Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

FestiwalDruku.pl i FestiwalMarketingu.pl z kolejnym rekordem

Za nami bardzo udana edycja Festiwalu Druki i Marketingu – jak podają organizatorzy, w zaledwie dwa dni (15–16 września br.) wystawę odwiedziło blisko 5,1 tys. zwiedzających, którzy mogli poznać ofertę 220 wystawców (a łącznie ponad 300, licząc z targami Packaging Innovations) i czerpać z nich inspirację. Ale Festiwal to nie tylko ekspozycje pełne maszyn i mediów do produkcji artykułów promocyjnych dla branży reklamy i marketingu oraz samych propozycji gadżetów – to również konkursy branżowe, możliwość zdobycia wiedzy podczas wystąpień specjalistów, a także, co w tym roku miało szczególne znaczenie i wysuwało się na pierwszy plan – spotkania face to face.
Także my serdecznie dziękujemy za liczne odwiedziny na stoisku "Świata DRUKU" oraz przemiłe rozmowy.

Wielki sukces konferencji Future Factory 2021

Ponad 700 osób poprzez streaming i 150 osób przybyłych do Teatru w Mediolanie uczestniczyło w dn. 15 i 16 września w konferencji Future Factory. Oto liczby, które Andrea Briganti, dyrektor generalny ACiMGA – stowarzyszenia włoskich producentów maszyn drukarskich, przetwórczych i papierniczych – przytoczył, otwierając to pierwsze po prawie dwóch latach przerwy spotkanie na żywo.
Konferencja Future Factory stanowiła główny przystanek na mapie drogowej prowadzącej do targów Print4All, zaplanowanych na termin 3–6 maja 2022 r. w Mediolanie, i po raz kolejny stała się platformą oferującą nowe podejście kulturowe do kluczowych tematów, pokazującą kierunki zmian w modelach biznesowych oraz relacjach między produkcją, dystrybucją i konsumentami.

Informacja reklamowa

Za nami Forum Fleksograficzne PIF 2021

W dn. 13–14 września br. w hotelu Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym odbyła się kolejna edycja Forum Fleksograficznego, organizowanego co roku przez Polską Izbę Fleksografów. Przez dwa dni konferencji jej uczestnicy mogli wysłuchać licznych wystąpień specjalistów, poruszających tematy związane z fleksografią i działalnością przedsiębiorstw z tej branży.
Relację z tego wydarzenia znajdą Państwo w jednym z najbliższych wydań "Świata DRUKU".

Fujifilm organizuje „Peak Performance Print Experience”

Firma Fujifilm organizuje w dn. 28–29 września br. w brukselskim Centrum Zaawansowanych Technologii Druku wydarzenie o nazwie Peak Performance Print Experience. Spotkanie, przeznaczone dla firm poligraficzne z całej Europy, stanowi okazję do prezentacji najnowszych rozwiązań producenta w dziedzinie technologii druku cyfrowego oraz nowej i rozszerzonej oferty urządzeń dla tego rynku. Jak podaje producent, będzie to także pierwsza okazja, aby na żywo zobaczyć nowy model maszyny Jet Press 750S.

Warszawskie Targi Książki 2021

Tegoroczna edycja Warszawskich Targów Książki – w wersji plenerowej – odbędzie się w dniach 9–12 września na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Targom od lat towarzyszy rozbudowany program wydarzeń literackich, edukacyjnych i branżowych. Na kilku scenach równolegle odbywać się będą spotkania z autorami, w strefie dziecięcej spotkania dla najmłodszych, miłośnicy komiksów będą mogli skorzystać z oferty Festiwalu Komiksowa Warszawa, a na tych, którzy lubią kryminały czekają spotkania w ramach Festiwalu Kryminalna Warszawa.

Za tydzień targi RemaExtra

Jak podaje organizator targów RemaExtra (Nadarzyn, 15–17 września br.), w przestrzeniach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo swoją ofertę zaprezentuje 160 wystawców. W komunikacie zapraszającym do rejestracji na to wydarzenie czytamy: „Rozszerzenie horyzontów poza granice Polski z pewnością zawsze było ważne tak dla naszych wystawców, jak i zwiedzających – nie zmienia się to podczas RemaExtra. Odpowiedź międzynarodowej branży na targi nie przestaje nas zaskakiwać – na tę chwilę zarejestrowali się zwiedzający z aż 47 krajów”.
Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie wydarzenia.

Targi Packaging Innovations już za tydzień – poznaj program i odbierz bezpłatny bilet!

Już tylko dni dzielą nas od Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, które odbędą się w dn. 15–16 września. w EXPO XXI Warszawa równocześnie z FestiwalemDruku.pl i FestiwalemMarketingu.pl. Połączenie sił dwóch dużych graczy – Targów w Krakowie i OOH Magazine sprawi, że będzie to największe tego typu wydarzenie w Polsce w 2021 r. Na zwiedzających czeka ponad 300 wystawców i liczne wartościowe wydarzenia dodatkowe.
Dwa dni, kilkanaście godzin intensywnych rozmów, liczne warsztaty i prezentacje, 10 stref tematycznych, konkursy oraz spotkania z młodymi projektantami w Strefie Studenta – tak w skrócie zapowiada się zbliżająca się wielkimi krokami impreza, na którą już dziś warto się zarejestrować, aby otrzymać bezpłatny bilet wstępu.

Informacja reklamowa

Konferencja Print & Win podczas FestiwaluDruku.pl

W trakcie zbliżających się targów FestiwalDruku.pl (Warszawa, 15–16 września br.) odbędzie się konferencja Print & Win. Przedstawiciele firm branży poligraficznej podczas 20-minutowych wystąpień przedstawią branżowe nowości i ciekawostki oraz podzielą się eksperckim know-how z zakresu szeroko rozumianego druku i poligrafii reklamowej. Uczestnictwo jest bezpłatne, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Podczas konferencji zostaną wśród uczestników rozlosowane specjalne nagrody.
Jak informują organizatorzy targów, wydarzenie przybiera charakter międzynarodowy – swój udział w nim potwierdza coraz więcej gości z zagranicy (przyjadą oni m.in. z Czech, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Słowacji, Niemiec, a także z Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Finlandii, Norwegii, Estonii, Francji, Rosji, Wlk. Brytanii i innych krajów).

Za nami trzy dni z polskim winem

W dn. 27–29 sierpnia br. polscy winiarze po raz pierwszy zjechali do Poznania, aby zaprezentować się podczas Targów Polskich Win i Winnic WINO. Rodzimi producenci potwierdzili, że przygotowane przez nich trunki nie muszą mieć żadnych kompleksów na tle zagranicznych konkurentów. Docenili to również zwiedzający, którzy chętnie kupowali polskie wina.

Targi FachPack zapraszają do Norymbergi

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Opakowań, Technologii, Procesów i Logistyki FachPack odbędzie się w dn. 28–30 września br. w przestrzeniach wystawienniczych NürnbergMesse. Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej – będzie można w nim wziąć udział albo osobiście, albo skorzystać z możliwości zwiedzania hal w świecie wirtualnym poprzez platformę cyfrową o nazwie myFACHPACK. Motto wystawy, które brzmi: „Tworzymy przyszłość”, wyraża zaangażowanie branży w poszukiwanie opakowania przyjaznego dla środowiska, tworzonego z wykorzystaniem najnowszych technologii cyfrowych.

Z ostatniej chwili

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, przeznaczonych dla rynku opakowań, podczas październikowych targów w Amsterdamie zaprezentuje poszerzone portfolio powlekanych (Transjet Tacky Industrial) i niepowlekanych (Basejet) papierów sublimacyjnych, w pełni nadających się do recyklingu i mających certyfikat FSC. Na stoisku będą również promowane papiery do atramentowych drukarek wielkoformatowych (Scrolljet i Swiss Matt), nowe tektury Fusion Nature Plus do produkcji opakowań, POS-ów lub toreb na zakupy, oraz produkty z gamy Silicone Base Papers (do takich zastosowań jak oklejanie samochodów, reklama zewnętrzna i produkcja materiałów biurowych).

Podczas zbliżających się międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo (Amsterdam, 12–15 października 2021 r.) firma EFI Reggiani zaprezentuje drukarkę Terra Silver o szerokości 1,8 m, wykorzystującą specjalne atramenty pigmentowe Terra, dzięki którym oferuje zrównoważony druk wysokiej jakości bezpośrednio na tkaninie i w krótkim procesie (bez parowania, prania i stosowania stentera). Goście stoiska będą też mogli dowiedzieć się więcej o nowej EFI Reggiani Hyper – najnowszej, superwydajnej maszynie cyfrowej do przemysłowego druku na tekstyliach i skanowania, a także o nowej drukarce skanującej EFI Reggiani Blaze, która powstała, by pomóc firmom tekstylnym przebić się z sukcesem do świata przemysłowego drukowania tekstyliów.

Podczas międzynarodowych targów druku FESPA Global Print Expo 2021, które odbędą się w dn. 12–15 października w Amsterdamie, Canon po raz pierwszy zaprezentuje plotery Colorado 1630 i Arizona 135 GT oraz kompletny zestaw do produkcji tapet w technologii UVgel Wallpaper Factory. To kolejne modele ze znanych serii drukarek wielkoformatowych, wzbogacone o nowe funkcjonalności. Goście targów będą mogli zapoznać się z szerokim wachlarzem zastosowań nowych maszyn podczas prezentacji pod hasłem „A Taste of Colour”.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.