Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Dzień Polski na Fespa 10 maja

Firma Esko organizuje 10 maja na targach Fespa „Dzień Polski”, w ramach którego odbędą się pokazy pracy najnowszych ploterów tnących Kongsberg X20 i C60 oraz oprogramowania do projektowania strukturalnego, automatyki prepress i usprawnienia produkcji. Prezentacje odbywać się będą w języku polskim. Zapraszamy na dwa pokazy: o godzinie 11.00 oraz o 14.00.

Więcej szczegółów:
http://go.esko.com/l/133071/2017-04-18/2bvsfb

reklama

Sukces 9. edycji Packaging Innovations

Ponad 200 wystawców z całego świata, 5200 zwiedzających z Polski i zagranicy, międzynarodowe kontakty biznesowe, solidna dawka fachowej wiedzy przekazana podczas trzech konferencji tematycznych oraz seminariów workShops – tak w skrócie można podsumować 9. edycję największych w Europie Środkowo-Wschodniej targów branży opakowań – Packaging Innovations, która w dniach 4-5 kwietnia odbyła się w Warszawie.

KBA na Interpack 2017

Koenig & Bauer Group (KBA), która w ostatnim czasie odnotowała niemal 70-procentowy wzrost sprzedaży różnego typu maszyn i urządzeń na stale rozwijającym się rynku opakowań, zapowiedziała swój udział w zbliżających się targach Interpack 2017 w Düsseldorfie. Na wspólnym stoisku C36 w hali 12 zaprezentują się cztery firmy wchodzące w skład grupy KBA: KBA-Metronic, KBA-Sheetfed, KBA-Flexotecnica oraz KBA-Kammann.

Targi Interpack 2017

W dniach 4–10 maja w Düsseldorfie odbędzie się kolejna edycja targów Interpack 2017 skierowana przede wszystkim do producentów opakowań dla branży spożywczej, odzieżowej, farmaceutycznej, kosmetycznej oraz do sektora dóbr przemysłowych. Na stoiskach wystawców zobaczymy również propozycje dotyczące nowoczesnych kanałów dystrybucyjnych, możliwości ochrony dóbr konsumenckich przed zniszczeniem czy podrabianiem, ale nie tylko.

Program seminariów Fespa 2017

Podczas targów Fespa 20017, które odbędą się na terenie Messe Hamburg w dniach 8–12 maja, odbywać się będą wykłady i seminaria, podczas których zaprezentowane zostaną nowości dotyczące m.in. druku cyfrowego, przemysłowego, sitodruku, druku na tekstyliach oraz cyfrowych aplikacji wykorzystywanych do dekorowania wnętrz. Każdemu z wykładów towarzyszyć będzie również część dyskusyjna.

W Print Cycero drukują w technologii LED UV

Częstochowska drukarnia Print Cycero specjalizuje się w drukowaniu nowoczesnych wysoko przetworzonych opakowań. Ma ponad 30-letnie doświadczenie, wiele zrealizowanych projektów na koncie i bogaty park maszynowy, ponadto uruchomiła właśnie produkcję w najnowszej technologii druku – LED UV.

Jubileuszowe targi Film Video Foto zakończone

W sobotę, 8 kwietnia 2017 r., zakończyła się XX jubileuszowa edycja Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych. Tegoroczną imprezę odwiedziło 17 351 osób, zwiedzający mieli możliwość zapoznania się z bogatą ofertą blisko 130 wystawców, wzięcia udziału w ponad 100 warsztatach, seminariach i spotkaniach autorskich, a także obejrzenia 10 wystaw fotograficznych. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się także warsztaty prowadzone na naszym stoisku przez panów Michała Wiatrowskiego i Aleksego Pawluczuka. Relację z tego wydarzenia znajdą Państwo w numerze 5/2017 „Świata DRUKU”. Zapraszamy do lektury.

Film Video Foto już w czwartek

W dniach 6–8 kwietnia br. w Łodzi odbędą się XX jubileuszowe Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych. Największa impreza branżowa w Polsce po raz kolejny stanie się nie lada gratką dla wszystkich fanów sztuki filmowej i fotograficznej. Targi odbędą się w hali Expo-Łódź przy al. Politechniki 4. „Świat DRUKU” zaprasza na stoisko nr 120. Codziennie o godzinie 11.00 będzie na Państwa czekał Michał Wiatrowski z fotopapiery.pl, który opowie o możliwościach druku na różnych rodzajach papierów fotograficznych. Z kolei o godz. 12.00 temat obróbki obrazów i filmów w programach Corel przedstawi Aleksy Pawluczuk z krakowskiej ASP, przedstawiciel firmy Corel. W czwartek, 6 kwietnia, będzie to „Corelowe foto – edycja fotografii w programach Corel”, w piątek, 7 kwietnia, „Corelowe filmy – edycja wideo w programach Corel”, a w sobotę „Corelowe obrazy – tworzenie ilustracji na bazie fotografii w programach Corel”.

Xeikon Cafe już za nami

W dniach 28–31 marca 2017 roku w Antwerpii odbyła się trzecia edycja imprezy z serii Xeikon Café Packaging Innovations. Podczas spotkania jego uczestnicy mogli wziąć udział w pokazach na żywo nowoczesnych technologii – cyfrowych systemów workflow wykorzystywanych do produkcji etykiet i opakowań. Udział w wydarzeniu wzięło 40 firm, frekwencja odwiedzających wyniosła 1000 osób. Wydarzeniu towarzyszyły konferencje biznesowe i techniczne poświęcone opakowaniom i etykietom. Relację z Xeikon Cafe zamieścimy w kwietniowym numerze „Świata DRUKU”.

Biuro przyszłości według Konica Minolta

Konica Minolta zaprosiła 23 marca br. do Berlina przedstawicieli prasy z całego świata, by zaprezentować inteligentną platformę IT Workplace Hub. System ten służy do zarządzania całą strukturą IT oraz usługami dostępnymi w danej organizacji, co pozwala użytkownikom efektywnie i w sposób zoptymalizowany wykonywać zadania biznesowe.

Z ostatniej chwili

Pracujemy intensywnie nad majowym wydaniem „Świata DRUKU”, a że przyjemnie pracuje się wspólnie, zapraszamy Państwa do współtworzenia tego numeru. Będzie on dystrybuowany na Warszawskich Targach Książki (18–21 maja) i targach Plastpol w Kielcach (23–26 maja).
Tematyka przewodnia wydania:
• Technologie, maszyny, urządzenia i materiały poligraficzne do druku offsetowego i cyfrowego broszur i książek. Rynek książki w Polsce. Drukarnie dziełowe
• Maszyny, urządzenia i materiały do druku na podłożach niechłonnych. Inkjet. Druk UV.

Szanowni Państwo,
to już ostatnie dni, by zgłosić udział w konferencji i szkoleniach organizowanych w ramach Akademii Wiedzy.
Konferencja „Innowacyjne opakowania” – rejestracja – to forum wymiany doświadczeń pomiędzy dostawcami technologii do produkcji opakowań a drukarniami i ich klientami. Tegoroczną edycję poświęcimy opakowaniom kartonowym, ich projektowaniu i produkcji. 26 kwietnia, hotel Czerniewski w Warszawie.
Szkolenia:
Poligrafia w marketingu – rejestracja
Effective Packaging – rejestracja
27 kwietnia, hotel Wald w Warszawie.
Serdecznie zapraszamy.

Firma Esko organizuje 10 maja na targach Fespa „Dzień Polski”, w ramach którego odbędą się pokazy pracy najnowszych ploterów tnących Kongsberg X20 i C60 oraz oprogramowania do projektowania strukturalnego, automatyki prepress i usprawnienia produkcji. Prezentacje odbywać się będą w języku polskim. Zapraszamy na dwa pokazy: o godzinie 11.00 oraz o 14.00.

Więcej szczegółów:
http://go.esko.com/l/133071/2017-04-18/2bvsfb

reklama

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu