Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Znormalizowane zarządzanie procesami etykietowania

Znormalizowane zarządzanie procesami etykietowania

Boehringer Ingelheim, jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie, wybrała rozwiązanie opracowane przez NiceLabel, producenta oprogramowania do projektowania etykiet i systemów zarządzania etykietami, aby wdrożyć globalne, znormalizowane procesy etykietowania.

Grupa Boehringer Ingelheim, z centralą zlokalizowaną w niemieckim Ingelheim, działa globalnie za pośrednictwem 146 podmiotów zależnych i zatrudnia ponad 50 tys. osób. Prowadzi prace badawczo-rozwojowe, produkcję i sprzedaż produktów leczniczych, przeznaczonych do stosowania w medycynie i weterynarii. Ponieważ firma wcześniej wprowadziła globalny system SAP we wszystkich zakładach w celu usprawnienia działalności, następnym krokiem było wdrożenie globalnego systemu etykietowania LMS w celu osiągnięcia płynniejszej integracji ERP, ułatwienia zmian etykiet i zwiększenia wydajności operacyjnej.

Boehringer Ingelheim wykorzystuje pełne spektrum funkcjonalności w systemie NiceLabel LMS, w tym wbudowany moduł do projektowania szablonów etykiet. System zarządzania dokumentacją w tym narzędziu umożliwia zastąpienie przeprowadzanych ręcznie procedur kontroli jakości całkowicie zdigitalizowanym procesem zapewnienia jakości. Firma zyskuje bezpieczeństwo, przepływy pracy zatwierdzania oraz dostęp do pełnej historii zmian w etykietach oraz do historii drukowania. LMS jest również zintegrowany z systemem ERP firmy Boehringer Ingelheim, SAP ECC, który zapewnia koncernowi farmaceutycznemu scentralizowany sposób aktualizowania informacji na etykietach – może on teraz przetwarzać żądania zmiany etykiet znacznie szybciej niż kiedyś, ponieważ przepływ pracy w zakresie zapewniania jakości jest zintegrowaną częścią systemu zarządzania etykietami. Koncern skorzystał również z pakietu NiceLabel ABAP (złącze SAP), który upraszcza i przyspiesza integrację.

Jak podaje Boehringer Ingelheim, początkowo LMS wdrożono w zakładach produkcyjnych w Ingelheim w Niemczech i Sant Cugat w Hiszpanii. Planowana jest także ekspansja na inne regiony na całym świecie – następne projekty będą realizowane w Dortmundzie w Niemczech i Koropi w Grecji. Oba wdrożenia mają dotyczyć procesów nieprodukcyjnych, np. zarządzania magazynem i jakością.

„Wspaniale jest zobaczyć, jak Boehringer Ingelheim naprawdę wykorzystuje pełne spektrum naszego systemu zarządzania etykietami. Ma duże doświadczenie w wyborze najlepszych systemów informatycznych, dlatego cieszymy się, że wybrała nasze rozwiązanie jako globalny system etykietowania” – skomentował Ken Moir, wiceprezes ds. marketingu w NiceLabel.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Kto jeszcze nie odnowił prenumeraty „Świata DRUKU” na rok 2021 lub waha się, czy dołączyć do grona stałych czytelników naszego miesięcznika, niech się spieszy, bo już wkrótce światło dzienne ujrzy styczniowy numer, a w nim wiele bardzo ciekawych artykułów. Napiszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, będzie też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Szczegółowe informacje dotyczące prenumeraty znajdą Państwo TUTAJ. Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych. Zapraszamy!

Ze względu na odwołanie targów Rema firma Atrium organizuje dodatkową edycję odbywających się cyklicznie dni otwartych poświęconych drukowi wielkoformatowemu. Wydarzenie, któremu patronuje „Świat DRUKU”, odbędzie się w dniach 3–5 lutego br. w opolskim centrum demonstracyjnym dystrybutora. Uczestnicy będą mogli poznać możliwości i przetestować kilkanaście maszyn takich marek jak Mutoh, EFI, Artemis, Summa, Neolt oraz media do druku marki Ikonos. Będzie także można zasięgnąć porad specjalistów w sprawie optymalnego doboru rozwiązań.

Nowa edycja Katalogu Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych 2021 jest już na rynku. Publikacja ta stanowi praktyczny przewodnik i skuteczne narzędzie dla pracowników działów marketingu i promocji, prezentujące bazę liderów rynku upominków reklamowych i szeroko pojętej reklamy. Katalog PIAP 2021 w wersji drukowanej powstał w nakładzie 5 tys. egzemplarzy, dostępny jest również w wersji online.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.