Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Seminarium Wielkoformatowe Atrium w październiku

Atrium Centrum Ploterowe organizuje kolejne Seminarium Wielkoformatowe, które odbędzie się w dniach 24–25 października w Opolu. W programie prezentacje firm zagranicznych oraz prelekcje m.in. na temat przyszłości druku wielkoformatowego i poszukiwania nowych branż. Organizator zapowiada ponadto prezentacje „na żywo” około 20 urządzeń do druku wielkoformatowego i postprodukcji (w tym kilka premier), warsztaty, konsultacje oraz atrakcje muzyczne – koncert zespołu Raz Dwa Trzy. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym wydarzenia.

Odbyły się Drzwi Otwarte Kodak Ultra NX w firmie Fleksograf

W dniu 12 września 2019 r. w siedzibie firmy Fleksograf, w podpoznańskiej Drużynie, odbyły się Drzwi Otwarte, podczas których zaprezentowano możliwości technologii wytwarzania matryc fotopolimerowych w technologii wymywania wodą Kodak Ultra NX. Fleksograf w styczniu tego roku został oficjalnym beta testerem linii produkcyjnej w nowej technologii. „Świat DRUKU” był obecny na tym wydarzeniu, szczegółową relację zamieścimy w najbliższym wydaniu naszego magazynu.

Innowacje w druku podczas Berlińskich Dni Wydawniczych

Tegoroczna, 49. edycja międzynarodowych targów branży wydawniczej, organizowanych przez stowarzyszenie WAN-IFRA, odbędzie się w dniach 7–10 października 2019 r. w ramach wydarzenia Berlin Publishing Days. W tym roku zaplanowane je według nowej, odświeżonej formuły. Zgodnie z zapowiedzią organizatora, Berlińskie Dni Wydawnicze będą stanowić okazję do dyskusji na temat nowych modeli biznesowych, różnorodnych aspektów produkcji gazet i czasopism. To również możliwość zapoznania się z innowacjami w druku – wydarzenie zaprezentuje uczestnikom wszystkie elementy produkcji gazet i czasopism: od tworzenia treści po produkcję i dystrybucję. Wydawcy, przedstawiciele mediów i drukarze będą mogli poznać u źródła międzynarodowe osiągnięcia i innowacje dotyczące ich pracy, a także dzielić się wiedzą z kolegami po fachu.

Już w przyszłym tygodniu targi branży opakowaniowej Taropak

W dniach 30 września – 3 października 2019 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Pakowania i Etykietowania Taropak. Wydarzenie to przyciąga co roku setki wystawców, licznych zwiedzających szukających nowości, premier rynkowych i innowacyjnych rozwiązań. To także spotkania biznesowe, rozmowy handlowe oraz – zorganizowane po raz pierwszy – konferencja i strefa poświęcone e-commerce.

Specjaliści od druku dzielą się wiedzą z agencjami reklamowymi

W szczecińskiej drukarni Eurographic 5 września br. odbyły się warsztaty druku pod hasłem „Adventure Begins”. Partnerami wydarzenia były firmy: HP Indigo, Digiprint, Digiprint PL i Antalis. Program wydarzenia obejmował prelekcje specjalistów, prezentacje najnowszych rozwiązań z zakresu druku cyfrowego na maszynach HP Indigo 7900 i 12000 HD oraz praktyczne zajęcia dotyczące wykończenia wydruków poprzez cięcie i bigowanie na ploterze Esko Kongsberg.

Kroje – konferencja i warsztaty typograficzne

W kalendarzu wydarzeń związanych z szeroko pojętą branżą wydawniczą pojawił się nowy punkt – konferencja i warsztaty typograficzne Kroje. Pierwsza edycja imprezy odbywa się właśnie w Warszawie i potrwa do soboty, 28 września br. Dwa dni konferencyjne (27 i 28 września br.), wypełnione ciekawymi prelekcjami polskich i zagranicznych gości, poprzedzone są czterema wieczorami, podczas których zaplanowano aż siedem różnych warsztatów do wyboru.

Jakie będą targi RemaDays Warsaw 2020?

Organizatorzy targów RemaDays Warsaw rozpoczęli już intensywne przygotowania do następnej edycji warszawskiej imprezy wystawienniczej dla branży reklamy i poligrafii, która w przyszłym roku odbędzie się po raz szesnasty. W Ptak Warsaw EXPO spotkamy się w dniach 12–14 lutego 2020 r.

Targi TAROPAK 2019 i konferencja e-commerce

Targi TAROPAK. Najważniejsze Targi Opakowań w Polsce. Setki wystawców, nowości, premiery rynkowe, innowacyjne rozwiązania – to wszystko rozmieszczone w przestrzeni wystawienniczej Międzynarodowych Targów Poznańskich.
NOWOŚĆ! Konferencja i strefa e-commerce, której partnerem głównym zostało Allegro. 3 dni spotkań z wspaniałymi prelegentami. Pierwszy dzień wydarzenia (30.09) poświęcony zostanie opakowaniom w e-commerce, drugi (01.10) – logistyce i magazynowaniu, zaś trzeci (02.10) – zagadnieniom z zakresu marketingu i sprzedaży.

Już za tydzień jubileuszowe targi Labelexpo Europe 2019

Tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia 40. edycji targów Labelexpo Europe, poświęconych branży etykiet i nadruków na opakowaniach. Odbędą się one w Brukseli w dniach 24–27 września 2019 r. W przestrzeniach dziewięciu hal Brussels Expo przez 4 dni ponad 600 wystawców zaprezentuje swoją najnowszą ofertę maszyn drukarskich i urządzeń do druku etykiet, podłoży i farb drukarskich. Na wielu stoiskach będą prowadzone demonstracje „na żywo”. Zwiedzający pod jednym dachem będą mogli znaleźć wszystkie elementy niezbędne do opracowania idealnej strategii biznesowej – od drukarek hybrydowych po rozwiązania z zakresu opakowań elastycznych i systemy automatyzacji pracy. Z okazji jubileuszu w tym roku organizatorzy przygotowali najbardziej rozbudowany w historii tego wydarzenia program edukacyjny.

Konferencja World Printers Forum otworzy Berlin Publishing Days 2019

Tegoroczna edycja największych międzynarodowych targów branży wydawniczej, organizowanych przez stowarzyszenie WAN-IFRA, odbędzie się w ramach zrestrukturyzowanej imprezy Berlin Publishing Days w dniach 7–10 października 2019 r. Wydarzenie otworzy jednodniowa konferencja World Printers Forum (7.10). W programie wydarzenia zaplanowano ponadto uroczystą galę wieczorową oraz zorganizowane odwiedziny w berlińskich wydawnictwach (m.in. Frankfurter Allgemeine Zeitung), centrach wystawowych (Messe Berlin) i innych lokalizacjach w całym mieście.

Z ostatniej chwili

Firma Flint Group Flexographic poinformowała o poszerzeniu portfolio o nową fleksograficzną płytę drukową z płaskim punktem, o bardzo niskiej twardości – nyloflex FTL Digital. Jest ona przeznaczona do druku farbami wodnymi na podłożach mających wyższą zawartość włókien pochodzących z recyklingu, na papierze i tekturze falistej.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych wraz Kancelarią Tax-Lex w styczniu tego roku w swoim piśmie zarekomendowała Ministerstwu Finansów zmiany dotyczące między innymi zniesienia obowiązku prowadzenia ewidencji upominków reklamowych. Ministerstwo odniosło się do przedstawionych rozwiązań, niestety negatywnie. Swoją decyzję argumentuje m.in. zbyt dużymi kosztami dla budżetu państwa, ryzykiem powstania „dziur w prawie” wykorzystywanych przez przedsiębiorców oraz obecną sytuacją związaną z pandemią Covid-19.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.