Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Xerox Versant 180 w firmie Kamera

Xerox Versant 180 w firmie Kamera

Fot. Kamera

Wydawnictwo Kamera z Kołobrzegu, założone w 1990 r., przez wiele lat produkcję opierało na technice offsetowej. Niespełna kwartał temu do parku maszynowego tej firmy dołączyła cyfrowa maszyna Xerox Versant 180, co wzmocniło pozycję firmy w regionie.

Kamera działa na rynku usług poligraficznych od niemal 30 lat, realizując produkcję magnesów, pocztówek, zakładek do książek i wielu innych produktów pamiątkowych z regionu Pomorza, Dolnego Śląska czy Mazur, a także zlecenia z zakresu szeroko pojętego akcydensu dla firm i instytucji. Większość jej odbiorców stanowią klienci z Polski, ale do tej grupy dołączają również odbiorcy z Europy – w tym roku z Danii. Dotąd w parku maszynowym Kamery dominowała tradycyjna technika offsetowa. „Jednak już od jakiegoś czasu rynek domagał się od nas zastosowania technologii cyfrowych dla niektórych prac – mówi Marcin Gauer, przedstawiciel firmy. – Owszem, miasta wielkości Gdańska, Kołobrzegu czy Świnoujścia potrzebują dużych nakładów magnesów czy kart pocztowych, ale mniejsze miejscowości, takie jak Kąty Rybackie i Pustkowo, w których również tkwi ogromny potencjał, także potrzebują pamiątek reklamowych. Dlatego już od jakiegoś czasu korzystaliśmy z usług firm zewnętrznych do druku akcydensów w niskich nakładach, jednak nie byliśmy zadowoleni z oferowanej jakości. Drukowaliśmy też na offsecie, ale to powodowało duży odpad. Postanowiliśmy więc zainwestować w maszynę zapewniającą nam bardzo wysoką jakość i dopasowaną do naszych potrzeb. Wybór padł na urządzenie Xerox Versant 180”.

Jak twierdzi Marcin Gauer, niemal od razu okazało się, że zakup ten był strzałem w dziesiątkę. „Versant 180 rozpoczął pracę w grudniu. Przy okazji świąt grudniowych i Sylwestra wiele hoteli potrzebuje nowego, specjalnego menu, kart na stół, numerów czy innych oznaczeń – wszystko to mogliśmy wydrukować sami z naprawdę wysoką jakością, szybko, w niskich nakładach, i co więcej – mogliśmy zaproponować ceny niższe nawet o 20–50%. Dodatkowo okazało się, że posiadane przez nas urządzenie jest bezkonkurencyjne w zakresie drukowania apli – jeden z hoteli zlecił nam pracę, z którą inne drukarnie w regionie sobie nie poradziły. My wykonaliśmy ją znakomicie”.

Dostawcą urządzenia wraz z oprogramowaniem do personalizacji była firma P&S Consulting ze Szczecina, od ponad 15 lat dostarczająca rozwiązania z zakresu urządzeń produkcyjnych i oprogramowania dla poligrafii oraz urządzeń biurowych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Wytwarzany przez Stora Enso karton Natura Life, charakteryzujący się naturalnym, brązowym odcieniem, znalazł po raz kolejny zastosowanie w produkcji opakowań Pure-Pak, stworzonych przez firmę Elopak. Tym razem został on wykorzystany w ich aseptycznej wersji, w której karton stworzony przez Stora Enso może znaleźć szersze niż dotychczas zastosowanie – m.in. przy produkcji opakowań na wyroby niewymagające chłodzenia.

Marcowe wydanie „Świata DRUKU”, które przygotowaliśmy z myślą o zbliżających się targach Packaging Innovations (Warszawa, 02–03.04.2019 r.), właśnie trafiło do drukarni i lada dzień znajdzie się w Państwa rękach. Tymczasem nasz zespół rozpoczął już intensywne przygotowania do czwartego w tym roku wydania naszego magazynu, które tworzymy na targi FESPA 2019 – największe międzynarodowe wydarzenie dla branży druku wielkoformatowego w nadchodzących miesiącach. Ponad 700 wystawców działających w zakresie sitodruku, druku cyfrowego i druku na tekstyliach spotka się w dniach 14–17 maja w Monachium. Nie zabraknie na nich również „Świata DRUKU”, który będzie nas wszystkich reprezentował na stoisku prasy branżowej.

25 marca br. w łódzkim Centrum Kreatywności Fabryka przy ul. Tymienieckiego 22G odbędzie się pierwsze spotkanie przedstawicieli firm z zakresu rejestracji i odzwierciedlania obrazów w najnowszych technologiach. Organizatorami konferencji, której patronem medialnym jest „Świat DRUKU”, są eM proove i Centrum Kreatywności Fabryka.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu