Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / swissQprint zwiększa możliwości swoich ploterów

swissQprint zwiększa możliwości swoich ploterów

Firma swissQprint wprowadziła nowy pomarańczowy atrament do swoich wielkoformatowych płaskich drukarek UV LED oraz do drukarki roll-to-roll Karibu. Dla tego ostatniego urządzenia producent oferuje także nowy lakier. Kanał atramentu można w dowolnym momencie zainstalować w istniejących drukarkach. Dodatkowy kolor można stosować w połączeniu z kolorami podstawowymi dla powiększenia palety barw lub bezpośrednio jako kolor dodatkowy w żywym, świeżym odcieniu, odpowiadającym odcieniowi Pantone 021.

Nowy pomarańcz jest pierwszym dostępnym kolorem dodatkowym wchodzącym w zestaw atramentów LED szwajcarskiego producenta, zaprojektowanych dla najnowszej generacji drukarek. Opracowano go przede wszystkim z myślą o ploterze rolowym, ponieważ dotychczas stosowany lakier został zaprojektowany z myślą o platformach płaskich i nie był wystarczająco elastyczny dla używanych w Karibu mediów. „Mieliśmy już pomarańcz w naszej gamie atramentów – był to atrament hybrydowy utrwalany lampą rtęciowo-ledową. Nowy atrament jest przeznaczony do suszenia LED i oferuje wszystkie korzyści atramentów przeznaczonych do tej technologii. Jego gamut jest o wiele większy niż dawnego oranżu i pozwala o wiele bardziej precyzyjnie odtworzyć wiele kolorów Pantone. Jest także dużo bardziej świetlisty i uwydatnia barwy CMYK” – powiedział Alain Greiner, prezes i dyrektor generalny swissQprint France.

Ploter rolowy Karibu zyskał także możliwość stosowania nowego lakieru, który może być aplikowany wybiórczo dla wzmocnienia efektów wizualnych i dotykowych lub jako alternatywa dla laminowania, aby zapewnić połysk powierzchni i ochronić zadrukowane podłoże (powłoka lakieru jest bardziej odporna na wodę i rozpuszczalniki, co jest przydatne zwłaszcza w przypadku wydruków, które są regularnie czyszczone, a także poprawia odporność na ścieranie i zadrapania).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Zimowe wieczory sprzyjają lekturze, zapraszamy więc do zapoznania się z ofertą książek branżowych, które mogą Państwo nabyć za pośrednictwem naszego wydawnictwa. W naszej miniksięgarni znajdują się publikacje o charakterze podręcznikowym i poradnikowym, systematyzujące i poszerzające wiedzę – wśród nich pozycje omawiające zagadnienia dotyczące różnych technik druku: offsetowej, sitodrukowej, fleksodrukowej, a także przygotowalni, farb, introligatorni, usług Web-to-Print, zagrożeń bhp w zakładach poligraficznych i gospodarki odpadami. Niezmiennie dużą popularnością cieszy się przewodnik po sztuce typografii „Lettera Magica” oraz słowniki – „Angielsko-polski słownik terminów poligraficznych”, „Poligraficzny słownik terminologiczny”.
Ponadto już wkrótce dostępna będzie nowa publikacja COBRPP – „Poligrafia – sztuka, techniki, technologie”, omawiająca techniki i technologie stosowane we współczesnej poligrafii. Układ zawartych w książce treści odpowiada sekwencji następujących po sobie procesów prowadzących do powstania gotowych produktów poligraficznych, dzięki czemu wydawnictwo to może pełnić rolę tak podręcznika dla uczniów i studentów, jak i poradnika dla pracowników drukarń, wydawnictw i studiów graficznych.
Zapraszamy do sklepu „Świata DRUKU”!

Konica Minolta, w trosce o bezpieczeństwo cyfrowe swoich klientów, rozpoczęła jakiś czas temu współpracę z firmą Bitdefender – twórcą oprogramowania antywirusowego o tej samej nazwie. Dzięki niej urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta bizhub można wyposażyć w specjalnie opracowane rozwiązanie antywirusowe, mające zabezpieczać firmy i instytucje przed potencjalnym zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania.

Firma UPM Raflatac poinformowała o działaniach podjętych w celu zwiększenie mocy produkcyjnych i umocnienia pozycji na szybko rozwijającym się rynku bezpodkładowych materiałów etykietowych do zadruku termicznego. Inwestycja o wartości 13 mln euro obejmuje budowę linii powlekania dla produktów linerless w zakładzie w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz zwiększenie zdolności do cięcia i pakowania. Nowa linia, zwiększająca możliwości wytwórcze firmy o 100 mln m2, ma zostać uruchomiona pod koniec 2021 r.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.