Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Już za tydzień konferencja Modern Packaging i Forum Przedsiębiorców Branży Opakowań

Już za tydzień, w dniach 3–5 marca 2020 r., w Ptak Warsaw Expo odbędzie się kolejna edycja targów Warsaw Pack. Towarzyszyć im będzie kilka interesujących wydarzeń tematycznych. Wśród nich znajdzie się konferencja pt. „Modern Packaging – ekotransformacja opakowań – wizja 2030”, organizowana 3 marca przez warszawski oddział SIMP przy współudziale Polskiej Izby Opakowań, targów Warsaw Pack oraz PIOiRO, której celem jest omówienie procesu zmian zachodzących w branży opakowań i nakreślenie jej wizji w najbliższych 10 latach. Warto zaplanować czas także na Forum Przedsiębiorców Branży Opakowań pt. „Przemysł opakowań w obliczu nowych wyzwań”, które 4 marca organizuje Polska Izba Opakowań. Spotkanie poświęcone będzie omówieniu najważniejszych bieżących problemów dotykających branżę oraz metod transformacji czekającej przemysł opakowań. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym obydwu wydarzeń.

Prezentacja pierwszej w Polsce maszyny formatu B1 serii RMGT

W najbliższy piątek, 28 lutego br. w warszawskiej drukarni offsetowej MuruGumbel odbędzie się, zorganizowana przez firmę Derya, prezentacja zainstalowanej w październiku 2019 r. maszyny RMGT 1050LX-6 CC LD produkcji połączonych japońskich firm Ryobi-Mitsubishi. Jest to pierwsza w Polsce maszyna formatu B1 najnowszej serii RMGT – pracuje na arkuszach 1050 ×750 mm, w konfiguracji sześciu zespołów drukujących z wieżą lakierującą, w technologii konwencjonalnej (przygotowana jest do technologii LED UV).
Relację z wydarzenia, którego patronem medialnym jest „Świat DRUKU”, znajdą Państwo w marcowym wydaniu naszego miesięcznika.

InPrint i Viscom w tym roku razem

Jak poinformował organizator targów InPrint, tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się razem z targami Viscom Italia w terminie 22–24 października br. w przestrzeniach wystawienniczych Fiera Milano. Firma Mack Brooks Exhibitions uznała, że połączenie międzynarodowego wydarzenia poświęconego rozwiązaniom niezbędnym dla całego łańcucha dostaw technologii druku do produkcji przemysłowej z jedną z najważniejszych międzynarodowych imprez komunikacji wizualnej zapewni odwiedzającym wiele dodatkowych możliwości biznesowych i będzie wartościową platformą dla innowacji druku przemysłowego.

Udany początek sezonu we Frankfurcie

Jak co roku sezon dla handlu i przemysłu otworzyły frankfurckie targi Paperworld, poświęcone nowinkom z branży papierniczo-biurowo-szkolnej. Odbyły się one w dniach 25–28 stycznia br. razem z targami Creativeworld (skierowanymi do artystów i hobbystów) oraz Christmasworld (skupiającymi się na tematyce ozdób świątecznych i okolicznościowych). Przestrzeń wystawienniczą Messe Frankfurt tradycyjnie odwiedziły tysiące gości z całego świata.

Piąte targi CosmeticBusiness Poland

W dniach 7 i 8 października br. na terenie EXPO XXI w Warszawie odbędzie się piąta edycja Branżowych Targów Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness Poland. Wydarzenie to skupia działających w Europie Środkowo-Wschodniej właścicieli marek, producentów kosmetyków i detergentów oraz dostawców produktów i usług dla obu branż. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym targów.

Akademia Biznesu o trendach z rynku reklamy i poligrafii

W dniu 5 marca br. w godzinach 10–14 w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25 w Warszawie odbędzie się inauguracyjne spotkanie Akademii Biznesu, organizowane przez firmę EBK Reklama. Jest to projekt edukacyjno-motywacyjny skierowany do wszystkich, którym zależy na poznaniu najnowszych trendów z rynku reklamy, gadżetów reklamowych i poligrafii. Wydarzenie, nad którym patronat objął „Świat DRUKU”, adresowane jest zarówno do przedstawicieli małych i średnich firm, jak i do osób zajmujących się marketingiem w korporacjach.

„Warsztaty Młodych Edytorów” po raz siedemnasty

Już wkrótce, w dniach 6–8 marca 2020 r. w Rabce-Zdroju odbędzie się XVII Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Warsztaty Młodych Edytorów”. Wydarzenie to łączy młodych, początkujących studentów oraz doświadczonych naukowców. Tematy wystąpień i warsztatów, odbywających się w ramach konferencji, obejmują zarówno edytorstwo tradycyjne, jak i redakcję tekstów, projektowanie publikacji drukowanych i elektronicznych, a także typografię i design. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym konferencji.

Targi Packaging Innovations już w kwietniu

Kilkanaście godzin warsztatów i prezentacji w strefach workShops, dwie konferencje: LabelInnovations oraz Packaging [R]evolutions, dziesięć stref tematycznych, wystawa unikatowych puszek WOŚP z ostatnich 22 lat, czy innowacyjne rozwiązania tj. druk światła. Wszystkich zainteresowanych produkcją, dystrybucją, zakupem, designem, projektowaniem opakowań zapraszamy na Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które w dniach 1–2 kwietnia 2020 r. odbędą się w EXPO XXI Warszawa. Szczegóły na stronie: www.packaginginnovations.pl.

Informacja promocyjna

Kwietniowe targi SinoCorrugated przełożone na lipiec

Międzynarodowe targi poświęcone branży tektury falistej – SinoCorrugated, pierwotnie zaplanowane na 9–11 kwietnia 2020 r., ze względu na trwającą epidemię spowodowana koronawirusem zostały przełożone na 22–24 lipca 2020 r. Miejsce pozostanie niezmienione – targi mają się odbyć w Guangdong.

Lutowa edycja Gallus Open Day

Ponad 130 gości, w tym silna reprezentacja gości z Polski, przybyło na Dzień Otwarty Gallusa, który odbył się 6 lutego 2020 r. w St. Gallen w Szwajcarii. Podczas pokazów na żywo w Print Media Center Label zaprezentowano dwie maszyny: Gallus Labelmaster oraz Gallus Labelfire. Jak oceniają organizatorzy, dużym zainteresowaniem gości cieszyły się rozmowy z ekspertami na temat najnowszych rozwiązań dotyczących problematyki niskiej migracji, a także zastosowań bieli i uszlachetnień w druku cyfrowym i konwencjonalnym.

Z ostatniej chwili

w tym trudnym dla nas wszystkich czasie mamy do czynienia z wyzwaniami, które wpływają zarówno na nasze życie prywatne, jak i prowadzoną przez nas działalność. Wydawać by się mogło, że mamy mniej pracy – nic bardziej mylnego. Dynamiczne zmiany w otoczeniu powodują, że nasz zespół pozostaje w ciągłej gotowości do informowania Państwa o bieżącej sytuacji oraz dostosowania naszych planów wydawniczych do obecnych realiów. Na szczęście wiemy z rozmów z Państwem, że w naszej branży dużo się dzieje, gros drukarń pracuje pełną parą, a dostawcy starają się zrealizować spływające zamówienia.
Pomimo utrudnień związanych z epidemią COVID-19 branża poligraficzna wciąż się rozwija, a my dowiadujemy się o nowościach, które są wprowadzane na rynek, mimo że najważniejsze targi są odwoływane, i o tym, że w wielu zakładach uruchamiane są nowe maszyny.

Wiele firm związanych z poligrafią, działających na polskim rynku, czynnie włączyło się do walki z agresywnym koronawirusem. Jedni – jak np. RSC Auto ID Distribution i OOH magazine – organizują zbiórki pieniężne i rzeczowe, których efekty zostaną przekazane bezpośrednio do odpowiednich służb lub na zakup środków ochronnych i sprzętu medycznego, inni informują – jak np. HP, Atrium czy Ptak Warsaw Expo – o podejmowanych działaniach mających wspomóc służbę zdrowia.
Zobacz, jak możesz pomóc.

Od kwietnia br. Heidelberg wprowadzi na rynek – jak zapowiada – najbardziej inteligentnego i zautomatyzowanego Speedmastera do produkcji seryjnej. Całkowicie przeprojektowana generacja Prinect Press Center z nowym systemem operacyjnym Speedmaster zapewnia funkcjonalność Push to Stop i połączenie z chmurą Prinect dla każdego Speedmastera. Wiele nowych cyfrowych systemów wspomagających, takich jak Wash Assistant lub Intellirun na Wallscreen XL, zmienia pulpit obsługi Prinect w nowoczesną stację roboczą z nowym, większym 24-calowym ekranem dotykowym i oświetleniem LED.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.