Motion” (Doświadczaj druku w ruchu), które odnosi się do nieustannego rozwoju rynku druku specjalistycznego i obsługującej go technologii, która dokonuje się mimo wyzwań ostatnich dwóch lat.

Podczas 22. odsłony swojej dorocznej konferencji Connect w Las Vegas (17–21 stycznia 2022 r.) firma Electronics For Imaging zaprezentowała nowe rozwiązania ze swojego portfolio, przeznaczone do druku cyfrowego (m.in. atramentową drukarkę produkcyjną EFI Pro 30h) oraz – premierowo – produkty z rodziny Fiery.

Prężnie działająca drukarnia Hedom z Krosna o imponującej, 100-letniej tradycji, oferująca kompleksowe rozwiązania dla poligrafii i reklamy, zainstalowała w ostatnim czasie system broszurujący Duplo 600i. Jak podkreśla jej kierownictwo, w codziennej pracy szczególnie istotne są automatyzacja maszyny oraz jej intuicyjna obsługa.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.