Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Zbliża się termin wirtualnej konferencji FuturePrint Virtual Summit

Nowa internetowa inicjatywa mająca zintegrować branżę i stać się dla niej platformą komunikacyjną – konferencja FuturePrint Virtual Summit – odbędzie się w dniach 2–4 czerwca br. Jej nadrzędnym celem jest inspirowanie, informowanie i przede wszystkim łączenie przedsiębiorców i specjalistów z całego świata w jedną, branżową społeczność. Dzielenie się wiedzą, najlepszymi praktykami i inspiracją z zakresu druku komercyjnego, wielkoformatowego, przemysłowego i opakowań, ma pomóc im przejść przez trudny pandemii i łatwiej ożywić biznesu po jej ustaniu. Jak podkreślają jej organizatorzy, wydarzenie to nie jest nastawione na zysk.

Przygotuj się już teraz na „powrót do biznesu” z EFI Fiery

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Nowa era opakowań – listopadowe targi All4Pack 2020

W dniach 23–26 listopada br. w Paryżu odbędą się targi All4Pack, przeznaczone dla profesjonalistów z sektora opakowań oraz intralogistyki. Podczas poprzedniej edycji 1350 wystawców zaprezentowało 79 tysiącom zwiedzających swoje innowacyjne rozwiązania. Jak zapowiadają organizatorzy tego odbywającego się co dwa lata wydarzenia, nie inaczej będzie w tym roku – tegoroczna edycja ma być szczególna i ma stać się wyjątkową okazją dla przedstawicieli obu sektorów do spotkania i stawienia czoła formalnym i społecznym wyzwaniom stojącym przed całą branżą.

Atrium Centrum Ploterowe oraz Ikonos organizują dni otwarte

W maju i czerwcu Atrium Centrum Ploterowe oraz Ikonos organizują dni otwarte, które odbędą się we wszystkich polskich oddziałach firmy: Warszawie (27 maja), Poznaniu (29 maja), Gdańsku (3 czerwca), Opolu (10 czerwca) oraz Krakowie (spotkanie miało miejsce 22 maja). Eksperci obu firm zaprezentują uczestnikom możliwości urządzeń z oferty dystrybutora oraz gamę podłoży do druku wielkoformatowego z opolskiej fabryki.

Praktyczny kurs z zakresu wiedzy o atramentach cyfrowych

IMI Europe organizuje praktyczny kurs wiedzy, którego tematyka dotyczyć będzie najważniejszych aspektów pomiaru i analizy właściwości fizycznych atramentów cyfrowych. Kurs poprowadzą eksperci firm Krüss, Malvern Panalytical i TA Instruments, którzy oprócz wiedzy teoretycznej zaprezentują w praktyce kluczowe urządzenia do charakteryzacji i pomiaru atramentów. Inkjet Ink Characterisation Practical Course odbędzie się w dniach 13–16 października 2020 r. w laboratoriach firmy Krüss w Hamburgu. Liczba osób ograniczona do 30.

Targi ExpoOPAKOWANIA 2020 w listopadzie

W dniach 18–19 listopada 2020 r. w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbędzie się 4. edycja Targów Opakowań i Technologii Pakowania ExpoOPAKOWANIA. Wydarzeniu poświęconemu tematyce opakowań w przemyśle towarzyszyć będzie Salon Ważenia i Dozowania WAGexpo.

Targi PCI Days sposobem na zaplanowanie przyszłości firmy

Branża farmaceutyczna i kosmetyczna aktywnie walczy o swoją pozycję rynkową. Jednocześnie część firm skupia się na minimalizowaniu kosztów i utrzymaniu na rynku, co sprowadza się do ograniczania wydatków na działania marketingowe i reklamę. Tymczasem w dobie kryzysu przetrwają właśnie te marki, które stale inwestują w swoją rozpoznawalność.
Udział w PCI Days to doskonała okazja, aby nie stracić roku 2020 – branżowe spotkania z obecnymi i potencjalnymi partnerami biznesowymi umożliwią wspólne zaplanowanie przyszłości przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego.

Targi Packaging Innovations jednak we wrześniu

Organizator targów Packaging Innovations, które pierwotnie miały odbyć się w kwietniu, a które przełożono na czerwiec, poinformował o kolejnej zmianie daty wydarzenia. Nowy termin to druga połowa września 2020 r., konkretne dni poznamy najpóźniej do końca maja. Dotychczasowe rejestracje udziału oraz zakupione bilety pozostają ważne.

Tegoroczny Festiwal Książki Opole 2020 zostaje odwołany

Piąta jubileuszowa edycja największego wydarzenia literackiego na Opolszczyźnie odbędzie się w czerwcu 2021 r. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju organizatorzy wraz z przedstawicielami miasta Opola podjęli decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji Festiwalu Książki Opole.

W&H organizuje Virtual Expo

Niemiecki producent rozwiązań do produkcji opakowań giętkich i urządzeń do pakowania, Windmöller & Hölscher, organizuje w dniach 24–25 czerwca br. wydarzenie online o nazwie Virtual Expo. W dobie ograniczeń związanych z epidemią producent chce za pomocą interaktywnej platformy umożliwić swoim klientom zapoznanie się z jego najnowszymi rozwiązaniami. W programie przewidziano pokazy maszyn na żywo z centrum technologicznego, wirtualne seminaria prowadzone przez ekspertów W&H oraz możliwość indywidualnych konsultacji.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.