Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

„Sztuka Druku” we Lwowie

Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga wspólnie z Polską Izbą Druku, Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą oraz Ukraińską Akademią Drukarstwa zaprasza do udziału w konferencji „Ukraińska Sztuka Druku”, która odbędzie się we Lwowie w dniach 17 i 18 października br. w budynku Lwowskiej Akademii Drukarstwa. Podczas wydarzenia odbędzie się oficjalna premiera I edycji Raportu „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Ukrainie” (prezentacja będzie połączona z omówieniem wyników X wydania Raportu „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce”, zawartych w połączonej publikacji).

Dwudniowe Święto Papieru już w ten weekend

W sobotę i niedzielę 27 i 28 lipca br. w godz. 10–18 w Muzeum Papiernictwa odbędzie się największa impreza organizowana corocznie przez placówkę w Dusznikach-Zdroju. Celem święta jest upowszechnianie wiedzy o papierze, jego historii, znaczeniu dla rozwoju cywilizacji i kultury oraz roli we współczesnym świecie. Event promuje także młyn papierniczy, twórców wyrobów regionalnych oraz popularyzuje turystykę aktywną.

Event branżowy zyskujący na znaczeniu

W dn. 10–12 września 2024 r. w Las Vegas Convention Center odbędą się targi PRINTING United Expo, organizowane przez PRINTING United Alliance – najważniejsze stowarzyszenie branży drukarskiej i graficznej w Ameryce Północnej. Wrześniowa wystawa jest przeznaczona dla profesjonalistów tych sektorów przemysłu.

Wydarzenie dla sektora szeroko pojętej reklamy

W Expo XXI Warszawa w dn. 18–19 września br. odbędzie się 16. edycja targów Festiwal Marketingu. Podczas wystawy swoją ofertę zaprezentują przedstawiciele sektora szeroko pojętej reklamy – dostawcy artykułów promocyjnych, przedstawiciele poligrafii reklamowej, producenci POS. Wydarzenie mające charakter międzynarodowy na stałe wpisało się już do wrześniowego kalendarza marketerów. Zagraniczni goście przyjeżdżają na targi z Czech, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Słowacji, Hiszpanii, Finlandii, Niemiec i wielu innych krajów. Event w ubiegłym roku zgromadził blisko 3,7 tys. zwiedzających i 220 wystawców.

Trwa rejestracja wydarzenie WrapFest 2024

Stowarzyszenie FESPA w dn. 3–4 października 2024 r. organizuje na prestiżowym torze wyścigowym Silverstone (siedzibie British Motor Racing) w brytyjskim Northamptonshire drugą edycję wydarzenia o nazwie WrapFest. Jest ono skierowane do społeczności zajmującej się oklejaniem pojazdów i innych powierzchni. Do 4 września można kupić bilety w niższej cenie.

Przystanek na drodze do targów Print4All

W dn. 11–12 lipca br. we Włoszech, niedaleko Werony odbyła się konferencja Print4All, zorganizowana przez tamtejsze stowarzyszenia aktywne w sektorach poligraficznym i przetwórczym: Acimga i ARGI, we współpracy z Fiera Milano. Wydarzenie, w którym wziął udział przedstawiciel „Świata DRUKU”, stanowi wstęp do przyszłorocznych targów Print4All (Mediolan, 27–30.05.2025 r.), przeznaczonych dla drukarzy oraz przetwórców opakowań, etykiet i wydruków komercyjnych.

Trwa rejestracja na święto tektury

Miło nam poinformować, że można się już rejestrować na tegoroczne konferencje poświęcone tekturze. W tym roku jesienią pod jednym dachem w hotelu Primavera w Jastrzębiej Górze odbędą się dwa wydarzenia tematyczne: XIII Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (14–15 października) i VIII Konferencja „Innowacyjne opakowania – projektowanie i produkcja opakowań z tektury litej” (kolacja integracyjna 15 października i wykłady 16 października).

Jubileusz Polskiej Izby Opakowań

W roku 2024 Polska Izba Opakowań świętuje jubileusz 30-lecia działalności. Utworzona 20 października 1994 r. na Walnym Zgromadzeniu Założycielskim Krajowa Izba Opakowań (od 2006 r. Polska Izba Opakowań) powstała w odpowiedzi na potrzeby rodzącego się przemysłu opakowań w Polsce. Obchody tej ważnej rocznicy zaplanowano 27 listopada br. w Warszawskim Domu Technika NOT przy ul. T. Czackiego 3/5.

Targi PCI Days 2024 już za nami

Warszawskie Expo XXI w dn. 19–20 czerwca br. już po raz piąty zamieniło się w centrum inspiracji za sprawą piątej edycji targów PCI Days, podczas których spotkali się przedstawiciele przemysłu kosmetycznego, farmaceutycznego i suplementów diety oraz branż wspierających ten sektor – przede wszystkim poligraficznej i opakowaniowej. Ponad 2 tys. osób odwiedziło 250 stoisk, prezentujących najnowsze trendy, rozwiązania oraz bogatą ofertę produktów i usług. Dodatkowo podczas wydarzenia odbyło się prawie 50 wykładów i osiem warsztatów branżowych.

Uchylono rąbka tajemnicy na temat 6. edycji Warsztatów Flekso

Szóstą już edycję Warsztatów Flekso „Flekso jakie jest, każdy widzi... Zrównoważony rozwój” zaplanowano ponownie w formule dwudniowej – w terminie 23 i 24 października br. W warszawskim Hotelu Focus Premium spotkają się praktycy branży (właściciele drukarń oraz przygotowalni, technologowie, inżynierowie produkcji oraz inne osoby zajmujące się w codziennej pracy fleksografią). Podczas konferencji zapowiadającej jesienne wydarzenie, która odbyła się 21 czerwca w siedzibie firmy Wolff Poligrafia (wraz firmami 3M i Sun Chemical współorganizującej Warsztaty), organizatorzy zarysowali plan październikowego spotkania.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.