Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Monachijski InPrint w marcu 2021 r. i w nowej formule

InPrint to wystawa goszcząca na przemian w Monachium i Mediolanie, koncentrująca się na technologii druku przemysłowego. Organizatorzy monachijskiej edycji wydarzenia, zwykle odbywającej się jesienią, podali nową datę – będą to dni od 9 do 11 marca 2021 r. Dodatkowo targi odbędą się po raz pierwszy razem z ICE Europe (targami poświęconymi obróbce papieru, folii i taśm) i CCE International (targami dla przemysłu tektury falistej i litej).

Targi opakowaniowe Blue Whale Expo 2020

W dniach 7–9 sierpnia 2020 r. w Shanghai New International Expo Center odbędą się międzynarodowe targi poświęcone przemysłowi opakowaniowemu, zwłaszcza etykietom, opakowaniom elastycznym, farmaceutycznym i funkcyjnym. Jak zapowiadają organizatorzy, ponad 200 wystawców zaprezentuje swoją ofertę odbiorcom reprezentującym użytkowników końcowych z różnych branż, m.in. spożywczej, farmaceutycznej, kosmetycznej, produktów higieny osobistej czy elektroniki. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym wydarzenia.

Targi poświęcone drukowi 3D przełożone na jesień

Jak poinformował organizator Dni Druku 3D – Targi Kielce – termin wydarzenia został przesunięty na 22–24 września 2020 r. Również na jesień przesunięte zostały poznańskie Targi 3D Solutions – nowa data to 3–6 listopada 2020 r.

Hunkeler Innovationdays odbędą się w 2022 r.

Firma Hunkeler, organizująca co dwa lata międzynarodowe targi Hunkeler Innovationdays, poświęcone technologii druku cyfrowego, poinformowała o zmianie terminu wydarzenia. Zaplanowana pierwotnie na 22–25 lutego 2021 r., 14. edycja targów odbędzie się w związku z trwającą epidemią koronawirusa w dniach 21–24 lutego 2022 r. w centrum wystawienniczym w Lucernie (Szwajcaria). Decyzja została podjęta w ścisłej współpracy z partnerami wydarzenia oraz z uwzględnieniem zmienionego terminu targów drupa.

Zostań w domu i weź udział w webinarach o barwie i druku

Pozostanie w domu nie musi oznaczać braku możliwości edukacji – każdy, kto chce poszerzyć swoją wiedzę z zakresu druku i zarządzania barwą, może wziąć udział w otwartym, bezpłatnym cyklu webinarów interaktywnych poświęconych tej tematyce. Głównym prowadzącym jest uznany w branży ekspert, znany Wam z naszej Akademii Zarządzania Barwą i łamów „Świata DRUKU” – Marcin Dąbrowski, który gościł będzie także wykładowców wyższych uczelni artystycznych w Polsce, zaś partnerem akcji jest Konica Minolta. Pierwszy z planowanego cyklu sześciu wykładów odbył się 23 marca o godz. 19.

Targi FESPA Global Print Expo w październiku

Znana jest już nowa data targów FESPA Global Print Expo – jak poinformowali organizatorzy, odbędą się one jeszcze w tym roku, w dniach 6–8 października. Miejsce pozostaje bez zmian, będzie to centrum konferencyjne IFEMA – Feria de Madrid. Jak w pierwotnym planie, imprezie towarzyszyć będą wydarzenia European Sign Expo i Sportswear Pro. Zmiana terminu z 24–27 marca spowodowana jest pandemią wywołaną przez wirusa SARS-CoV-2.

Majowa edycja Warszawskich Targów Książki odwołana

Organizatorzy Warszawskich Targów Książki, zaplanowanych na 21–24 maja, poinformowali o odwołaniu tegorocznej edycji wydarzenia – kolejne targi odbędą się w maju 2021 r. Także krakowskie Targi Książek i Zabawek Edukacyjnych dla Dzieci BookLajk nie odbędą się w planowanym terminie (30–31 maja br.). Obie decyzje zostały podjęte w związku z panującą pandemią wywołaną przez koronawirusa.

Targi Plastpol przeniesione na październik

W związku z ogłoszeniem stanu epidemii w Polsce i wielu innych krajach, organizatorzy Targów Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol zdecydowali się na zmianę daty tego wydarzenia – nowy termin to 6–9 października 2020 r.

Mimaki organizuje Virtual Print Festival

Firma Mimaki Europe poinformowała, że w związku z odwołaniem targów Fespa 2020 spowodowanym pandemią koronawirusa, podjęła decyzję o zorganizowaniu interaktywnej imprezy online pod nazwą Mimaki Virtual Print Festival. Jak czytamy w komunikacie, umożliwi ona „obecnym i potencjalnym klientom firmy zapoznanie się w ciekawy i niepowtarzalny sposób z jej produktami, poznanie ich bliżej podczas wirtualnych prezentacji oraz uczestniczenie w różnych konkursach i nawiązanie interesujących kontaktów”. Podczas imprezy odbędzie się cykl seminariów edukacyjnych online dla grup i pojedynczych osób. Impreza rozpocznie się w dniu 24 marca 2020 r., tj. dokładnie w tym samym dniu, w którym miały rozpocząć się madryckie targi. Mimaki będzie przedstawiać nowe produkty, trendy i zamierzenia w odstępach tygodniowych aż do końca kwietnia.

Nowy projekt na rynku reklamy

W dniu 5 marca 2020 r. w Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie miało miejsce spotkanie inaugurujące działalność Akademii Biznesu Grupy EBK. Pomysłodawcą i organizatorem tego projektu edukacyjno-motywacyjnego, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, jest firma EBK Reklama. Pierwsze z planowanego cyklu wydarzenie odbyło się pod hasłem „Najnowsze trendy nie tylko w reklamie – inspiracje i realizacje” i dotyczyło zarówno rynku reklamy, gadżetów reklamowych, jak i nieco szerzej pojętej poligrafii i relacji w biznesie.

Z ostatniej chwili

Firma Flint Group Flexographic poinformowała o poszerzeniu portfolio o nową fleksograficzną płytę drukową z płaskim punktem, o bardzo niskiej twardości – nyloflex FTL Digital. Jest ona przeznaczona do druku farbami wodnymi na podłożach mających wyższą zawartość włókien pochodzących z recyklingu, na papierze i tekturze falistej.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych wraz Kancelarią Tax-Lex w styczniu tego roku w swoim piśmie zarekomendowała Ministerstwu Finansów zmiany dotyczące między innymi zniesienia obowiązku prowadzenia ewidencji upominków reklamowych. Ministerstwo odniosło się do przedstawionych rozwiązań, niestety negatywnie. Swoją decyzję argumentuje m.in. zbyt dużymi kosztami dla budżetu państwa, ryzykiem powstania „dziur w prawie” wykorzystywanych przez przedsiębiorców oraz obecną sytuacją związaną z pandemią Covid-19.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.