Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Już w przyszłym tygodniu targi branży opakowaniowej Taropak

W dniach 30 września – 3 października 2019 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Pakowania i Etykietowania Taropak. Wydarzenie to przyciąga co roku setki wystawców, licznych zwiedzających szukających nowości, premier rynkowych i innowacyjnych rozwiązań. To także spotkania biznesowe, rozmowy handlowe oraz – zorganizowane po raz pierwszy – konferencja i strefa poświęcone e-commerce.

Specjaliści od druku dzielą się wiedzą z agencjami reklamowymi

W szczecińskiej drukarni Eurographic 5 września br. odbyły się warsztaty druku pod hasłem „Adventure Begins”. Partnerami wydarzenia były firmy: HP Indigo, Digiprint, Digiprint PL i Antalis. Program wydarzenia obejmował prelekcje specjalistów, prezentacje najnowszych rozwiązań z zakresu druku cyfrowego na maszynach HP Indigo 7900 i 12000 HD oraz praktyczne zajęcia dotyczące wykończenia wydruków poprzez cięcie i bigowanie na ploterze Esko Kongsberg.

Kroje – konferencja i warsztaty typograficzne

W kalendarzu wydarzeń związanych z szeroko pojętą branżą wydawniczą pojawił się nowy punkt – konferencja i warsztaty typograficzne Kroje. Pierwsza edycja imprezy odbywa się właśnie w Warszawie i potrwa do soboty, 28 września br. Dwa dni konferencyjne (27 i 28 września br.), wypełnione ciekawymi prelekcjami polskich i zagranicznych gości, poprzedzone są czterema wieczorami, podczas których zaplanowano aż siedem różnych warsztatów do wyboru.

Jakie będą targi RemaDays Warsaw 2020?

Organizatorzy targów RemaDays Warsaw rozpoczęli już intensywne przygotowania do następnej edycji warszawskiej imprezy wystawienniczej dla branży reklamy i poligrafii, która w przyszłym roku odbędzie się po raz szesnasty. W Ptak Warsaw EXPO spotkamy się w dniach 12–14 lutego 2020 r.

Targi TAROPAK 2019 i konferencja e-commerce

Targi TAROPAK. Najważniejsze Targi Opakowań w Polsce. Setki wystawców, nowości, premiery rynkowe, innowacyjne rozwiązania – to wszystko rozmieszczone w przestrzeni wystawienniczej Międzynarodowych Targów Poznańskich.
NOWOŚĆ! Konferencja i strefa e-commerce, której partnerem głównym zostało Allegro. 3 dni spotkań z wspaniałymi prelegentami. Pierwszy dzień wydarzenia (30.09) poświęcony zostanie opakowaniom w e-commerce, drugi (01.10) – logistyce i magazynowaniu, zaś trzeci (02.10) – zagadnieniom z zakresu marketingu i sprzedaży.

Już za tydzień jubileuszowe targi Labelexpo Europe 2019

Tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia 40. edycji targów Labelexpo Europe, poświęconych branży etykiet i nadruków na opakowaniach. Odbędą się one w Brukseli w dniach 24–27 września 2019 r. W przestrzeniach dziewięciu hal Brussels Expo przez 4 dni ponad 600 wystawców zaprezentuje swoją najnowszą ofertę maszyn drukarskich i urządzeń do druku etykiet, podłoży i farb drukarskich. Na wielu stoiskach będą prowadzone demonstracje „na żywo”. Zwiedzający pod jednym dachem będą mogli znaleźć wszystkie elementy niezbędne do opracowania idealnej strategii biznesowej – od drukarek hybrydowych po rozwiązania z zakresu opakowań elastycznych i systemy automatyzacji pracy. Z okazji jubileuszu w tym roku organizatorzy przygotowali najbardziej rozbudowany w historii tego wydarzenia program edukacyjny.

Konferencja World Printers Forum otworzy Berlin Publishing Days 2019

Tegoroczna edycja największych międzynarodowych targów branży wydawniczej, organizowanych przez stowarzyszenie WAN-IFRA, odbędzie się w ramach zrestrukturyzowanej imprezy Berlin Publishing Days w dniach 7–10 października 2019 r. Wydarzenie otworzy jednodniowa konferencja World Printers Forum (7.10). W programie wydarzenia zaplanowano ponadto uroczystą galę wieczorową oraz zorganizowane odwiedziny w berlińskich wydawnictwach (m.in. Frankfurter Allgemeine Zeitung), centrach wystawowych (Messe Berlin) i innych lokalizacjach w całym mieście.

75-lecie Białostockich Zakładów Graficznych

W tym roku Białostockie Zakłady Graficzne S.A. obchodzą jubileusz 75-lecia swojego istnienia. W piątek 13 września w miejscowości Lipowy Most odbyło się uroczyste spotkanie z tej okazji. Wzięło w nim udział ponad 70 osób reprezentujących wydawnictwa i firmy związane z białostocką drukarnią. BZGraf należy do grona najlepszych polskich drukarń dziełowych, może poszczycić się licznymi wyróżnieniami branżowymi i nagrodami honorowymi.

W październiku odbędzie się The Inkjet Conference

W dniach 29–30 października 2019 r. w Düsseldorfie odbędzie się szósta edycja europejskiej konferencji poświęconej technologii atramentowej – TheIJC (The Inkjet Conference). W programie dwudniowego spotkania wzorem lat ubiegłych przewidziane są liczne prelekcje ekspertów, warsztaty tematyczne oraz prezentacje najnowszych technologii.

IFRA World Publishing Expo 2019 w nowej formule

Tegoroczna, 49. edycja największych międzynarodowych targów branży wydawniczej, organizowanych przez stowarzyszenie WAN-IFRA, odbędzie się w dniach 7–10 października br. Wydarzenie to stanie się częścią Berlińskich Dni Wydawniczych (Berlin Publishing Days), podczas których przedstawiciele mediów informacyjnych z całego świata będą omawiać przede wszystkim zagadnienia związane z drukiem w epoce technologii cyfrowej. Berlińskie Dni Wydawnicze obejmą wszystkie aspekty produkcji gazet – na ich bogaty program składa się konferencja, wystawa (IFRA World Publishing Expo) i mające wymiar warsztatowy wycieczki wydawnicze po Berlinie.

Z ostatniej chwili

W tym roku Igepa Polska Sp. z o.o., dystrybutor m.in. papierów poligraficznych, biurowych i materiałów dla reklamy wizualnej, obchodzi jubileusz ćwierćwiecza działalności w Polsce. Świętowaniu towarzyszy hasło: „25 lat Igepa Polska. Z Wami. Dla Was. Dzięki Wam”.

Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejną edycję studiów Podyplomowych „Inżynieria Produkcji w Poligrafii” w roku akademickim 2020/2021. Ich celem jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw, zakładów poligraficznych, nauczycieli szkół o kierunku poligraficznym oraz innych pracowników związanych z przemysłem poligraficznym i opakowaniowym. Rekrutacja trwa do 30 września 2020 r.

Niemiecka firma KHS ogłosiła, że jej system Innopack Kisters oferuje teraz możliwość zbiorczego owijania puszek na żywność i napoje w papier, co stanowi alternatywę dla folii termokurczliwych i opakowań kartonowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.