Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Zostań w domu i weź udział w webinarach o barwie i druku

Pozostanie w domu nie musi oznaczać braku możliwości edukacji – każdy, kto chce poszerzyć swoją wiedzę z zakresu druku i zarządzania barwą, może wziąć udział w otwartym, bezpłatnym cyklu webinarów interaktywnych poświęconych tej tematyce. Głównym prowadzącym jest uznany w branży ekspert, znany Wam z naszej Akademii Zarządzania Barwą i łamów „Świata DRUKU” – Marcin Dąbrowski, który gościł będzie także wykładowców wyższych uczelni artystycznych w Polsce, zaś partnerem akcji jest Konica Minolta. Pierwszy z planowanego cyklu sześciu wykładów odbył się 23 marca o godz. 19.

Targi FESPA Global Print Expo w październiku

Znana jest już nowa data targów FESPA Global Print Expo – jak poinformowali organizatorzy, odbędą się one jeszcze w tym roku, w dniach 6–8 października. Miejsce pozostaje bez zmian, będzie to centrum konferencyjne IFEMA – Feria de Madrid. Jak w pierwotnym planie, imprezie towarzyszyć będą wydarzenia European Sign Expo i Sportswear Pro. Zmiana terminu z 24–27 marca spowodowana jest pandemią wywołaną przez wirusa SARS-CoV-2.

Majowa edycja Warszawskich Targów Książki odwołana

Organizatorzy Warszawskich Targów Książki, zaplanowanych na 21–24 maja, poinformowali o odwołaniu tegorocznej edycji wydarzenia – kolejne targi odbędą się w maju 2021 r. Także krakowskie Targi Książek i Zabawek Edukacyjnych dla Dzieci BookLajk nie odbędą się w planowanym terminie (30–31 maja br.). Obie decyzje zostały podjęte w związku z panującą pandemią wywołaną przez koronawirusa.

Targi Plastpol przeniesione na październik

W związku z ogłoszeniem stanu epidemii w Polsce i wielu innych krajach, organizatorzy Targów Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol zdecydowali się na zmianę daty tego wydarzenia – nowy termin to 6–9 października 2020 r.

Mimaki organizuje Virtual Print Festival

Firma Mimaki Europe poinformowała, że w związku z odwołaniem targów Fespa 2020 spowodowanym pandemią koronawirusa, podjęła decyzję o zorganizowaniu interaktywnej imprezy online pod nazwą Mimaki Virtual Print Festival. Jak czytamy w komunikacie, umożliwi ona „obecnym i potencjalnym klientom firmy zapoznanie się w ciekawy i niepowtarzalny sposób z jej produktami, poznanie ich bliżej podczas wirtualnych prezentacji oraz uczestniczenie w różnych konkursach i nawiązanie interesujących kontaktów”. Podczas imprezy odbędzie się cykl seminariów edukacyjnych online dla grup i pojedynczych osób. Impreza rozpocznie się w dniu 24 marca 2020 r., tj. dokładnie w tym samym dniu, w którym miały rozpocząć się madryckie targi. Mimaki będzie przedstawiać nowe produkty, trendy i zamierzenia w odstępach tygodniowych aż do końca kwietnia.

Nowy projekt na rynku reklamy

W dniu 5 marca 2020 r. w Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie miało miejsce spotkanie inaugurujące działalność Akademii Biznesu Grupy EBK. Pomysłodawcą i organizatorem tego projektu edukacyjno-motywacyjnego, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, jest firma EBK Reklama. Pierwsze z planowanego cyklu wydarzenie odbyło się pod hasłem „Najnowsze trendy nie tylko w reklamie – inspiracje i realizacje” i dotyczyło zarówno rynku reklamy, gadżetów reklamowych, jak i nieco szerzej pojętej poligrafii i relacji w biznesie.

Piąta edycja Festiwalu Książki Opole 2020

Festiwal Książki jest imprezą, która wpisała się już na stałe w harmonogram największych wydarzeń kulturalnych w Opolu. Piąta, jubileuszowa edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 19–21 czerwca br. w centrum miasta, gdzie na mieszkańców i gości niezmiennie czekać będą targi książki „pod chmurką”, spotkania autorskie, koncerty, spektakle teatralne, warsztaty i liczne czytelnicze atrakcje. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem – drukarnia Opolgraf. „Świat DRUKU” jak co roku objął patronat medialny nad tą cieszącą się ogromną popularnością imprezą czytelniczą.

Targi Film Video Foto odwołane

Organizator targów Film Video Foto poinformował o odwołaniu 23. edycji tego wydarzenia, zaplanowanego w Łodzi w dniach 2–4 kwietnia 2020 r. Targi odbędą się w przyszłym roku, nie jest jeszcze znana dokładna data. Decyzję podjęto w związku z sytuacją na świecie i w Polsce, związaną z pandemią wywołaną przez wirusa SARS-CoV-2.

Konferencja Packaging [R]evolution pod koniec czerwca

Firma Aniflex, organizator konferencji pod nazwą Packaging [R]evolution, poinformowała o zmianie terminu wydarzenia. Nowa planowana data to 25 czerwca 2020 r. Zmiana ta wynika z przesunięcia daty Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, podczas których miała się odbyć konferencja. Wydarzenie, nad którym „Świat DRUKU” objął patronat medialny, skierowane jest do wszystkich osób związanych z drukiem etykiet oraz opakowań, uszlachetnieniem i zdobieniem, a także szeroko rozumianym designem – w szczególności osób odpowiedzialnych za kreowanie i wdrażanie strategii opakowań.

Targi Fespa 2020 przełożone

Jak poinformowali organizatorzy wydarzenia, targi FESPA Global Print Expo, zaplanowane na 24–27 marca 2020 r. w Madrycie, zostały przełożone ze względu na szybko zmieniającą się sytuację dotyczącą rozprzestrzeniania się w Europie wirusa COVID-19. FESPA informuje jednocześnie, że zostaną podjęte starania dotyczące ustalenia nowego terminu targów – o wszelkich decyzjach będziemy Państwa informować.

Z ostatniej chwili

Kanclerz Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga Jacek Kuśmierczyk wystosował list do prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, w którym domaga się w imieniu całego sektora poligraficznego zdecydowanych działań w celu ratowania nie tylko rodzimej poligrafii, ale całej gospodarki. Oto jego treść:

Wprawdzie epidemia zmieniła naszą codzienność i niesie wiele zagrożeń, mimo tego z całych sił staramy się nie oddawać jej pola i bez zmian pracować dla Państwa.
Życie w poligrafii nadal tętni. Choć wdarł się do niego chaos i odwołano wiele wydarzeń, zgodnie z planem wydawniczym tematami przewodnimi kwietniowego wydania „Świata DRUKU” będą: cyfrowy i offsetowy druk dziełowy – rynek książki;
maszyny, urządzenia i materiały do druku na podłożach niechłonnych; inkjet; druk UV;
trendy w e-commerce i ich wpływ na sektor opakowań;
zaawansowane technologie poligraficzne w produkcji opakowań farmaceutycznych i kosmetycznych;
ekologia w poligrafii; zrównoważony rozwój opakowań.
Serdecznie zapraszamy do współtworzenia tego numeru, który będzie dystrybuowany podczas targów PCI Days (o dacie wydarzenia poinformujemy wkrótce na naszej stronie).

Szanowni Państwo,
jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, w związku z trwającym w Polsce i na świecie stanem epidemii, 9. Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” została przeniesiona na 24–25 września br. Żywimy nadzieję, że do tego czasu powrócimy do normalnego funkcjonowania i zdrowi oraz mocniejsi spotkamy się w „Ranchu Pod Bocianem” w Przypkach.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.