Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

WD Klaudia Druk z Duplo 5000

WD Klaudia Druk to drukarnia z Inowrocławia, w której w ostatnim czasie zaszło wiele zmian. Stało się tak za sprawą kilku kluczowych dla jej rozwoju inwestycji. Do nich należy między innymi system do broszurowania Duplo 5000. Jak twierdzi Jarosław Złotowski, właściciel firmy, zakup ten zwiększył jej obroty o około 30% przede wszystkim dzięki temu, że wzrosła wydajność jej introligatorni.

Sistrade na targach Eurasia Packaging 2011

Sistrade, firma inżynieryjno-konsultingowa dostarczająca systemy informatyczne dla sektorów rynku przemysłu poligraficznego i opakowaniowego, weźmie udział w Eurasia Packaging 2011 – międzynarodowych targach przemysłu opakowaniowego – które odbędą się w Stambule, Turcja, w dniach 15–18 września.

Presto E90 firmy Müller Martini w Centrum Usług Drukarskich

Centrum Usług Drukarskich z Rudy Śląskiej to jeden z najdynamiczniej rozwijających się zakładów poligraficznych w regionie górnośląskim. W ostatnich miesiącach firma zrealizowała ważne inwestycje w zakresie obróbki po druku, niemal w całości modernizując swój park introligatorski. Wśród zakupionych rozwiązań znalazła się m.in. nowoczesna linia do szycia drutem Müller Martini Presto E90.

Polscy użytkownicy systemu Agfa :Apogee spotkają się pod raz dwunasty

Jak już informowaliśmy, w dniach 4–5 października w hotelu OSSA Congress & Spa w Rawie Mazowieckiej odbędzie się 12. Ogólnopolska Konferencja Użytkowników Systemu Agfa :Apogee. Weźmie w niej udział ponad 100 osób, w tym przedstawiciele licznych drukarń i naświetlarni CtP korzystających na co dzień z oprogramowania produkcyjnego firmy Agfa Graphics. Podczas spotkania, składającego się z części prezentacyjnej oraz praktycznych warsztatów, uczestnicy będą mogli m.in. zapoznać się z nowościami wprowadzonymi przez Agfa Graphics w kolejnej wersji pakietu :Apogee Suite 7.1. Konferencja będzie też okazją do bezpośrednich rozmów ze specjalistami Agfa Graphics oraz do wymiany doświadczeń w mniej formalnej atmosferze.

Drukarnia Offsetdruk wdroży Graphisoft MIS

Rzeszowska drukarnia Offsetdruk Adama Motyki podpisała z sopocką firmą Media Center kontrakt dotyczący wdrożenia systemu zarządzania Graphisoft MIS. System obejmie wszystkie działy drukarni: od kalkulacji, przez planowanie i zarządzanie produkcją, do gospodarki magazynowej i CRM. Dodatkowo zostanie uruchomiony konektor JDF do systemu prepress oraz maszyn drukujących.

Nowe tematy na Labelexpo Europe

Formuła tegorocznych targów Labelexpo Europe, które odbędą się w dniach od 28 września do 1 października w brukselskim Expo, została wzbogacona o dwa obszary tematyczne: Technology Workshops i Package Printing Zone. Organizatorzy przewidują, że powierzchnia handlowa wszystkich czterech hal wkrótce zostanie wyprzedana i targi będą większe od poprzedniej edycji. A nawet więcej – wszystko wskazuje na to, że targi będą największym wydarzeniem w branży opakowaniowej.

Z Duplo w firmie Ilustris

Bigówkę Duplo DC-445 zakupiła w ostatnim czasie firma Ilustris z Wrocławia. Wspomogła ona i przyspieszyła zachodzące tu procesy związane przede wszystkim z produkcją znanych nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami produktów z rysunkami Andrzeja Tylkowskiego.

Seminarium KBA w łódzkim Instytucie

Seminarium Poligraficzne, KBA Day Seminar, odbędzie 14 października 2011 na Politechnice Łódzkiej w Instytucie Papiernictwa i Poligrafii.

Océ PlotWave 300 w firmie Elvir

Dokumentacje projektowo-kosztorysowe budowy oświetlenia ulic i sygnalizacji świetlnej a także sieci energetycznych to tylko niektóre usługi warszawskiej firmy ELVIR, przy których jest wykorzystywany zakupiony przez nią w ostatnim czasie innowacyjny, kompaktowy system do skanowania, kopiowania i drukowania – Océ PlotWave 300.

Poligraficzne Konfrontacje

W dniu 29 września 2011 roku odbędą się kolejne (już dwudzieste trzecie) Poligraficzne Konfrontacje. Tym razem tematem spotkania będzie „Uszlachetnianie druków (lakierowanie, laminowanie, tłoczenie, itp)”.

Z ostatniej chwili

Niektórzy uważają, że lato jest miłym wstępem do pięknej jesieni… Rozpoczęliśmy już przygotowania do wrześniowego wydania „Świata DRUKU”, w którym skupimy się na następującej tematyce: rozwój technologii fleksograficznej – szeroka i wąska wstęga; opakowania na żywność – produkcja i techniki zadrukowywania opakowań i etykiet; pakowanie; druk UV; technologie poligraficzne dla przemysłu (m.in. druk 3D, druk na ceramice, tworzywach sztucznych, drukowana elektronika).
W numerze znajdą się również zapowiedzi targów InPrint i viscom Italy w Mediolanie, na których to wydanie naszego magazynu będzie dystrybuowane. Znajdziecie je Państwo także na targach Polagra Food w Poznaniu, oraz na 15. konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy w dniach 22–23 października br.

Zapraszamy na tegoroczne warsztaty „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku” w dniach 9–10 września br. podczas FestiwaluDruku.pl. Nasi eksperci CM – Krzysztof Pawluk (Technical Sales Specialist, EFI) i Grzegorz Mencfel (Business Account Manager Commercial & Industrial Printing, Epson Europe, Oddział w Polsce) – odpowiedzą na trudne pytania i opowiedzą o tym, co aktualnie może ułatwić Państwu pracę.
Przypominamy również, że nadal przyjmujemy zgłoszenia udziału w IX konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, która odbędzie się w dniach 24–25 września 2020 r. w hotelu „Rancho Pod Bocianem”, ul. Nadarzyńska 15, w Przypkach. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i programem wydarzenia. Podczas tego dorocznego spotkania ekspertów z branży tektury falistej gwarantujemy wymianę doświadczeń i odpowiedzi na trudne pytania, integrację w otoczeniu natury, dla chętnych konkurs gry w minigolfa lub piłkę siatkową oraz – przede wszystkim – bogaty program merytoryczny.

W firmie Essentra Packaging z Lublina, należącej do międzynarodowej grupy Essentra, pracuje od pewnego czasu nowa, 17-calowa maszyna fleksograficzna FA-17 marki Nilpeter. Urządzenie, wyposażone w liczne opcje i funkcje automatyzujące oraz usprawniające proces drukowania, znacząco zwiększyło potencjał produkcyjny tego przedsiębiorstwa pod względem realizowanej tu produkcji etykietowej. W tym obszarze odbiorcami Essentra Packaging są przede wszystkim światowe marki z segmentu produktów kosmetycznych oraz farmaceutycznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.