Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Kolejna odsłona Dni Otwartych DKS w Rzeszowie

Po spotkaniach w Białymstoku, Warszawie i Gdańsku, firma DKS organizuje kolejną odsłonę z cyklu dni otwartych zaplanowanych na 2019 rok. Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniach 26–27 lipca w Rezydencji Alabaster & SPA w Rzeszowie. W programie ciekawe prezentacje, testy maszyn i oprogramowania. Kolejne odbędą się w Katowicach (10–11 lipca) i Wrocławiu (7–8 sierpnia).

Targi drupa 2020 już za rok

Za okrągły rok, w dniach 16–26 czerwca 2020 r. w przestrzeniach wystawienniczych Messe Düsseldorf odbędzie się kolejna edycja targów drupa, uważanych za najważniejszą imprezę w zakresie poligrafii i crossmediów. Jak informują organizatorzy, na 12 miesięcy przed wydarzeniem już 1800 wystawców z ponad 50 krajów zadeklarowało swój udział w nim, co oznacza wynik lepszy niż przy poprzedniej edycji targów w 2016 r. Mimo że branża poligraficzna rozwija się niezwykle dynamicznie, niezmiennie silna pozostaje pozycja targów, które od lat stanowią kluczowy punkt w kalendarzu całej branży.

Dzień Otwarty z technologiami druku wielkoformatowego

5 lipca br. w opolskiej siedzibie Atrium Centrum Ploterowego odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Dni Otwartych z technologiami druku wielkoformatowego. Tym razem formuła „open day” zostanie rozszerzona m.in. o gotowe rozwiązania do rozpoczęcia lub poszerzenia biznesu. Jak podaje organizator, będzie można zobaczyć kilkanaście pracujących urządzeń, reprezentujących kilka technologii druku cyfrowego – żywiczną, LED-UV i tekstylną. Największą prezentowaną maszyną będzie flatbed EFI Pro 24f, oprócz niej będzie można poznać możliwości ploterów marki Mutoh.

Rekordowe targi Plastpol 2019

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy odbyły się w dniach 28–31 maja br. po raz 23. w przestrzeniach Targów Kielce. Przez lata wydarzenie wypracowało pozycję najważniejszego spotkania tej branży w Polsce. Jak podają organizatorzy, tegoroczna edycja była rekordowa pod względem powierzchni, liczby wystawców i zwiedzających – w siedmiu halach o łącznej powierzchni ponad 17,5 tys. m2 można było spotkać 910 wystawców (o stu więcej niż w 2018 r.) z 42 krajów świata (wzrost o 3 kraje). W ciągu czterech dni ich stoiska odwiedziło niemal 20 tys. specjalistów branży. „Świat DRUKU” był partnerem medialnym tego wydarzenia.

Program obchodów jubileuszu Polskiej Izby Opakowań

W tym roku Polska Izba Opakowań obchodzi 25-lecie istnienia. Główne wydarzenia uświetniające ten jubileusz zaplanowano na jesienne Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania Taropak (MTP, 30 września – 2 października br.).

Antalis otworzył w Polsce kolejne centrum projektowania opakowań

Antalis, dystrybutor opakowań przemysłowych, 6 czerwca br. otworzył nowe biuro i magazyn Packaging Design Center w Sosnowcu. Jest to już szóste centrum projektowania opakowań tej firmy (trzy takie ośrodki znajdują się w Niemczech, jedno w Danii, jedno w Wielkiej Brytanii). Powstanie kolejnego w Polsce jest odpowiedzią na potrzeby rynku.

Przyznano jubileuszowe Złote Gryfy

1 czerwca br. w hotelu The Westin Warsaw odbył się doroczny Bal Polskiej Izby Druku, a w jego trakcie już po raz dwudziesty wręczono nagrody Złotego Gryfa. W balu uczestniczyło niemal 150 osób, byli to przede wszystkim właściciele, dyrektorzy i pracownicy firm poligraficznych, a także przedstawiciele instytucji centralnych, związków zawodowych, świata nauki, stowarzyszeń i izb gospodarczych. „Świat DRUKU” objął to prestiżowe dla branży wydarzenie patronatem medialnym.

Gallus Labelmaster 440 w drukarni Flexodruk

Zakład Poligraficzny Flexodruk z Jasła wraz z firmą Heidelberg organizuje 25 czerwca dzień otwarty. W trakcie spotkania zaprezentowane zostanie m.in. nowa wąskowstęgowa maszyna Gallus Labelmaster 440, zainstalowana w drukarni kilka tygodni temu. Jest to jedna z pierwszych kilku maszyn Labelmaster w najnowszej konfiguracji w Polsce. Program spotkania zakłada część seminaryjną, w której będzie mowa m.in. o przygotowalni i zastosowaniu sita rotacyjnego Gallus Screeny, maszynie Gallus Labelfire i o kompleksowym zarządzaniu drukarnią etykietową, oraz część praktyczną.

Już za kilka dni zaczyna się Festiwal SEPARATOR

Już w czwartek, 13 czerwca br., rozpocznie się trzecia edycja Festiwalu Inicjatyw Kreatywnych SEPARATOR, organizowanego przez studentów grafiki Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie. Wydarzenie, które potrwa do soboty (15 czerwca), ma bogaty program obejmujący warsztaty tematyczne, wystąpienia specjalistów prowadzących prelekcje oraz wiele paneli dyskusyjnych na temat zagadnień z zakresu UX, UI, Digital Art, edytorstwa i multimediów. Zwieńczeniem festiwalu jest wystawa wybranych prac studentów, stanowiąca okazję do dyskusji i wymiany spostrzeżeń z autorami prezentowanych projektów.

Ponad 1300 uczestników z 46 krajów na UV Days 2019!

W trakcie UV Days, które odbyły się w dniach 13–16 maja w Nürtingen, światowy lider na rynku systemów utwardzających UV i LED, firma IST Metz, miała zaszczyt gościć 1300 odwiedzających i 55 wystawców związanych z branżą UV z 46 krajów.
Ponad 30 wystąpień i krótkich prezentacji, 16 pokazów druku na żywo na własnej offsetowej maszynie arkuszowej i osiem na maszynie wąskowstęgowej oraz trzy różne drukowane prace – tak krótko można opisać tegoroczne wydarzenie UV Days IST Metz. „Jesteśmy zachwyceni wielkim sukcesem dziewiątej edycji naszych dni otwartych. Ostatnie UV Days cieszyły się większym zainteresowaniem i były bardziej zróżnicowane niż kiedykolwiek wcześniej” – mówi Christian-Marius Metz, prezes IST Metz GmbH.

Informacja reklamowa

Z ostatniej chwili

Zapraszamy do udziału w IX konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, która odbędzie się w dniach 24–25 września 2020 r. w hotelu „Rancho Pod Bocianem”, ul. Nadarzyńska 15, w Przypkach. Bardzo się cieszymy, że już teraz nasza propozycja spotkała się z dużym Państwa zainteresowaniem i mamy ogromną nadzieję, że we wrześniu bezpiecznie i w licznym gronie będziemy mogli wysłuchać interesujących referatów, jakie przygotowali zaproszeni przez nas prelegenci. Tymczasem zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i programem wydarzenia.
Podczas tego dorocznego spotkania ekspertów z branży tektury falistej gwarantujemy wymianę doświadczeń i odpowiedzi na trudne pytania, integrację w otoczeniu natury, dla chętnych konkurs gry w minigolfa lub piłkę siatkową oraz – przede wszystkim – bogaty program merytoryczny.

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa (20–30 kwietnia 2021 r.). Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.
Blisko tydzień później o decyzji rezygnacji udziału w drupie poinformowała także firma Manroland Sheetfed GmbH, uzasadniając ją podobnie – ograniczeniami wynikającymi z pandemii oraz prognozowaną niską frekwencją na targach. Również ten producent zapowiada organizowanie webinarów i tą drogą informowanie swoich klientów o wprowadzanych do portfolio nowościach.

Firma Koenig & Bauer poinformowała oficjalnie, że potwierdza swój udział w roli wystawcy w przyszłorocznych targach drupa. Wcześniej zarezerwowane stoisko nie zostanie zmienione, a producent zamierza zaprezentować szerokie portfolio swoich rozwiązań.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.