Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Xeikon wprowadza na rynek nową maszynę do druku etykiet

Xeikon wprowadza na rynek nową maszynę do druku etykiet

Firma Xeikon wprowadza na rynek nową maszynę do cyfrowego druku etykiet – CX300. Model ten jest oparty technologii nowej generacji Cheetah 2.0, dzięki której oferuje krótsze czasy realizacji, możliwość seryjnej personalizacji, większą wszechstronność i dywersyfikację produktów.

Xeikon CX300 to system do druku etykiet o szerokości 330 mm (13''), który – według zapewnień producenta – zapewnia wydajność ponad 50 tys. m2 miesięcznie w druku jednozmianowym. Maszyna została wyposażona w pięć zespołów drukowych (CMYK + nieprzejrzysta biel nakładana w jednym przebiegu), dodatkowo może pracować także z rozszerzoną paletą barw, kolorami Pantone oraz kolorami do druków zabezpieczających. Proces drukowania z użyciem suchego tonera odbywa się z prędkością 30 m/min, zaś szerokość wstęgi mieści się w zakresie 220–512 mm. Głowica naświetlająca LED działa w rozdzielczości 1200 × 3600 dpi, zapewniając – jak podaje Xeikon – jakość zbliżoną do offsetu/wklęsłodruku. Stacja do wywoływania Cheetah, która wykorzystuje toner Cheetah, gwarantuje wysoką zgodność koloru na całej powierzchni wstęgi, co skutkuje wyższym wolumenem opłacalnej produkcji przy ograniczonej ilości odpadów. Maszyna została wyposażona w interfejsy nowej generacji, znacznie ułatwiające pracę operatora oraz automatyzujące pracę. Dzięki integracji urządzeń prepressowych i postpressowych w linii lub offline wszystkie kluczowe informacje dotyczące prac są przekazywane drogą cyfrową do właściwego modułu, co pozwala wyeliminować ludzkie błędy. Z kolei dzięki procesowi fleXflow, opartemu na interfejsie Xeikon X-800, maszyna oferuje zadruk elastycznych woreczków, a dzięki połączeniu druku suchym tonerem z termolaminacją również wydajne laminowanie bez użycia rozpuszczalników. Oparta na technologii Cheetah nowej generacji maszyna może pracować w systemie trzyzmianowym i nadal zapewniać wysoką jakość pracy.

Jak podaje producent, nowe rozwiązanie znajdzie zastosowanie szczególnie w takich branżach jak spożywcza i farmaceutyczna (technologia suchego tonera oferuje wymagane bezpieczeństwo żywności, także toner Cheetah wykorzystuje technologię QB, która gwarantuje spełnianie zapowiedzianych wymogów prawnych i normatywnych), jak również w branżach wykorzystujących wymagające podłoża, takie jak papier o naturalnej strukturze do produkcji etykiet na wina i napoje spirytusowe, rzemieślnicze piwa, luksusową żywność czy naturalne kosmetyki. Xeikon CX300 może być również używany do produkcji etykiet termotransferowych, etykiet in-mould, klejonych na mokro, etykiet kurczliwych i kartonów.

„Xeikon CX300 zapewnia wyjątkową wszechstronność aplikacji i został zaprojektowany z myślą o osiągnięciu najwyższej możliwej tzw. całkowitej efektywności sprzętu (OEE). To rozwiązanie jest jeszcze bardziej wydajne niż bardzo udana prasa Xeikon CX3 pierwszej generacji Cheetah. Czynione w obecnych czasach inwestycje muszą być niezawodne i generować zyski. Szybkość druku jest ważnym czynnikiem, ale w połączeniu z niskim zużyciem OEE nie zapewniłoby to korzyści, których poszukują drukarnie i producenci etykiet. Opracowując technologię Cheetah 2.0 skoncentrowaliśmy się na połączeniu wysokiej prędkości produkcji z wysokim OEE, co w rezultacie dało maksymalną wydajność” – powiedział Filip Weymans, wiceprezes ds. marketingu w Xeikon.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI uruchomiła nową usługę, która ułatwia dostawcom usług poligraficznych uzyskanie certyfikatu zgodności Ghent PDF Output Suite 5.0. Wykorzystuje on sprawdzony zestaw testów PDF opracowany przez Ghent WorkGroup (międzynarodową organizację użytkowników i stowarzyszeń zajmujących się sztuką graficzną) i jest przeznaczony dla cyfrowych maszyn drukarskich wykorzystujących serwery druku EFI Fiery Digital Front End (DFE).

Stowarzyszenie FESPA zachęca do wzięcia udziału w trzeciej międzynarodowej ankiecie, której celem jest dostarczenie branży aktualnych informacji na temat trendów panujących w branży oraz rozpoznanie rzeczywistych wyzwań i możliwości, przed którymi stoją drukarze i twórcy oznakowani w czasie po pandemii. Wyniki FESPA Print Census 2023 umożliwią organizacji lepsze wspieranie swoich członków w podejmowaniu świadomych decyzji i długoterminowym rozwoju.

Wraz z końcem czerwca wielu z Państwa rozpoczęło już urlop – niezależnie od stylu planowanego wypoczynku i kierunku podróży życzymy wszystkim udanych wakacji! Tych zaś z Państwa, którzy najbliższy czas spędzą jeszcze za biurkiem, zachęcamy do zapoznania się z planowaną zawartością letniego wydania „Świata DRUKU”, nad którym już pracujemy.
Tradycyjnie w numerze lipcowo-sierpniowym powrócimy do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie powinni znaleźć także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Planujemy też poruszyć tematykę prepressu, zarządzania barwą oraz systemów POS.
Publikacja dostępna będzie w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na naszym stoisku na wrześniowych targach reklamy i druku Festiwal Marketingu (Warszawa, 14–15.09 br.), będzie też obecna na poznańskich targach DREMA (13–16.09.2022 r.). Z tym wydaniem wyruszymy także dalej – do Warszawy, na XVI Konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, która odbędzie się 26 października br., i na którą już teraz zapraszamy wszystkich miłośników Color Managementu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.