Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Xerox rozwija technologię druku atramentowego

Xerox rozwija technologię druku atramentowego

Firma Xerox przedstawiła arkuszową drukarkę produkcyjną Baltoro HF Inkjet Press, która umożliwia klientom realizację dużych zleceń, druku transakcyjnego, a także wysokojakościowego wydruku korespondencji marketingu bezpośredniego i katalogów. Baltoro HF jest pierwszym produktem firmy Xerox, wykorzystującym nową platformę.

Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań jest to jedyna drukarka w swojej klasie wykorzystująca zautomatyzowaną inteligencję w celu zapewnienia optymalizacji i powtarzalności kolorystycznej i jakościowej drukowanych obrazów. Potrafi ona także samoczynnie wprowadzać niezbędne korekty w czasie rzeczywistym. Jak podaje producent, zautomatyzowana inteligencja, atramenty High Fusion oraz opracowane przez Xerox głowice atramentowe High Fusion W-Series dają możliwość drukowania obrazów w jakości HD (rozdzielczość 1200 × 1200 dpi) bez konieczności wcześniejszego przygotowywania i zabezpieczenia nośników przed (primer) lub po zadruku (coater). Dzięki wyeliminowaniu konieczności wstępnego przygotowywania mediów do zadruku udało się zmniejszyć rozmiary urządzenia, a także obniżyć zużycie energii i całkowity koszt eksploatacji, przy jednoczesnym poprawieniu wydajności. Drukarka Baltoro HF zapewnia także oszczędność czasu – wysoka prędkość druku, a także największy w tej klasie urządzeń obszar zadruku, poprawiają wydajność o ponad 115 proc. Oprogramowanie Xerox FreeFlow Core pozwala na zautomatyzowanie czasochłonnego procesu przygotowywania materiałów do druku, zaś serwer druku Xerox FreeFlow Print Server umożliwia klientom dodawanie nowych zadań podczas pracy drukarki.

„Projektując urządzenie Baltoro HF zastosowaliśmy wszytko to, co najlepsze w naszych technologiach iGen oraz technologii atramentowej High Fusion. Opracowaliśmy platformę, która może być wykorzystywana również w drukarniach komercyjnych i pozwala uzyskiwać wysoką jakość wydruków przy parametrach ekonomicznych podobnych do tych charakterystycznych dla druku offsetowego. Dzięki temu, że zaprojektowaliśmy ten model całkowicie od podstaw, mamy możliwość nieustannego i szybszego modyfikowania nowej platformy” – powiedziała Tracey Koziol, starsza wiceprezes Xerox ds. oferty globalnej.

Nowa drukarka jest już dostępna na zamówienie na całym świecie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Polski Drukarz sp. z o.o., wraz ze współorganizatorami i partnerami, zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Color Managementu na XIII konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy. W tym roku spotkamy się 27 listopada w Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka” przy ul. Przekornej 33 w Warszawie.

Za oknem złota polska jesień, a my już intensywnie pracujemy nad listopadowym wydaniem naszego magazynu. Gros miejsca poświęcimy w nim przygotowaniu materiałów do druku. Zajmiemy się zarządzaniem barwą, standaryzacją, proofingiem, kontrolą jakości. Stąd już blisko do wytworzenia formy drukowej – kolejnym tematem przewodnim będą zatem urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych oraz usługi przygotowania form drukowych. Napiszemy także o najnowszych rozwiązaniach software’owych w zakresie prepressu, automatyzacji produkcji i zarządzania przepływem pracy.
Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest posiadanie funduszy zarówno na inwestycje, jak i na bieżącą działalność firmy. Dlatego poruszymy tematykę faktoringu i leasingu w branży poligraficznej. Nie zabraknie też miejsca dla opakowań klasy premium, projektowania opakowań i rozwiązań do korespondencji masowej.
Serdecznie zapraszamy Państwa do publikacji materiałów reklamowych i PR-owych w listopadowym wydaniu „Świata DRUKU”.

W Ambasadzie Finlandii w Warszawie w dn. 9 października 2019 r. odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany raport VTT Technical Research Center of Finland pt. „Going beyond a circular economy”, skupiający się na wizji przyszłej, zrównoważonej gospodarki. Spotkanie zorganizowano w ramach Polskiego Tygodnia Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (Polish Circular Week), którego celem jest pokazanie, że gospodarka o obiegu zamkniętym to nie abstrakcyjny koncept, ale realny element współczesnego życia gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu