Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Aplikacje samochodowe od A do Z

Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos już od 10 lat prowadzą cykl szkoleń z car wrappingu. Co kilka miesięcy przyjeżdża do Opola kilkadziesiąt osób. Łącznie w ostatnich latach w podstawowym szkoleniu „Aplikacje samochodowe od A do Z” wzięło udział ponad tysiąc uczestników. Jest to stałe wydarzenie w kalendarzu producenta i dystrybutora folii, odbywające się z początkiem wiosennego i jesiennego sezonu aplikacyjnego. Najbliższe spotkanie planowane jest na 25 maja.

Warszawskie Targi Książki już w czwartek

Blisko 800 wystawców z 32 krajów, 1000 twórców, 1500 wydarzeń – tak zapowiadają się rozpoczynające się 18 maja 8. Warszawskie Targi Książki, największe międzynarodowe wydarzenie tej branży w Polsce.
W tegorocznej ósmej już edycji Warszawskich Targów Książki weźmie udział blisko 800 wystawców z 32 krajów: Argentyny, Australii, Belgii, Białorusi, Chile, Chin, Chorwacji, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Japonii, Korei, Kostaryki, Litwy, Macedonii, Niemiec, Peru, Polski, Portoryko, Rosji, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Noc w Muzeum Papiernictwa

20 maja w godzinach 19.00-22.00 Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju zaprasza na kolejną edycję Nocy Muzeów.

Meet Kodak już 1 czerwca

Kodak zaprasza 1 czerwca br. do hotelu Holiday Inn w Józefowie pod Warszawą na kolejną edycję konferencji Meet Kodak Polska, która od 11 już lat gromadzi setki uczestników – głównie przedstawicieli drukarń z całej Polski. Ze względu na duże zainteresowanie firma Kodak Polska, która zapowiada ciekawy program merytoryczny tego wydarzenia, prosi o jak najszybszą rejestrację wszystkich zainteresowanych.

Show room XTPack Europe już otwarty

8 maja w Zagórzu k. Niepołomic odbyło się uroczyste otwarcie centrum pokazowego XTPack Europe, europejskiego oddziału chińskiego producenta systemów belowania i recyklingu odpadów XTPack (Jiangsu Xutian Environmental Protection Machinery).

Ryobi RMGT w drukarni Moś & Łuczak

8 maja w Zakładzie Poligraficznym Moś & Łuczak w Poznaniu oficjalnie uruchomiono nową maszynę drukującą Ryobi RMGT serii 9 LED UV (8-kolorową). Jest to drugie urządzenie tego producenta w poznańskiej drukarni.

Pierwsze w Europie AccurioJet KM-1 w Rehms Druck

Firma Rehms Druck z Niemiec zdecydowała się zainwestować w technologię opartą na druku atramentowym UV i wybrała maszynę Konica Minolta AccurioJet KM-1 do druku B2. Czynnikami, które zadecydowały o takim właśnie wyborze, były jakość urządzenia oraz wskaźnik zwrotu z inwestycji.

Multigraf Touchline w drukarni db PRINT Polska

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką on line - Multigraf Touchline CP-375 DUO & TCF-375 - został zainstalowany w drukarni db PRINT Polska w Grodzisku Mazowieckim. Urządzenie to miało niedawno swoją premierę w naszym kraju, a podczas targów Rema Days 2017 zdobyło srebrny medal The Prize for Innovations w kategorii „Wszechstronność i ekonomiczność”.

Targi Plastpol już za trzy tygodnie

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy od 21 lat kojarzą się na świecie z Kielcami. Kolejna edycja wystawy Plastpol odbędzie się w dnaich 23–26 maja 2017 i znów będzie większa od poprzedniej. Wystawcy zapełnią swymi ekspozycjami wszystkie 7 hal kieleckiego ośrodka. W ubiegłorocznej edycji udział wzięli wystawcy z 32 państw. Tytuł największej wystawy branży w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej sprawia, że Plastpol odwiedziło w 2016 roku ponad 18.500 specjalistów.

Działaj sprawnie – optymalizuj wydatki

Dnia 16 maja w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „Optymalizacja wydatków – elektroniczny obieg dokumentów i zarządzanie drukiem”. Uczestnicy dowiedzą się, jak zrównoważyć wydatki związane z zarządzaniem dokumentacją oraz niezbędnymi wydrukami. Optymalizacja wydatków jest podstawą efektywnej działalności każdego przedsiębiorstwa.

Z ostatniej chwili

W dniach 2–4 czerwca plac Wolności już po raz drugi zamieni się w Miasteczko Literackie, obejmujące targi książki, spotkania autorskie, warsztaty i koncerty. Do Opola zawitają m.in. Artur Andrus, Katarzyna Grochola, Marcin Meller, Remigiusz Mróz, Wojciech Jagielski, Marcin Kydryński, Edyta Jungowska, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Łukasz Orbitowski i wielu innych. Chętni napiszą II Wielkie Opolskie Dyktando wraz z vlogerką Pauliną Mikułą i Mistrzem Mowy Polskiej Arturem Andrusem. Atrakcją będą również liczne warsztaty i koncerty. Organizatorami Festiwalu są Fundacja Fabryka Inspiracji PL i Miasto Opole, a targów książki drukarnia Opolgraf.

Praca nad czerwcowym wydaniem wre. Niemniej zapraszamy Państwa do jego współtworzenia.

Poruszymy następujące zagadnienia:

podłoża drukowe
rozwiązania konwencjonalne i hybrydowe w maszynach poligraficznych
rynek maszyn używanych, serwis i obsługa posprzedażna
obróbka po druku (introligatornia i uszlachetnianie)
sposoby zabezpieczania druków i ochrony marki.

Tematy zestawień w tym numerze:

rynek maszyn używanych (serwis, obsługa i usługi instalacyjne)
dostawcy rozwiązań do obróbki po druku i uszlachetniania
dostawcy podłoży do druku.

Zachęcamy do zamieszczenia informacji o Państwa ofercie na naszych łamach.

Zespół „Świata DRUKU”

Już jutro (25 czerwca) część branży poligraficznej związana z tekturą falistą spotka się w ośrodku wypoczynkowo-konferencyjnym Molo w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim na VI Konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”. Życzymy ciekawych referatów, inspirujących dyskusji, nawiązania owocnych kontaktów i... dobrej zabawy. Czekamy na Państwa.

Zespół „Świata DRUKU”

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu