Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Heidelberg Label Day w Wiesloch-Walldorf

Podobnie jak w latach ubiegłych, Heidelberg organizuje dzień otwarty poświęcony tematyce etykiet, pod nazwą Label Day. Wydarzenie odbędzie się 23 września w Print Media Center w zakładach produkcyjnych w Wiesloch-Walldorf. Goście będą mogli wziąć udział w prezentacjach „na żywo” najnowszych maszyn arkuszowych w konfiguracjach adresowanych pod kątem etykiet.

Rozpoczyna się VI Kongres Bezpieczeństwa Żywności

Tegoroczna edycja Kongresu Bezpieczeństwa Żywności odbędzie się w dniach 11–14 września pod hasłem „Innowacje i inspiracje”. W ramach wydarzenia odbędzie się dwudniowa konferencja branżowa oraz targi żywności koszernej i wystawa poświęcona innowacjom i inspiracjom tego rynku.

Odliczamy dni do jubileuszowej edycji targów Labelexpo Europe 2019

Wielkimi krokami zbliżają się największe na świecie targi branży etykiet i nadruków na opakowaniach – Labelexpo Europe, które odbędą się w Brukseli w dniach 24–27 września 2019 r. już po raz 40. W przestrzeniach dziewięciu hal Brussels Expo przez 4 dni ponad 600 wystawców zaprezentuje swoją ofertę maszyn drukarskich i urządzeń do druku etykiet, podłoży i farb drukarskich. Na wielu stoiskach będą prowadzone demonstracje „na żywo”. Dodatkowo w tym roku organizatorzy zapowiadają najbardziej rozbudowany w historii tego wydarzenia program edukacyjny.

Dni Otwarte w firmie Schmedt dla klientów z Polski

W dniach 24–25 września br. firma Schmedt po raz kolejny organizuje w Hamburgu Dni Otwarte, skierowane tylko do klientów z Polski. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć szereg maszyn do oprawy twardej tego niemieckiego producenta, a także uzyskać informacje na temat wytwarzanych przez niego urządzeń oraz ich możliwości.

Już wkrótce targi FachPack 2019

Zbliża się tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Opakowań, Technologii, Procesów i Logistyki FachPack, które odbędą się w Norymberdze w dniach 24–26 września br. Organizatorzy spodziewają się ponad 1,5 tys. wystawców, którzy w 12 halach zaprezentują swoje produkty i odpowiedzą na pytania ponad 45 tys. odwiedzających z całego świata. Motto wydarzenia brzmi: „Jutro zaczyna się wtedy, kiedy je stworzysz”.

Warsztaty druku w drukarni Eurographic

Adventure Begins – pod takim hasłem już 5 września br. w szczecińskiej drukarni Eurographic odbędą się warsztaty druku cyfrowego. Podczas całodziennego spotkania zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania z zakresu druku cyfrowego na
maszynach HP Indigo 7900 oraz 12000 HD, a także możliwości wykończenia wydruków poprzez cięcie i bigowanie na ploterze Esko Kongsberg. Warsztaty zostaną zorganizowane z myślą o agencjach reklamowych oraz brand managerach chcących
poszerzyć swoją wiedzę w zakresie druku i finishingu. Dla naszych Czytelników mamy dwa zaproszenia na to wydarzenie.

Jakie nowości czekają na jesiennych targach Taropak?

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Pakowania i Etykietowania Taropak i 4 Print odbędą się w dniach 30 września – 3 października w przestrzeniach MTP. Podczas wydarzenia, które ma już ponad 40-letnią tradycję, swoją najnowszą ofertę prezentują producenci i dystrybutorzy rozwiązań opakowaniowych przeznaczonych dla wszystkich gałęzi przemysłu – zarówno branży spożywczej, chemicznej, motoryzacyjnej, jak i farmaceutycznej czy kosmetycznej.

Finisz cyklu dni otwartych firmy DKS

Firma DKS kończy tegoroczny cykl dni otwartych spotkaniem we Wrocławiu w dniach 7–8 sierpnia 2019 r. Wcześniej dostawca rozwiązań dla poligrafii zaprosił przedstawicieli tej branży, a także firm i agencji kreatywnych oraz osoby związane z produkcją i archiwizacją dokumentacji wielkoformatowej do Białegostoku, Warszawy, Gdańska, Rzeszowa i Katowic. W programie ciekawe prezentacje, testy maszyn i oprogramowania.

Heidelberg Polska organizuje Warsztaty cyfrowe

Heidelberg Polska organizuje w dniu 27 sierpnia br. spotkanie pod nazwą „Troubleshooting. Warsztaty Cyfrowe”, nawiązujące do cyklicznych Cyfrowych Dni Otwartych. Odbędzie się ono w centrum demonstracyjnym druku cyfrowego firmy przy ul. Popularnej 82 w Warszawie. Warsztaty są skierowane do specjalistów z zakresu druku cyfrowego i operatorów maszyn rodziny Versafire, pracujących w drukarniach o różnym profilu, wykorzystujących systemy druku cyfrowego. Głównym celem spotkania jest przekazanie praktycznej wiedzy przydatnej w codziennej pracy.

Międzynarodowe targi Fast Textile po raz szósty

W dniach 20–22 listopada br. w przestrzeniach Ptak Warsaw Expo odbędzie się 6. edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile. Wydarzenie to powstało w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku i przez zaledwie pięć lat zdołało uzyskać status najważniejszej imprezy targowej w branży tekstylnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Targi to okazja do zapoznania się z trendami na nadchodzący sezon (wzory, kolorystyka, struktury, surowce) oraz najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w przemyśle tekstylnym. To także rekordowa liczba bezpośrednich producentów i możliwość zamówienia lub kupienia wszystkich rozwiązań i materiałów niezbędnych do produkcji odzieży.

Z ostatniej chwili

W tym roku Igepa Polska Sp. z o.o., dystrybutor m.in. papierów poligraficznych, biurowych i materiałów dla reklamy wizualnej, obchodzi jubileusz ćwierćwiecza działalności w Polsce. Świętowaniu towarzyszy hasło: „25 lat Igepa Polska. Z Wami. Dla Was. Dzięki Wam”.

Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejną edycję studiów Podyplomowych „Inżynieria Produkcji w Poligrafii” w roku akademickim 2020/2021. Ich celem jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw, zakładów poligraficznych, nauczycieli szkół o kierunku poligraficznym oraz innych pracowników związanych z przemysłem poligraficznym i opakowaniowym. Rekrutacja trwa do 30 września 2020 r.

Niemiecka firma KHS ogłosiła, że jej system Innopack Kisters oferuje teraz możliwość zbiorczego owijania puszek na żywność i napoje w papier, co stanowi alternatywę dla folii termokurczliwych i opakowań kartonowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.