Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Wirtualny Festiwal Druku Mimaki potrwa do maja

Mimaki Virtual Print Festival został przedłużony do 1 maja. Celem interaktywnego wydarzenia, które rozpoczęło się 24 marca (w dniu, w którym miały rozpocząć się targi Fespa), jest umożliwienie obecnym i potencjalnym klientom firmy zapoznanie się z jej produktami, poznanie ich bliżej podczas wirtualnych prezentacji oraz uczestniczenie w różnych konkursach i nawiązanie interesujących kontaktów.

Konferencja Print4All odbędzie się online i w innym terminie

Zapowiadana pierwotnie na 18 i 19 maja br. konferencja poświęcona przyszłorocznym targom dla drukarzy i przetwórców opakowań, etykiet i wydruków komercyjnych – Print4All (Mediolan, 4–7 maja 2021 r.), odbędzie się w innym terminie. Nowa data to 24 czerwca br. Ze względu na panującą pandemię zmianie uległ także sposób jej przeprowadzenia – będzie wirtualna i odbędzie się w językach włoskim i angielskim. Organizatorzy poinformowali jednocześnie, że 18 maja będzie miał miejsce zapowiadający to wydarzenie webinar.

Wirtualna sesja informacyjna EFI

Firma EFI poinformowała o organizowanej trzydniowej sesji informacyjnej o nazwie EFI Ignite Virtual Experience. To wydarzenie online, w języku angielskim, poświęcone będzie rozwiązaniom producenta przeznaczonym dla rynku sign & display i odbędzie się w dniach 21–23 kwietnia br. Prowadzone w czasie rzeczywistym pokazy rozwiązań mają zapełnić lukę spowodowaną odwołaniem targów i wydarzeń branżowych i pomóc dostawcom usług poligraficznych pozostać na bieżąco z postępem technologicznym.

Zmiana terminu edycji specjalnej targów Luxe Pack

Zaplanowana na 26–27 maja br. druga edycja specjalna targów Luxe Pack, które są poświęcone opakowaniom luksusowym, została ze względu na trwającą epidemię przeniesiona na późniejszy termin. Nowa data to 30 listopada i 1 grudnia 2020 r., miejsce – Carreau du Temple w Paryżu – pozostaje niezmienione.

Wieczór z prepressem – dziś kolejny webinar o barwie i druku

Dziś, 8 kwietnia 2020 r., o 19.00 odbędzie się kolejny, szósty już odcinek webinaru z cyklu „Poznaj barwę z eM i #zostanwdomu”. Cykl bezpłatnych, interaktywnych spotkań poświęconych tematyce druku i zarządzania barwą cieszy się wielką popularnością. Głównym prowadzącym jest uznany w branży ekspert, Marcin Dąbrowski. W dzisiejszym odcinku odpowie na pytania widzów, które zostały nadesłane podczas poprzednich sesji.

Pierwsze na świecie wirtualne targi dla branży poligraficznej

Z powodu pandemii wszystkie wydarzenia branżowe zostały przesunięte w czasie lub odwołane, nowa sytuacja spowodowała także przeniesienie imprez do sieci internetowej. Firma Resolve Business Management poinformowała organizacji pierwszych na świecie wirtualnych targów dla branży poligraficznej – Global PrintExpo. Zgodnie z zapowiedzią twórców będą one działać w taki sam sposób jak tradycyjne targi, z tym wyjątkiem, że każdy będzie mógł je zwiedzać przez całą dobę, 365 dni w roku, z dowolnego miejsca na świecie, bez kosztów dojazdu czy zakwaterowania. Wirtualne targi rozpoczną się w czerwcu 2020 r.

Zmiana terminu PCI Days 2020

Z powodu trwającej epidemii koronawirusa została zmieniona data drugiej edycji targów PCI Days 2020 – odbędą się one w dniach 9 i 10 września br. (pierwotny termin to 4–5 czerwca br.). Miejsce – Global EXPO w Warszawie – pozostaje bez zmian, podobnie jak program imprez towarzyszących. Ważność zachowują także wszystkie dotychczasowe rejestracje.

Webinar poświęcony rotograwiurze

Stowarzyszenie włoskich producentów maszyn drukarskich, przetwórczych i papierniczych ACIMGA poinformowało o planowanym na 28 kwietnia br. webinarze, którego tematyka będzie poświęcona wklęsłodrukowi. Wydarzenie będzie otwarte i dostępne dla słuchaczy z całego świata, poprowadzone zostanie w dwóch językach – włoskim i angielskim.

Już dziś 4 webinar o barwie i druku

Jak anonsowaliśmy kilka dni temu, wraz z wyzwaniem, jakim jest pandemia, pojawiła się inicjatywa bezpłatnego cyklu interaktywnych webinarów, poświęconych tematyce druku i zarządzania barwą. Głównym prowadzącym jest uznany w branży ekspert, Marcin Dąbrowski, zaś partnerem akcji jest Konica Minolta.

Monachijski InPrint w marcu 2021 r. i w nowej formule

InPrint to wystawa goszcząca na przemian w Monachium i Mediolanie, koncentrująca się na technologii druku przemysłowego. Organizatorzy monachijskiej edycji wydarzenia, zwykle odbywającej się jesienią, podali nową datę – będą to dni od 9 do 11 marca 2021 r. Dodatkowo targi odbędą się po raz pierwszy razem z ICE Europe (targami poświęconymi obróbce papieru, folii i taśm) i CCE International (targami dla przemysłu tektury falistej i litej).

Z ostatniej chwili

Firma Canon wraz z partnerem Fotoba wprowadziła na rynek w pełni zautomatyzowane rozwiązanie do kompleksowej produkcji tapet (także niestandardowych) w technologii UVgel – Wallpaper Factory. Jak podaje producent, powstało ono w odpowiedzi na zapotrzebowanie firm na maksymalną wydajność, wysoką jakość i długą bezobsługową pracę. Dostępne jest zarówno jako pełna linia, jak i jako dodatek do już istniejących drukarek Colorado.

Firma OKI Europe poinformowała, że we współpracy z firmą Floralabels udostępnia europejskim organizacjom i firmom komercyjnym nośniki i grafiki do tworzenia naklejek podłogowych mających pomóc w zachowaniu dystansu społecznego. Jedna firma może otrzymać bezpłatnie jeden zestaw zawierający trwałe, samoprzylepne nośniki firmy Floralabels oraz pakiet grafik opracowanych przez OKI, przeznaczonych do użytku z drukarkami z serii C800.

IMI Europe organizuje praktyczny kurs wiedzy, którego tematyka dotyczyć będzie najważniejszych aspektów pomiaru i analizy właściwości fizycznych atramentów cyfrowych. Kurs poprowadzą eksperci firm Krüss, Malvern Panalytical i TA Instruments, którzy oprócz wiedzy teoretycznej zaprezentują w praktyce kluczowe urządzenia do charakteryzacji i pomiaru atramentów. Inkjet Ink Characterisation Practical Course odbędzie się w dniach 13–16 października 2020 r. w laboratoriach firmy Krüss w Hamburgu. Liczba osób ograniczona do 30.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.