Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Nowy projekt na rynku reklamy

W dniu 5 marca 2020 r. w Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie miało miejsce spotkanie inaugurujące działalność Akademii Biznesu Grupy EBK. Pomysłodawcą i organizatorem tego projektu edukacyjno-motywacyjnego, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, jest firma EBK Reklama. Pierwsze z planowanego cyklu wydarzenie odbyło się pod hasłem „Najnowsze trendy nie tylko w reklamie – inspiracje i realizacje” i dotyczyło zarówno rynku reklamy, gadżetów reklamowych, jak i nieco szerzej pojętej poligrafii i relacji w biznesie.

Piąta edycja Festiwalu Książki Opole 2020

Festiwal Książki jest imprezą, która wpisała się już na stałe w harmonogram największych wydarzeń kulturalnych w Opolu. Piąta, jubileuszowa edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 19–21 czerwca br. w centrum miasta, gdzie na mieszkańców i gości niezmiennie czekać będą targi książki „pod chmurką”, spotkania autorskie, koncerty, spektakle teatralne, warsztaty i liczne czytelnicze atrakcje. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem – drukarnia Opolgraf. „Świat DRUKU” jak co roku objął patronat medialny nad tą cieszącą się ogromną popularnością imprezą czytelniczą.

Targi Film Video Foto odwołane

Organizator targów Film Video Foto poinformował o odwołaniu 23. edycji tego wydarzenia, zaplanowanego w Łodzi w dniach 2–4 kwietnia 2020 r. Targi odbędą się w przyszłym roku, nie jest jeszcze znana dokładna data. Decyzję podjęto w związku z sytuacją na świecie i w Polsce, związaną z pandemią wywołaną przez wirusa SARS-CoV-2.

Konferencja Packaging [R]evolution pod koniec czerwca

Firma Aniflex, organizator konferencji pod nazwą Packaging [R]evolution, poinformowała o zmianie terminu wydarzenia. Nowa planowana data to 25 czerwca 2020 r. Zmiana ta wynika z przesunięcia daty Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, podczas których miała się odbyć konferencja. Wydarzenie, nad którym „Świat DRUKU” objął patronat medialny, skierowane jest do wszystkich osób związanych z drukiem etykiet oraz opakowań, uszlachetnieniem i zdobieniem, a także szeroko rozumianym designem – w szczególności osób odpowiedzialnych za kreowanie i wdrażanie strategii opakowań.

Targi Fespa 2020 przełożone

Jak poinformowali organizatorzy wydarzenia, targi FESPA Global Print Expo, zaplanowane na 24–27 marca 2020 r. w Madrycie, zostały przełożone ze względu na szybko zmieniającą się sytuację dotyczącą rozprzestrzeniania się w Europie wirusa COVID-19. FESPA informuje jednocześnie, że zostaną podjęte starania dotyczące ustalenia nowego terminu targów – o wszelkich decyzjach będziemy Państwa informować.

Targi Packaging Innovations przeniesione na czerwiec

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną organizator 12. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations podjął decyzję o zmianie daty wydarzenia zaplanowanego na 1–2 kwietnia 2020 r. Nowy termin to 24–25 czerwca br.

Zbliżają się targi PCI Days 2020

W dniach 4 i 5 czerwca br. w Global EXPO w Warszawie na przedstawicieli branż farmaceutycznej i kosmetycznej czeka bogata oferta wystawiennicza dostawców z Polski i z zagranicy, ponadto wykłady i konferencje oraz warsztaty dla osób odpowiedzialnych w firmach za zakupy. To wszystko podczas drugiej edycji targów PCI Days, nad którymi patronat medialny objął „Świat DRUKU”.

Wielkimi krokami zbliżają się targi FESPA Global Print Expo 2020

W dniach 24–27 marca 2020 r. w stolicy Hiszpanii, po 18-letniej nieobecności, odbędzie się kolejna edycja FESPA Global Print Expo. W pięciu salach Feria de Madrid ponad 600 wystawców zaprezentuje swoją ofertę z zakresu sitodruku, wielkoformatowego druku cyfrowego, zadruku tekstyliów, odzieży i dekoracji wnętrz, oklejania pojazdów, opakowań i oznakowania reklamowego.
W związku z epidemią wywołaną przez koronawirusa organizatorzy tego międzynarodowego wydarzenia wydali oświadczenie, w których informują o przedsięwziętych środkach ostrożności.
UWAGA!
Dla Czytelników „Świata DRUKU” mamy dwa kody promocyjne, upoważniające do otrzymania bezpłatnego jednodniowego biletu wstępu na wydarzenie.

Edycja specjalna targów Luxe Pack już w maju

W dniach 26 i 27 maja 2020 r. w Paryżu odbędzie się kolejna edycja specjalna targów Luxe Pack, które są poświęcone opakowaniom luksusowym. Po sukcesie ubiegłorocznego, czerwcowego wydarzenia, i po konsultacji z wieloma właścicielami i producentami opakowań premium, tej wiosny organizatorzy targów postanowili ponownie zająć się tematem zrównoważonego opakowania i odpowiedzialnej konsumpcji, uznając go za kluczowy czynnik sukcesu w zakresie innowacji w branży.

Za nami kolejna udana edycja targów RemaDays Warsaw

14 lutego zakończyła się 16. edycja jednej z największych imprez wystawienniczych świata poligrafii i reklamy, która na trzy dni skupiła ok. 21 tys. zwiedzających (z czego, jak podaje organizator, ok. 3,5 tys. gości przybyło z zagranicy i reprezentowało 52 kraje). Nie tylko frekwencja, ale też wysoki poziom prezentowanych produktów, usług, oraz wszystkich punktów programu targowego, wpłynęły na bardzo pozytywną ocenę wydarzenia zarówno przez organizatora i zwiedzających, jak i przez wystawców. Na naszej stronie internetowej publikowaliśmy liczne zapowiedzi targowe firm, poniżej zaś prezentujemy skrócone podsumowania uczestnictwa w targach, które przesłało kilka z nich – Agfa, Amagraf, Duplo, Konica Minolta i Lfp Industrial Solutions. Obszerną relację z tegorocznej wystawy RemaDays zamieścimy w marcowym wydaniu „Świata DRUKU”.

Z ostatniej chwili

w tym trudnym dla nas wszystkich czasie mamy do czynienia z wyzwaniami, które wpływają zarówno na nasze życie prywatne, jak i prowadzoną przez nas działalność. Wydawać by się mogło, że mamy mniej pracy – nic bardziej mylnego. Dynamiczne zmiany w otoczeniu powodują, że nasz zespół pozostaje w ciągłej gotowości do informowania Państwa o bieżącej sytuacji oraz dostosowania naszych planów wydawniczych do obecnych realiów. Na szczęście wiemy z rozmów z Państwem, że w naszej branży dużo się dzieje, gros drukarń pracuje pełną parą, a dostawcy starają się zrealizować spływające zamówienia.
Pomimo utrudnień związanych z epidemią COVID-19 branża poligraficzna wciąż się rozwija, a my dowiadujemy się o nowościach, które są wprowadzane na rynek, mimo że najważniejsze targi są odwoływane, i o tym, że w wielu zakładach uruchamiane są nowe maszyny.

Wiele firm związanych z poligrafią, działających na polskim rynku, czynnie włączyło się do walki z agresywnym koronawirusem. Jedni – jak np. RSC Auto ID Distribution i OOH magazine – organizują zbiórki pieniężne i rzeczowe, których efekty zostaną przekazane bezpośrednio do odpowiednich służb lub na zakup środków ochronnych i sprzętu medycznego, inni informują – jak np. HP, Atrium czy Ptak Warsaw Expo – o podejmowanych działaniach mających wspomóc służbę zdrowia.
Zobacz, jak możesz pomóc.

Od kwietnia br. Heidelberg wprowadzi na rynek – jak zapowiada – najbardziej inteligentnego i zautomatyzowanego Speedmastera do produkcji seryjnej. Całkowicie przeprojektowana generacja Prinect Press Center z nowym systemem operacyjnym Speedmaster zapewnia funkcjonalność Push to Stop i połączenie z chmurą Prinect dla każdego Speedmastera. Wiele nowych cyfrowych systemów wspomagających, takich jak Wash Assistant lub Intellirun na Wallscreen XL, zmienia pulpit obsługi Prinect w nowoczesną stację roboczą z nowym, większym 24-calowym ekranem dotykowym i oświetleniem LED.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.