Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

EFI Jetrion 4830 w MZGraf

Systemy EFI Jetrion są coraz szerzej znane i stają się źródłem znaczących zysków. Cenione są przede wszystkim za takie cechy jak: ekonomiczny druk niskich nakładów, różnorodność zastosowań, a przede wszystkim jakość druku i elastyczność, przy pewności działania. Jak spisują się w praktyce, można prześledzić na przykładzie czterokolorowego modelu Jetrion 4830 z RIP-em Fiery XF, pracującym od kilku miesięcy br. w przedsiębiorstwie MZGraf.

Ferag Polska zaprasza na stoisko firmy Omet podczas Labelexpo

Ferag Polska zaprasza do odwiedzenia stoiska producenta maszyn fleksograficznych wąskiej i średniej wstęgi (255–850 mm), włoskiej firmy Omet, podczas targów Labelexpo 2011. Jako polski przedstawiciel producenta będzie oczekiwać klientów w dniach 28 września – 1 października w hali 6, stoisko H90.

Wolff Trading zaprasza na stoisko firmy Frimpeks podczas Labelexpo

Wolff Trading zaprasza wszystkich klientów do odwiedzenia stoiska swojego partnera handlowego, tureckiej firmy Frimpeks, producenta zwojowych materiałów samoprzylepnych oraz lakierów UV, podczas Labelexpo 2011 (Bruksela, 28 września – 1 października; hala 6, stoisko H65).

Duże zainteresowanie szkoleniami „Jak dbać o swój ploter”

Kolejne warsztaty z cyklu „Jak dbać o swój ploter” odbyły się 8 września w siedzibie Atrium Centrum Ploterowe w Opolu. Z wiedzą techniczną, dotyczącą przede wszystkim ekosolwentowych ploterów z serii ValueJet, zapoznano komplet słuchaczy. Warsztaty odbyły się pod okiem certyfikowanego serwisanta ploterów firmy Mutoh.

Wielohektarowe wielkoformatowe pole firmy Studio Supra

Powierzchnia materiałów, które zadrukowano w Studiu Supra wykorzystując ploter Océ Arizona 360 XT, zajęłaby z pewnością wielohektarowe pole, choć maszyna pracuje tu zaledwie od lipca, ale to nie jedyna ciekawostka na temat tej firmy. Ciekawym jest fakt, że swoje inwestycje realizuje ona zgodnie z nieco inną – niż typowo polska – filozofią biznesu. Dzieje się tak za sprawą otwartego na innowacje Grzegorza Kwiatkowskiego, właściciela Studia Supra z Warszawy.

Wejherplast usprawnia produkcję dzięki inwestycji w nowoczesną technologię CtP Agfa Graphics

Działająca od ponad dwudziestu lat drukarnia Wejherplast dołączyła niedawno do grona polskich użytkowników rozwiązań CtP firmy Agfa Graphics, pozwalających na produkcję bezodczynnikowych płyt termoczułych :Azura TS. W maju rozpoczął tu pracę system :Avalon N4-10S sterowany najnowszą wersją oprogramowania :Apogee 7.0, przyczyniając się w znacznym stopniu do usprawnienia i uporządkowania procesów produkcyjnych nie tylko w dziale prepress, ale w całym zakładzie. Poza użytkowaniem na własne potrzeby, Wejherplast wykorzystuje system CtP świadcząc usługi dla innych okolicznych drukarń, zainteresowanych stosowaniem proekologicznych płyt :Azura TS.

Mondi wprowadza nowy wzór opakowania dla marek IQ i Maestro

Firma Mondi ogłosiła nowy wzór opakowania dla swoich najpopularniejszych marek, IQ i Maestro. Nowe opakowanie, o nowoczesnym wyglądzie, bardziej przyciąga uwagę i podkreśla ekologiczny charakter papierów.

Manroland na Ifra Expo 2011: pełna kontrola po jednym przyciśnięciu klawisza

Na Ifra Expo w 2008 roku manroland zaprezentował koncepcję przyszłości: One Touch – druk przy użyciu jednego przycisku, z jednym operatorem przy pulpicie sterującym. W międzyczasie dwanaście drukarń gazetowych rozpoczęło produkcję na maszynach Colorman autoprint i w ten sposób poczyniło znaczący krok w kierunku pełnej automatyzacji. Na Ifra Expo 2011 będzie demonstrowany autoprint – wizja w pełni zautomatyzowanej produkcji gazet.

I Ogólnopolskie Forum Druku Transakcyjnego i Korespondencji Masowej ŁÓDŹ 2011

W dniu 25 października 2011 r. w andel’s Hotel Łódź odbędzie się I Ogólnopolskie Forum Druku Transakcyjnego i Korespondencji Masowej ŁÓDŹ 2011, organizowane przez Centrum Komputerowe ZETO SA w Łodzi. „Świat DRUKU” jest wśród patronów medialnych imprezy.

VII Łódzkie Forum Poligraficzne

Siódma już edycja Forum Poligraficznego odbędzie się w dniu 21.10.2011 r. o godzinie 10.00 w budynku Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej w Łodzi, przy ul. Wólczańskiej 223, aud. 107, I p. Organizatorami Forum są Fundacja Rozwoju Kadr Poligraficznych oraz Instytut Papiernictwa i Poligrafii. „Świat DRUKU” jest wśród jego patronów medialnych.

Z ostatniej chwili

Firma Flint Group Flexographic poinformowała o poszerzeniu portfolio o nową fleksograficzną płytę drukową z płaskim punktem, o bardzo niskiej twardości – nyloflex FTL Digital. Jest ona przeznaczona do druku farbami wodnymi na podłożach mających wyższą zawartość włókien pochodzących z recyklingu, na papierze i tekturze falistej.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych wraz Kancelarią Tax-Lex w styczniu tego roku w swoim piśmie zarekomendowała Ministerstwu Finansów zmiany dotyczące między innymi zniesienia obowiązku prowadzenia ewidencji upominków reklamowych. Ministerstwo odniosło się do przedstawionych rozwiązań, niestety negatywnie. Swoją decyzję argumentuje m.in. zbyt dużymi kosztami dla budżetu państwa, ryzykiem powstania „dziur w prawie” wykorzystywanych przez przedsiębiorców oraz obecną sytuacją związaną z pandemią Covid-19.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.