Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Xerox Versant 180 w firmie Kamera

Xerox Versant 180 w firmie Kamera

Fot. Kamera

Wydawnictwo Kamera z Kołobrzegu, założone w 1990 r., przez wiele lat produkcję opierało na technice offsetowej. Niespełna kwartał temu do parku maszynowego tej firmy dołączyła cyfrowa maszyna Xerox Versant 180, co wzmocniło pozycję firmy w regionie.

Kamera działa na rynku usług poligraficznych od niemal 30 lat, realizując produkcję magnesów, pocztówek, zakładek do książek i wielu innych produktów pamiątkowych z regionu Pomorza, Dolnego Śląska czy Mazur, a także zlecenia z zakresu szeroko pojętego akcydensu dla firm i instytucji. Większość jej odbiorców stanowią klienci z Polski, ale do tej grupy dołączają również odbiorcy z Europy – w tym roku z Danii. Dotąd w parku maszynowym Kamery dominowała tradycyjna technika offsetowa. „Jednak już od jakiegoś czasu rynek domagał się od nas zastosowania technologii cyfrowych dla niektórych prac – mówi Marcin Gauer, przedstawiciel firmy. – Owszem, miasta wielkości Gdańska, Kołobrzegu czy Świnoujścia potrzebują dużych nakładów magnesów czy kart pocztowych, ale mniejsze miejscowości, takie jak Kąty Rybackie i Pustkowo, w których również tkwi ogromny potencjał, także potrzebują pamiątek reklamowych. Dlatego już od jakiegoś czasu korzystaliśmy z usług firm zewnętrznych do druku akcydensów w niskich nakładach, jednak nie byliśmy zadowoleni z oferowanej jakości. Drukowaliśmy też na offsecie, ale to powodowało duży odpad. Postanowiliśmy więc zainwestować w maszynę zapewniającą nam bardzo wysoką jakość i dopasowaną do naszych potrzeb. Wybór padł na urządzenie Xerox Versant 180”.

Jak twierdzi Marcin Gauer, niemal od razu okazało się, że zakup ten był strzałem w dziesiątkę. „Versant 180 rozpoczął pracę w grudniu. Przy okazji świąt grudniowych i Sylwestra wiele hoteli potrzebuje nowego, specjalnego menu, kart na stół, numerów czy innych oznaczeń – wszystko to mogliśmy wydrukować sami z naprawdę wysoką jakością, szybko, w niskich nakładach, i co więcej – mogliśmy zaproponować ceny niższe nawet o 20–50%. Dodatkowo okazało się, że posiadane przez nas urządzenie jest bezkonkurencyjne w zakresie drukowania apli – jeden z hoteli zlecił nam pracę, z którą inne drukarnie w regionie sobie nie poradziły. My wykonaliśmy ją znakomicie”.

Dostawcą urządzenia wraz z oprogramowaniem do personalizacji była firma P&S Consulting ze Szczecina, od ponad 15 lat dostarczająca rozwiązania z zakresu urządzeń produkcyjnych i oprogramowania dla poligrafii oraz urządzeń biurowych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Czy wiedzą Państwo, czym jest unboxing? W jaki sposób budować markę na trudnym rynku farmaceutycznym? Uczestnicy konferencji „Jak wzmocnić brandy. Projektowanie i produkcja innowacyjnego opakowania” już znają na nie odpowiedzi. Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom i słuchaczom, którzy wzięli w niej udział. Relację z wydarzenia zamieścimy w czerwcowym wydaniu „Świata DRUKU”, a tymczasem zapraszamy do lektury dwóch artykułów z wydania kwietniowego, w których Joanna Roszkowska (czytaj TUTAJ), Robert Lis i Maciej Sawina (czytaj TUTAJ) przybliżają omawiane podczas konferencji zagadnienia. Tematyka ta będzie rozwijana także podczas jednodniowych szkoleń: „Poligrafia w marketingu” i „Effective Packaging”, które odbędą się już w czerwcu, a o których przeczytają Państwo w kolejnej informacji.
Zapraszamy!

Maj nie rozpieszcza nas pogodą, jednak nasz zespół nie poddaje się wahaniom barometru. Rozpoczęliśmy przygotowanie czerwcowego wydania naszego magazynu, w którym rozszerzymy tematykę dotyczącą:

- Rozwiązań konwencjonalnych i hybrydowych w maszynach poligraficznych
- Serwisu i obsługi posprzedażnej a także rynku maszyn używanych
- Obróbki po druku (introligatornia i uszlachetnianie)
- Sposobów zabezpieczeń druków i ochrony marki
- Podłoży drukowych.
Serdecznie zapraszamy Państwa do współtworzenia tego wydania „Świata DRUKU” i zgłoszenia swojej firmy do zestawień tematycznych, które znajdą się w tym numerze.

Wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca „Świata DRUKU”, organizuje w ramach Akademii Wiedzy dwa jednodniowe szkolenia: „Effective Packaging – skuteczne opakowanie, czyli jak w pełni wykorzystać potencjał opakowań w zwiększaniu wartości marki” oraz „Poligrafia w marketingu”. Szkolenia odbędą się w Warszawie w dn. 4 czerwca br. Szczegóły poniżej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu