Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Seminarium Gravotech nt. grawerowania laserowego

Firma Gravotech organizuje seminarium poświęcone tematyce grawerowania laserowego, które odbędzie się 13 listopada podczas targów Warsaw Industry Week (Ptak Warsaw Expo, 13–15.11.2019 r.). W programie prezentacja technologii, materiałów i oprogramowania do grawerowania laserowego. Będzie też mowa o sposobach konserwacji urządzeń, zastosowaniu druku UV w reklamie i przemyśle, a następnie pokazy grawerowania i spotkania przy stanowiskach tematycznych.

IMI Europe Digital Printing Conference 2019

Tegoroczna edycja jednego z najważniejszych wydarzeń dla branży druku cyfrowego, Digital Print Europe, odbywała się w Berlinie w dniach 7–10 października. Główną jego częścią była IMI Europe Digital Printing Conference 2019 – konferencja biznesowo-techniczna dla branży druku cyfrowego. Prezentowano na niej analizy rynku druku cyfrowego i modeli biznesowych realizowanych przez firmy na nim funkcjonujące, perspektywy i trendy w rozwoju druku cyfrowego oraz najnowsze osiągnięcia technologiczne w tym segmencie druku.

Już w listopadzie 6. targi Fast Textile

Już niebawem – w dniach 20–22 listopada 2019 r. – w Centrum Targowo-Wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbędzie się szósta edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile. Powstały one w odpowiedzi na zapotrzebowanie polskiej branży tekstylnej na wydarzenie poświęcone tej tematyce i szybko stały się największym przedsięwzięciem tego typu w Europie Środkowej. Głównym celem targów jest stworzenie przestrzeni umożliwiającej nawiązywanie relacji handlowych pomiędzy wystawcami a producentami odzieży, czemu sprzyja dogodna lokalizacja w centrum kraju.

FESPA Global Print Expo 2020 wraca do Madrytu

Przyszłoroczne targi FESPA Global Print Expo odbędą się w Madrycie w dniach 24–27 marca 2020 r. Będzie to powrót tej imprezy do stolicy Hiszpanii – po raz ostatni wystawa gościła tam w 2002 r. Organizatorzy spodziewają się, że w pięciu salach Feria de Madrid swoje najnowsze osiągnięcia technologiczne z zakresu sitodruku, wielkoformatowego druku cyfrowego, zadruku tekstyliów, odzieży i dekoracji wnętrz, oklejania pojazdów, opakowań i oznakowania reklamowego przedstawi ponad 600 wystawców. Równolegle odbędą się dwie inne wystawy: European Sign Expo oraz debiutująca Sportswear Pro (poświęcona produkcji odzieży sportowej).

Kolejny Warsaw Industry Week już w listopadzie

Czwarta edycja Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week odbędzie się w dniach 13–15 listopada 2019 r. w przestrzeniach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Są to największe i najszybciej rozwijające się targi przemysłowe w Polsce, mające charakter kontraktacyjnym, skierowane do przedstawicieli biznesu. Podczas targów prezentują się wszystkie gałęzie branży przemysłowej. Wydarzeniu towarzyszy szereg konferencji i spotkań branżowych.

W listopadzie kolejna edycja GlassPrint

W dniach 27–28 listopada 2019 r. w hotelu Radisson Blu Scandinavia w Düsseldorfie odbędzie się siódma edycja konferencji i wystawy GlassPrint. Jest to wydarzenie poświęcone tematyce dekoracji szkła. W programie, wzorem lat ubiegłych, przewidziane są liczne wystąpienia specjalistów zajmujących się tą gałęzią przemysłu, oraz wystawa prezentująca najnowsze osiągnięcia technologiczne związane z drukowaniem na szkle.

Spotkanie dla branży poligraficznej nt. Funduszy Europejskich

7 października br. w Zamku w Mosznej odbędzie się spotkanie branżowe pt. „Nowoczesne biznesy i innowacje branżowe poprzez wykorzystanie Funduszy Europejskich”. Tematyka spotkania dotyczyć będzie przede wszystkim branży poligraficznej. Będzie można zdobyć wiedzę m.in. na temat uzyskania wsparcia przez start-upy, mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, oraz jak rozwijać ścieżkę zawodową i wdrażać innowacje, rozwijać umiejętności i podnosić kwalifikacje pracowników w branży poligraficzno-wydawniczej.

Reprograf-Grafikus organizuje Printology 19

W dniu 24 października 2019 r. w Warszawie odbędzie się Printology 19 – jednodniowa konferencja połączona z pokazami druku na maszynie offsetowej. Pomysłodawcą i organizatorem serii spotkań pod tą nazwą w różnych krajach jest firma Komori. W tym roku Printology po raz pierwszy odbędzie się w Polsce, a organizuje ją firma Reprograf-Grafikus, jedyny dystrybutor firmy Komori w naszym kraju.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie z bogatszym programem

Już po raz 23. w dniach 24–27 października br. odbędą się krakowskie Międzynarodowe Targi Książki. Jedno z najważniejszych wydarzeń literackich w Polsce przyciąga co roku do EXPO Kraków rzesze wszystkich osób, które kochają literaturę. Targi to nie tylko setki stoisk wydawców z kraju i zagranicy, proponujących publikacje każdego rodzaju i gatunku, ale także okazja do spotkań z pisarzami, premiery oraz bogaty program towarzyszący: warsztaty, wystawy, dyskusje.

XLIII Poligraficzne Konfrontacje o funduszach EU dla drukarń

Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej wraz z partnerami organizuje spotkanie połączone z warsztatami, poświęcone tematyce pozyskiwania funduszy europejskich przez drukarnie, które odbędzie się 10 października 2019 r. w Sali konferencyjnej Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie przy ul. Sapieżyńskiej 10A. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Z ostatniej chwili

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Firma Canon wraz z partnerem Fotoba wprowadziła na rynek w pełni zautomatyzowane rozwiązanie do kompleksowej produkcji tapet (także niestandardowych) w technologii UVgel – Wallpaper Factory. Jak podaje producent, powstało ono w odpowiedzi na zapotrzebowanie firm na maksymalną wydajność, wysoką jakość i długą bezobsługową pracę. Dostępne jest zarówno jako pełna linia, jak i jako dodatek do już istniejących drukarek Colorado.

Firma OKI Europe poinformowała, że we współpracy z firmą Floralabels udostępnia europejskim organizacjom i firmom komercyjnym nośniki i grafiki do tworzenia naklejek podłogowych mających pomóc w zachowaniu dystansu społecznego. Jedna firma może otrzymać bezpłatnie jeden zestaw zawierający trwałe, samoprzylepne nośniki firmy Floralabels oraz pakiet grafik opracowanych przez OKI, przeznaczonych do użytku z drukarkami z serii C800.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.