Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

SinoCorrugated w 2019 r. wraca do Szanghaju

Tegoroczna edycja tej chińskiej konferencji poświęconej tekturze falistej odbędzie się w szanghajskim New International Exhibition Centre i potrwa cztery dni – od 8 do 11 kwietnia. W tym roku targom SinoCorrugated towarzyszyć będzie kilka mniejszych imprez o pokrewnej tematyce tekturowo-opakowaniowej, m.in. SinoFoldingCarton, PACKCON oraz SinoPaper i SinoFlexPack.

Zbliża się Xeikon Café Europe 2019

Tegoroczne technologiczne forum edukacyjne Xeikon Café Europe 2019 odbędzie się w Antwerpii w Belgii w dniach 26–28 marca br. Wydarzenie, mające formę Akademii Wiedzy nt. szans i sposobów osiągnięcia zysku w branży cyfrowej produkcji z biznesowej i technicznej perspektywy, będzie się składało z serii równoległych sesji, podzielonych na dwa główne trzony: Business Talks i Tech Talks. Akademii Xeikon Café będzie towarzyszyła Konferencja Xeikon Café, której sesje będą się odbywać każdego poranka. W ich trakcie będzie można wysłuchać wykładów przedstawicieli wielu firm (m.in. DS Smith, Continental Foods, Tough Crowd, Eurocod, Leaderform, Tapecon) i specjalistów z branży druku.

Dni otwarte w BOBST z premierami

BOBST Firenze wraz z partnerami REVO i Mouvent organizują trzydniowy (2–4 kwietnia 2019 r.) Open House w siedzibie firmy w Campi Bisenzio k. Florencji. Przez organizatora jest anonsowany jako jedno z największych wydarzeń branży etykietowej, podczas którego prezentowane będą innowacyjne technologie do cyfrowej produkcji etykiet i opakowań oraz sposoby, dzięki którym właściciele marek będą mogli przewidzieć zmiany na rynku i dostosować się do nich.

Już w maju targi PCI Days

W dniach 15–16 maja br. w warszawskiej Hali Expo XXI odbędą się premierowe targi PCI Days 2019 – nowe wydarzenie B2B skierowane do producentów, dostawców i firm działających w otoczeniu branż farmaceutycznej i kosmetycznej. Swoją ofertę w 10 podsektorach zaprezentują tam dostawcy oferujący surowce, private label, maszyny, IT, opakowania, usługi, etykietowanie i znakowanie, usługi logistyczne, usługi laboratoryjne oraz usługi magazynowe.

Konferencja Modern Packaging

Podczas targów Warsaw Pack 2019 (Ptak Warsaw EXPO, 5–7 marca), pierwszego dnia wydarzenia odbędzie się konferencja naukowo-techniczna „Modern Packaging – ekotransformacja techniki znakowania i pakowania produktów”. Jej organizatorem jest Centrum Innowacji i Rzeczoznawstwa Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich SIMP, zrzeszające reprezentantów uczelni, jednostek badawczych i naukowych oraz przedstawicieli przemysłu. Program konferencji został dostosowany do tematyki targów.

Colop Polska organizuje kolejną Akademię Lasera

W dniach 21–22 marca br. w Bytomiu odbędą się kolejne warsztaty Akademii Lasera, organizowane przez firmę Colop Polska. Przeznaczone jest dla wszystkich zainteresowanych poszerzeniem wiedzy na temat urządzeń laserowych, ich możliwości oraz materiałów wykorzystywanych do obróbki laserowej.

XLI Poligraficzne Konfrontacje

Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej wraz z Zakładem Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii WIP PW zapraszają na XLI Poligraficzne Konfrontacje „Niekonwencjonalne podłoża a drukowanie techniką cyfrową”, które odbędą się 28 lutego 2019 r. w sali konferencyjnej Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie, przy ul. Sapieżyńskiej 10a.

Spotkanie szkoleniowo-integracyjne Polskiej Izby Druku

Polska Izba Druku organizuje kolejne spotkanie szkoleniowo-integracyjne dla reprezentantów firm członkowskich, które odbędzie się w dniach 29–30 marca 2019 r. w Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnym Molo nad Zalewem Sulejowskim. Partnerem spotkania jest hubergroup Polska Sp. z o.o.

Zbliża się konferencja Digital Signage

18 kwietnia br. o godz. 9 w Warszawie odbędzie się konferencja Digital Signage, poświęcona nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym wykorzystywanym do kreowania wizerunku marek. Spotkanie będzie dotyczyło zarówno aspektów teoretycznych komunikacji wizualnej, jak i praktycznych zastosowań digital signage w marketingu.

Wejdź na Fespę za darmo ze „Światem DRUKU”!

„Świat DRUKU”, jako oficjalny partner medialny FESPA Global Print Expo 2019 (Monachium, 14–17 maja), ma przyjemność zaprosić swoich Czytelników do skorzystania z bezpłatnego wejścia na to wydarzenie. Zapraszamy do rejestracji on-line przy użyciu naszego kodu promocyjnego:

FESH923

Bilet wstępu bez promocyjnego kodu kosztuje 40 euro.

Z ostatniej chwili

W sklepie internetowym można kupić tańsze bilety na targi ICE Europe 2019, które odbędą się w Monachium w dniach 12–14 marca br. Koszt jednodniowego biletu wstępu na światową wystawę poświęconą przetwórstwu papieru, folii i folii metalizowanych zakupionego w sklepie internetowym wynosi 24 euro (dla porównania: 34 euro w kasie targów), a biletu na wszystkie dni targowe: 34 euro (50 euro w kasie targów). Link do strony sklepu TUTAJ.

Meech International zademonstruje podczas ICE Europe 2019 (Monachium, 12–14 marca 2019 r.), w jaki sposób sprzęt do kontroli elektrostatyczności oraz czyszczenia wstęgi umożliwia przetwórcom produkcję materiałów najwyższej jakości. Niedawno opracowane i już udostępnione urządzenie Meech – Hyperion SmartControl, będzie prezentowane obok serii belek jonizujących Hyperion (w tym 971IPS, 929IPS i 924IPS) oraz serii bezkontaktowych i kontaktowych urządzeń do czyszczenia wstęgi.

Xerox poinformował o globalnej dostępności dwóch nowych modeli kolorowych drukarek A3 VersaLink C8000 oraz C9000. Nowe urządzenia, zaprojektowane dla średnich i dużych grup roboczych, oferują personalizację wydruków i bezpieczną, bezprzewodową pracę, oraz – jak zapewnia producent – zapewniają profesjonalną jakość barw i niezawodność przy zachowaniu przystępnych kosztów eksploatacji. Ponadto model C9000 jest wyposażony w precyzyjne narzędzia do zarządzania kolorem, większą elastyczność nośników i zwiększoną produktywność, co jest niezbędne przy pracy graficznej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu