Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Przedstawiciele polskich drukarń akcydensowych w firmie Koenig & Bauer

19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym razem reprezentujących segment akcydensowy (o spotkaniu dla drukarń opakowaniowych pisaliśmy TUTAJ). Główną atrakcją wydarzenia, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej udziałem produkcja autonomiczna.

Kongres Bezpieczeństwa Żywności po raz ósmy

W dniu 18 listopada 2021 r. w hotelu Arche w Warszawie odbyła się VIII edycja Kongresu Bezpieczeństwa Żywności pod hasłem „Future of Food”. Tegoroczna odsłona wydarzenia, nad którą patronat medialny objął „Świat DRUKU”, po raz pierwszy miała hybrydową formułę – w spotkaniu można było uczestniczyć zarówno fizycznie, jak i poprzez wirtualną platformę.

Otwarto rejestrację na targi Labelexpo 2022

Można się już rejestrować na wiosenne targi Labelexpo Europe, które odbędą się w dn. 26–29 kwietnia 2022 r. w przestrzeniach wystawienniczych brukselskiego Expo. Przez cztery dni podczas tego największego na świecie wydarzenia branży etykiet i nadruków na opakowaniach będzie można uczestniczyć w setkach pokazów na żywo, a prym będą wiodły, jak zdradza organizator, premiery cyfrowych rozwiązań wiodących producentów.

Ruszyła rejestracja zwiedzających na targi RemaDays

Na internetowej stronie Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw uruchomiony został formularz bezpłatnej rejestracji zaproszeń na 17. edycję wydarzenia, które odbędzie się w dn. od 16 do 18 lutego 2022 r. w Nadarzynie.

Za nami 5. edycja targów Warsaw Industry Week

Piąta odsłona Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych odbyła się w dn. 8–10 listopada 2021 r. w Ptak Warsaw Expo. Wystawa, nad którą patronat medialny sprawował „Świat DRUKU”, to największe wydarzenie sektora przemysłowego w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dwudniowe warsztaty dla profesjonalistów

W dniach 2–3 grudnia br. w siedzibie firmy Atrium Centrum Ploterowe w Opolu odbędą się bezpłatne warsztaty z zakresu oklejania samochodów i witryn, obsługi plotera laserowego, druku UV i solwentowego, druku na gadżetach, znakowania koszulek, tworzenia naklejek, a także zadruku i aplikacji tapet atramentami żywicznymi. Warsztaty poprowadzą branżowi specjaliści z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń.

Targi Paperworld wracają do Frankfurtu

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią do Frankfurtu nad Menem w dn. 29 stycznia – 1 lutego 2022 r. powróci targowe trio – Paperworld, Christmasworld i Creativeworld. Połączone wydarzenie odbędzie się w formule tradycyjnej i jak w latach ubiegłych otworzy sezon dla handlu i przemysłu.

Webinar nt. perspektyw sektora opakowaniowego

Polska Izba Opakowań 2 grudnia br. o godz. 10.00 organizuje bezpłatne webinarium pt. „Perspektywy sektora opakowaniowego w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu regulacyjnym i ekonomicznym”. Głównym tematem spotkania, którego współgospodarzem będzie Bank Pekao SA, będzie prezentacja i omówienie raportu przygotowanego przez bank.

Festiwal Marketingu 2022 w nowej odsłonie

Trwają przygotowania do przyszłorocznej edycji Festiwalu Marketingu, która odbędzie się w dn. 14–15 września 2022 r. w warszawskim Expo XXI. Jak poinformował organizator targów, pierwsi wystawcy już podpisali umowy na stoiska. Zmianie ulega nazwa i logotyp wydarzenia – event dotychczas znany jako FestiwalMarketignu.pl oraz FestiwalDruku.pl będzie teraz funkcjonował pod jedną, uproszczoną nazwą – Festiwal Marketingu.

Trwają przygotowania do targów RemaDays Warsaw 2022

Już za trzy miesiące – w dniach od 16 do 18 lutego 2022 r. – w Nadarzynie odbędzie się kolejna, 17. edycja Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays. Jak podają organizatorzy, udział w wydarzeniu potwierdziło już ponad 270 firm, w tym 33 z zagranicy. Dostępne jest także narzędzie do umawiania spotkań z wystawcami.

Z ostatniej chwili

Europejskie stowarzyszenie producentów etykiet FINAT ogłosiło zwycięzców 2. edycji konkursu #LABELicious, rozpoczętej w 2019 r. Zwycięzcami rywalizacji, której finał odbył się z opóźnieniem z powodu pandemii, zostali Sabrina Bento z Portugalii i Bjarne Castelein z Belgii. Ogłoszenie nagród bezpośrednio poprzedziło rozpoczęcie kolejnej edycji konkursu, której punktem kulminacyjnym będzie ceremonia wręczenia nagród zaplanowana podczas targów Labelexpo Europe pod koniec kwietnia 2022 r.

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie największego programu inwestycyjnego od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1948 r. Do 2025 r. firma zainwestuje ok. 700 mln euro, z czego 300 mln euro w samych Niemczech.

19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym razem reprezentujących segment akcydensowy (o spotkaniu dla drukarń opakowaniowych pisaliśmy TUTAJ). Główną atrakcją wydarzenia, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej udziałem produkcja autonomiczna.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.