Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Już za tydzień jubileuszowe targi Labelexpo Europe 2019

Tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia 40. edycji targów Labelexpo Europe, poświęconych branży etykiet i nadruków na opakowaniach. Odbędą się one w Brukseli w dniach 24–27 września 2019 r. W przestrzeniach dziewięciu hal Brussels Expo przez 4 dni ponad 600 wystawców zaprezentuje swoją najnowszą ofertę maszyn drukarskich i urządzeń do druku etykiet, podłoży i farb drukarskich. Na wielu stoiskach będą prowadzone demonstracje „na żywo”. Zwiedzający pod jednym dachem będą mogli znaleźć wszystkie elementy niezbędne do opracowania idealnej strategii biznesowej – od drukarek hybrydowych po rozwiązania z zakresu opakowań elastycznych i systemy automatyzacji pracy. Z okazji jubileuszu w tym roku organizatorzy przygotowali najbardziej rozbudowany w historii tego wydarzenia program edukacyjny.

Konferencja World Printers Forum otworzy Berlin Publishing Days 2019

Tegoroczna edycja największych międzynarodowych targów branży wydawniczej, organizowanych przez stowarzyszenie WAN-IFRA, odbędzie się w ramach zrestrukturyzowanej imprezy Berlin Publishing Days w dniach 7–10 października 2019 r. Wydarzenie otworzy jednodniowa konferencja World Printers Forum (7.10). W programie wydarzenia zaplanowano ponadto uroczystą galę wieczorową oraz zorganizowane odwiedziny w berlińskich wydawnictwach (m.in. Frankfurter Allgemeine Zeitung), centrach wystawowych (Messe Berlin) i innych lokalizacjach w całym mieście.

75-lecie Białostockich Zakładów Graficznych

W tym roku Białostockie Zakłady Graficzne S.A. obchodzą jubileusz 75-lecia swojego istnienia. W piątek 13 września w miejscowości Lipowy Most odbyło się uroczyste spotkanie z tej okazji. Wzięło w nim udział ponad 70 osób reprezentujących wydawnictwa i firmy związane z białostocką drukarnią. BZGraf należy do grona najlepszych polskich drukarń dziełowych, może poszczycić się licznymi wyróżnieniami branżowymi i nagrodami honorowymi.

W październiku odbędzie się The Inkjet Conference

W dniach 29–30 października 2019 r. w Düsseldorfie odbędzie się szósta edycja europejskiej konferencji poświęconej technologii atramentowej – TheIJC (The Inkjet Conference). W programie dwudniowego spotkania wzorem lat ubiegłych przewidziane są liczne prelekcje ekspertów, warsztaty tematyczne oraz prezentacje najnowszych technologii.

IFRA World Publishing Expo 2019 w nowej formule

Tegoroczna, 49. edycja największych międzynarodowych targów branży wydawniczej, organizowanych przez stowarzyszenie WAN-IFRA, odbędzie się w dniach 7–10 października br. Wydarzenie to stanie się częścią Berlińskich Dni Wydawniczych (Berlin Publishing Days), podczas których przedstawiciele mediów informacyjnych z całego świata będą omawiać przede wszystkim zagadnienia związane z drukiem w epoce technologii cyfrowej. Berlińskie Dni Wydawnicze obejmą wszystkie aspekty produkcji gazet – na ich bogaty program składa się konferencja, wystawa (IFRA World Publishing Expo) i mające wymiar warsztatowy wycieczki wydawnicze po Berlinie.

Heidelberg Label Day w Wiesloch-Walldorf

Podobnie jak w latach ubiegłych, Heidelberg organizuje dzień otwarty poświęcony tematyce etykiet, pod nazwą Label Day. Wydarzenie odbędzie się 23 września w Print Media Center w zakładach produkcyjnych w Wiesloch-Walldorf. Goście będą mogli wziąć udział w prezentacjach „na żywo” najnowszych maszyn arkuszowych w konfiguracjach adresowanych pod kątem etykiet.

Rozpoczyna się VI Kongres Bezpieczeństwa Żywności

Tegoroczna edycja Kongresu Bezpieczeństwa Żywności odbędzie się w dniach 11–14 września pod hasłem „Innowacje i inspiracje”. W ramach wydarzenia odbędzie się dwudniowa konferencja branżowa oraz targi żywności koszernej i wystawa poświęcona innowacjom i inspiracjom tego rynku.

Odliczamy dni do jubileuszowej edycji targów Labelexpo Europe 2019

Wielkimi krokami zbliżają się największe na świecie targi branży etykiet i nadruków na opakowaniach – Labelexpo Europe, które odbędą się w Brukseli w dniach 24–27 września 2019 r. już po raz 40. W przestrzeniach dziewięciu hal Brussels Expo przez 4 dni ponad 600 wystawców zaprezentuje swoją ofertę maszyn drukarskich i urządzeń do druku etykiet, podłoży i farb drukarskich. Na wielu stoiskach będą prowadzone demonstracje „na żywo”. Dodatkowo w tym roku organizatorzy zapowiadają najbardziej rozbudowany w historii tego wydarzenia program edukacyjny.

Dni Otwarte w firmie Schmedt dla klientów z Polski

W dniach 24–25 września br. firma Schmedt po raz kolejny organizuje w Hamburgu Dni Otwarte, skierowane tylko do klientów z Polski. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć szereg maszyn do oprawy twardej tego niemieckiego producenta, a także uzyskać informacje na temat wytwarzanych przez niego urządzeń oraz ich możliwości.

Już wkrótce targi FachPack 2019

Zbliża się tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Opakowań, Technologii, Procesów i Logistyki FachPack, które odbędą się w Norymberdze w dniach 24–26 września br. Organizatorzy spodziewają się ponad 1,5 tys. wystawców, którzy w 12 halach zaprezentują swoje produkty i odpowiedzą na pytania ponad 45 tys. odwiedzających z całego świata. Motto wydarzenia brzmi: „Jutro zaczyna się wtedy, kiedy je stworzysz”.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.