Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Zbliża się 12. edycja targów Packaging Innovations

Już wkrótce, w dniach 1–2 kwietnia 2020 r., w warszawskim EXPO XXI odbędą się Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations. Wśród wystawców pojawią się najważniejsi producenci i dostawcy opakowań dla sektorów produkcyjnych, takich jak: spożywczy, kosmetyczny, chemiczny, farmaceutyczny, alkoholowy, motoryzacyjny, elektroniczny czy odzieżowy. Oprócz oferty wystawienniczej organizatorzy targów przygotowują bogaty program szkoleń i warsztatów.

Seminarium „Od włókna do tektury” już w maju

W dniach 18–20 maja br. firma Mondi organizuje w toruńskim hotelu Copernicus konferencję pt. „Od włókna do tektury”. Jak zapowiada organizator spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, wzorem poprzednich edycji będzie ono miało interaktywną formułę pokazów na żywo i dyskusji panelowych. W gronie prelegentów znajdą się praktycy reprezentujący Mondi, którzy wzbogacą prezentowane treści najlepszymi praktykami ze swoich obszarów, a także specjaliści z innych firm. Główne tematy poruszane podczas seminarium będą nawiązywać do trendów zrównoważonego rozwoju i cyfryzacji, sam zaś program uwzględni trzy obszary: wiedzę praktyczną, cyfryzację i zrównoważony rozwój.

Konferencja „Fundusze europejskie – ostatni dzwonek”

Firma Omigraf wraz z partnerami zorganizowała 10 lutego w Warszawie konferencję pt. „Fundusze europejskie – ostatni dzwonek”, dotyczącą dotacji i najnowszych rozwiązań w dziedzinie uszlachetnień i zabezpieczeń etykiet oraz opakowań. W wydarzeniu wziął udział również przedstawiciel „Świata DRUKU”.

O ekotransformacji opakowań na konferencji Modern Packaging

Z inicjatywy Polskiej Izby Opakowań, w trakcie targów Warsaw Pack (3–5 marca 2020 r.) zorganizowana zostanie konferencja pt. „Modern Packaging – ekotransformacja opakowań – wizja 2030”. Organizatorem spotkania jest Centrum Innowacji i Rzeczoznawstwa Oddziału Warszawskiego SIMP przy współudziale Polskiej Izby Opakowań, targów Warsaw Pack oraz Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań. Celem konferencji, której patronem medialnym jest „Świat DRUKU”, jest omówienie procesu zmian zachodzących w branży opakowań i nakreślenie jej wizji w najbliższych 10 latach.

Rzut oka na przyszłość: konferencja Print4All

W dniach 18 i 19 maja br. w Mediolanie w IBM Studios odbędzie się konferencja poświęcona przyszłorocznym targom dla drukarzy i przetwórców opakowań, etykiet i wydruków komercyjnych – Print4All (Mediolan, 4–7 maja 2021 r.). Jak zapowiadają organizatorzy, celem spotkania jest porównanie doświadczeń i pomysłów dotyczących kluczowych wyzwań, przed którymi stoi dziś rynek, oraz wskazanie obszarów tematycznych, na których skoncentrują się targi. Będzie więc mowa o zagadnieniach budujących pojęcie „Future Factory”, czyli produkcji opartej na innowacyjnych technologiach oraz nowym myśleniu i umiejętnościach – dominować będą tematy, na których bazują obecne trendy: zrównoważony rozwój i Przemysł 4.0.

W kwietniu targi Film Video Foto

Już wkrótce, w dniach 2–4 kwietnia 2020 r. będzie miała miejsce 23. odsłona Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio, Video oraz Technologii Multimedialnych. To jedna z największych i najważniejszych imprez wystawienniczych branży fotograficznej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Do Łodzi przyjedzie ponad 120 światowych i polskich producentów, dystrybutorów najnowszego sprzętu, oprogramowania oraz usług dla branż foto, wideo i audio. W tym roku targi, nad którymi jak co roku patronat objął „Świat DRUKU”, po raz pierwszy odbędą się w nowym miejscu – hali widowiskowo-sportowej Atlas Arena.

Seminarium laserowe firmy Gravotech po raz 50.

Firma Gravotech, producent i dostawca rozwiązań do grawerowania, we współpracy z Sico Polska organizuje w dniach 5–6 marca br. seminarium poświęcone tematyce grawerowania laserowego i znakowania. Odbędzie się ono w siedzibie firmy, we Wrocławiu przy ul. Kobierzyckiej 20 BA. Jak zapowiada organizator spotkania, które odbędzie się już po raz 50., tym razem zyska ono nową formułę i skoncentruje się na praktycznym aspekcie użytkowania zarówno oprogramowania, jak i urządzeń. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy, uwzględniające poziom zaawansowania i interesującą ich tematykę.

Piąta edycja targów Warsaw Pack już za miesiąc

W dniach 3–5 marca 2020 r. w Centrum Targowo-Wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbędą się V Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań – Warsaw Pack 2020. Wzorem lat ubiegłych przestrzeń wystawiennicza zostanie usystematyzowana tematycznie. Wystawcy zaprezentują swoje rozwiązania w sześciu strefach: techniki pakowania, opakowań, etykiet, etykietowania i druku, automatyki, e-commerce, logistyki i magazynowania. „Świat DRUKU” jest partnerem medialnym tego wydarzenia.

Packaging [R]evolution

Firma Aniflex, producent etykiet samoprzylepnych z Tomaszowa Mazowieckiego, organizuje konferencję pod nazwą Packaging [R]evolution. Będzie ona towarzyszyć targom Packaging Innovations i odbędzie się 2 kwietnia br. w warszawskim EXPO XXI. Wydarzenie, nad którym „Świat DRUKU” objął patronat medialny, skierowane jest do wszystkich osób związanych z drukiem etykiet oraz opakowań, uszlachetnieniem i zdobieniem, a także szeroko rozumianym designem – w szczególności osób odpowiedzialnych za kreowanie i wdrażanie strategii opakowań.

Warsztaty Flekso po raz trzeci

Firmy Miraclon, 3M, Koenig & Bauer oraz hubergroup Polska wraz z firmami partnerskimi organizują 3. edycję Warsztatów Flekso – spotkania praktyków branży. Podczas spotkania, które odbędzie się 5 marca br. w Warszawie, poruszone zostaną problemy i zagadnienia technologiczne, występujące na co dzień przy produkcji opakowań i etykiet drukowanych technologią fleksograficzną.

Z ostatniej chwili

w tym trudnym dla nas wszystkich czasie mamy do czynienia z wyzwaniami, które wpływają zarówno na nasze życie prywatne, jak i prowadzoną przez nas działalność. Wydawać by się mogło, że mamy mniej pracy – nic bardziej mylnego. Dynamiczne zmiany w otoczeniu powodują, że nasz zespół pozostaje w ciągłej gotowości do informowania Państwa o bieżącej sytuacji oraz dostosowania naszych planów wydawniczych do obecnych realiów. Na szczęście wiemy z rozmów z Państwem, że w naszej branży dużo się dzieje, gros drukarń pracuje pełną parą, a dostawcy starają się zrealizować spływające zamówienia.
Pomimo utrudnień związanych z epidemią COVID-19 branża poligraficzna wciąż się rozwija, a my dowiadujemy się o nowościach, które są wprowadzane na rynek, mimo że najważniejsze targi są odwoływane, i o tym, że w wielu zakładach uruchamiane są nowe maszyny.

Wiele firm związanych z poligrafią, działających na polskim rynku, czynnie włączyło się do walki z agresywnym koronawirusem. Jedni – jak np. RSC Auto ID Distribution i OOH magazine – organizują zbiórki pieniężne i rzeczowe, których efekty zostaną przekazane bezpośrednio do odpowiednich służb lub na zakup środków ochronnych i sprzętu medycznego, inni informują – jak np. HP, Atrium czy Ptak Warsaw Expo – o podejmowanych działaniach mających wspomóc służbę zdrowia.
Zobacz, jak możesz pomóc.

Od kwietnia br. Heidelberg wprowadzi na rynek – jak zapowiada – najbardziej inteligentnego i zautomatyzowanego Speedmastera do produkcji seryjnej. Całkowicie przeprojektowana generacja Prinect Press Center z nowym systemem operacyjnym Speedmaster zapewnia funkcjonalność Push to Stop i połączenie z chmurą Prinect dla każdego Speedmastera. Wiele nowych cyfrowych systemów wspomagających, takich jak Wash Assistant lub Intellirun na Wallscreen XL, zmienia pulpit obsługi Prinect w nowoczesną stację roboczą z nowym, większym 24-calowym ekranem dotykowym i oświetleniem LED.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.