Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

FESPA Global Print Expo 2020 wraca do Madrytu

Przyszłoroczne targi FESPA Global Print Expo odbędą się w Madrycie w dniach 24–27 marca 2020 r. Będzie to powrót tej imprezy do stolicy Hiszpanii – po raz ostatni wystawa gościła tam w 2002 r. Organizatorzy spodziewają się, że w pięciu salach Feria de Madrid swoje najnowsze osiągnięcia technologiczne z zakresu sitodruku, wielkoformatowego druku cyfrowego, zadruku tekstyliów, odzieży i dekoracji wnętrz, oklejania pojazdów, opakowań i oznakowania reklamowego przedstawi ponad 600 wystawców. Równolegle odbędą się dwie inne wystawy: European Sign Expo oraz debiutująca Sportswear Pro (poświęcona produkcji odzieży sportowej).

Kolejny Warsaw Industry Week już w listopadzie

Czwarta edycja Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week odbędzie się w dniach 13–15 listopada 2019 r. w przestrzeniach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Są to największe i najszybciej rozwijające się targi przemysłowe w Polsce, mające charakter kontraktacyjnym, skierowane do przedstawicieli biznesu. Podczas targów prezentują się wszystkie gałęzie branży przemysłowej. Wydarzeniu towarzyszy szereg konferencji i spotkań branżowych.

W listopadzie kolejna edycja GlassPrint

W dniach 27–28 listopada 2019 r. w hotelu Radisson Blu Scandinavia w Düsseldorfie odbędzie się siódma edycja konferencji i wystawy GlassPrint. Jest to wydarzenie poświęcone tematyce dekoracji szkła. W programie, wzorem lat ubiegłych, przewidziane są liczne wystąpienia specjalistów zajmujących się tą gałęzią przemysłu, oraz wystawa prezentująca najnowsze osiągnięcia technologiczne związane z drukowaniem na szkle.

Spotkanie dla branży poligraficznej nt. Funduszy Europejskich

7 października br. w Zamku w Mosznej odbędzie się spotkanie branżowe pt. „Nowoczesne biznesy i innowacje branżowe poprzez wykorzystanie Funduszy Europejskich”. Tematyka spotkania dotyczyć będzie przede wszystkim branży poligraficznej. Będzie można zdobyć wiedzę m.in. na temat uzyskania wsparcia przez start-upy, mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, oraz jak rozwijać ścieżkę zawodową i wdrażać innowacje, rozwijać umiejętności i podnosić kwalifikacje pracowników w branży poligraficzno-wydawniczej.

Reprograf-Grafikus organizuje Printology 19

W dniu 24 października 2019 r. w Warszawie odbędzie się Printology 19 – jednodniowa konferencja połączona z pokazami druku na maszynie offsetowej. Pomysłodawcą i organizatorem serii spotkań pod tą nazwą w różnych krajach jest firma Komori. W tym roku Printology po raz pierwszy odbędzie się w Polsce, a organizuje ją firma Reprograf-Grafikus, jedyny dystrybutor firmy Komori w naszym kraju.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie z bogatszym programem

Już po raz 23. w dniach 24–27 października br. odbędą się krakowskie Międzynarodowe Targi Książki. Jedno z najważniejszych wydarzeń literackich w Polsce przyciąga co roku do EXPO Kraków rzesze wszystkich osób, które kochają literaturę. Targi to nie tylko setki stoisk wydawców z kraju i zagranicy, proponujących publikacje każdego rodzaju i gatunku, ale także okazja do spotkań z pisarzami, premiery oraz bogaty program towarzyszący: warsztaty, wystawy, dyskusje.

XLIII Poligraficzne Konfrontacje o funduszach EU dla drukarń

Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej wraz z partnerami organizuje spotkanie połączone z warsztatami, poświęcone tematyce pozyskiwania funduszy europejskich przez drukarnie, które odbędzie się 10 października 2019 r. w Sali konferencyjnej Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie przy ul. Sapieżyńskiej 10A. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Seminarium Wielkoformatowe Atrium w październiku

Atrium Centrum Ploterowe organizuje kolejne Seminarium Wielkoformatowe, które odbędzie się w dniach 24–25 października w Opolu. W programie prezentacje firm zagranicznych oraz prelekcje m.in. na temat przyszłości druku wielkoformatowego i poszukiwania nowych branż. Organizator zapowiada ponadto prezentacje „na żywo” około 20 urządzeń do druku wielkoformatowego i postprodukcji (w tym kilka premier), warsztaty, konsultacje oraz atrakcje muzyczne – koncert zespołu Raz Dwa Trzy. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym wydarzenia.

Odbyły się Drzwi Otwarte Kodak Ultra NX w firmie Fleksograf

W dniu 12 września 2019 r. w siedzibie firmy Fleksograf, w podpoznańskiej Drużynie, odbyły się Drzwi Otwarte, podczas których zaprezentowano możliwości technologii wytwarzania matryc fotopolimerowych w technologii wymywania wodą Kodak Ultra NX. Fleksograf w styczniu tego roku został oficjalnym beta testerem linii produkcyjnej w nowej technologii. „Świat DRUKU” był obecny na tym wydarzeniu, szczegółową relację zamieścimy w najbliższym wydaniu naszego magazynu.

Innowacje w druku podczas Berlińskich Dni Wydawniczych

Tegoroczna, 49. edycja międzynarodowych targów branży wydawniczej, organizowanych przez stowarzyszenie WAN-IFRA, odbędzie się w dniach 7–10 października 2019 r. w ramach wydarzenia Berlin Publishing Days. W tym roku zaplanowane je według nowej, odświeżonej formuły. Zgodnie z zapowiedzią organizatora, Berlińskie Dni Wydawnicze będą stanowić okazję do dyskusji na temat nowych modeli biznesowych, różnorodnych aspektów produkcji gazet i czasopism. To również możliwość zapoznania się z innowacjami w druku – wydarzenie zaprezentuje uczestnikom wszystkie elementy produkcji gazet i czasopism: od tworzenia treści po produkcję i dystrybucję. Wydawcy, przedstawiciele mediów i drukarze będą mogli poznać u źródła międzynarodowe osiągnięcia i innowacje dotyczące ich pracy, a także dzielić się wiedzą z kolegami po fachu.

Z ostatniej chwili

Niemiecka firma KHS ogłosiła, że jej system Innopack Kisters oferuje teraz możliwość zbiorczego owijania puszek na żywność i napoje w papier, co stanowi alternatywę dla folii termokurczliwych i opakowań kartonowych.

Drukarnia Totem.com.pl wraz z firmą Konica Minolta ogłosiły konkurs dla grafików na projekt okładki książki uszlachetnionej w technologii 3D Touch. Na jego zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, łącznie 15 tys. zł. Prace konkursowe przyjmowane są do 25 września br. (liczy się data otrzymania prac przez organizatora), a ogłoszenie wyników nastąpi 22 października br. podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Organizatorzy targów RemaDays Warsaw w odpowiedzi na zmieniające się realia w branży reklamowej, związane z epidemią Covid-19 i jej skutkami, stara się szukać rozwiązań, które pozwolą firmom przystosować się i odnaleźć w nowej rzeczywistości przez ponowne zdefiniowanie potrzeb rynku i wyjście im naprzeciw w kreatywny, otwarty sposób. Jednym z wyrazów tych działań jest stworzenie nowego motywu przewodniego i hasła KREATYWNI, które będzie przyświecać przyszłorocznej edycji targów.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.