Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Oficjalny debiut cyfrowej maszyny drukującej Digital Series iQ

Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy stworzony przez Domino – V1610i UV.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie w październiku

Organizatorzy jednej z najważniejszych imprez czytelniczych w kraju – Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie – poinformowali, że trwają przygotowania do 24. edycji tego wydarzenia. Ubiegłoroczna odsłona targów została odwołana, zaś najbliższą zaplanowano na 14–17 października br. Czego możemy spodziewać się w tym roku?

„Uwolnij potęgę personalizacji” – webinarium firm Mark Andy i Global Graphics

Firma Mark Andy kontynuuje spotkania online ze swoimi obecnymi i potencjalnymi klientami z całego świata. Tym razem, we współpracy z Global Graphics, organizuje webinarium poświęcone tematowi personalizacji (VDP – Variable Data Printing) i korzyściom wynikającym z jej wykorzystania w druku cyfrowym. Wydarzenie odbędzie się 4 marca br. o godz. 17.00.

Zrównoważony rozwój w centrum uwagi Virtual Global Summit

W dniach 20–21 stycznia 2021 r. odbyło się interaktywne wydarzenie organizowane przez stowarzyszenie FESPA po raz pierwszy w formule online – Virtual Global Summit. Uczestniczyło w nim ponad 165 specjalistów z 36 krajów. Głównymi tematami poruszanymi podczas spotkania były m.in. zrównoważony rozwój, przyszłość branży druku specjalistycznego i trendy napędzające jej rozwój oraz sposoby na wydźwignięcie firm z kryzysu spowodowanego przez pandemię.

Nowy termin targów CosmeticBusiness w Monachium

Z uwagi na trudną sytuację związaną z trwającą pandemią koronawirusa, termin monachijskich targów CosmeticBusiness, wyznaczony na 9 i 10 czerwca 2021 r., został przesunięty. Wydarzenie odbędzie w dniach od 20 do 21 października 2021 r. na terenach targowych M.O.C w Monachium. Z tego względu planowana na 22 i 23 września warszawska edycja tej imprezy – targi CosmeticBusiness Poland 2021 – zostaje odwołana.

Targi RemaDays Kijów w maju 2021 r.

Organizator ukraińskiej edycji Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays poinformował, że tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się w terminie 26–28 maja 2021 r. w Kijowie.

Premiera online drukarek HP Latex serii 700 i 800

W środę, 17 lutego br. o godz. 11.00 firma HP organizuje godzinny webinar, podczas którego będzie miała miejsce premierowa prezentacja drukarek HP Latex 700 i 800 oraz wersji z białym atramentem – 700 W i 800 W (pisaliśmy o nich TUTAJ). Eksperci HP opowiedzą o tym, jak efektywnie i z sukcesem klienci używają białego atramentu, poszerzając swoją ofertę o produkty zapewniające wysoką marżę i będące odpowiedzią na potrzeby rynku dekoracji wnętrz. Przedstawią także możliwości rozwoju firmy oferując nowe, wysokomarżowe produkty i wykorzystując technologię druku lateksowego, nastawioną na ekologiczny i zrównoważony rozwój. Wszystkie prezentacje będą tłumaczone na język polski. Link do rejestracji znajdą Państwo TUTAJ.

Wirtualna premiera hybrydowej maszyny cyfrowej Digital Series iQ

17 lutego br. o godz. 17.00 firmy Mark Andy i Domino wspólnie organizują webinarium poświęcone premierze nowej hybrydowej maszyny cyfrowej – Digital Series iQ (pisaliśmy o niej TUTAJ). Wydarzenie, poza prezentacją urządzenia, uwzględniać będzie także wystąpienia przedstawicieli obu dostawców oraz sesję pytań i odpowiedzi z aktywnym udziałem uczestników spotkania.

Wirtualne wydarzenia na temat przyszłości druku

Organizatorzy wydarzeń FuturePrint Virtual Summit, które odbyły się w czerwcu i październiku 2020 r. (pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ), ogłosili daty kolejnych spotkań online, których tematyka dotyczyć będzie przyszłości poligrafii – od druku przemysłowego po komercyjny. W dniach 25–26 lutego br. odbędzie się wirtualna konferencja FuturePrint, a po niej w dniach 23–24 marca zaplanowano wirtualny szczyt FuturePrint.

Za nami 2. edycja #PrintOnWebinAir

Za nami drugie już – po listopadowym – spotkanie online, zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Sitodruku i Druku Cyfrowego w ramach cyklu #PrintOnWebinAir. Tematyka webinaru, który odbył się 4 lutego br., zatytułowanego „Perspektywy rozwoju w nowej rzeczywistości”, dotyczyła przyszłości branży – kierunków rozwoju, trendów, jakie będą panować na rynku oraz wyzwań, jakie stoją przed poligrafią. W gronie prelegentów prócz przedstawicieli firm usługowych, świata nauki i właścicieli drukarni, znaleźli się tym razem także reprezentanci prasy branżowej, w tym redaktor naczelna „Świata DRUKU”, który był patronem medialnym wydarzenia.
Obszerną relację ze spotkania znajdą Państwo w lutowym wydaniu naszego miesięcznika.

Z ostatniej chwili

Drukarnia Faber Print z Grodziska Mazowieckiego k. Warszawy jako pierwsza w Polsce zainstalowała nową maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Uruchomienie systemu miało miejsce w grudniu ub.r., i do tej pory udało się wykonać już na niej szereg prac, które wcześniej trafiałyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

Arctic Paper oddaje do użytku rozbudowaną elektrownię wodną w papierni w Munkedal. Inwestycja o wartości 100 mln koron szwedzkich (ok. 45 mln zł) zwiększa moc z 2 do 6 MW, co w połączeniu z planowaną ciepłownią na biomasę pozwoli, aby dzięki własnej energii zaspokoić do 80% potrzeb energetycznych papierni w Munkedal.

Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy stworzony przez Domino – V1610i UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.