Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Spotkanie Introligatorów Polskich zaprasza do Łodzi

W dniach 29–30 sierpnia 2020 r. w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi odbędzie się kameralna konferencja dotyczącą technik introligatorstwa i jego historii – Spotkanie Introligatorów Polskich.

Targi CosmeticBusiness Poland przełożone na 2021 r.

Tegoroczna edycja warszawskich Branżowych Targów Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness Poland została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Wydarzenie pierwotnie zaplanowane na 7 i 8 października br. odbędzie się w dniach 22–23 września 2021 r.

W&H potwierdza udział w targach drupa

Firma Windmöller & Hölscher poinformowała, że nie zamierza rezygnować z udziału w targach drupa 2021 w roli wystawcy. Producent zapowiedział prezentację w Düsseldorfie najnowszych trendów i innowacji, które przygotował dla branży poligraficznej, a jednocześnie poinformował, że w najbliższej przyszłości planuje skupić się na rozwoju prezentacji swoich rozwiązań zarówno w formie fizycznej, jak i cyfrowej.

KAMA potwierdza, że weźmie udział w targach drupa 2021

Firma KAMA GmbH, producent maszyn sztancujących i wykończeniowych oraz składarko-sklejarek, potwierdziła, że ​​weźmie udział w przyszłorocznych targach drupa (20–28 kwietnia 2021 r.). Za tą decyzją stoi przekonanie, że każdy gracz rynkowy czerpie znaczne korzyści z zaprezentowania się szerokiemu odbiorcy i otwartego porównania z konkurencją. Duże międzynarodowe targi i bezpośrednie spotkania oferują bowiem pełny przegląd branży w jednym miejscu i czasie, a co za tym idzie – znalezienie rozwiązań dostosowanych do konkretnych potrzeb.

Już dziś wirtualny debiut SinoCorrugated South

W środę, 22 lipca 2020 r., w halach wystawowych w Guangdong rozpoczynają się targi poświęcone branży tektury falistej i obejmujące cały łańcuch przemysłu opakowaniowego – SinoCorrugated. Trzydniowe wydarzenie będzie miało również odsłonę wirtualną, aby umożliwić udział w nim wszystkim zainteresowanym, którzy ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią nie mogą osobiście uczestniczyć w wydarzeniu. Program online zawiera m.in. wielowariantowe spotkania kontrahentów, wycieczki do wybranych fabryk czy zwiedzanie targów z przewodnikiem.
Udział w transmisji strumieniowej z hal wystawowych w czasie trwania targów możliwy będzie poprzez ten LINK.

Przyszłoroczna drupa skrócona z 11 do 9 dni

Organizatorzy targów drupa poinformowali, że przyszłoroczna edycja tych największych targów poligraficznych odbędzie się w okrojonym czasie – w dniach 20–28 kwietnia 2021 r. (zamiast 20–30 kwietnia) i potrwa dziewięć (zamiast jedenastu) dni. Jak podkreśla Messe Düsseldorf, jest to odpowiedź na prośby partnerskiego stowarzyszenia VDMA (Stowarzyszenia Technologii Poligraficznych i Papierniczych) i wielu wystawców, aby prezentację targów uczynić bardziej efektywną, a także aby ukierunkować liczbę zwiedzających. Jest to również reakcja na wszelkie dalsze ograniczenia związane z podróżowaniem i gromadzeniem się.

Komori rezygnuje z udziału w drupie

Z wystawienia się na przyszłorocznych targach drupa (20–30 kwietnia 2021 r.) zrezygnował kolejny wielki producent maszyn offsetowych – Komori Corporation. Podobnie jak firmy Heidelberg oraz Manroland (o ich decyzji pisaliśmy TUTAJ) firma powołuje się na obawy związane z pandemią Covid-19. Zdaniem jej przedstawicieli epidemia nie ustaje i poważnie wpływa na gospodarkę zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Trzeba się również liczyć z ryzykiem drugiego lub nawet trzeciego gwałtownego ataku pandemii. Najwyższym priorytetem jest w tej chwili bezpieczeństwo zarówno klientów firmy, jak i jej pracowników.

Targi Print4All przełożone na 2022 r.

Jak poinformowano podczas czerwcowej konferencji Print4All, stanowiącej wstęp do targów Print4All, zdecydowano o przełożeniu ich o rok. Pierwotny termin targów przeznaczonych dla drukarzy i przetwórców opakowań, etykiet i wydruków komercyjnych wyznaczono na 4–7 maja 2021 r., jednak w związku z przemodelowaniem całego międzynarodowego kalendarza wydarzeń branżowych, związanym z pandemią COVID-19, organizator targów – Fiera Milano – zdecydował, że targi odbędą się w dniach 3–6 maja 2022 r.

Art of Color we wrześniu

30 września 2020 r. w restauracji Oregano & Wine na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się wyjątkowe Art of Color Spotkanie liderów. Art Of Color to projekt, który od początku podejmuje temat nowego wymiaru poligrafii i jej wykorzystania w różnych gałęziach przemysłu. Uczestnikami spotkania będą liderzy rynku poligraficznego – właściciele największych drukarń w Polsce, prezesi stowarzyszeń i izb branżowych, dostawcy materiałów eksploatacyjnych, maszyn i rozwiązań cyfrowych, jak również prezesi ogólnopolskich wydawnictw i portali dedykowanych szeroko pojętej poligrafii. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym wydarzenia.

Heidelberg i Manroland nie wystawią się na drupie...

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa (20–30 kwietnia 2021 r.). Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.
Blisko tydzień później o decyzji rezygnacji udziału w drupie poinformowała także firma Manroland Sheetfed GmbH, uzasadniając ją podobnie – ograniczeniami wynikającymi z pandemii oraz prognozowaną niską frekwencją na targach. Również ten producent zapowiada organizowanie webinarów i tą drogą informowanie swoich klientów o wprowadzanych do portfolio nowościach.

Z ostatniej chwili

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju zaprasza na dwie letnie wystawy tematyczne. Pierwsza ekspozycja, zatytułowana „Czy to dżuma, czy cholera? Epidemie na ziemi kłodzkiej”, omawia 30 największych na świecie epidemii od czasów biblijnych do 2020 r., podając ich przyczyny, przebieg i skutki. Druga wystawa – „Sztuka pisania” – dotyczy kaligrafii. Jej zadaniem jest przypomnienie tej jedynej niegdyś formy sporządzania ksiąg czy listów, wypartej współcześnie na rzecz nowoczesnych technologii.

W dniach 29–30 sierpnia 2020 r. w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi odbędzie się kameralna konferencja dotyczącą technik introligatorstwa i jego historii – Spotkanie Introligatorów Polskich.

Brytyjski producent popularnej whiskey Johnnie Walker, firma Diageo, chce w przyszłym roku wprowadzić do sprzedaży butelkę wykonaną ze sprasowanej i utwardzonej miazgi drzewnej, pokrytej od wewnątrz specjalnymi powłokami barierowymi, które mają nie wchodzić w interakcje z napojami. Tym samym nie będzie tam warstwy plastiku, zapobiegającej wyciekaniu płynu, a całość będzie całkowicie zdatna do recyklingu. Producentem opakowania jest firma Pulpex Limited.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.