Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Ruszyła rejestracja na Virtual Label Summit

Tarsus Group, organizator międzynarodowej serii targów Labelexpo Global Series, uruchomił rejestrację uczestników na swój pierwszy w historii Virtual Label Summit. Wydarzenie online odbywać się będzie w dniach od 28 września do 2 października 2020 r. Celem szczytu jest podtrzymanie kontaktów międzynarodowej branży druku etykiet i opakowań poza targami Labelexpo (organizowanymi w Europie, Azji i Ameryce) i zapewnienie tej społeczności dostępu do aktualnej wiedzy (dostęp do zasobów edukacyjnych będzie otwarty przez trzy miesiące po zakończeniu imprezy).

Forum Technologii Pakowania i Ważenia ExpoOPAKOWANIA & WAGexpo

Zbliża się kolejna edycja ExpoOPAKOWANIA & WAGexpo. W tym roku wydarzenia te odbędą się 18 listopada w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu w nowej formule jednodniowego Forum Technologii Pakowania i Ważenia. Decyzję o skróceniu wydarzenia organizator podjął po konsultacjach z wystawcami, mając na uwadze wysoką jego jakość oraz bezpieczeństwo wszystkich uczestników (do aktualnie panujących norm bezpieczeństwa dostosowywana jest nie tylko przestrzeń wystawiennicza, ale i cały obiekt Expo Silesia).

Targi InPrint 2020 w Mediolanie odwołane

Organizator targów InPrint, które w tym roku zaplanowano w Mediolanie w terminie 22–24 października, poinformował o odwołaniu wydarzenia z powodu panującej epidemii COVID-19. Nowa data nie jest jeszcze znana. Niemiecka edycja targów poświęconych technologii druku przemysłowego ma odbyć się zgodnie z kalendarzem w Monachium w dniach 9–11 marca 2021 r.

The Real Production Show i niestandardowe opakowania kartonowe

W dniu 24 września br. o godz. 15.00 odbędzie się organizowane przez trzy firmy, pierwsze z planowanej serii wydarzenie online, podczas którego na żywo będzie można zobaczyć, jak w trzech lokalizacjach powstają niestandardowo składane opakowania kartonowe. Zadruk na maszynie Fujifilm Jet Press 750S odbędzie się w Brukseli, powlekanie przez Harris & Bruno Europe – w Niemczech, zaś cyfrowe cięcie i składanie wykona Highcon w Izraelu.

Powrót PrintCity Alliance na targi Packaging Innovations

Podczas zbliżającej się, 12. edycji targów Packaging Innovations (Warszawa, 24–25 września br.), członkowie grupy PrintCity Alliance ponownie zaprezentują przyjazne dla środowiska spektrum rozwiązań dla wysokiej jakości opakowań i wydajnej produkcji. PrintCity Alliance poprzez łączenie kompetencji obejmuje swoim działaniem, promuje i wspiera cały łańcuch wartości w branży drukarskiej i opakowań. Na wspólnym stoisku firm: Graficus / Epple Druckfarben, KAMA, PC Print / Leonhard Kurz, Metsä Board, Merck, Weilburger Graphics i Zeller+Gmelin, zobaczymy nowe produkty i koncepcje wysokiej jakości opakowań kartonowych, które odpowiadają trendom w kierunku zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Targi All4Pack jednak w 2022 roku

Organizator targów All4Pack Emballage Paris 2020 poinformował, że wydarzenie zaplanowane na listopad br. w Centrum Wystawowym Paris Nord Villepinte jednak się odbędzie. Najbliższa edycja tych ważnych międzynarodowych targów, skupiających aż 11 sektorów przemysłu z branży opakowań i intralogistyki, odbędzie się w listopadzie 2022 r.
Targi All4Pack odbywają się co dwa lata i zawsze prezentują najważniejsze innowacje, trendy i ekspertyzy dla przedsiębiorców będących użytkownikami branży opakowań.

Screen ogłasza rezygnację z udziału w drupie 2021

Firma Screen Graphic Solutions poinformowała o rezygnacji z udziału w międzynarodowych targach drupa (20–28 kwietnia 2021 r.). Jak czytamy w komunikacie, decyzja ta jest wynikiem rozważenia aktualnego stanu pandemii COVID-19 i konieczności zachowania „rozsądnych środków ostrożności”. Jednocześnie producent podkreśla, że wobec rosnących możliwości wirtualnych doświadczeń, jakie dają nowe technologie komunikacyjne, zamierza rozwijać kanały szybkiego, bezpośredniego kontaktu zarówno w świecie wirtualnym, jak i fizycznym, ze swoimi klientami i partnerami.

Targi All4Pack już w listopadzie

Organizator targów All4Pack Emballage Paris 2020 potwierdza, że odbędą się one w terminie 23–26 listopada br. w Centrum Wystawowym Paris Nord Villepinte. To ważne międzynarodowe wydarzenie, skupiające aż 11 sektorów przemysłu z branży opakowań i intralogistyki, będzie jedyną tak dużą imprezą targową z tego sektora, która zostanie zorganizowana w tym roku.

FestiwalDruku.pl już za 2 tygodnie

Trwa rejestracja na targi FestiwalDruku.pl i FestiwalMarketingu.pl. Przedstawiciele branży mogą dokonać jej bezpłatnie. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia, w dniach 9–10 września br. w EXPO XXI Warszawa swoją ofertę zaprezentuje 120 dostawców artykułów promocyjnych dla branży reklamy i marketingu oraz dostawców mediów i maszyn.

Nowa data targów Plastpol

Tegoroczne, 24. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy odbędą się w dniach od 6 do 8 października br. Odbywające się zwykle w maju targi ze względu na epidemię przeniesiono na jesień, ostatecznie Zarząd Targów Kielce w oparciu o oczekiwania wystawców i analizę sytuacji branży podjął także decyzję o skróceniu wydarzenia z trzech do dwóch dni, mając na względzie „atrakcyjną formułę wydarzenia i intensywność biznesowych spotkań”.

Z ostatniej chwili

Przez dwa dni – 15 października i 20 listopada 2020 r. – w centrum demonstracyjnym firmy Atrium będzie można zobaczyć flagowe modele takich producentów jak Mutoh, EFI czy Summa. Jak zapewnia organizator, wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszystkich rekomendowanych standardów bezpieczeństwa.

Messe Frankfurt poinformowało o rezygnacji z organizowania targów branżowych w tradycyjnej formule w okresie od stycznia do marca 2021 r. Choć, jak zaznacza firma, tereny wystawowe we Frankfurcie są bardzo dobrze przygotowane do imprez także w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego, jednak ze względu na coraz większe ograniczenia w podróżowaniu nakładane zarówno przez poszczególne kraje, jak i firmy, organizowanie targów obłożone jest rosnącym ryzykiem i niepewnością wśród klientów targowych (niemniej jednak od początku kryzysu Messe Frankfurt zorganizował już 13 dużych targów w różnych lokalizacjach w Chinach). W ramach przebudowy wiosennego kalendarza targów podano nowe daty m.in. Heimtextil, Christmasworld i Paperworld.

Organizatorzy zakończonej sukcesem czerwcowej wirtualnej konferencji FuturePrint przygotowują druga odsłonę wydarzenia. Odbędzie się ono w dniach 12–16 października br. i już teraz wzbudza duże zainteresowanie branży. Nadrzędnym celem konferencji jest inspirowanie, informowanie i przede wszystkim łączenie przedsiębiorców i specjalistów z całego świata w jedną, branżową społeczność. Dzielenie się wiedzą, najlepszymi praktykami i inspiracją z zakresu druku komercyjnego, wielkoformatowego, przemysłowego i opakowań, ma pomóc im przejść przez trudny pandemii i łatwiej ożywić biznesu po jej ustaniu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.