Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Dzień Otwarty z technologiami druku wielkoformatowego

5 lipca br. w opolskiej siedzibie Atrium Centrum Ploterowego odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Dni Otwartych z technologiami druku wielkoformatowego. Tym razem formuła „open day” zostanie rozszerzona m.in. o gotowe rozwiązania do rozpoczęcia lub poszerzenia biznesu. Jak podaje organizator, będzie można zobaczyć kilkanaście pracujących urządzeń, reprezentujących kilka technologii druku cyfrowego – żywiczną, LED-UV i tekstylną. Największą prezentowaną maszyną będzie flatbed EFI Pro 24f, oprócz niej będzie można poznać możliwości ploterów marki Mutoh.

Rekordowe targi Plastpol 2019

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy odbyły się w dniach 28–31 maja br. po raz 23. w przestrzeniach Targów Kielce. Przez lata wydarzenie wypracowało pozycję najważniejszego spotkania tej branży w Polsce. Jak podają organizatorzy, tegoroczna edycja była rekordowa pod względem powierzchni, liczby wystawców i zwiedzających – w siedmiu halach o łącznej powierzchni ponad 17,5 tys. m2 można było spotkać 910 wystawców (o stu więcej niż w 2018 r.) z 42 krajów świata (wzrost o 3 kraje). W ciągu czterech dni ich stoiska odwiedziło niemal 20 tys. specjalistów branży. „Świat DRUKU” był partnerem medialnym tego wydarzenia.

Program obchodów jubileuszu Polskiej Izby Opakowań

W tym roku Polska Izba Opakowań obchodzi 25-lecie istnienia. Główne wydarzenia uświetniające ten jubileusz zaplanowano na jesienne Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania Taropak (MTP, 30 września – 2 października br.).

Antalis otworzył w Polsce kolejne centrum projektowania opakowań

Antalis, dystrybutor opakowań przemysłowych, 6 czerwca br. otworzył nowe biuro i magazyn Packaging Design Center w Sosnowcu. Jest to już szóste centrum projektowania opakowań tej firmy (trzy takie ośrodki znajdują się w Niemczech, jedno w Danii, jedno w Wielkiej Brytanii). Powstanie kolejnego w Polsce jest odpowiedzią na potrzeby rynku.

Przyznano jubileuszowe Złote Gryfy

1 czerwca br. w hotelu The Westin Warsaw odbył się doroczny Bal Polskiej Izby Druku, a w jego trakcie już po raz dwudziesty wręczono nagrody Złotego Gryfa. W balu uczestniczyło niemal 150 osób, byli to przede wszystkim właściciele, dyrektorzy i pracownicy firm poligraficznych, a także przedstawiciele instytucji centralnych, związków zawodowych, świata nauki, stowarzyszeń i izb gospodarczych. „Świat DRUKU” objął to prestiżowe dla branży wydarzenie patronatem medialnym.

Gallus Labelmaster 440 w drukarni Flexodruk

Zakład Poligraficzny Flexodruk z Jasła wraz z firmą Heidelberg organizuje 25 czerwca dzień otwarty. W trakcie spotkania zaprezentowane zostanie m.in. nowa wąskowstęgowa maszyna Gallus Labelmaster 440, zainstalowana w drukarni kilka tygodni temu. Jest to jedna z pierwszych kilku maszyn Labelmaster w najnowszej konfiguracji w Polsce. Program spotkania zakłada część seminaryjną, w której będzie mowa m.in. o przygotowalni i zastosowaniu sita rotacyjnego Gallus Screeny, maszynie Gallus Labelfire i o kompleksowym zarządzaniu drukarnią etykietową, oraz część praktyczną.

Już za kilka dni zaczyna się Festiwal SEPARATOR

Już w czwartek, 13 czerwca br., rozpocznie się trzecia edycja Festiwalu Inicjatyw Kreatywnych SEPARATOR, organizowanego przez studentów grafiki Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie. Wydarzenie, które potrwa do soboty (15 czerwca), ma bogaty program obejmujący warsztaty tematyczne, wystąpienia specjalistów prowadzących prelekcje oraz wiele paneli dyskusyjnych na temat zagadnień z zakresu UX, UI, Digital Art, edytorstwa i multimediów. Zwieńczeniem festiwalu jest wystawa wybranych prac studentów, stanowiąca okazję do dyskusji i wymiany spostrzeżeń z autorami prezentowanych projektów.

Ponad 1300 uczestników z 46 krajów na UV Days 2019!

W trakcie UV Days, które odbyły się w dniach 13–16 maja w Nürtingen, światowy lider na rynku systemów utwardzających UV i LED, firma IST Metz, miała zaszczyt gościć 1300 odwiedzających i 55 wystawców związanych z branżą UV z 46 krajów.
Ponad 30 wystąpień i krótkich prezentacji, 16 pokazów druku na żywo na własnej offsetowej maszynie arkuszowej i osiem na maszynie wąskowstęgowej oraz trzy różne drukowane prace – tak krótko można opisać tegoroczne wydarzenie UV Days IST Metz. „Jesteśmy zachwyceni wielkim sukcesem dziewiątej edycji naszych dni otwartych. Ostatnie UV Days cieszyły się większym zainteresowaniem i były bardziej zróżnicowane niż kiedykolwiek wcześniej” – mówi Christian-Marius Metz, prezes IST Metz GmbH.

Informacja reklamowa

Ruszyła rejestracja na Labelexpo Europe 2019

Rejestracja na tegoroczną, jubileuszową edycję Labelexpo Europe, jest już otwarta. Największe na świecie targi branży etykiet i nadruków na opakowaniach odbędą się już po raz 40., po raz kolejny w przestrzeniach Brussels Expo. W dniach 24–27 września 2019 r. możemy się spodziewać imprezy wystawienniczej z większą liczbą pokazów na żywo zaawansowanych urządzeń drukarskich niż na jakichkolwiek innych targach.

Półmetek cyklu Dni Otwartych firmy DKS

Firma DKS, dostarczająca kompleksowe rozwiązania dla poligrafii, jest na półmetku cyklu imprez Dni Otwartych, o których pisaliśmy w wydaniu kwietniowym „Świata DRUKU” i na naszej stronie internetowej. Dotąd odbyły się spotkania w Białymstoku, Warszawie i Gdańsku, podczas których uczestnicy mogli przetestować i porównać maszyny oraz wymienić poglądy.

Z ostatniej chwili

Niektórzy uważają, że lato jest miłym wstępem do pięknej jesieni… Rozpoczęliśmy już przygotowania do wrześniowego wydania „Świata DRUKU”, w którym skupimy się na następującej tematyce: rozwój technologii fleksograficznej – szeroka i wąska wstęga; opakowania na żywność – produkcja i techniki zadrukowywania opakowań i etykiet; pakowanie; druk UV; technologie poligraficzne dla przemysłu (m.in. druk 3D, druk na ceramice, tworzywach sztucznych, drukowana elektronika).
W numerze znajdą się również zapowiedzi targów InPrint i viscom Italy w Mediolanie, na których to wydanie naszego magazynu będzie dystrybuowane. Znajdziecie je Państwo także na targach Polagra Food w Poznaniu, oraz na 15. konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy w dniach 22–23 października br.

Zapraszamy na tegoroczne warsztaty „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku” w dniach 9–10 września br. podczas FestiwaluDruku.pl. Nasi eksperci CM – Krzysztof Pawluk (Technical Sales Specialist, EFI) i Grzegorz Mencfel (Business Account Manager Commercial & Industrial Printing, Epson Europe, Oddział w Polsce) – odpowiedzą na trudne pytania i opowiedzą o tym, co aktualnie może ułatwić Państwu pracę.
Przypominamy również, że nadal przyjmujemy zgłoszenia udziału w IX konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, która odbędzie się w dniach 24–25 września 2020 r. w hotelu „Rancho Pod Bocianem”, ul. Nadarzyńska 15, w Przypkach. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i programem wydarzenia. Podczas tego dorocznego spotkania ekspertów z branży tektury falistej gwarantujemy wymianę doświadczeń i odpowiedzi na trudne pytania, integrację w otoczeniu natury, dla chętnych konkurs gry w minigolfa lub piłkę siatkową oraz – przede wszystkim – bogaty program merytoryczny.

W firmie Essentra Packaging z Lublina, należącej do międzynarodowej grupy Essentra, pracuje od pewnego czasu nowa, 17-calowa maszyna fleksograficzna FA-17 marki Nilpeter. Urządzenie, wyposażone w liczne opcje i funkcje automatyzujące oraz usprawniające proces drukowania, znacząco zwiększyło potencjał produkcyjny tego przedsiębiorstwa pod względem realizowanej tu produkcji etykietowej. W tym obszarze odbiorcami Essentra Packaging są przede wszystkim światowe marki z segmentu produktów kosmetycznych oraz farmaceutycznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.