Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Kolejne spotkanie Open House firmy Mark Andy dla studentów

22 kwietnia br. firma Mark Andy zorganizowała w swoim Centrum Demonstracyjnym w Warszawie pierwsze z zaplanowanych na ten rok spotkań typu Open House. Wzięła w nim udział ponad 40-osobowa grupa studentów 2. roku (studiów inżynierskich i magisterskich) z Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej oraz przedstawicieli kadry pedagogicznej, reprezentujących ww. uczelnię oraz Instytut Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej i Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu.

XIV edycja targów Packaging Innovations

Koniec maja to czas Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations. Tegoroczna odsłona wydarzenia, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, odbędzie się w warszawskim Expo XXI w dn. 31 maja – 1 czerwca 2022 r.

Warsztaty Tekstylne w Atrium Centrum Ploterowym

Firmy Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos organizują w dn. 9 i 10 czerwca br. w nowym centrum demonstracyjnym w Opolu bezpłatne Warsztaty Tekstylne. Wydarzenie to pozwoli gościom zapoznać się z ofertą flagowych modeli ploterów do druku i wycinania na tekstyliach, a tym samym pomoże przedsiębiorcom w przygotowaniu ciekawszej, szczegółowej oferty, wzbogaconej próbkami, gotowymi produktami czy nieszablonowymi realizacjami. W zamyśle organizatora warsztaty stanowić będą także okazję do wymiany doświadczeń i licznych inspiracji.
Jaki jest program warsztatów?

Miłośnicy książek w stolicy

Na 26–29 maja 2022 r. zaplanowano tegoroczną odsłonę Warszawskich Targów Książki. Gościem honorowym wydarzenia odbywającego się pod hasłem „Marzenie jest w nas”, które w tym roku po raz kolejny ma miejsce w Pałacu Kultury i Nauki oraz na placu Defilad, jest Norwegia. Tym samym goście targów będą mieli okazję, by zapoznać się z przekrojem współczesnej literatury tego kraju, a także wziąć udział w aż 50 wydarzeniach literackich z udziałem około 30 autorek i autorów przybyłych do Polski specjalnie z tej okazji.

Zbliżają się targi Plastpol

W dn. 24–27 maja 2022 r. w halach Targów Kielce odbędzie się 26. edycja Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol. To jedna z najważniejszych europejskich imprez poświęconych temu sektorowi branży przetwórczej, od lat stanowiąca platformę zarówno do prezentacji najnowszych rozwiązań technologicznych i najciekawszych ofert rynkowych, ale też do spotkań biznesowych i dialogu krajowych i światowych firm. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym wydarzenia.

Siła druku hybrydowego

Mark Andy organizuje wydarzenie z cyklu Open House dla gości z całego świata, zatytułowane „Siła druku hybrydowego”. Zaplanowano je w dwóch odsłonach: 31 maja odbędzie się spotkanie w siedzibie firmy w Warszawie, połączone z pokazem maszyn na żywo. Firma zaprezentuje tu swoje innowacyjne rozwiązania do drukowania etykiet, uwzględniając takie aspekty druku hybrydowego jak: optymalizacja produkcji, dywersyfikacja produkcji zleceń o różnych nakładach, czy personalizacja grafiki i treści w druku cyfrowym. 1 czerwca producent zaplanował powtórzenie spotkania w formie online.

Heidelberg Prinect Business Manager Hardcover Summit

W dniu 27 kwietnia br. w warszawskiej siedzibie Heidelberg Polska odbyło się seminarium pod nazwą Heidelberg Prinect Business Manager Hardcover Summit, które zorganizowano w związku z pierwszą na świecie instalacją zintegrowanego środowiska biznesowo-produkcyjnego dla drukarni dziełowej opartego o oprogramowanie Prinect Business Manager w drukarni Perfekt SA w Warszawie.

Zbliża się 10. odsłona seminarium „Od włókna do tektury”

W dn. 17–19 maja br. firma Mondi organizuje 10. edycję seminarium „Od włókna do tektury”. Spotkanie, którego głównym atutem jest zwięzła prezentacja unikalnej wiedzy o produkcji papieru i tektury falistej, odbędzie się w Toruniu, zaplanowano także wizytę w papierni w Świeciu. Po raz kolejny wydarzenie będzie miało interaktywny charakter, organizator zapowiada prezentacje procesów na żywo i dyskusje panelowe angażujące uczestników. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym wydarzenia.
Jaki będzie zakres tematyczny seminarium?

Już za kilka dni targi Print4All

Za niespełna tydzień, w dn. 3–6 maja 2022 r., w Mediolanie odbędzie się przełożona w czasie odsłona targów Print4All, przeznaczonych dla drukarzy oraz przetwórców opakowań, etykiet i wydruków komercyjnych. Po raz kolejny wystawa odbędzie się razem z targami Ipack-Ima (technologie przetwarzania i pakowania) oraz Intralogistica Italia (zintegrowane rozwiązania i systemy do obsługi przemysłu, zarządzania magazynem, składowania i kompletacji materiałów), w tym roku dołączy także Green Plast. Marki te tworzą Sojusz Innowacji (The Innovation Alliance).

Webinar nt. zdobienia i projektowania etykiet

Organizator targów Packaging Innovations wraz z firmą Aniflex 26 kwietnia br. o godz. 10 organizują bezpłatny webinar poświęcony tematyce zdobienia i kreatywnego projektowania etykiet samoprzylepnych i opakowań. Spotkanie jest trzecim, ostatnim z zaplanowanej serii webinarów poświęconych istotnym tematom związanym z kreacją i produkcją etykiet i opakowań. O czym będzie mowa?

Z ostatniej chwili

Omet – producent wąsko- i średniowstęgowych maszyn do druku etykiet i opakowań giętkich, 24 czerwca br. uroczyście zainaugurowała działalność Parku Innowacji i salonu wystawowego o powierzchni 1,5 tys. m2. Obiekt znajduje się w Molteno (północne Włochy), tuż obok powstałej w ubiegłym roku nowej siedziby firmy. Podczas wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 150 gości, oficjalnie zaprezentowano także nową maszynę do druku fleksograficznego – KFlex.

Firma Leonhard Kurz, specjalizująca się w dziedzinie hot-stampingu, organizuje rozciągnięte w czasie wydarzenie o nazwie Label Weeks 2022. Jest ono skierowane do producentów etykiet, którzy aż do 28 października mają okazję zapoznać się z trendami i technologiami uszlachetniania zarówno odwiedzając siedzibę firmy Kurz w niemieckim Fürth, jak i za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej.

Stowarzyszenie Introligatorów Polskich organizuje w dn. 8–9 września 2022 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu konferencję branżową, której towarzyszyć będzie wystawa prac introligatorskich członków SIP. Chęć uczestniczenia w wydarzeniu można zgłaszać do 31 lipca br.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.