Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Jakie nowości czekają na jesiennych targach Taropak?

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Pakowania i Etykietowania Taropak i 4 Print odbędą się w dniach 30 września – 3 października w przestrzeniach MTP. Podczas wydarzenia, które ma już ponad 40-letnią tradycję, swoją najnowszą ofertę prezentują producenci i dystrybutorzy rozwiązań opakowaniowych przeznaczonych dla wszystkich gałęzi przemysłu – zarówno branży spożywczej, chemicznej, motoryzacyjnej, jak i farmaceutycznej czy kosmetycznej.

Finisz cyklu dni otwartych firmy DKS

Firma DKS kończy tegoroczny cykl dni otwartych spotkaniem we Wrocławiu w dniach 7–8 sierpnia 2019 r. Wcześniej dostawca rozwiązań dla poligrafii zaprosił przedstawicieli tej branży, a także firm i agencji kreatywnych oraz osoby związane z produkcją i archiwizacją dokumentacji wielkoformatowej do Białegostoku, Warszawy, Gdańska, Rzeszowa i Katowic. W programie ciekawe prezentacje, testy maszyn i oprogramowania.

Heidelberg Polska organizuje Warsztaty cyfrowe

Heidelberg Polska organizuje w dniu 27 sierpnia br. spotkanie pod nazwą „Troubleshooting. Warsztaty Cyfrowe”, nawiązujące do cyklicznych Cyfrowych Dni Otwartych. Odbędzie się ono w centrum demonstracyjnym druku cyfrowego firmy przy ul. Popularnej 82 w Warszawie. Warsztaty są skierowane do specjalistów z zakresu druku cyfrowego i operatorów maszyn rodziny Versafire, pracujących w drukarniach o różnym profilu, wykorzystujących systemy druku cyfrowego. Głównym celem spotkania jest przekazanie praktycznej wiedzy przydatnej w codziennej pracy.

Międzynarodowe targi Fast Textile po raz szósty

W dniach 20–22 listopada br. w przestrzeniach Ptak Warsaw Expo odbędzie się 6. edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile. Wydarzenie to powstało w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku i przez zaledwie pięć lat zdołało uzyskać status najważniejszej imprezy targowej w branży tekstylnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Targi to okazja do zapoznania się z trendami na nadchodzący sezon (wzory, kolorystyka, struktury, surowce) oraz najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w przemyśle tekstylnym. To także rekordowa liczba bezpośrednich producentów i możliwość zamówienia lub kupienia wszystkich rozwiązań i materiałów niezbędnych do produkcji odzieży.

Jesienne Spotkania Regionalne PIAP

Polska Izba Artykułów Promocyjnych organizuje we wrześniu kolejne Spotkania Regionalne dla członków Izby oraz dostawców artykułów reklamowych, agencji reklamowych i firm branżowych spoza stowarzyszenia. Główny temat szkolenia to „Marketing is Everything – Rynek 4.0 – Nowoczesne uwarunkowania rynku”.

Jubileuszowe targi Labelexpo Europe 2019

Największe na świecie targi branży etykiet i nadruków na opakowaniach – Labelexpo Europe – odbędą się w Brukseli w dniach 24–27 września 2019 r. już po raz 40. W przestrzeniach dziewięciu hal Brussels Expo przez 4 dni ponad 600 wystawców zaprezentuje swoją ofertę maszyn drukarskich i urządzeń do druku etykiet, podłoży i farb drukarskich. Na wielu stoiskach będą prowadzone demonstracje „na żywo”. Dodatkowo w tym roku organizatorzy zapowiadają najbardziej rozbudowany w historii tego wydarzenia program edukacyjny.

DKS organizuje kolejne dni otwarte w Katowicach

Po dniach otwartych w Białymstoku, Warszawie, Gdańsku i Rzeszowie, firma DKS organizuje kolejne dwudniowe spotkanie w Katowicach w terminie 10–11 lipca br. W programie ciekawe prezentacje, testy maszyn i oprogramowania. Kolejne, ostatnie już spotkanie z cyklu zaplanowanego na 2019 rok, odbędzie się we Wrocławiu (7–8 sierpnia). Udział jest bezpłatny i wymaga wcześniejszej rejestracji na stronie organizatora.

Jesienią kolejna edycja targów InPrint

Najbliższa edycja międzynarodowej wystawy poświęconej rozwiązaniom niezbędnym dla całego łańcucha dostaw technologii druku do produkcji przemysłowej odbędzie się w dniach 12–14 listopada 2019 r. w Monachium. InPrint to targi goszczące naprzemiennie w Monachium i Mediolanie, podczas których swoją ofertę prezentują producenci maszyn i systemów drukujących, farb drukarskich i komponentów, dostawcy sprzętu do przetwarzania i wykańczania oraz twórcy oprogramowania. W ciągu zaledwie kilku lat organizatorom udało się stworzyć wydarzenie o już ugruntowanej pozycji w branży poligraficznej – pięć miesięcy przed dniem otwarcia ponad 100 wystawców z 15 krajów potwierdziło już swój udział, rezerwując prawie trzy czwarte dostępnej powierzchni wystawienniczej.

Miraclon szuka nowej drogi dla branży flekso

Jak poinformowała firma Miraclon, będąca kontynuacją Kodak Flexcel Solutions, nowo utworzony zespół intensywnie pracuje nad rozwojem strategii dalszego wspierania innowacji w sektorze druku opakowań w technologii fleksograficznej. Aby omówić osiągnięcia i przyszłość fleksografii, zorganizowano Forum Flexo – serię imprez odbywających się w obu Amerykach, Europie i Azji. Program tych spotkań obejmuje różne tematy, od zrównoważonego rozwoju, poprzez wydajność druku i automatyzację, po innowacje techniczne, które będą nadal napędzać transformację fleksografii w nowoczesny, ustandaryzowany proces produkcyjny.

Dni Otwarte z technologiami druku wielkoformatowego

5 lipca w opolskiej siedzibie Atrium Centrum Ploterowego odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Dni Otwartych z technologiami druku wielkoformatowego. Tym razem formuła „open day” została rozszerzona m.in. o gotowe rozwiązania do rozpoczęcia lub poszerzenia biznesu. Uczestnicy będą mogli zobaczyć kilkanaście pracujących urządzeń, reprezentujących kilka technologii druku cyfrowego – żywiczną, LED-UV i tekstylną. Największą prezentowaną maszyną będzie flatbed EFI Pro 24f, oprócz niej będzie można poznać możliwości ploterów marki Mutoh. Ponadto podczas lipcowego spotkania będzie miała miejsce premiera tnąco-grawerujących ploterów laserowych CO2, przeznaczonych m.in. do cięcia akrylu, tworzyw, papieru, drewna, MDF, tkanin, skóry, itp.

Z ostatniej chwili

Firma EFI poinformowała o zmianie dyrektora generalnego – stanowisko to ze skutkiem natychmiastowym objął Jeff Jacobson, związany z branżą od 30 lat. Zastąpi on Billa Muira, który ustępuje z powodów osobistych.

Drukarnia DMK Studio z Lublina zainstalowała w ostatnim czasie foliarkę Matrix angielskiej firmy Vivid Laminating. Urządzenie charakteryzuje się kompaktową budową, bardzo krótkim czasem zmiany folii laminującej i do złocenia oraz intuicyjną obsługą.

Obecne na rynku od kilku lat atramenty Mutoh UMS, wprowadzone wraz z serią ploterów serii ValueJet X, teraz mogą być używane także przez właścicieli ploterów marki Mimaki. Wśród ich najważniejszych zalet należy wymienić żywiczną formułę, ekologiczność potwierdzoną certyfikatem Indoor Air Comfort, szeroki gamut umożliwiający druk korporacyjnych barw, hermetyczność oraz bezpieczeństwo.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu