Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Zdalne monitorowanie urządzeń kontroli ładunku elektrostatycznego

Zdalne monitorowanie urządzeń kontroli ładunku elektrostatycznego

Brytyjski producent producent urządzeń do kontroli elektrostatyki, czyszczenia wstęgi i technologii sprężonego powietrza – Meech International – zaprezentował swoje najnowsze rozwiązanie do zdalnego kontrolowania poziomu ładunku elektrostatycznego – SmartControl Touch. To nowoczesne urządzenie umożliwia zdalne monitorowanie, sterowanie i ustawianie wydajności belek jonizujących Hyperion. SmartControul Touch, mogący obsłużyć kilka belek jednocześnie, wyposażony jest w zintegrowany ekran dotykowy; współpracuje również z telefonem komórkowym, tabletem lub inną klawiaturą.

„SmartControl Touch został zaprojektowany zgodnie z rozwojem technologii Industry 4.0, która pomaga firmom zmaksymalizować produktywność i osiągnąć najwyższą jakość produkcji. Jest to zaawansowane urządzenie monitorujące i sterujące, wyposażone w 10-calowy zintegrowany ekran dotykowy. Umożliwia zapisywanie i przesyłanie danych. Jest kompatybilne z czujnikami napięcia i odległości firmy Meech. Dzięki temu monitorowanie wydajności pracy belek jonizujących Hyperion jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej” – mówi Adam Battrick, dyrektor sprzedaży w Meech International.

SmartControl Touch można podłączyć do sześciu urządzeń, a po zastosowaniu jednostki rozszerzającej – nawet dwunastu; w sumie może kontrolować do 30 urządzeń. Jak podkreśla Adam Battrick, dla klientów korzystających z różnych belek jonizujących typu Hyperion oznacza to znaczącą poprawę komfortu i sprawności pracy linii produkcyjnych. Ponadto producent zadbał o łatwą instalację jednostki, co oznacza, że można ją bezproblemowo dopasować do istniejących ciągów produkcyjnych. SmartControl Touch jest prosty w użyciu – jego przyjazny interfejs wymaga zaledwie minimalnego szkolenia. Szybko można wprowadzać zmiany nastawów. Dzięki kompatybilności czujników napięcia i odległości urządzenie oferuje dokładniejszą neutralizację wszystkich ładunków elektrostatycznych obecnych na materiałach. Rejestrowanie danych zapewnia graficzną prezentację wydajności dejonizacji, taki rejestr danych można przesyłać w celu dodatkowej analizy.

„Podobnie jak wszystkie produkty firmy Meech, SmartControl Touch został zaprojektowany w odpowiedzi na oczekiwania branży. Ściśle współpracujemy z naszymi klientami, aby zrozumieć ich potrzeby i pomóc im poprawić kontrolę jakości i produktywność. Ładunki elektrostatyczne zawsze były zagrożeniem dla wydajności w wielu sektorach produkcyjnych i przetwórczych. SmartControl Touch ma na celu utrzymanie pod kontrolą niepożądanej obecności ładunków elektrostatycznych oraz zapewnienie sprawnego i bezpiecznego działania linii produkcyjnych” – podsumowuje Adam Battrick.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drukarnia Faber Print z Grodziska Mazowieckiego k. Warszawy jako pierwsza w Polsce zainstalowała nową maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Uruchomienie systemu miało miejsce w grudniu ub.r., i do tej pory udało się wykonać już na niej szereg prac, które wcześniej trafiałyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

Arctic Paper oddaje do użytku rozbudowaną elektrownię wodną w papierni w Munkedal. Inwestycja o wartości 100 mln koron szwedzkich (ok. 45 mln zł) zwiększa moc z 2 do 6 MW, co w połączeniu z planowaną ciepłownią na biomasę pozwoli, aby dzięki własnej energii zaspokoić do 80% potrzeb energetycznych papierni w Munkedal.

Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy stworzony przez Domino – V1610i UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.