Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Atrium Centrum Ploterowe zaprasza na dni otwarte

26 kwietnia br. w Opolu odbędą się drugie w tym roku dni otwarte Atrium Centrum Ploterowego. Na odwiedzających czekają wielkoformatowe maszyny do druku LED-UV i solwentowego marki Artemis, nowości z oferty Ikonosa oraz ekologiczne technologie druku LFP na ploterach marki Mutoh.

Opakowania poza szablonem

Nie jest łatwo skutecznie zastąpić wzory opakowań, które w ludzkiej świadomości zdążyły już głęboko zapuścić korzenie, jednak wystawcy Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations radzą sobie z tym wyzwaniem rewelacyjnie. Targi są odpowiedzią na stereotypowe wyobrażenia dotyczące opakowań. 10. edycja wystawy, odbywająca się w dniach 17–18 kwietnia w warszawskim Centrum EXPO XXI, zaskoczy wszystkich zwiedzających.

Majowe Print4All dla drukarzy i przetwórców

Targi Print4All będą odbywać się od 29 maja do 1 czerwca w Mediolanie. Oferta ponad 300 wystawców, którzy zajmować będą dwie hale targowe Fiera Milano, skierowana będzie do wszystkich przedstawicieli branży poligraficznej – przetwórców i drukarzy opakowań, etykiet, komercyjnych i przemysłowych. Dla odwiedzających przygotowano bogaty program szkoleń i konferencji, odbywających się równolegle w kilku wydzielonych strefach tematycznych.

artykuł promocyjny

Dni otwarte HP Indigo i Grafotronic

W dniach 22 i 23 maja w Warszawie odbędą się dni otwarte organizowane przez Digiprint wspólnie z Grafotronic. W trakcie tego wydarzenia zaprezentowany zostanie najnowszy model HP Indigo 6900 oraz maszyny do wykańczania etykiet firmy Grafotronic. Spotkanie ma na celu zapoznanie uczestników z obydwoma technologiami, a także zaprezentowanie wiodących trendów polskiego i światowego rynku etykiet.

KBA CEE wspiera inicjatywy branżowe

Firma Koenig & Bauer, obok Stora Enso, była głównym partnerem konkursu dla projektantów opakowań Art of Packaging i wsparła drugą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich, którego finał odbył się 15 marca w Warszawie. Niemiecka firma została także jednym z partnerów zapowiedzianego na październik Zjazdu i Balu Absolwentów Instytu Poligrafii Politechniki Warszawskiej.

PIAP szkolił na wiosennych spotkaniach

Na przełomie marca i kwietnia odbyły się kolejne Spotkania Regionalne organizowane przez Polską Izbę Artykułów Promocyjnych. Była to już piąta edycja spotkań, które Izba zapoczątkowała w 2014 roku. Dla uczestników wydarzenia przygotowano szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych: „RODO – rewolucja czy tylko ewolucja w przepisach dotyczących danych osobowych”. Uczestnicy szkolenia otrzymali informacje o zmianach w zakresie przepisów ochrony danych osobowych i wskazówki dotyczące praktycznego działania w zakresie wdrożenia zmian.

21. edycja targów Film Video Foto

Tegoroczne Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych Film Video Foto będą odbywać się od 12 do 14 kwietnia w łódzkiej hali Expo. Miłośnicy fotografowania i filmowania po raz kolejny będą mieli okazję do zapoznania się z ofertą ponad 100 światowych i polskich producentów, dystrybutorów najnowszego sprzętu, oprogramowania oraz usług dla branż foto, wideo i audio.

Ikonos zaprasza na wiosenne warsztaty oklejania

Kolejna, 25. już edycja praktyczno-teoretycznych warsztatów pt. „Aplikacje samochodowe od A do Z” odbędzie się 5 kwietnia w siedzibie dystrybutora materiałów Ikonos i Grafityp – firmy Atrium Centrum Ploterowe. Spotkania z tego cyklu organizowane są od 10 lat z początkiem wiosennego i jesiennego sezonu aplikacyjnego. Szkolenie poprowadzi przedstawiciel Ikonos wraz z zawodowym aplikatorem – vice mistrzem Polski w nakładaniu folii.

Warsztaty w showroomie Mark Andy

Ponad 50 drukarzy i ich klientów oraz przedstawicieli film z branży reklamowej i poligraficznej uczestniczyło w prezentacjach maszyn wystawianych w europejskim centrum demonstracyjnym firmy Mark Andy w Warszawie. W pierwszym pokazie – 15 marca – uczestniczyli goście z Polski, zaś w drugim, odbywającym się sześć dni poźniej, z Czech. Ich uczestnicy mogli m.in. obejrzeć wydruki z maszyny Digital One, a także wykonać samodzielnie własne prace.

Andrzej Sapkowski gościem Warsaw Book Show

Najczęściej tłumaczony polski autor fantasy od czasów Lema, twórca Wiedźmina spotka się z czytelnikami podczas Festiwalu Czytelnictwa Warsaw Book Show. Festiwal odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia w Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie. Impreza towarzyszyć będzie trzeciej edycji największego w Polsce festiwalu popkultury Warsaw Comic Con, gromadzącego dziesiątki fanów filmów, seriali, książek, komiksów i gier.

Z ostatniej chwili

Drodzy Czytelnicy! Wygląda na to, że nareszcie przyszła wiosna. W związku z tym nasza redakcja wrzuca szósty bieg. Już niedługo trafi do Was numer kwietniowy „Świata DRUKU”, a tymczasem chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych do współtworzenia wydania majowego!

W dniach 17 i 18 kwietnia czekamy na Państwa na targach Packaging Innovations w warszawskim Centrum EXPO XXI. Stoisko C2, na które serdecznie zapraszamy, obfituje w pozytywną energię i... numery "Świata DRUKU" :)

„W ostatniej dekadzie zaszła bardzo duża zmiana w podejściu detalistów do marki własnej. Stała się ona jednym z centralnych elementów strategii rynkowej sieci handlowych oraz głównym wyznacznikiem ich pozycji na rynku” – pisze Joanna Kwiczor, ekspertka z branży retail i FMCG. Z jej ciekawego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie kroki podejmują duże sieci handlowe, by za pomocą marek własnych zdominować rynek FMCG.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu