Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Zadruk podłoży papierowych farbami wodnymi

Zadruk podłoży papierowych farbami wodnymi

XSYS – niedawno utworzona dywizja Flint Group, oferująca rozwiązania dla przemysłu fleksograficznego i typograficznego (pisaliśmy o tym TUTAJ) – wprowadziła na rynek nową płytę drukową nyloflex FTM Digital z wbudowanym płaskim punktem. Została ona opracowana specjalnie z myślą o druku fleksograficznym na różnych podłożach papierowych (powlekanych i niepowlekanych) z użyciem farb na bazie wody, aby umożliwić odejście od farb solwentowych i tym samym sprostać rosnącym wymaganiom odbiorców w zakresie zrównoważonej produkcji opakowań.

Jak podaje producent, nyloflex FTM Digital to średnio twarda płyta o gładkiej powierzchni, zapewniająca dobry transfer i rozkład farby, a także umożliwiająca odtworzenie skomplikowanych rastrów. Płyta nie wymaga dodatkowego sprzętu lub urządzeń pomocniczych; przed obróbką solwentową może być naświetlana w systemach posiadanych przez drukarnie i wykorzystujących standardowe lampy żarowe lub LED UV-A. Zastosowana technologia wbudowanego płaskiego punktu zapewnia minimalne zużycie punktu i znacznie mniejszy jego przyrost w porównaniu z płytami z okrągłym wierzchołkiem, co znacznie wydłuża czas pracy maszyny drukującej oraz ogranicza koszty i straty związane z odpadami generowanymi przy jej rozruchu. XSYS podkreśla, że dzięki zaawansowanemu procesowi wyostrzania wierzchołków punktów nyloflex FTM Digital zapewnia odwzorowanie w druku zarówno drobnych szczegółów obrazu, jak i mocno kryjących apli, co skutkuje większą atrakcyjnością produktu końcowego na półce sklepowej. Płyty będą dostępne w sprzedaży od 31 maja 2021 r. w zakresie grubości od 1,14 do 2,84 mm i w różnych rozmiarach.

„Nasz najnowszy produkt z pewnością będzie powszechnie stosowany we wszystkich drukarniach obsługujących różne segmenty produkcji opakowań, które chcą działać w duchu zrównoważonego rozwoju i jednocześnie zachować najwyższą jakość. Drukarze będą mogli realizować wysokonakładowe zamówienia właścicieli marek na opakowania wykonane z ekologicznych materiałów na bazie papieru, przy użyciu farb wodnych. Płyta nyloflex FTM Digital to odpowiednik naszej płyty nyloflex ACT Digital, tyle że z płaskim punktem; eliminuje konieczność stosowania dwóch różnych typów płyt. W przeszłości, aby osiągnąć optymalny rezultat, często łączono płyty twarde, takie jak nyloflex ACE UP, i średnio twarde, takie jak nyloflex ACT. Dodatkową korzyścią jest lepsze wypełnienie płyty, a tym samym ograniczenie odpadów i całkowitego kosztu materiału w procesie produkcji płyt” – mówi Simon Top, menadżer ds. produktu w XSYS.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Europejskie stowarzyszenie producentów etykiet FINAT ogłosiło zwycięzców 2. edycji konkursu #LABELicious, rozpoczętej w 2019 r. Zwycięzcami rywalizacji, której finał odbył się z opóźnieniem z powodu pandemii, zostali Sabrina Bento z Portugalii i Bjarne Castelein z Belgii. Ogłoszenie nagród bezpośrednio poprzedziło rozpoczęcie kolejnej edycji konkursu, której punktem kulminacyjnym będzie ceremonia wręczenia nagród zaplanowana podczas targów Labelexpo Europe pod koniec kwietnia 2022 r.

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie największego programu inwestycyjnego od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1948 r. Do 2025 r. firma zainwestuje ok. 700 mln euro, z czego 300 mln euro w samych Niemczech.

19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym razem reprezentujących segment akcydensowy (o spotkaniu dla drukarń opakowaniowych pisaliśmy TUTAJ). Główną atrakcją wydarzenia, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej udziałem produkcja autonomiczna.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.