Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Edycja specjalna targów Luxe Pack już w maju

W dniach 26 i 27 maja 2020 r. w Paryżu odbędzie się kolejna edycja specjalna targów Luxe Pack, które są poświęcone opakowaniom luksusowym. Po sukcesie ubiegłorocznego, czerwcowego wydarzenia, i po konsultacji z wieloma właścicielami i producentami opakowań premium, tej wiosny organizatorzy targów postanowili ponownie zająć się tematem zrównoważonego opakowania i odpowiedzialnej konsumpcji, uznając go za kluczowy czynnik sukcesu w zakresie innowacji w branży.

Za nami kolejna udana edycja targów RemaDays Warsaw

14 lutego zakończyła się 16. edycja jednej z największych imprez wystawienniczych świata poligrafii i reklamy, która na trzy dni skupiła ok. 21 tys. zwiedzających (z czego, jak podaje organizator, ok. 3,5 tys. gości przybyło z zagranicy i reprezentowało 52 kraje). Nie tylko frekwencja, ale też wysoki poziom prezentowanych produktów, usług, oraz wszystkich punktów programu targowego, wpłynęły na bardzo pozytywną ocenę wydarzenia zarówno przez organizatora i zwiedzających, jak i przez wystawców. Na naszej stronie internetowej publikowaliśmy liczne zapowiedzi targowe firm, poniżej zaś prezentujemy skrócone podsumowania uczestnictwa w targach, które przesłało kilka z nich – Agfa, Amagraf, Duplo, Konica Minolta i Lfp Industrial Solutions. Obszerną relację z tegorocznej wystawy RemaDays zamieścimy w marcowym wydaniu „Świata DRUKU”.

Już za tydzień konferencja Modern Packaging i Forum Przedsiębiorców Branży Opakowań

Już za tydzień, w dniach 3–5 marca 2020 r., w Ptak Warsaw Expo odbędzie się kolejna edycja targów Warsaw Pack. Towarzyszyć im będzie kilka interesujących wydarzeń tematycznych. Wśród nich znajdzie się konferencja pt. „Modern Packaging – ekotransformacja opakowań – wizja 2030”, organizowana 3 marca przez warszawski oddział SIMP przy współudziale Polskiej Izby Opakowań, targów Warsaw Pack oraz PIOiRO, której celem jest omówienie procesu zmian zachodzących w branży opakowań i nakreślenie jej wizji w najbliższych 10 latach. Warto zaplanować czas także na Forum Przedsiębiorców Branży Opakowań pt. „Przemysł opakowań w obliczu nowych wyzwań”, które 4 marca organizuje Polska Izba Opakowań. Spotkanie poświęcone będzie omówieniu najważniejszych bieżących problemów dotykających branżę oraz metod transformacji czekającej przemysł opakowań. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym obydwu wydarzeń.

Prezentacja pierwszej w Polsce maszyny formatu B1 serii RMGT

W najbliższy piątek, 28 lutego br. w warszawskiej drukarni offsetowej MuruGumbel odbędzie się, zorganizowana przez firmę Derya, prezentacja zainstalowanej w październiku 2019 r. maszyny RMGT 1050LX-6 CC LD produkcji połączonych japońskich firm Ryobi-Mitsubishi. Jest to pierwsza w Polsce maszyna formatu B1 najnowszej serii RMGT – pracuje na arkuszach 1050 ×750 mm, w konfiguracji sześciu zespołów drukujących z wieżą lakierującą, w technologii konwencjonalnej (przygotowana jest do technologii LED UV).
Relację z wydarzenia, którego patronem medialnym jest „Świat DRUKU”, znajdą Państwo w marcowym wydaniu naszego miesięcznika.

InPrint i Viscom w tym roku razem

Jak poinformował organizator targów InPrint, tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się razem z targami Viscom Italia w terminie 22–24 października br. w przestrzeniach wystawienniczych Fiera Milano. Firma Mack Brooks Exhibitions uznała, że połączenie międzynarodowego wydarzenia poświęconego rozwiązaniom niezbędnym dla całego łańcucha dostaw technologii druku do produkcji przemysłowej z jedną z najważniejszych międzynarodowych imprez komunikacji wizualnej zapewni odwiedzającym wiele dodatkowych możliwości biznesowych i będzie wartościową platformą dla innowacji druku przemysłowego.

Udany początek sezonu we Frankfurcie

Jak co roku sezon dla handlu i przemysłu otworzyły frankfurckie targi Paperworld, poświęcone nowinkom z branży papierniczo-biurowo-szkolnej. Odbyły się one w dniach 25–28 stycznia br. razem z targami Creativeworld (skierowanymi do artystów i hobbystów) oraz Christmasworld (skupiającymi się na tematyce ozdób świątecznych i okolicznościowych). Przestrzeń wystawienniczą Messe Frankfurt tradycyjnie odwiedziły tysiące gości z całego świata.

Piąte targi CosmeticBusiness Poland

W dniach 7 i 8 października br. na terenie EXPO XXI w Warszawie odbędzie się piąta edycja Branżowych Targów Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness Poland. Wydarzenie to skupia działających w Europie Środkowo-Wschodniej właścicieli marek, producentów kosmetyków i detergentów oraz dostawców produktów i usług dla obu branż. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym targów.

Akademia Biznesu o trendach z rynku reklamy i poligrafii

W dniu 5 marca br. w godzinach 10–14 w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25 w Warszawie odbędzie się inauguracyjne spotkanie Akademii Biznesu, organizowane przez firmę EBK Reklama. Jest to projekt edukacyjno-motywacyjny skierowany do wszystkich, którym zależy na poznaniu najnowszych trendów z rynku reklamy, gadżetów reklamowych i poligrafii. Wydarzenie, nad którym patronat objął „Świat DRUKU”, adresowane jest zarówno do przedstawicieli małych i średnich firm, jak i do osób zajmujących się marketingiem w korporacjach.

„Warsztaty Młodych Edytorów” po raz siedemnasty

Już wkrótce, w dniach 6–8 marca 2020 r. w Rabce-Zdroju odbędzie się XVII Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Warsztaty Młodych Edytorów”. Wydarzenie to łączy młodych, początkujących studentów oraz doświadczonych naukowców. Tematy wystąpień i warsztatów, odbywających się w ramach konferencji, obejmują zarówno edytorstwo tradycyjne, jak i redakcję tekstów, projektowanie publikacji drukowanych i elektronicznych, a także typografię i design. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym konferencji.

Targi Packaging Innovations już w kwietniu

Kilkanaście godzin warsztatów i prezentacji w strefach workShops, dwie konferencje: LabelInnovations oraz Packaging [R]evolutions, dziesięć stref tematycznych, wystawa unikatowych puszek WOŚP z ostatnich 22 lat, czy innowacyjne rozwiązania tj. druk światła. Wszystkich zainteresowanych produkcją, dystrybucją, zakupem, designem, projektowaniem opakowań zapraszamy na Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które w dniach 1–2 kwietnia 2020 r. odbędą się w EXPO XXI Warszawa. Szczegóły na stronie: www.packaginginnovations.pl.

Informacja promocyjna

Z ostatniej chwili

Australijskie przedsiębiorstwo Aldus Pty Limited poinformowało o przejęciu biznesu API Foils Europe (z wyłączeniem oddziałów zlokalizowanych w Holandii i Azji) i stworzeniu nowej firmy o nazwie API Foilmakers Limited. Na jej czele stanie Will Oldham, który piastował stanowisko dyrektora zarządzającego w latach 2012ؘ–2015, wraz z kluczowymi osobami należącymi do najwyższej kadry zarządczej.

Firma Domino Digital Printing Solutions poinformowała o dostępności nowego, 7-kolorowego zestawu atramentów, przeznaczonego do użytku na cyfrowej maszynie drukującej Domino N610i. Seria UV95, której premiera odbyła się podczas targów Labelexpo 2019, może być stosowana do druku opakowań i etykiet na produkty spożywcze.

Firma Igepa Polska, dystrybutor papierów poligraficznych, podłoży do opakowań, papierów biurowych oraz materiałów dla reklamy, poinformowała o zmianie na stanowisku prezesa zarządu spółki. Dotychczas sprawujący tę funkcję Przemysław Januszko, po 20 latach pracy operacyjnej w branży papieru i podłoży do druku, z dniem 16 marca 2020 r. zostanie członkiem Rady Nadzorczej Igepa Polska. Stanowisko prezesa zarządu obejmuje Paweł Kacperski, doświadczony menadżer z wieloletnim stażem na stanowiskach kierowniczych w takich firmach jak International Paper i Paged.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych w zestawieniach - przygotowywane przez nasze studio graficzne (wym. 180 x 40 mm)
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.