Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Program seminariów na Fespie 2019

Podczas tegorocznej edycji targów FESPA Global Print Expo, odbywających się w Monachium w dniach 14–17 maja, odbędzie się cykl seminariów. Program Trend Theatre, składający się z 38 indywidualnych sesji, został opracowany z myślą o potrzebach i zainteresowaniach globalnej społeczności specjalizującej się w druku, dotyczących głównie automatyzacji, zrównoważonego rozwoju, druku cyfrowego, na tekstyliach i druku oznakowań.

O opakowaniach z Heidelbergiem

Podobnie jak w latach ubiegłych, 16 maja br. na terenie zakładów produkcyjnych w Wiesloch-Walldorf Heidelberg organizuje kolejną edycję Packaging Info Day, poświęconą zagadnieniom zwiększania wydajności procesów oraz ich optymalizacji w produkcji opakowań.

Już jutro konferencja Digital Signage

18 kwietnia br. o godz. 9 w Warszawie odbędzie się konferencja Digital Signage, poświęcona nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym wykorzystywanym do kreowania wizerunku marek. Spotkanie będzie dotyczyło zarówno aspektów teoretycznych komunikacji wizualnej, jak i praktycznych zastosowań digital signage w marketingu.

Za nami XLI Konfrontacje Poligraficzne

26 marca br. w sali konferencyjnej Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie odbyły się XLI Konfrontacje Poligraficzne, zatytułowane „Niekonwencjonalne podłoża a drukowanie techniką cyfrową” (za określeniem „niekonwencjonalne” kryją się tu podłoża klasyczne, analogowe). Organizatorem cyklu jest Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Politechniki Warszawskiej.

O przyszłości opakowań na FachPack 2019

Hasło „Jutro zaczyna się wtedy, kiedy je stworzysz” będzie towarzyszyło tegorocznej edycji największych w Europie targów opakowań oraz technik i procesów pakowania FachPack, które odbędą się w Norymberdze od 24 do 26 września. Organizatorzy spodziewają się ponad 1500 wystawców, którzy w 12 halach zaprezentują swoje produkty i odpowiedzą na pytania ponad 45 tys. odwiedzających z całego świata.

Warsztaty dekoracji wnętrz

Atrium Centrum Ploterowe zaprasza 9 maja br. do Opola na profesjonalne warsztaty „Interior Design” poświęcone materiałom do dekoracji wnętrz marki Sihl. W programie m.in. prezentacja producenta, omówienie wybranych materiałów do dekoracji, warsztaty aplikacji tapet i indywidualne konsultacje. Liczba miejsc ograniczona, zapisy na stronie internetowej Ikonos.

Tradycja spotyka nowoczesność – UV Days 2019 już w maju

Tegoroczna, dziewiąta już edycja największych na świecie dni otwartych dotyczących technologii UV, LED i ekscymerowej – UV Days – odbędzie się w dniach 13–16 maja w Nürtingen koło Stuttgartu. Organizatorem spotkania, które z prostych dni otwartych ewoluowało w duże wydarzenie z branży UV z ponad 50 wystawcami i partnerami branżowymi oraz bogatym programem towarzyszącym, jest firma IST Metz, specjalizująca się w technologii UV.

Targi Film Video Foto już w maju

Za niespełna dwa miesiące w przestrzeniach Expo-Łódź przy al. Politechniki 4 będzie miała miejsce 22. odsłona Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio, Video oraz Technologii Multimedialnych. Targi Film Video Foto, które odbędą się w dniach 23–25 maja br., to wydarzenie przeznaczone dla wszystkich osób poszukujących inspiracji związanych ze sztuką, nauką i techniką obrazu. Profesjonaliści i amatorzy, technicy i artyści – wszyscy znajdą tu wspólny język i poznają możliwości, jakie niosą ze sobą najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.

Dni otwarte w warszawskim oddziale DKS

W dniach 10–11 kwietnia br. DKS organizuje kolejną odsłonę z cyklu dni otwartych, tym razem w warszawskim oddziale firmy. Wydarzenie skierowane jest do osób działających w branży poligraficznej, ale także do pracowników biur projektowych i geodezyjnych, punktów usługowych, szkół i urzędów.

Za nami dni otwarte Windmöller & Hölscher

W dniach 27 i 28 marca br. odbyły się dni otwarte zorganizowane przez firmę Windmöller & Hölscher pod hasłem „Experience the Future of Flexo” (Doświadcz przyszłości fleksografii). Niemiecki producent rozwiązań do produkcji opakowań giętkich i urządzeń do pakowania gościł w odnowionym centrum technologii druku w Lengerich ponad 500 gości z całego świata.

Z ostatniej chwili

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu dużo spokoju, ciepła, wielu rodzinnych chwil i wytchnienia od codziennych trosk, a także mokrego i radosnego śmigusa dyngusa!

Zespół "Świata DRUKU”

Położony na obrzeżach Zurychu start-up Label Center u progu swej działalności zainwestował w zakup jednoprzebiegowej, cyfrowej maszyny do druku w technologii inkjet Durst Tau 330E. Po roku pracy właściciel szacuje, że dzięki niej w ciągu kolejnych pięciu lat będzie mógł potroić liczbę pracowników.

Ritrama zaprezentowała nową srebrną, metalizowaną folię polietylenową – Shiny. Powstała ona z myślą o produkcji etykiet aplikowanych na opakowania giętkie stosowane w sektorze premium produktów kosmetycznych i pielęgnacyjnych, które często wymagają bogatych i dekoracyjnych etykiet o zaskakującej kolorystyce i najwyższych parametrach technicznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu