Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Mark Andy i Esko – kiedy dostawca staje się doradcą

W dniu 12 czerwca w warszawskiej siedzibie Mark Andy Europe odbyło się spotkanie zorganizowane przez tę firmę oraz jej partnera – firmę Esko. Wydarzenie w którym wzięło udział około 50 osób było skierowane do głównie przedstawicieli drukarń z Europy Wschodniej. Złożyły się na nie prezentacje maszyn drukujących Mark Andy i rozwiązań dla przygotowalni firmy Esko. Najważniejszym punktem spotkania było drukowanie etykiet z zastosowaniem oprogramowania Equinox drugiej z firm.

30 lat z drukarnią Lotos Poligrafia

W miniony weekend (16–17 czerwca) drukarnia Lotos Poligrafia uroczyście świętowała w Kazimierzu Dolnym 30-lecie istnienia. Gości zaproszono na rejs po Wiśle i wyprawę samochodami terenowymi przez kazimierskie wąwozy. Jubileusz uczczono w sobotni wieczór olbrzymim tortem i toastem za pomyślność i powodzenie przez kolejne 30 lat i jeszcze dłużej.
I tego właśnie Lotosowi z całego serca życzymy.

Zespół „Świata DRUKU”

Dzień opakowań w fabryce Heidelberga

W połowie maja ponad 400 gości z całego świata uczestniczyło w Dniu Opakowań organizowanym przez firmę Heidelberg w jej zakładzie produkcyjnym w Wiesloch-Walldorf. Jedną z atrakcji wydarzenia promowanego hasłem „Think out of the Box” było uroczyste uruchomienie maszyny Primefire 106 zainstalowanej w centrum demonstracyjnym Print Media Center Packaging przy zakładzie Heidelberga.

Forum Fleksograficzne PIF po raz 20

Polska Izba Fleksografów już po raz 20 zaprosiła swoich członków i sympatyków na doroczne Forum Fleksograficzne. Konferencja odbyła się w dniach 7–8 czerwca w Toruniu. Gościem specjalnym tegorocznej edycji był Masayuki Konai, który przybliżył słuchaczom rynek opakowaniowy i fleksograficzny w Japonii. Na relację z tego wydarzenia zapraszamy do wrześniowego „Świata DRUKU”.

Do Opola na Festiwal... Książki

Już w najbliższy piątek, 15 czerwca, do Opola zawita kolejny festiwal. Tym razem będzie to Festiwal Książki, a dokładnie trzecia już edycja wydarzenia, które już wpisało się w kulturalny pejzaż grodu nad Odrą. Od piątku do niedzieli organizatorzy zapraszają wszystkich na Plac Wolności.

Roadshow Atrium zawita do Krakowa

Z początkiem czerwca w drogę do 10 polskich miast wyruszyło Atrium RoadShow na którym będzie można zobaczyć m.in. najnowsze plotery japońskiej firmy Mutoh oraz wziąć udział w warsztatach aplikacyjnych połączonych z prezentacjami produktów marki Ikonos. Na pierwsze spotkanie z tego cyklu Atrium Centrum Ploterowe zaprasza do swojej krakowskiej siedziby w dniu 8 czerwca.

Polskie premiery ploterów Mutoh

Podczas majowych dni otwartych polskiego dystrybutora ploterów Mutoh – firmy Atrium Centrum Ploterowe – miała miejsce krajowa premiera dwóch drukarek LED, które tydzień wcześniej debiutowały na targach Fespa: dwugłowicowego Mutoh ValueJet 1638 UR i ValueJet 626 UF z modułem druku obrotowego.

XL Poligraficzne Konfrontacje

Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej wraz z Integratorem Systemów Poligraficznych zaprasza na XL Poligraficzne Konfrontacje „Fundusze europejskie dla drukarń. Warsztaty praktyczne”, które odbędą się 14 czerwca br. w sali konferencyjnej Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie.

Już wkrótce Festiwal Książki w Opolu

Remigiusz Mróz, Joanna Bator, Jerzy Stuhr, Marcin Meller, Dorota Masłowska i wielu innych. Ponad czterdziestu pisarzy, siedemdziesiąt wystawców, koncerty, Wielkie i Małe Opolskie Dyktando oraz liczne atrakcje. Kolejne książkowe wydarzenie już za niecały miesiąc (15–17 czerwca) na opolskim Placu Wolności.

Polska premiera Ricoh PRO C7200x

24 maja w warszawskim Ricoh Technology Center odbędzie się dzień otwarty pod hasłem The Art Of The New. Główną atrakcją wydarzenia będzie pierwsza w Polsce prezentacja najnowszego systemu na papier cięty Ricoh PRO C7200x z piątą stacją na toner specjalny. Uczestnicy spotkania będą mieli także okazję do wzięcia udziału w warsztatach poświęconych RODO oraz nowoczesnym technikom sprzedaży.

Z ostatniej chwili

Lato za pasem, najwyższa pora przygotować dla Państwa interesującą lekturę. W lipcowo-sierpniowym wydaniu „Świata DRUKU” napiszemy m.in. o druku cyfrowym w małym formacie, rozwiązaniach dla wielkiego formatu, druku na tekstyliach, komunikacji wizualnej i druku dla rynku reklamy, marketingu w poligrafii, rynku reklamy w Polsce, upominkach reklamowych i nowoczesnym dziale DTP. Jest to wydanie przygotowywane na targi FestiwalDruku.pl i będzie ono tam bezpłatnie dystrybuowane. Zachęcamy do przesyłania informacji prasowych, zwłaszcza wystawców Festiwalu prosimy o przesyłanie targowych zapowiedzi.

Pełną parą przygotowujemy się do kolejnego, bardzo ważnego dla nas wydarzenia. Wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o. i miesięcznik „Świat DRUKU” działają na polskim rynku poligraficznym już od 25 lat. Uroczyście uczcimy ten jubileusz 5 września br. w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi przy ul. Kilińskiego 45, podczas konferencji „Poligrafia wczoraj, dziś i jutro”. Jednak zanim się spotkamy, oddamy w Państwa ręce specjalne polsko-angielskie wydanie „Świata DRUKU”, również zatytułowane „Poligrafia wczoraj, dziś i jutro”.

Szanowni Państwo,

serdecznie dziękujemy za liczny udział w tegorocznej, siódmej już edycji konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, zorganizowanej przez nasze wydawnictwo. Mamy nadzieję, że wyjechali Państwo z Trzebawia bogatsi o wiedzę i nowe doświadczenia. Liczymy, że za rok spotkamy się w podobnym, a nawet większym gronie. Podziękowania kierujemy także do patronów konferencji – Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej i Polskiej Izby Opakowań – oraz jej współorganizatorów, firm: EFI, Esko, Koenig & Bauer, SCORPIO, Siegwerk, X-Rite. Na relację z wydarzenia zapraszamy do wrześniowego wydania „Świata DRUKU”.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu