Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Jesienią kolejna edycja targów InPrint

Najbliższa edycja międzynarodowej wystawy poświęconej rozwiązaniom niezbędnym dla całego łańcucha dostaw technologii druku do produkcji przemysłowej odbędzie się w dniach 12–14 listopada 2019 r. w Monachium. InPrint to targi goszczące naprzemiennie w Monachium i Mediolanie, podczas których swoją ofertę prezentują producenci maszyn i systemów drukujących, farb drukarskich i komponentów, dostawcy sprzętu do przetwarzania i wykańczania oraz twórcy oprogramowania. W ciągu zaledwie kilku lat organizatorom udało się stworzyć wydarzenie o już ugruntowanej pozycji w branży poligraficznej – pięć miesięcy przed dniem otwarcia ponad 100 wystawców z 15 krajów potwierdziło już swój udział, rezerwując prawie trzy czwarte dostępnej powierzchni wystawienniczej.

Miraclon szuka nowej drogi dla branży flekso

Jak poinformowała firma Miraclon, będąca kontynuacją Kodak Flexcel Solutions, nowo utworzony zespół intensywnie pracuje nad rozwojem strategii dalszego wspierania innowacji w sektorze druku opakowań w technologii fleksograficznej. Aby omówić osiągnięcia i przyszłość fleksografii, zorganizowano Forum Flexo – serię imprez odbywających się w obu Amerykach, Europie i Azji. Program tych spotkań obejmuje różne tematy, od zrównoważonego rozwoju, poprzez wydajność druku i automatyzację, po innowacje techniczne, które będą nadal napędzać transformację fleksografii w nowoczesny, ustandaryzowany proces produkcyjny.

Dni Otwarte z technologiami druku wielkoformatowego

5 lipca w opolskiej siedzibie Atrium Centrum Ploterowego odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Dni Otwartych z technologiami druku wielkoformatowego. Tym razem formuła „open day” została rozszerzona m.in. o gotowe rozwiązania do rozpoczęcia lub poszerzenia biznesu. Uczestnicy będą mogli zobaczyć kilkanaście pracujących urządzeń, reprezentujących kilka technologii druku cyfrowego – żywiczną, LED-UV i tekstylną. Największą prezentowaną maszyną będzie flatbed EFI Pro 24f, oprócz niej będzie można poznać możliwości ploterów marki Mutoh. Ponadto podczas lipcowego spotkania będzie miała miejsce premiera tnąco-grawerujących ploterów laserowych CO2, przeznaczonych m.in. do cięcia akrylu, tworzyw, papieru, drewna, MDF, tkanin, skóry, itp.

Kończą się targi ITMA 2019

Tegoroczna edycja międzynarodowych targów Technologii do Produkcji Odzieży i Tekstyliów – ITMA 2019 – odbywała się w dniach 20–26 czerwca br. To jedno z najważniejszych wydarzeń branży tekstylnej odbywa się co cztery lata. Poprzednia edycja miała miejsce w Mediolanie, w tym roku wróciła po ośmiu latach do Barcelony. Wydarzenie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem branży, uczestniczą w nim specjaliści z wielu krajów, także z Polski, zainteresowani poznaniem nowych trendów i innowacyjnych rozwiązań.

Książkowy sukces po raz czwarty

Tegoroczna edycja Festiwalu Książki Opole odbyła się w dniach 7–9 czerwca. Jak podają organizatorzy (Fundacja Fabryka Inspiracji PL oraz drukarnia Opolgraf), po raz kolejny sprawdziła się formuła plenerowego święta książki – w ponad czterdziestu spotkaniach autorskich, licznych warsztatach, pojedynkach poetyckich i koncertach kończących każdy festiwalowy dzień, wzięło udział aż 20 tys. osób. Literackiej atmosferze sprzyjała słoneczna pogoda.

Kolejna odsłona Dni Otwartych DKS w Rzeszowie

Po spotkaniach w Białymstoku, Warszawie i Gdańsku, firma DKS organizuje kolejną odsłonę z cyklu dni otwartych zaplanowanych na 2019 rok. Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniach 26–27 lipca w Rezydencji Alabaster & SPA w Rzeszowie. W programie ciekawe prezentacje, testy maszyn i oprogramowania. Kolejne odbędą się w Katowicach (10–11 lipca) i Wrocławiu (7–8 sierpnia).

Targi drupa 2020 już za rok

Za okrągły rok, w dniach 16–26 czerwca 2020 r. w przestrzeniach wystawienniczych Messe Düsseldorf odbędzie się kolejna edycja targów drupa, uważanych za najważniejszą imprezę w zakresie poligrafii i crossmediów. Jak informują organizatorzy, na 12 miesięcy przed wydarzeniem już 1800 wystawców z ponad 50 krajów zadeklarowało swój udział w nim, co oznacza wynik lepszy niż przy poprzedniej edycji targów w 2016 r. Mimo że branża poligraficzna rozwija się niezwykle dynamicznie, niezmiennie silna pozostaje pozycja targów, które od lat stanowią kluczowy punkt w kalendarzu całej branży.

Dzień Otwarty z technologiami druku wielkoformatowego

5 lipca br. w opolskiej siedzibie Atrium Centrum Ploterowego odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Dni Otwartych z technologiami druku wielkoformatowego. Tym razem formuła „open day” zostanie rozszerzona m.in. o gotowe rozwiązania do rozpoczęcia lub poszerzenia biznesu. Jak podaje organizator, będzie można zobaczyć kilkanaście pracujących urządzeń, reprezentujących kilka technologii druku cyfrowego – żywiczną, LED-UV i tekstylną. Największą prezentowaną maszyną będzie flatbed EFI Pro 24f, oprócz niej będzie można poznać możliwości ploterów marki Mutoh.

Rekordowe targi Plastpol 2019

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy odbyły się w dniach 28–31 maja br. po raz 23. w przestrzeniach Targów Kielce. Przez lata wydarzenie wypracowało pozycję najważniejszego spotkania tej branży w Polsce. Jak podają organizatorzy, tegoroczna edycja była rekordowa pod względem powierzchni, liczby wystawców i zwiedzających – w siedmiu halach o łącznej powierzchni ponad 17,5 tys. m2 można było spotkać 910 wystawców (o stu więcej niż w 2018 r.) z 42 krajów świata (wzrost o 3 kraje). W ciągu czterech dni ich stoiska odwiedziło niemal 20 tys. specjalistów branży. „Świat DRUKU” był partnerem medialnym tego wydarzenia.

Program obchodów jubileuszu Polskiej Izby Opakowań

W tym roku Polska Izba Opakowań obchodzi 25-lecie istnienia. Główne wydarzenia uświetniające ten jubileusz zaplanowano na jesienne Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania Taropak (MTP, 30 września – 2 października br.).

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.