Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Screen ogłasza rezygnację z udziału w drupie 2021

Firma Screen Graphic Solutions poinformowała o rezygnacji z udziału w międzynarodowych targach drupa (20–28 kwietnia 2021 r.). Jak czytamy w komunikacie, decyzja ta jest wynikiem rozważenia aktualnego stanu pandemii COVID-19 i konieczności zachowania „rozsądnych środków ostrożności”. Jednocześnie producent podkreśla, że wobec rosnących możliwości wirtualnych doświadczeń, jakie dają nowe technologie komunikacyjne, zamierza rozwijać kanały szybkiego, bezpośredniego kontaktu zarówno w świecie wirtualnym, jak i fizycznym, ze swoimi klientami i partnerami.

Targi All4Pack już w listopadzie

Organizator targów All4Pack Emballage Paris 2020 potwierdza, że odbędą się one w terminie 23–26 listopada br. w Centrum Wystawowym Paris Nord Villepinte. To ważne międzynarodowe wydarzenie, skupiające aż 11 sektorów przemysłu z branży opakowań i intralogistyki, będzie jedyną tak dużą imprezą targową z tego sektora, która zostanie zorganizowana w tym roku.

FestiwalDruku.pl już za 2 tygodnie

Trwa rejestracja na targi FestiwalDruku.pl i FestiwalMarketingu.pl. Przedstawiciele branży mogą dokonać jej bezpłatnie. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia, w dniach 9–10 września br. w EXPO XXI Warszawa swoją ofertę zaprezentuje 120 dostawców artykułów promocyjnych dla branży reklamy i marketingu oraz dostawców mediów i maszyn.

Nowa data targów Plastpol

Tegoroczne, 24. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy odbędą się w dniach od 6 do 8 października br. Odbywające się zwykle w maju targi ze względu na epidemię przeniesiono na jesień, ostatecznie Zarząd Targów Kielce w oparciu o oczekiwania wystawców i analizę sytuacji branży podjął także decyzję o skróceniu wydarzenia z trzech do dwóch dni, mając na względzie „atrakcyjną formułę wydarzenia i intensywność biznesowych spotkań”.

Siegwerk rezygnuje z targów drupa i Interpack 2021

Siegwerk to kolejna firma, która zdecydowała się na rezygnację z udziału w przyszłorocznych targach drupa oraz Interpack. Dostawca farb do druku opakowań i etykiet poinformował, że poprzez rozszerzenie swoich usług cyfrowych o wirtualne narzędzia do interakcji i zaangażowania klientów, chce zapewnić im wartość dodaną, szczególnie w czasie pandemii, gdy wyjazdy i spotkania handlowe są poddane ograniczeniom i restrykcjom.

Dni Oprawy Twardej w firmie Avargraf

W dniach 15–16 września br. w swojej siedzibie w Warszawie firma Avargraf organizuje Dni Oprawy Twardej, podczas których prezentować będzie maszyny niemieckiej firmy Schmedt. Będą wśród nich nowe rozwiązania, które pierwotnie swoją premierę miały mieć podczas tegorocznych targów drupa. Jak zapewnia Avargraf, wydarzenie odbędzie się przy zachowaniu wszystkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Zarejestruj się na FestiwalDruku.pl

Trwa rejestracja dla zwiedzających na wrześniowe targi FestiwalDruku.pl. Dla przedstawicieli branży rejestracja jest bezpłatna, formularz jest dostępny na stronie internetowej organizatora. W dniach 9–10 września br. w EXPO XXI Warszawa zaprezentują się m.in. dostawcy mediów i maszyn dla branży reklamy i poligrafii. Równolegle z FestiwalDruku.pl odbywają się targi FestiwalMarketingu.pl. Obydwa wydarzenia są skierowane wyłącznie do profesjonalistów i przedstawicieli branży.

EFI Engage zamiast EFI Connect

Sukces serii webinarów i szkoleń online dla profesjonalistów zajmujących się drukiem i opakowaniami spowodował, że firma Electronic For Imaging (EFI) zaplanowała na styczeń 2021 nowe wydarzenie online. Wirtualna konferencja EFI Engage ma dać klientom praktyczny wgląd w sposób, w jaki mogą zwiększyć wydajność swoich przedsiębiorstw i wykorzystać nowe możliwości rynkowe. Uczestnicy poszczególnych sesji otrzymają praktyczne wskazówki na temat użytkowania pakietu EFI Productivity Suite MIS/ERP, cyfrowego interfejsu EFI Fiery oraz rozwiązań EFI Display Graphics do druku atramentowego i tektury falistej. Podczas konferencji poruszane będą także zagadnienia dotyczące zintegrowanej automatyzacji przepływu pracy dla opakowań z tektury falistej, opakowań giętkich, etykiet i pudełek składanych.

Za nami pierwsze Wirtualne EXPO firmy Windmöller & Hölscher

Windmöller & Hölscher, producent maszyn i urządzeń do produkcji i przetwarzania opakowań giętkich, w dniach 24 i 25 czerwca br. zorganizował swoje pierwsze wirtualne targi. Ich celem była premierowa prezentacja technologii i produktów, których debiut rynkowy pierwotnie planowany był na targi branżowe Interpack i drupa; wydarzenia te z powodu pandemii zostały przełożone na wiosnę 2021 r. Wirtualne EXPO zakończyło się ogromnym sukcesem – w prowadzonych na żywo pokazach drukarek fleksograficznych i rotograwiurowych, różnorodnych webinariach i spotkaniach online wzięło udział ponad 2 tys. gości ze 120 krajów.

Polagra 2020 gotowa na nowe czasy

Nie ulega wątpliwości, że rok 2020 przysporzył znacznie więcej wyzwań, niż ktokolwiek mógł założyć u jego początku. Nadchodząca edycja targów Polagra (28 września – 1 października br.) będzie wyjątkowa z wielu względów. Grupa MTP, bazując na blisko stuletnim doświadczeniu, pracy sztabu specjalistów i przy ścisłej współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym zbudowała system rozwiązań i standardów, które nie tylko przyczyniają się do stworzenia bezpiecznej przestrzeni dla biznesu w sensie epidemicznym, ale także odpowiadają na potrzebę spotkań branży, tak istotnych w pełnym wyzwań okresie, gdy #WracamyDoGry.

Z ostatniej chwili

Firma HP poinformował, że z dniem 1 października br. Andrzej Sowiński objął stanowisko dyrektora zarządzającego HP Inc Polska. Będzie on odpowiedzialny za kierowanie polskim odziałem organizacji, a także za dalszy rozwój firmy – ma odegrać kluczową rolę w realizacji wieloletniego planu HP, którego celem jest umocnienie pozycji lidera firmy na rynku komputerów osobistych i rozwiązań drukujących, a także dalsza transformacja (zarówno rynku druku 3D, jak i graficznego).

Sukcesywnie powiększa się lista firm, które rezygnują z udziału w przyszłorocznych targach drupa (Düsseldorf, 20–28 kwietnia 2021 r.). O swojej decyzji wycofania się z wystawy poinformowała także firma EFI, uzasadniając ją koniecznością zachowania ostrożności i zadbania o zdrowie pracowników, klientów obecnych i potencjalnych oraz partnerów. Jednocześnie producent zapewnia, że po ustąpieniu pandemii wróci do udziału w imprezach o tradycyjnej formule.

Firma Epson przedstawiła urządzenie ML-8000 – bazowy model z serii Monna Lisa, przeznaczony dla branży tekstylnej. Jak podaje producent, urządzenie nowej generacji oferuje wysoką jakość wydruków, wydajność, stabilną i niezawodną pracę przy minimum przestojów, jest przy tym prosta w obsłudze i przystępna cenowo. Drukarka, wyposażona w osiem nowoczesnych głowic PrecisionCore, drukuje z prędkością 155 m2 na godzinę (600 × 600 dpi – 2 pass*1).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.