Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Seria webinarów nt. zrównoważonych opakowań

Firma Zeller+Gmelin wraz z innymi członkami grupy Print City organizuje cykl webinarów, podczas których omówione zostaną zagadnienia dotyczące łączenia celów środowiskowych i wyjątkowych opakowań z drukiem wysokiej jakości i jego wykończeniem. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 16 grudnia (g. 14–16), kolejne w dniach 19, 21 i 26 stycznia. Niemiecki producent farb poligraficznych poinformował także o poszerzeniu swojej oferty o dwie serie farbowe do arkuszowego i rolowego druku offsetowego.

Branża doceniła Printing United Digital Experience

W dniach 26 października – 12 listopada br. odbyło się wydarzenie online o nazwie Printing United Digital Experience, skierowane do wszystkich segmentów branży poligraficznej z całego świata i poruszające tematy dotyczące m.in. technologii, materiałów eksploatacyjnych, edukacji, oprogramowania czy usług. Organizator tego globalnego wydarzenia – Printing United Alliance – podał, że ogółem wzięło w nim udział ponad 8,2 tys. zarejestrowanych osób z 5,7 tys. firm i 108 krajów (odnotowano ponad 100 tys. odsłon platformy internetowej i obejrzano ponad 7,5 godzin nagrań; liczba ta stale rośnie, ponieważ do końca stycznia 2021 r. można bezpłatnie się rejestrować i korzystać z zasobów platformy).

Webinar dla poligrafów nt. działalności drukarń w nowej rzeczywistości

Polskie Stowarzyszenie Sitodruku i Druku Cyfrowego organizuje bezpłatną wideokonferencję pod nazwą #PrintOn WebinAir, która odbędzie się 26 listopada br. o godzinie 10.00. Celem webinaru jest przedstawienie rozwiązań, które pomogą odnaleźć się drukarniom w nowej rzeczywistości. Przedstawiciele firm usługowych, drukarń, dostawców i dystrybutorów oraz świata nauki poruszą tak ważne tematy, jak m.in. obecne oczekiwania rynku oraz współczesnego konsumenta. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym wydarzenia.

Nowoczesna introligatornia – Alliance Day’s w wersji online

W dniach 24–27 listopada br. odbędą się wirtualne dni otwarte grupy Postpress Alliance, stworzonej w okresie przed targami drupa, w skład której wchodzą firmy działające w obszarze postpressu: BaumannPerfecta, Bograma, H+H, Hohner, MBO i Wohlenberg. Po ogłoszonej niedawno rezygnacji z udziału w przyszłorocznych targach, członkowie sojuszu zdecydowali o poszukiwaniu alternatywnych dróg dotarcia do klientów. Wyrazem tej polityki jest zorganizowanie Alliance Day’s w formie online – wydarzenie ma posłużyć jako platforma do zaprezentowania branży nowych rozwiązań.

Webinarium poświęcone cyfrowym maszynom drukującym

Firma Mark Andy organizuje ogólnodostępne i bezpłatne webinaria. Najbliższe odbędzie się 20 listopada br. o godz. 17.00 i będzie poświęcone cyfrowej maszynie Digital Pro. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną możliwości systemu w kontekście pozyskiwania nowych (poza etykietami, do produkcji których urządzenie jest przeznaczone) zleceń i nawiązania współpracy z nowymi klientami. Uczestnicy webinarium będą mogli zobaczyć pokaz maszyny przeprowadzony w północnoamerykańskim centrum demonstracyjnym firmy. Przewidziano także panel dyskusyjny oraz chat na żywo ze specjalistami.

Światowi eksperci o przyszłości branży wydawniczej

Obecny rok to czas przemian dla wielu przedsiębiorstw i branż. Wiele firm musiało dostosować się do nieustannie zmieniających się warunków. Wraz z wyzwaniami nadeszły jednak możliwości – to właśnie one stanowić będą sedno tegorocznego Canon Future Book Forum. Najbliższa, ósma już edycja wydarzenia, odbędzie się w środę 18 listopada br. w godz. od 15.00–17.45, po raz pierwszy wirtualnie, i dotyczyć będzie wpływu pandemii na branżę wydawniczą oraz szans, jakie zrodziła ta sytuacja.

Trwają przygotowania do targów Fespa

Przyszłoroczne targi FESPA Global Print Expo i European Sign Expo, które mają się odbyć w dniach 9–12 marca 2021 r. w Amsterdamie, przyciągają coraz szersze grono wystawców. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, wiele firm zgłasza zainteresowanie uczestnictwem w imprezie, z entuzjazmem oczekując na powrót do tradycyjnych, bezpośrednich form kontaktu z klientami i partnerami. Obecnie lista firm deklarujących udział w targach liczy ponad 200 podmiotów i stale się powiększa, podobnie jak program wydarzeń towarzyszących.

Forum „Sukcesja w branży opakowań” 2021

Polska Izba Fleksografów organizuje pierwsze w Polsce forum branżowe poświęcone tematowi sukcesji. W dniu 25 stycznia 2021 r. odbędzie się spotkanie w formie online, mające być wstępem do wydarzenia stacjonarnego, które zaplanowano na 12 kwietnia w Kazimierzu Dolnym. Spotkanie skierowane jest szczególnie do właścicieli firm i członków ich rodzin, czyli potencjalnych kontynuatorów prosperujących biznesów z sektora fleksografii oraz innych technologii zadrukowywania i przetwarzania podłoży opakowaniowych, a także pozostałych technik produkcji opakowań.

Dzień otwarty Atrium Centrum Ploterowego i Ikonos

W dniu 20 listopada 2020 r. firma Atrium organizuje w swoim centrum demonstracyjnym w Opolu dzień otwarty poświęcony drukowi wielkoformatowemu. Uczestnicy będą mogli poznać możliwości i przetestować premierowe maszyny do druku wielkoformatowego takich marek jak Mutoh (zaprezentowana zostanie m.in. nowa seria drukarek Xpertjet 1641SR i 461UF), Summa, Neolt oraz EFI oraz zasięgnąć porad specjalistów w sprawie optymalnego doboru maszyn. Dodatkowo organizator z okazji wydarzenia oferuje atrakcyjne ceny ploterów oraz drukarek do gadżetów. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym wydarzenia.

PSI, PromoTex Expo i viscom przełożone na maj 2021

Zaplanowane na 12–14 stycznia 2021 r. w Düsseldorfie połączone targi PSI, PromoTex Expo i viscom (po raz trzeci w takiej formule) zostały przesunięte na 18–20 maja 2021 r. Także planowane formaty online towarzyszące targom odbędą się w nowym terminie. Organizatorzy, przekazując tę informację, wyrażają nadzieję, że wiosną sytuacja epidemiczna na świecie ustabilizuje się na tyle, by możliwe było zorganizowanie bezpiecznego wydarzenia w tradycyjnej formule.

Z ostatniej chwili

W odpowiedzi na potrzeby milionów osób pracujących z domu Epson poszerzył ofertę o dwie wielofunkcyjne drukarki, zaprojektowane z myślą o małych firmach i domowych biurach: WorkForce Pro WF-4745 i EcoTank L6580. Te energooszczędne, oparte na nie wykorzystującej ciepła w procesie druku technologii piezoelektrycznej urządzenia stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych drukarek z wymiennymi kartridżami.

Firma Zeller+Gmelin wraz z innymi członkami grupy Print City organizuje cykl webinarów, podczas których omówione zostaną zagadnienia dotyczące łączenia celów środowiskowych i wyjątkowych opakowań z drukiem wysokiej jakości i jego wykończeniem. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 16 grudnia (g. 14–16), kolejne w dniach 19, 21 i 26 stycznia. Niemiecki producent farb poligraficznych poinformował także o poszerzeniu swojej oferty o dwie serie farbowe do arkuszowego i rolowego druku offsetowego.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych zwróciła się z apelem do Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego, o ujęcie branży reklamowej we wsparciu przedsiębiorstw poszkodowanych skutkami pandemii. Sektor reklamowy, m.in. jako ogniwo zamrożonej branży eventowej, konferencyjnej i targowej wyraźnie odczuwa następstwa regresu gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.