Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Zanders prezentuje nowy papier barierowy

Zanders prezentuje nowy papier barierowy

Podczas targów FachPack 2018, odbywających się od 25 do 27 września w Norymberdze, firma Zanders zaprezentuje swój nowy papier barierowy Zanbarrier NGR nie zawierający fluoropochodnych węglowodoru. Niemiecki producent będzie także obchodzić 60-tą rocznicę wprowadzenia na rynek papieru Chromolux.

Skrót „NGR” w nazwie najnowszego produktu Zanders pochodzi od angielskiego terminu „natural grease resistant”, czyli „naturalnie odporny na tłuszcze”. W procesie produkcji papieru Zanbarrier NGR włókna celulozy są bardzo drobno mielone w intensywnym procesie wielostopniowej rafinacji. Towarzyszy temu znaczne zwiększenie powierzchni, dzięki czemu włókna mogą wchłonąć dużo wody, tworząc coś w rodzaju żelu i stając się „maziste”, ponieważ po rafinacji włókna są rzeczywiście w dotyku odczuwane jako maź. Tak przetworzone włókna celulozowe tworzą w gotowym papierze ściśle usieciowaną płatkową strukturę, tworzącą naturalną barierę bez konieczności stosowania fluoropochodnych węglowodoru lub innych chemikaliów. Nowe papiery Zanbarrier NGR mogą być stosowane wszędzie tam gdzie konwencjonalne papiery barierowe, czyli przede wszystkim w elastycznych opakowaniach produktów spożywczych wymagających odporności na oleje i inne tłuszcze oraz wilgoć. Są to między innymi opakowania do produktów typu fast-food, torebki do kebabu i frytek, papier do owijania masła, torebki na bułki, banderole a także kartony do pizzy i wyrobów cukierniczych.

Na tegorocznym FachPacku firma Zanders świętować będzie jubileusz papieru Chromolux z powłoką laną, który produkowany jest w zakładach w Bergisch Gladbach od 1958 roku, początkowo jako karton, a później także papier etykietowy. Obecnie jest on stosowany głównie do produkcji ekskluzywnych opakowań perfum i kosmetyków, słodyczy, wyrobów alkoholowych i tytoniowych. Chromolux jest dostępny w różnych gramaturach i kolorach, z powierzchnią macicy perłowej oraz w wersjach metalizowanych lub wytłaczanych. W asortymencie Zanders znajduje się także papier Chromolux Digital przeznaczony do cyfrowego druku małych i personalizowanych nakładów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas Kongresu European Carton Makers Association w Krakowie (15–16 września 2022 r.) tradycyjnie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu European Carton Excellence Awards, organizowanego przez ECMA i Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Tektury i Pudełek Składanych Pro Carton. Jakie projekty zyskały największe uznanie jurorów?

Szwajcarski producent wielkoformatowych ploterów z płaskim stołem – swissQprint – obchodzi piętnastą rocznicę istnienia. Firmę utworzyli we wrześniu 2007 r. Reto Eicher, Hansjörg Untersander i Roland Fetting. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 200 osób i działa w skali globalnej, współpracując z ponad 30 niezależnymi firmami partnerskimi, wspólnie z którymi zainstalowało ponad 1,6 tys. maszyn.

Firma Fujifilm poinformowała, że jej maszyna Revoria Press PC1120 otrzymała przyznawaną przez Keypoint Intelligence nagrodę Buyers Lab 2022 Pro Award w kategorii Wyjątkowe wysokonakładowe urządzenie produkcyjne CMYK+. Model ten jest dostępny w Austrii, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Portugalii i Włoszech.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.