Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Targi Fespa pokazały gotowość branży do budowania przyszłości

Odbywające się w Berlinie targi FESPA Global Print Expo 2022 (31 maja – 3 czerwca br.) wraz z wystawą European Sign Expo przyciągnęły liczną międzynarodową społeczność skupioną wokół druku specjalistycznego i znakowania.

Targi Packaging Innovations po raz 14.

W dn. 31 maja – 1 czerwca br. w warszawskiej hali Expo XXI miała miejsce 14. odsłona Międzynarodowych Targów Packaging Innovations. Organizatorzy przygotowali bogaty program wydarzenia – oprócz wystawy prezentującej ofertę firm z branży etykiet i opakowań złożyły się na niego liczne warsztaty i prezentacje w strefie workShops, spotkania z młodymi projektantami w Strefie Studenta oraz konferencja Packaging [R]evolution. Na relację z wydarzenia zapraszamy do letniego wydania specjalnego „Świata DRUKU”, poświęconego tematyce opakowań i etykiet.

Za nami targi Print4All 2022

Przestrzenie Fiera Milano w dn. 3–6 maja br. gościły drugą edycję targów Print4All, przeznaczonych dla drukarzy oraz przetwórców opakowań, etykiet i wydruków komercyjnych, oraz wystaw pokrewnych (Ipack-Ima, Intralogistica Italia i Green Plast). W wydarzeniu wzięło udział 246 wystawców oraz niemal 21 tys. gości z aż 66 krajów, z czego aż 44% stanowili właściciele firm, dyrektorzy generalni i menedżerowie, a 32% – specjaliści techniczni, oceniający prezentowane rozwiązania i rekomendujący je decydentom.

Już za tydzień startują Targi PCI Days

Za kilka dni w warszawskiej Hali EXPO XXI rozpoczną się Targi PCI Days – jedyna w Polsce wystawa skierowana do branży farmaceutycznej i kosmetycznej. W dn. 22–23 czerwca br. specjaliści z tych sektorów przemysłu będą mieli wyjątkową okazję, by zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami i nowościami produktowymi. Targi powstały, aby integrować dostawców z producentami leków i kosmetyków oraz pomóc w nawiązaniu cennych kontaktów biznesowych. Co przygotowali organizatorzy?

Uroczysty jubileusz 15-lecia PIAP

W dn. 20 maja br. w hotelu Młyn Jacka Hotel & SPA w Wadowicach odbył się jubileuszowy Wieczór Branżowy Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych, podczas którego członkowie Izby świętowali 15-lecie działalności organizacji branżowej.

Ruszyła rejestracja na wrześniowy Festiwal Marketingu

Już za około 100 dni odbędzie się 14. edycja targów Festiwal Marketingu (warszawska hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.). Podczas wydarzenia w przestrzeni podzielonej na dwa sektory branżowe – reklama & marketing oraz dostawcy mediów i maszyn – swoją ofertę zaprezentują przedstawiciele sektora szeroko pojętej reklamy – m.in. dostawcy artykułów promocyjnych, przedstawiciele poligrafii reklamowej, producenci POS. Zwiedzający już teraz mogą bezpłatnie zarejestrować swój udział w targach.

Wizyta studentów w fabryce Koenig and Bauer

W dn. 19–20 maja 2022 r. studenci z Zakładu Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej pod opieką dr inż. Marty Gajadhur wraz ze studentami Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej pod opieką dr inż. Aleksandry Erdman i mgr Kingi Troczyńskiej gościli w niemieckiej fabryce maszyn drukujących i introligatorskich Koenig and Bauer w Radebeul.

Za nami międzynarodowe targi Plastpol

W dn. 24–27 maja 2022 r. w halach Targów Kielce odbyła się 26. edycja Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol. Tę jedną z najważniejszych europejskich imprez poświęconych temu sektorowi branży przetwórczej, zajmującą niemal 10 tys. m2 powierzchni wystawienniczej Targów Kielce odwiedziło prawie 400 firm z 26 krajów. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym wydarzenia.

Canon Future Book Forum 2022

Osiąganie zysków przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju było głównym tematem tegorocznego Future Book Forum, odbywającego się z inicjatywy Canon w centrum wystawienniczym Canon Customer Experience Center koło Monachium. Wydawcy, producenci książek, dystrybutorzy oraz dostawcy usług druku z całej Europy spotkali się 4 i 5 maja, aby dyskutować o tym, jak branża wydawnicza może zadbać o swoje przychody, stając się jednocześnie bardziej przyjazną dla środowiska.

Bogaty program dni otwartych w Opolu

Firmy Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos organizują w dn. 9 i 10 czerwca br. w nowym centrum demonstracyjnym w Opolu dni otwarte. Podczas spotkania specjaliści zaprezentują flagowe modele ploterów do druku LED/UV, eko/żywicznych, solwentowych, laserów, ploterów tnących, trymerów oraz laminatorów – czyli urządzeń umożliwiających wykonywanie wysokojakościowych, trwałych nadruków na dowolnym materiale.
Jakie urządzenia przygotowano dla Państwa?

Z ostatniej chwili

Firma Leonhard Kurz, specjalizująca się w dziedzinie hot-stampingu, organizuje rozciągnięte w czasie wydarzenie o nazwie Label Weeks 2022. Jest ono skierowane do producentów etykiet, którzy aż do 28 października mają okazję zapoznać się z trendami i technologiami uszlachetniania zarówno odwiedzając siedzibę firmy Kurz w niemieckim Fürth, jak i za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej.

Stowarzyszenie Introligatorów Polskich organizuje w dn. 8–9 września 2022 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu konferencję branżową, której towarzyszyć będzie wystawa prac introligatorskich członków SIP. Chęć uczestniczenia w wydarzeniu można zgłaszać do 31 lipca br.

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, poszerzył gamę bezdrzewnych papierów powlekanych Magno o nowy wysokojakościowy produkt – Magno Web. Nowe papiery są przeznaczone do rolowego druku offsetowego (technologia Heatset) oraz dostosowane do offsetowego druku arkuszowego (przy użyciu modułu CutStar) i druku cyfrowego (High-speed Inkjet).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.