Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Targi Warsaw Pack już niebawem

Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2018 odbędą się w podwarszawskim Nadarzynie w terminie od 27.02 do 01.03. W tym roku targi Warsaw Pack ukierunkowane są na prezentację i promocję firm dostarczających rozwiązania technologiczne oraz prezentację nowości w opakowaniach oraz etykietowaniu. Tegoroczna edycja odbywa się pod patronatem Polskiej Izby Opakowań oraz COBRO – Instytutu Badawczego Opakowań.

Akademia Xeikon Café 2018

Nowym elementem tegorocznej wystawy i konferencji Xeikon Café, zaplanowanej na 20-23 marca w belgijskim Lier, będzie Akademia poświęcona m.in. technikom dekorowania opakowań, zorientowana na inspirację, edukację i integrację uczestników. Będzie ona stanowić połączenie prezentacji najnowszych technologii, praktycznych sesji warsztatowych i spotkań towarzyskich.

Ploter EFI Pro 24f na RemaDays Warsaw 2018

Wielkoformatowa drukarka EFI Pro 24f, która będzie prezentowana na warszawskich targach, debiutowała na SGIA Expo w Nowym Orleanie w październiku zeszłego roku. Właśnie trafia na polski rynek, gdzie jego dystrybutorem będzie opolskie Atrium Centrum Ploterowe - pierwsza firma w Europie zajmująca się jego dystrybucją.

Atrium Centrum Ploterowe na RemaDays 2018

Odwiedzający stoisko opolskiej firmy będą mogli obejrzeć m.in. wielkoformatowe drukarki Mutoh i Artemis oraz nowości z zakresu materiałów do druku i dekoracji marki Ikonos. Łącznie zaprezentowanych zostanie 20 urządzeń pracujących w technologiach: żywicznej, LED-UV, solwentowej, eko-solwentowej i sublimacyjnej.

Świat cyfrowej reklamy – Digital Signage Summit

Rozwiązania digital signage mają szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezbędne jest przekazanie aktualnej oraz dynamicznej informacji reklamowej. Oferują one możliwość aktualizacji przekazu przez internet i komunikacji z wieloma odbiorcami jednocześnie – w jednej lub kilku lokalizacjach. O możliwościach tych nowoczesnych nośników reklamy opowiedzą liderzy branży i eksperci podczas konferencji Digital Signage Summit, która odbędzie się 31 stycznia w Warszawie.

Certyfikat TCPC dla Galileo Group

Firma Galileo Group z Poznania, właściciel serwisu otofoto.net.pl, otrzymała certyfikat TCPC za wydruki na wielkoformatowym ploterze Canon imagePROGRAF PRO-6000. Certyfikat TCPC (Tecco Certified Printing Center ) to wyróżnienie przyznawane drukarzom potwierdzające najwyższą jakość przygotowywanych przez nich wydruków. Wyróżnienie przyznawane jest przez firmę Tecco – producenta papieru na rynki produkcyjne, usługowe, artystyczne, fotograficzne i proofingowe – i ma ważność 24 miesięcy.

Polska firma dystrybutorem marki Shiki

Za sprzedaż produktów japońskiej firmy Shiki Corp. na terenie Europy odpowiadać będzie nowo powołana spółka DLM - Digital Label Machines z siedzibą w Gdyni. Stronami umowy pomiędzy firmami zawartej 20 grudnia 2017 roku byli Yoko Yamasaki, współwłaściciel Shiki Machine Supply Corp., i prezes DLM Kamil Kaniecki.

SunChemical zaprasza na targi RemaDays 2018

W gronie wystawców targów RemaDays Warsaw 2018, które będą się odbywać od 7 do 9 lutego br. w centrum targowym Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy, po raz kolejny znajdzie się firma SunChemical. Na stoisku współdzielonym z firmami Service Call, Zinart i E-Ploter prezentować będzie rozwiązania dla druku cyfrowego - atramenty ekosolwentowe do druku wielkoformatowego, twardo solwentowe oraz farby sublimacyjne do bezpośredniego i pośredniego zadruku tekstyliów.

Mark Andy na targach RemaDays 2018

Amerykańska firma zadebiutuje jako wystawca na Międzynarodowych Targach Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw, a jej przedstawiciel wystąpi w roli prelegenta podczas kongresu towarzyszącego targom. Z myślą o nim przygotowywana jest wideoprezentacja „na żywo” maszyn Mark Andy do druku etykiet – cyfrowej Digital Series i hybrydowej Digital One, przeznaczonych dla prac nisko- i średnionakładowych.

Nowości Ikonos na grudniowym dniu otwartym

W Opolu, gdzie mieści się fabryka materiałów Ikonos, 7 grudnia 2017 roku odbył się dzień otwarty. Goście, którzy tego dnia przybyli do opolskiego kompleksu Atrium-Ikonos mieli okazje zapoznać się z wieloma nowościami z zakresu materiałów do druku i dekoracji.

Z ostatniej chwili

Źródło: pixabay.com

Drodzy Czytelnicy,

lutowy numer „Świata DRUKU”, nad którym właśnie zaczynamy pracę, zapowiada się bardzo ciekawie! Skąd o tym wiemy? Planowane tematy mówią same za siebie.

Użytkownikiem pierwszej w Europie Środkowo-Wschodniej pełnoformatowej maszyny offsetowej Rapida 105-PRO 5+L ALV 2 została Fabryka Kart Trefl-Kraków – największy polski producent kart do gry, związany z marką Koenig & Bauer od końca lat 80. ubiegłego wieku.

W przyszłą środę, tj. 31.01.2018, w warszawskiej Drukarni Perfekt odbędzie się prezentacja nowo zainstalowanej, dziesięciozespołowej offsetowej maszyny drukującej Heidelberg Speedmaster XL 106-10-P. Transmisja wydarzenia „na żywo” będzie prowadzona na facebookowym profilu Heidelberg Polska. Stosowna informacja na ten temat już się tam pojawiła.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu