Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Xerox rozwija technologię druku atramentowego

Xerox rozwija technologię druku atramentowego

Firma Xerox przedstawiła arkuszową drukarkę produkcyjną Baltoro HF Inkjet Press, która umożliwia klientom realizację dużych zleceń, druku transakcyjnego, a także wysokojakościowego wydruku korespondencji marketingu bezpośredniego i katalogów. Baltoro HF jest pierwszym produktem firmy Xerox, wykorzystującym nową platformę.

Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań jest to jedyna drukarka w swojej klasie wykorzystująca zautomatyzowaną inteligencję w celu zapewnienia optymalizacji i powtarzalności kolorystycznej i jakościowej drukowanych obrazów. Potrafi ona także samoczynnie wprowadzać niezbędne korekty w czasie rzeczywistym. Jak podaje producent, zautomatyzowana inteligencja, atramenty High Fusion oraz opracowane przez Xerox głowice atramentowe High Fusion W-Series dają możliwość drukowania obrazów w jakości HD (rozdzielczość 1200 × 1200 dpi) bez konieczności wcześniejszego przygotowywania i zabezpieczenia nośników przed (primer) lub po zadruku (coater). Dzięki wyeliminowaniu konieczności wstępnego przygotowywania mediów do zadruku udało się zmniejszyć rozmiary urządzenia, a także obniżyć zużycie energii i całkowity koszt eksploatacji, przy jednoczesnym poprawieniu wydajności. Drukarka Baltoro HF zapewnia także oszczędność czasu – wysoka prędkość druku, a także największy w tej klasie urządzeń obszar zadruku, poprawiają wydajność o ponad 115 proc. Oprogramowanie Xerox FreeFlow Core pozwala na zautomatyzowanie czasochłonnego procesu przygotowywania materiałów do druku, zaś serwer druku Xerox FreeFlow Print Server umożliwia klientom dodawanie nowych zadań podczas pracy drukarki.

„Projektując urządzenie Baltoro HF zastosowaliśmy wszytko to, co najlepsze w naszych technologiach iGen oraz technologii atramentowej High Fusion. Opracowaliśmy platformę, która może być wykorzystywana również w drukarniach komercyjnych i pozwala uzyskiwać wysoką jakość wydruków przy parametrach ekonomicznych podobnych do tych charakterystycznych dla druku offsetowego. Dzięki temu, że zaprojektowaliśmy ten model całkowicie od podstaw, mamy możliwość nieustannego i szybszego modyfikowania nowej platformy” – powiedziała Tracey Koziol, starsza wiceprezes Xerox ds. oferty globalnej.

Nowa drukarka jest już dostępna na zamówienie na całym świecie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu