Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Rewolucja w druku offsetowym?

W dniu 30 listopada br. przedstawiciele prasy branżowej zostali zaproszeni do siedziby Heidelberg Polska na konferencję prasową poświęconą produktowi, który z pewnością nie pozostanie niezauważony, jeśli chodzi o jakość druku offsetowego, oszczędność farby drukowej i zabezpieczenia opakowań i etykiet przed fałszowaniem. Mowa o nowatorskim rastrze offsetowym Multidot, opracowanym w ramach projektu badawczo-rozwojowego przez konsorcjum Heidelberg Polska, Drukarnię Perfekt i Zakład Technologii Poligraficznych PW.

Zbliżają się targi Film Video Foto

W dniach 23–25 maja 2019 r. w Łodzi odbędzie się 22. edycja najstarszej imprezy branży fotograficznej i filmowej w Polsce – Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych Film Video Foto.

Canon Future Book Forum 2018

W dniach 21–22 listopada br. w Canon Customer Experience Centre w niemieckim Poing odbyło się jedno z największych wydarzeń poświęconych rynkowi wydawniczemu. 6. edycja Canon Future Book Forum w tym roku przyciągnęła ponad 400 wydawców z całego świata, producentów i dystrybutorów książek oraz ekspertów zajmujących się tą tematyką. Tematem przewodnim był rozwój rynku wydawniczego w duchu inteligentnych technologii, czyli jak rozwijać działalność wydawniczą i otwierać się na nowe źródła przychodów.

Konferencja użytkowników systemu Agfa Apogee

Ponad stu klientów firmy Agfa wzięło udział w listopadowych spotkaniach, skierowanych do użytkowników jej flagowego rozwiązania workflow – systemu Apogee. Tym razem zorganizowane zostały cztery lokalne wydarzenia: w Sopocie, Poznaniu, Krakowie i Warszawie, które miały podobny przebieg. Uczestniczący w nich specjaliści ds. oprogramowania i operatorzy prepress mieli okazję poznać nowe funkcje i moduły systemu Apogee v11, jaki pojawił się niedawno na rynku. Wzięli również udział w praktycznych warsztatach.

Zbliżają się targi Viscom 2019

Od 8 do 10 stycznia przyszłego roku w Düsseldorfie będą odbywać się największe w Europie targi branży marketingu i reklamy – PSI, viscom oraz nowe PromoTex Expo. Wszystkie trzy imprezy poświęcone będą nowinkom technologicznym oraz temu, jak można efektywnie wykorzystywać je w działaniach marketingowych.

Warsztaty produktowe Canon

W dniach 21 i 22 listopada br. firma Canon przeprowadziła warsztaty dla swoich akredytowanych partnerów, podczas których zapoznano ich z nowymi ploterami drukującymi imagePROGRAF serii TM. Spotkania odbywały się w zmienionej formule, w której znacznie większy nacisk niż dotychczas położono na poznanie prezentowanych maszyn w praktyce, podczas wykonywania konkretnych działań.

Zostań wystawcą targów Packaging Innovations

Chcesz wypromować swoje opakowania? Szukasz nowych klientów? Zostań wystawcą 11. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations. Dotrzyj do tysięcy specjalistów z całej Europy. NOWA, ROZSZERZONA OFERTA WYSTAWIENNICZA, ciekawa formuła 2-dniowych targów i konkretne spotkania biznesowe to powody, dla których nie można przegapić Packaging Innovations. Nie zwlekaj i zarezerwuj stoisko. Sprawdź ofertę udziału.

Już jutro zaczynają się Wrocławskie Targi Dobrych Książek

W czwartek 29 listopada br. we wrocławskiej Hali Stulecia przy ul. Wystawowej 1 rusza dwudziesta siódma edycja Targów Dobrych Książek, która w tym roku zgromadzi ponad sto sześćdziesiąt wydawnictw z całej Polski. Wśród atrakcji znajdzie się ponad sto spotkań z autorami, również z węgierskimi pisarzami, jak również liczne warsztaty oraz dwie wystawy. Impreza potrwa do niedzieli 2 grudnia.

Hunkeler Innovationdays 2019

Zbliża się kolejna edycja Hunkeler Innovationdays, która odbędzie się w dniach 25–28 lutego w centrum wystawienniczym w Lucernie w Szwajcarii. Międzynarodowe środowisko specjalistów związanych z szeroko rozumianą branżą poligraficzną skoncentruje się na procesach automatyzacji i zaprezentuje najnowsze rozwiązania wykorzystywane na każdym etapie procesu produkcyjnego i obróbki po druku cyfrowo zadrukowanych materiałów.

Warsztatowe Dni Otwarte firm: Proxer, Riset oraz Canon

W dniach 28–29 listopada br. w poznańskim Hotelu Ilonn przy ul. Szarych Szeregów 16 odbędą się warsztatowe dni otwarte. Organizują je wspólnie firmy: Proxer, Riset Polska oraz Canon Polska.

Z ostatniej chwili

Grudniowy numer „Świata DRUKU” właśnie trafił do drukarni, a w przyszłym tygodniu zostanie wysłany do naszych Czytelników. Mamy nadzieję, że będzie Państwu towarzyszył nie tylko podczas przedświątecznej gorączki, ale także w spokojniejsze świąteczne dni.

W dniu 30 listopada br. przedstawiciele prasy branżowej zostali zaproszeni do siedziby Heidelberg Polska na konferencję prasową poświęconą produktowi, który z pewnością nie pozostanie niezauważony, jeśli chodzi o jakość druku offsetowego, oszczędność farby drukowej i zabezpieczenia opakowań i etykiet przed fałszowaniem. Mowa o nowatorskim rastrze offsetowym Multidot, opracowanym w ramach projektu badawczo-rozwojowego przez konsorcjum Heidelberg Polska, Drukarnię Perfekt i Zakład Technologii Poligraficznych PW.

Polska Izba Druku poinformowała o zerwaniu współpracy z Międzynarodowymi Targami Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw z powodu nie wpuszczania grup uczniowskich pod opieką nauczyciela na targi. PID podjęła decyzję po wymianie korespondencji i utrzymaniu przez organizatora targów swojego stanowiska.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu