Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Zwycięzcy tegorocznego konkursu EDP

Zwycięzcy tegorocznego konkursu EDP

Fot. edp-award.com

Podczas targów FESPA Global Print Expo 2019 (Monachium, 14–17 maja br.) wręczone zostały już po raz 13. doroczne wyróżnienia EDP Award. Te najbardziej prestiżowe i cenne nagrody, honorujące najlepsze osiągnięcia w druku w technologii cyfrowej, są przyznawane przez European Digital Press Association (EDP) – europejskie stowarzyszenie 21 magazynów branżowych z 27 krajów. Kryteria, według których oceniane są produkty, to innowacje, jakość i koszty. W tegorocznej edycji konkursu z ponad 100 zgłoszeń komitet techniczny EDP ostatecznie wyłonił 28 zwycięzców w pięciu głównych kategoriach.

Kategorię „Druk” podzielono na dwie podkategorie. W pierwszej nagrodzono rozwiązania do druku wielko- i superszerokoformatowego:

- Najlepszy ploter typu roll-to-roll o wydajności powyżej 320 cm: swissQprint Karibu;

- Najlepszy ploter płaski/hybrydowy o wydajności poniżej 100 m2/h: HP Latex R2000;

- Najlepszy ploter płaski/hybrydowy o wydajności poniżej 250 m2/h: Durst P5 350;

- Najlepszy ploter płaski/hybrydowy o wydajności powyżej 250 m2/h: Agfa Jeti Tauro H3300 LED;

- Najlepszy ploter drukująco-tnący: Roland DG TrueVIS VG2;

- Najlepsze urządzenie szerokiego zastosowania: Mutoh ValueJet 1627MH;

- Najlepsze urządzenie do druku na tekstyliach typu roll-to-roll powyżej 100 m2/h: Mimaki Tiger-1800B Mkll;

- Najlepsze urządzenie do druku bezpośredniego na tekstyliach: Kornit Avalanche Poly Pro.

Wśród cyfrowych urządzeń produkcyjnych wyróżniono:

- Najlepsza arkuszowa drukarka kolorowa B3 o wydajności powyżej 200 tys. str. A4/mc: Xerox Iridesse Production Press;

- Najlepsze urządzenie drukujące w formacie B2(+): Fujifilm Jet Press 750S;

- Najlepsza kolorowa drukarka sieciowa: Ricoh Pro VC70000.

W kategorii „Rozwiązania przemysłowe do drukowania i wykańczania” nagrodzono rozwiązania: MGI AlphaJet; HP Indigo 12000HD; Barberán, seria Jetmaster; Xeikon; Zünd OCC dla S3 i NMM; Mimaki Tiger-1800B Mkll i Rimslow Series; Memjet DuraLink.

W kategorii „Wykańczanie i oprawa” wyróżniono rozwiązania iEcho PK oraz Tecnau Roll 40 Splicer.

W kategorii „Oprogramowanie/sprzęt” zwyciężyły rozwiązania: CGS Oris X Gamut; CloudLab brandQ; Dataline MultiPress; Canon Océ Touchstone; LacunaSolutions SmartLightningSystem; Elitron; Bobst DIT.

W kategorii „Materiały eksploatacyjne” nagrodzono toner firmy Kodak.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Polski Drukarz sp. z o.o., wraz ze współorganizatorami i partnerami, zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Color Managementu na XIII konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy. W tym roku spotkamy się 27 listopada w Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka” przy ul. Przekornej 33 w Warszawie.

Za oknem złota polska jesień, a my już intensywnie pracujemy nad listopadowym wydaniem naszego magazynu. Gros miejsca poświęcimy w nim przygotowaniu materiałów do druku. Zajmiemy się zarządzaniem barwą, standaryzacją, proofingiem, kontrolą jakości. Stąd już blisko do wytworzenia formy drukowej – kolejnym tematem przewodnim będą zatem urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych oraz usługi przygotowania form drukowych. Napiszemy także o najnowszych rozwiązaniach software’owych w zakresie prepressu, automatyzacji produkcji i zarządzania przepływem pracy.
Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest posiadanie funduszy zarówno na inwestycje, jak i na bieżącą działalność firmy. Dlatego poruszymy tematykę faktoringu i leasingu w branży poligraficznej. Nie zabraknie też miejsca dla opakowań klasy premium, projektowania opakowań i rozwiązań do korespondencji masowej.
Serdecznie zapraszamy Państwa do publikacji materiałów reklamowych i PR-owych w listopadowym wydaniu „Świata DRUKU”.

W Ambasadzie Finlandii w Warszawie w dn. 9 października 2019 r. odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany raport VTT Technical Research Center of Finland pt. „Going beyond a circular economy”, skupiający się na wizji przyszłej, zrównoważonej gospodarki. Spotkanie zorganizowano w ramach Polskiego Tygodnia Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (Polish Circular Week), którego celem jest pokazanie, że gospodarka o obiegu zamkniętym to nie abstrakcyjny koncept, ale realny element współczesnego życia gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu