Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Antalis otworzył w Polsce kolejne centrum projektowania opakowań

Antalis, dystrybutor opakowań przemysłowych, 6 czerwca br. otworzył nowe biuro i magazyn Packaging Design Center w Sosnowcu. Jest to już szóste centrum projektowania opakowań tej firmy (trzy takie ośrodki znajdują się w Niemczech, jedno w Danii, jedno w Wielkiej Brytanii). Powstanie kolejnego w Polsce jest odpowiedzią na potrzeby rynku.

Przyznano jubileuszowe Złote Gryfy

1 czerwca br. w hotelu The Westin Warsaw odbył się doroczny Bal Polskiej Izby Druku, a w jego trakcie już po raz dwudziesty wręczono nagrody Złotego Gryfa. W balu uczestniczyło niemal 150 osób, byli to przede wszystkim właściciele, dyrektorzy i pracownicy firm poligraficznych, a także przedstawiciele instytucji centralnych, związków zawodowych, świata nauki, stowarzyszeń i izb gospodarczych. „Świat DRUKU” objął to prestiżowe dla branży wydarzenie patronatem medialnym.

Gallus Labelmaster 440 w drukarni Flexodruk

Zakład Poligraficzny Flexodruk z Jasła wraz z firmą Heidelberg organizuje 25 czerwca dzień otwarty. W trakcie spotkania zaprezentowane zostanie m.in. nowa wąskowstęgowa maszyna Gallus Labelmaster 440, zainstalowana w drukarni kilka tygodni temu. Jest to jedna z pierwszych kilku maszyn Labelmaster w najnowszej konfiguracji w Polsce. Program spotkania zakłada część seminaryjną, w której będzie mowa m.in. o przygotowalni i zastosowaniu sita rotacyjnego Gallus Screeny, maszynie Gallus Labelfire i o kompleksowym zarządzaniu drukarnią etykietową, oraz część praktyczną.

Już za kilka dni zaczyna się Festiwal SEPARATOR

Już w czwartek, 13 czerwca br., rozpocznie się trzecia edycja Festiwalu Inicjatyw Kreatywnych SEPARATOR, organizowanego przez studentów grafiki Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie. Wydarzenie, które potrwa do soboty (15 czerwca), ma bogaty program obejmujący warsztaty tematyczne, wystąpienia specjalistów prowadzących prelekcje oraz wiele paneli dyskusyjnych na temat zagadnień z zakresu UX, UI, Digital Art, edytorstwa i multimediów. Zwieńczeniem festiwalu jest wystawa wybranych prac studentów, stanowiąca okazję do dyskusji i wymiany spostrzeżeń z autorami prezentowanych projektów.

Ponad 1300 uczestników z 46 krajów na UV Days 2019!

W trakcie UV Days, które odbyły się w dniach 13–16 maja w Nürtingen, światowy lider na rynku systemów utwardzających UV i LED, firma IST Metz, miała zaszczyt gościć 1300 odwiedzających i 55 wystawców związanych z branżą UV z 46 krajów.
Ponad 30 wystąpień i krótkich prezentacji, 16 pokazów druku na żywo na własnej offsetowej maszynie arkuszowej i osiem na maszynie wąskowstęgowej oraz trzy różne drukowane prace – tak krótko można opisać tegoroczne wydarzenie UV Days IST Metz. „Jesteśmy zachwyceni wielkim sukcesem dziewiątej edycji naszych dni otwartych. Ostatnie UV Days cieszyły się większym zainteresowaniem i były bardziej zróżnicowane niż kiedykolwiek wcześniej” – mówi Christian-Marius Metz, prezes IST Metz GmbH.

Informacja reklamowa

Ruszyła rejestracja na Labelexpo Europe 2019

Rejestracja na tegoroczną, jubileuszową edycję Labelexpo Europe, jest już otwarta. Największe na świecie targi branży etykiet i nadruków na opakowaniach odbędą się już po raz 40., po raz kolejny w przestrzeniach Brussels Expo. W dniach 24–27 września 2019 r. możemy się spodziewać imprezy wystawienniczej z większą liczbą pokazów na żywo zaawansowanych urządzeń drukarskich niż na jakichkolwiek innych targach.

Półmetek cyklu Dni Otwartych firmy DKS

Firma DKS, dostarczająca kompleksowe rozwiązania dla poligrafii, jest na półmetku cyklu imprez Dni Otwartych, o których pisaliśmy w wydaniu kwietniowym „Świata DRUKU” i na naszej stronie internetowej. Dotąd odbyły się spotkania w Białymstoku, Warszawie i Gdańsku, podczas których uczestnicy mogli przetestować i porównać maszyny oraz wymienić poglądy.

Ruszyła rejestracja na FestiwalDruku.pl

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające: konkursy branżowe, szkolenia i warsztaty (m.in. na temat druku na tkaninach, termotransferu, obsługi zgrzewarek, oklejania samochodów, gięcia liter 3D). Organizatorzy zapowiadają udział w targach blisko 250 wystawców.

Spotkanie branży reklamowej

Polska Izba Artykułów Promocyjnych zorganizowała 17 maja br. w Przypkach pod Tarczynem kolejne Sprawozdawcze Walne Zebranie. Było nie tylko okazją do integracji, ale przede wszystkim do dyskusji na temat spraw ważnych dla całej branży, pokazujących problemy rynku od różnych stron łańcucha dystrybucji.

Za nami 26. warsztaty aplikowania folii wylewanych

W opolskiej siedzibie firm Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos 12 kwietnia br. odbyła się 26. już edycja warsztatów pt. „Aplikacje samochodowe od A do Z”. Najważniejszym punktem szkolenia był proces naklejania folii a także sposób jej zdejmowania, zaprezentowany podczas części pokazowej i warsztatowej spotkania.

Z ostatniej chwili

Nadszedł czas na kolejną edycję katalogu „Poligrafia na polskim rynku”, którego publikację z wielką przyjemnością anonsujemy na sierpień br. Podczas ostatnich dwóch lat wiele w branży się działo, część z Państwa firm zmieniła swe adresy, może nawet nazwy, lub portfolio swych produktów i usług. Dlatego, tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, postawiliśmy przed sobą zadanie aktualizacji i wydania nowej edycji katalogu, co – mamy nadzieję – uczynimy wspólnie.
Mamy nadzieję, że przedstawiona poniżej oferta pozwoli wszystkim z Państwa wybrać najlepszą formę prezentacji na łamach tego wydawnictwa. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami i prosimy o przesyłanie materiałów do katalogu najpóźniej do 12 lipca 2019 r.

Przed nami tygodnie pełne słońca i wakacyjnych atrakcji, zaczynamy więc prace nad lipcowo-sierpniowym numerem „Świata DRUKU”. Większą część tego wydania poświęcimy cyfrowemu drukowi mało- i wielkoformatowemu, drukowi na tekstyliach oraz rynkowi upominków reklamowych. Tematyka ta jest spójna z zakresem FestiwaluDruku i FestiwaluMarketingu.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI, i na których jak zawsze będziemy obecni z naszym magazynem.

Antalis, dystrybutor opakowań przemysłowych, 6 czerwca br. otworzył nowe biuro i magazyn Packaging Design Center w Sosnowcu. Jest to już szóste centrum projektowania opakowań tej firmy (trzy takie ośrodki znajdują się w Niemczech, jedno w Danii, jedno w Wielkiej Brytanii). Powstanie kolejnego w Polsce jest odpowiedzią na potrzeby rynku.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu