Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Koenig & Bauer świętuje 200-lecie działalności

W jubileuszowej uroczystości, odbywającej się 21 września br. w Würzburgu, uczestniczyło prawie 700 gości. Wielu z nich, korzystając z okazji, odwiedziło główną fabrykę Koenig & Bauer w bawarskim mieście. Przy okazji obchodów 200-lecia istnienia firma poinformowała o powrocie do oryginalnej nazwy Koenig & Bauer, zmienionej na KBA w roku 1990, po przejęciu firmy Albert-Frankenthal.

KBA CEE wyłącznym dystrybutorem maszyn Nilpeter w Polsce

Na mocy podpisanej we wrześniu umowy, firma KBA CEE została wyłącznym przedstawicielem marki Nilpeter w naszym kraju. Porozumienie obejmuje sprzedaż, wdrażanie i serwisowanie maszyn z oferty duńskiego producenta, a także opiekę nad dotychczasowymi i nowymi klientami z Polski oraz wspólne działania marketingowe.

Pierwszy w Polsce system CtP Agfa Avalon N8-90

W drukarni db Print Polska z Grodziska Mazowieckiego zainstalowano pierwszy w Polsce system CtP bazujący na pełnoformatowej naświetlarce Avalon N8-90 XT, sterowany najnowszą wersją workflow Apogee 10. W ostatnim czasie firma db Print Polska uzyskała certyfikat Ugra potwierdzający zgodność produkcji ze specyfikacją PSO.

Canon laureatem nagrody Lider IT 2017

Firma Canon Polska odebrała nagrodę Lidera IT 2017 w kategorii „Workflow Management” w konkursie organizowanym w ramach warszawskich targów IT Future Expo. Jurorzy docenili zintegrowane rozwiązanie Canon Output Management, służące do zarządzania kopiowaniem, drukowaniem i skanowaniem dokumentów. Nagrody Lidera IT wręczono 19 września podczas Gali IT Future Awards.

10 milionów skanerów dokumentowych Fujitsu

Światowa sprzedaż skanerów dokumentowych firmy Fujitsu przekroczyła liczbę 10 milionów sztuk. Ilość ta obejmuje wszystkie skanery zaprojektowane, opracowane i wyprodukowane przez firmę PFU (część japońskiej korporacji Fujitsu Limited) od 1983 roku. PFU oferuje skanery dokumentowe dla użytku profesjonalnego, grup roboczych, oddziałów oraz przeznaczone do celów produkcyjnych.

Trelleborg inwestuje w produkcję fleksodrukowych tulei drukowych

Dział printing solutions operation szwedzkiej firmy Trelleborg poinformował o zakończeniu programu inwestycyjnego we francuskiej fabryce fleksodrukowych tulei drukowych firmy Axcyl, członka grupy Trelleborg. W ramach projektu zwiększania zdolności produkcyjnych we francuskim zakładzie utworzono także stanowisko Dyrektora Operacyjnego, które objęła Katia Deycard.

Falcerka GUK K74/4 KTL w drukarni Legra

Drukarnia Legra z Krakowa, specjalizująca się w produkcji książek, katalogów reklamowych, kalendarzy i szeroko pojętego akcydensu, zainstalowała w ostatnim czasie falcerkę kieszeniowo-nożową GUK K74 do złamywania arkuszy w formacie B1. Maszynę dostarczyła firma Avargraf, wyłączny przedstawiciel marki GUK na polskim rynku.

Kompap zwiększa zysk

Spółka Kompap z Kwidzyna, właściciel dwóch dużych drukarni dziełowych w Polsce, BZGraf i OZGraf, zwiększyła swój zysk netto w pierwszym półroczu 2017 r. o 11% względem analogicznego okresu w roku poprzednim. W pierwszej połowie bieżącego roku Kompap wypracował skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 30,13 mln zł, co oznacza spadek w porównaniu do 32,37 milionów zysku w pierwszym półroczu 2016 r.

Quadpack nagrodzony za opakowania

Firma Quadpack Industries otrzymała dwie główne nagrody podczas uroczystej gali Luxury Packaging Awards 2017 organizowanej 13 września w Londynie. Quadpack został zwycięzcą w kategoriach „Higiena osobista” oraz „Dostawca roku opakowań luksusowych”.

MacDermid Graphics Solutions na Labelexpo Europe 2017

Amerykańska firma MacDermid Graphics Solutions specjalizująca się w produkcji fotopolimerowych płyt fleksograficznych, reprezentowana w Polsce przez firmę Wolff Trading, przedstawi swoje rozwiązania dla rynku etykiet oraz wąskiej wstęgi. Wśród nowości znajdą się płyty LUX In-The-Plate oraz współpracujący z nimi procesor termiczny Lava NW.

Z ostatniej chwili

Zapraszamy wszystkich Państwa na konferencję „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” w dniach 19-20 października br. do ośrodka Primavera w Jastrzębiej Górze. Będzie to już dwunaste spotkanie przedstawicieli branży wąskiej wstęgi organizowane przez nasze wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o. w ramach Akademii Wiedzy. Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia.

Zapraszamy do udziału w Dniach Otwartych organizowanych przez firmę Konica Minolta w dniach 10-11 października z okazji otwarcia nowego Centrum Prezentacyjnego przy ul. Krakowiaków 50 w Warszawie. Aby wziąć udział Dniach Otwartych należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej http://info.konicaminolta.pl/dniotwarte.

reklama

Francuska drukarnia Cartoffset, specjalizująca się w przetwarzaniu składanych opakowań kartonowych, zainstalowała 50 na świecie egzemplarz maszyny HP Indigo 30000. Francuzi będą wykorzystywać nowe urządzenie do produkcji opakowań żywności, napojów, lekarstw, kosmetyków i produktów przemysłowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu