Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Srebrny jubileusz Polskiej Izby Fleksografów

W tym roku Polska Izba Fleksografów obchodzi 25-lecie istnienia. Ten wyjątkowy jubileusz Izba świętowała podczas tegorocznej edycji Forum Fleksograficznego, która pomimo trudnych warunków organizacyjnych spowodowanych epidemią, z sukcesem odbyła się w dniach 14–15 września w Kazimierzu Dolnym. Gratulacje, również od „Świata DRUKU”, przyjmowali prezes PIF Edyta Bednarska oraz wieloletni dyrektor biura PIF – Krzysztof Januszewski wraz z małżonką. Na relację z tego wydarzenia zapraszamy do listopadowego wydania naszego miesięcznika.

EFI i Ricoh – kolejne firmy wycofują się z targów drupa 2021

Sukcesywnie powiększa się lista firm, które rezygnują z udziału w przyszłorocznych targach drupa (Düsseldorf, 20–28 kwietnia 2021 r.). O swojej decyzji wycofania się z wystawy poinformowały także firmy EFI oraz Ricoh Europe, uzasadniając ją koniecznością zachowania ostrożności i zadbania o zdrowie pracowników, klientów obecnych i potencjalnych oraz partnerów, a także ciągłą niepewnością wynikającą z trwającej pandemii.

Jesienne wydarzenia Heidelberga

Firma Heidelberg przygotowała kolejny cykl webinarów online w ramach Akademii Heidelberga. Jesienna edycja skoncentruje się na tematyce związanej z automatyzacją procesów, ich analizą, wydajnością oraz zapewnieniem bezpieczeństwa produkcji m.in. poprzez inspekcję błędów. Trwa także Heidelberg Innovation Week 2020, podczas którego w trakcie kilku wirtualnych spotkań firma przedstawi nowości ze swojej oferty i pokaże, jaki potencjał daje cyfryzacja procesów.

Seminaria internetowe FESPA Coffee Break

FESPA, dysponując globalną siecią członkowską, postanowiła w pełnym wyzwań czasie pandemii odpowiedzieć na potrzeby społeczności branżowej i zaoferować jej wsparcie poprzez udostępnienie nowych formatów, pozwalających uzyskać wiedzę i opinie ekspertów w zakresie druku specjalistycznego. FESPA Coffee Break to seria webinarów, oferujących możliwość bezpośredniej dyskusji z ekspertami, mających się skupiać na kluczowych, aktualnych tematach, takich jak automatyzacja produkcji, zapewnienie jakości i zrównoważony rozwój. Półgodzinne spotkania zaplanowano raz na dwa tygodnie, poprowadzi je kierownik ds. pomocy technicznej FESPA, Graeme Richardson-Locke. Pierwsze webinarium odbędzie się we wtorek, 20 października br., będzie dotyczyć konfiguracji i kontroli poszczególnych elementów składających się na cyfrowy przepływ pracy.

Jednak nie odbędą się Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

W tym roku, po raz pierwszy w historii wydarzenia, Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie się nie odbędą. Jak informuje organizator, była to trudna decyzja – „trudna tym bardziej, że od 1997 r. ostatni weekend października w Krakowie zawsze przebiegał pod znakiem literatury. Jest nam bardzo przykro, że czytelnicy nie będą mogli spotkać się z pisarzami, których tak licznie na swoje stoiska zapraszali wydawcy, a na literackiej mapie spotkań nagle zabraknie miejsca, które łączyło wszystkich »ludzi książki« – pisarzy, księgarzy, tłumaczy, ilustratorów, bibliotekarzy, edytorów…”.

Tegoroczna edycja Luxe Pack Monaco została odwołana

Organizator międzynarodowych targów dla branży materiałów, akcesoriów oraz gotowych opakowań na produkty luksusowe – Luxe Pack Monaco – poinformował o odwołaniu tegorocznej, 34. edycji europejskiej wystawy. Za decyzją tą stoi epidemia COVID-19 i wynikające z niej restrykcje rządowe nakazujące ograniczanie lub zakaz zgromadzeń oraz możliwość podróżowania. Nowa data wydarzenia to 27–29 września 2021 r., miejsce pozostaje niezmienione – Grimaldi Forum w Monako.

Wydłuża się lista firm rezygnujących z drupy

Jak informowaliśmy do tej pory, z udziału w przyszłorocznych targach drupa (20–28 kwietnia 2021 r.) wycofały się już takie firmy jak BOBST, Heidelberg, Komori, Screen, Siegwerk i Fujifilm. Do tego grona dołączyły właśnie Kodak i HP (HP miało być największym wystawcą w Messe Düsseldorf, firma planowała zająć całą halę nr 17 o powierzchni 8,3 tys. m2). Do tych, którzy potwierdzają zamiar wystawienia się na targach, należą Koenig & Bauer oraz Landa.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie – edycja specjalna

Już po raz 24. w dniach 22–25 października br. w krakowskim EXPO odbędą się Międzynarodowe Targi Książki. Jedno z najważniejszych wydarzeń literackich w Polsce co roku przyciąga rzesze miłośników literatury. Nie inaczej będzie w tym roku, choć ze względu na obostrzenia spowodowane epidemią COVID-19 wydarzenie przybierze zmodyfikowaną, nietypową formę. Co to oznacza i czego można się spodziewać?

Viscom Italy w tym roku w wersji wirtualnej

Włoska edycja wydarzenia branży marketingu, reklamy i komunikacji wizualnej – Międzynarodowe Targi Komunikacji Wizualnej viscom, w związku z epidemią COVID-19, zostały przełożone na 14–16 października 2021 r. Jednocześnie organizator, Reed Exhibitions Italia, podjął decyzję o przekształceniu tegorocznej edycji targów w spotkanie wirtualne. Jak zapowiedziano, w dniach 17–18 listopada 2020 r. odbędzie się wydarzenie o nazwie Viscom Italia – Hyper Reality, którego celem jest wspieranie branży, prezentacja spostrzeżeń dotyczących innowacji technologicznych, prezentacja najbardziej kreatywnych aplikacji dla rynku komunikacji wizualnej i umożliwienie wszystkim wyspecjalizowanym firmom powrotu do biznesu.

Centrum Ploterowe Atrium w Opolu organizuje dni otwarte

Przez dwa dni – 15 października i 20 listopada 2020 r. – w centrum demonstracyjnym firmy Atrium będzie można zobaczyć flagowe modele takich producentów jak Mutoh, EFI czy Summa. Jak zapewnia organizator, wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszystkich rekomendowanych standardów bezpieczeństwa.

Z ostatniej chwili

Po raz kolejny firmy Sico Polska i Opinion Strefa Druku na prośbę człowieka-instytucji Jurka Owsiaka zdecydowały się użyczyć flagę sektorową, aby zaistniała jednocząc pozytywne idee na Pol'and'Rock Festival 2021, który w tym roku odbył się w dn. 29-31 lipca na Lotnisku Makowice-Płoty. Ten symbol siły płynącej ze współdziałania, zachęcający do odkrywania tego, co łączy ludzi i jednoczy wokół pozytywnych idei, został zaprezentowany w swojej okazałości w drugim dniu festiwalu, w trakcie koncertu zespołu Dżem.

W dn. 27–29 września 2021 r. w centrum targowo-wystawienniczym Forum Grimaldi w Monaco odbędzie się międzynarodowa wystawa branży materiałów opakowaniowych, materiałów i akcesoriów Luxe Pack Monaco. Targi skupiają profesjonalistów zajmujących się wytwarzaniem surowców i gotowych opakowań dla produktów luksusowych.

Stowarzyszenie Introligatorów Polskich organizuje konkurs na opowiadanie lub wspomnienie o introligatorze żyjącym w miejscowości autora lub o takim, którego autor spotkał, lub u którego się kształcił. Treścią pracy powinny być osobiste wspomnienia kontaktu z introligatorem, opis jego kariery zawodowej, pracowni, wykonywanych prac. Konkurs ma na celu rozbudzanie zainteresowania i propagowanie tematyki zanikającego rzemiosła, odszukanie i ocalenie od zapomnienia polskich nestorów zawodu, zarówno żyjących, jak i już zmarłych, oraz odkrywanie historii lokalnej społeczności. Prace można nadsyłać do 31 października 2021 r. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym rywalizacji.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.