Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Piąta edycja Festiwalu Książki Opole 2020

Festiwal Książki jest imprezą, która wpisała się już na stałe w harmonogram największych wydarzeń kulturalnych w Opolu. Piąta, jubileuszowa edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 19–21 czerwca br. w centrum miasta, gdzie na mieszkańców i gości niezmiennie czekać będą targi książki „pod chmurką”, spotkania autorskie, koncerty, spektakle teatralne, warsztaty i liczne czytelnicze atrakcje. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem – drukarnia Opolgraf. „Świat DRUKU” jak co roku objął patronat medialny nad tą cieszącą się ogromną popularnością imprezą czytelniczą.

Targi Film Video Foto odwołane

Organizator targów Film Video Foto poinformował o odwołaniu 23. edycji tego wydarzenia, zaplanowanego w Łodzi w dniach 2–4 kwietnia 2020 r. Targi odbędą się w przyszłym roku, nie jest jeszcze znana dokładna data. Decyzję podjęto w związku z sytuacją na świecie i w Polsce, związaną z pandemią wywołaną przez wirusa SARS-CoV-2.

Konferencja Packaging [R]evolution pod koniec czerwca

Firma Aniflex, organizator konferencji pod nazwą Packaging [R]evolution, poinformowała o zmianie terminu wydarzenia. Nowa planowana data to 25 czerwca 2020 r. Zmiana ta wynika z przesunięcia daty Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, podczas których miała się odbyć konferencja. Wydarzenie, nad którym „Świat DRUKU” objął patronat medialny, skierowane jest do wszystkich osób związanych z drukiem etykiet oraz opakowań, uszlachetnieniem i zdobieniem, a także szeroko rozumianym designem – w szczególności osób odpowiedzialnych za kreowanie i wdrażanie strategii opakowań.

Targi Fespa 2020 przełożone

Jak poinformowali organizatorzy wydarzenia, targi FESPA Global Print Expo, zaplanowane na 24–27 marca 2020 r. w Madrycie, zostały przełożone ze względu na szybko zmieniającą się sytuację dotyczącą rozprzestrzeniania się w Europie wirusa COVID-19. FESPA informuje jednocześnie, że zostaną podjęte starania dotyczące ustalenia nowego terminu targów – o wszelkich decyzjach będziemy Państwa informować.

Targi Packaging Innovations przeniesione na czerwiec

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną organizator 12. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations podjął decyzję o zmianie daty wydarzenia zaplanowanego na 1–2 kwietnia 2020 r. Nowy termin to 24–25 czerwca br.

Zbliżają się targi PCI Days 2020

W dniach 4 i 5 czerwca br. w Global EXPO w Warszawie na przedstawicieli branż farmaceutycznej i kosmetycznej czeka bogata oferta wystawiennicza dostawców z Polski i z zagranicy, ponadto wykłady i konferencje oraz warsztaty dla osób odpowiedzialnych w firmach za zakupy. To wszystko podczas drugiej edycji targów PCI Days, nad którymi patronat medialny objął „Świat DRUKU”.

Wielkimi krokami zbliżają się targi FESPA Global Print Expo 2020

W dniach 24–27 marca 2020 r. w stolicy Hiszpanii, po 18-letniej nieobecności, odbędzie się kolejna edycja FESPA Global Print Expo. W pięciu salach Feria de Madrid ponad 600 wystawców zaprezentuje swoją ofertę z zakresu sitodruku, wielkoformatowego druku cyfrowego, zadruku tekstyliów, odzieży i dekoracji wnętrz, oklejania pojazdów, opakowań i oznakowania reklamowego.
W związku z epidemią wywołaną przez koronawirusa organizatorzy tego międzynarodowego wydarzenia wydali oświadczenie, w których informują o przedsięwziętych środkach ostrożności.
UWAGA!
Dla Czytelników „Świata DRUKU” mamy dwa kody promocyjne, upoważniające do otrzymania bezpłatnego jednodniowego biletu wstępu na wydarzenie.

Edycja specjalna targów Luxe Pack już w maju

W dniach 26 i 27 maja 2020 r. w Paryżu odbędzie się kolejna edycja specjalna targów Luxe Pack, które są poświęcone opakowaniom luksusowym. Po sukcesie ubiegłorocznego, czerwcowego wydarzenia, i po konsultacji z wieloma właścicielami i producentami opakowań premium, tej wiosny organizatorzy targów postanowili ponownie zająć się tematem zrównoważonego opakowania i odpowiedzialnej konsumpcji, uznając go za kluczowy czynnik sukcesu w zakresie innowacji w branży.

Za nami kolejna udana edycja targów RemaDays Warsaw

14 lutego zakończyła się 16. edycja jednej z największych imprez wystawienniczych świata poligrafii i reklamy, która na trzy dni skupiła ok. 21 tys. zwiedzających (z czego, jak podaje organizator, ok. 3,5 tys. gości przybyło z zagranicy i reprezentowało 52 kraje). Nie tylko frekwencja, ale też wysoki poziom prezentowanych produktów, usług, oraz wszystkich punktów programu targowego, wpłynęły na bardzo pozytywną ocenę wydarzenia zarówno przez organizatora i zwiedzających, jak i przez wystawców. Na naszej stronie internetowej publikowaliśmy liczne zapowiedzi targowe firm, poniżej zaś prezentujemy skrócone podsumowania uczestnictwa w targach, które przesłało kilka z nich – Agfa, Amagraf, Duplo, Konica Minolta i Lfp Industrial Solutions. Obszerną relację z tegorocznej wystawy RemaDays zamieścimy w marcowym wydaniu „Świata DRUKU”.

Już za tydzień konferencja Modern Packaging i Forum Przedsiębiorców Branży Opakowań

Już za tydzień, w dniach 3–5 marca 2020 r., w Ptak Warsaw Expo odbędzie się kolejna edycja targów Warsaw Pack. Towarzyszyć im będzie kilka interesujących wydarzeń tematycznych. Wśród nich znajdzie się konferencja pt. „Modern Packaging – ekotransformacja opakowań – wizja 2030”, organizowana 3 marca przez warszawski oddział SIMP przy współudziale Polskiej Izby Opakowań, targów Warsaw Pack oraz PIOiRO, której celem jest omówienie procesu zmian zachodzących w branży opakowań i nakreślenie jej wizji w najbliższych 10 latach. Warto zaplanować czas także na Forum Przedsiębiorców Branży Opakowań pt. „Przemysł opakowań w obliczu nowych wyzwań”, które 4 marca organizuje Polska Izba Opakowań. Spotkanie poświęcone będzie omówieniu najważniejszych bieżących problemów dotykających branżę oraz metod transformacji czekającej przemysł opakowań. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym obydwu wydarzeń.

Z ostatniej chwili

Firma Flint Group Flexographic poinformowała o poszerzeniu portfolio o nową fleksograficzną płytę drukową z płaskim punktem, o bardzo niskiej twardości – nyloflex FTL Digital. Jest ona przeznaczona do druku farbami wodnymi na podłożach mających wyższą zawartość włókien pochodzących z recyklingu, na papierze i tekturze falistej.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych wraz Kancelarią Tax-Lex w styczniu tego roku w swoim piśmie zarekomendowała Ministerstwu Finansów zmiany dotyczące między innymi zniesienia obowiązku prowadzenia ewidencji upominków reklamowych. Ministerstwo odniosło się do przedstawionych rozwiązań, niestety negatywnie. Swoją decyzję argumentuje m.in. zbyt dużymi kosztami dla budżetu państwa, ryzykiem powstania „dziur w prawie” wykorzystywanych przez przedsiębiorców oraz obecną sytuacją związaną z pandemią Covid-19.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.