Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Finowie zapraszają do współpracy w obszarze GOZ

W Ambasadzie Finlandii w Warszawie w dn. 9 października 2019 r. odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany raport VTT Technical Research Center of Finland pt. „Going beyond a circular economy”, skupiający się na wizji przyszłej, zrównoważonej gospodarki. Spotkanie zorganizowano w ramach Polskiego Tygodnia Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (Polish Circular Week), którego celem jest pokazanie, że gospodarka o obiegu zamkniętym to nie abstrakcyjny koncept, ale realny element współczesnego życia gospodarczego.

Colop Polska organizuje kolejną edycję szkolenia Akademia Lasera

Firma Colop Polska organizuje dodatkowe spotkanie w ramach cyklu szkoleniowego pt. Akademia Lasera, które odbędzie się w dniach 7–8 listopada br. w Bytomiu w siedzibie firmy.

Seminarium Gravotech nt. grawerowania laserowego

Firma Gravotech organizuje seminarium poświęcone tematyce grawerowania laserowego, które odbędzie się 13 listopada podczas targów Warsaw Industry Week (Ptak Warsaw Expo, 13–15.11.2019 r.). W programie prezentacja technologii, materiałów i oprogramowania do grawerowania laserowego. Będzie też mowa o sposobach konserwacji urządzeń, zastosowaniu druku UV w reklamie i przemyśle, a następnie pokazy grawerowania i spotkania przy stanowiskach tematycznych.

IMI Europe Digital Printing Conference 2019

Tegoroczna edycja jednego z najważniejszych wydarzeń dla branży druku cyfrowego, Digital Print Europe, odbywała się w Berlinie w dniach 7–10 października. Główną jego częścią była IMI Europe Digital Printing Conference 2019 – konferencja biznesowo-techniczna dla branży druku cyfrowego. Prezentowano na niej analizy rynku druku cyfrowego i modeli biznesowych realizowanych przez firmy na nim funkcjonujące, perspektywy i trendy w rozwoju druku cyfrowego oraz najnowsze osiągnięcia technologiczne w tym segmencie druku.

Już w listopadzie 6. targi Fast Textile

Już niebawem – w dniach 20–22 listopada 2019 r. – w Centrum Targowo-Wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbędzie się szósta edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile. Powstały one w odpowiedzi na zapotrzebowanie polskiej branży tekstylnej na wydarzenie poświęcone tej tematyce i szybko stały się największym przedsięwzięciem tego typu w Europie Środkowej. Głównym celem targów jest stworzenie przestrzeni umożliwiającej nawiązywanie relacji handlowych pomiędzy wystawcami a producentami odzieży, czemu sprzyja dogodna lokalizacja w centrum kraju.

FESPA Global Print Expo 2020 wraca do Madrytu

Przyszłoroczne targi FESPA Global Print Expo odbędą się w Madrycie w dniach 24–27 marca 2020 r. Będzie to powrót tej imprezy do stolicy Hiszpanii – po raz ostatni wystawa gościła tam w 2002 r. Organizatorzy spodziewają się, że w pięciu salach Feria de Madrid swoje najnowsze osiągnięcia technologiczne z zakresu sitodruku, wielkoformatowego druku cyfrowego, zadruku tekstyliów, odzieży i dekoracji wnętrz, oklejania pojazdów, opakowań i oznakowania reklamowego przedstawi ponad 600 wystawców. Równolegle odbędą się dwie inne wystawy: European Sign Expo oraz debiutująca Sportswear Pro (poświęcona produkcji odzieży sportowej).

Kolejny Warsaw Industry Week już w listopadzie

Czwarta edycja Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week odbędzie się w dniach 13–15 listopada 2019 r. w przestrzeniach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Są to największe i najszybciej rozwijające się targi przemysłowe w Polsce, mające charakter kontraktacyjnym, skierowane do przedstawicieli biznesu. Podczas targów prezentują się wszystkie gałęzie branży przemysłowej. Wydarzeniu towarzyszy szereg konferencji i spotkań branżowych.

W listopadzie kolejna edycja GlassPrint

W dniach 27–28 listopada 2019 r. w hotelu Radisson Blu Scandinavia w Düsseldorfie odbędzie się siódma edycja konferencji i wystawy GlassPrint. Jest to wydarzenie poświęcone tematyce dekoracji szkła. W programie, wzorem lat ubiegłych, przewidziane są liczne wystąpienia specjalistów zajmujących się tą gałęzią przemysłu, oraz wystawa prezentująca najnowsze osiągnięcia technologiczne związane z drukowaniem na szkle.

Spotkanie dla branży poligraficznej nt. Funduszy Europejskich

7 października br. w Zamku w Mosznej odbędzie się spotkanie branżowe pt. „Nowoczesne biznesy i innowacje branżowe poprzez wykorzystanie Funduszy Europejskich”. Tematyka spotkania dotyczyć będzie przede wszystkim branży poligraficznej. Będzie można zdobyć wiedzę m.in. na temat uzyskania wsparcia przez start-upy, mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, oraz jak rozwijać ścieżkę zawodową i wdrażać innowacje, rozwijać umiejętności i podnosić kwalifikacje pracowników w branży poligraficzno-wydawniczej.

Reprograf-Grafikus organizuje Printology 19

W dniu 24 października 2019 r. w Warszawie odbędzie się Printology 19 – jednodniowa konferencja połączona z pokazami druku na maszynie offsetowej. Pomysłodawcą i organizatorem serii spotkań pod tą nazwą w różnych krajach jest firma Komori. W tym roku Printology po raz pierwszy odbędzie się w Polsce, a organizuje ją firma Reprograf-Grafikus, jedyny dystrybutor firmy Komori w naszym kraju.

Z ostatniej chwili

Polski Drukarz sp. z o.o., wraz ze współorganizatorami i partnerami, zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Color Managementu na XIII konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy. W tym roku spotkamy się 27 listopada w Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka” przy ul. Przekornej 33 w Warszawie.

Za oknem złota polska jesień, a my już intensywnie pracujemy nad listopadowym wydaniem naszego magazynu. Gros miejsca poświęcimy w nim przygotowaniu materiałów do druku. Zajmiemy się zarządzaniem barwą, standaryzacją, proofingiem, kontrolą jakości. Stąd już blisko do wytworzenia formy drukowej – kolejnym tematem przewodnim będą zatem urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych oraz usługi przygotowania form drukowych. Napiszemy także o najnowszych rozwiązaniach software’owych w zakresie prepressu, automatyzacji produkcji i zarządzania przepływem pracy.
Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest posiadanie funduszy zarówno na inwestycje, jak i na bieżącą działalność firmy. Dlatego poruszymy tematykę faktoringu i leasingu w branży poligraficznej. Nie zabraknie też miejsca dla opakowań klasy premium, projektowania opakowań i rozwiązań do korespondencji masowej.
Serdecznie zapraszamy Państwa do publikacji materiałów reklamowych i PR-owych w listopadowym wydaniu „Świata DRUKU”.

W Ambasadzie Finlandii w Warszawie w dn. 9 października 2019 r. odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany raport VTT Technical Research Center of Finland pt. „Going beyond a circular economy”, skupiający się na wizji przyszłej, zrównoważonej gospodarki. Spotkanie zorganizowano w ramach Polskiego Tygodnia Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (Polish Circular Week), którego celem jest pokazanie, że gospodarka o obiegu zamkniętym to nie abstrakcyjny koncept, ale realny element współczesnego życia gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu