Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Targi SinoCorrugated z wysoką frekwencją

Tegoroczna edycja megawystawy 6 w 1, skupiającej całą branżę przemysłu opakowań, która odbywała się w Guangdong w dniach 22–24 lipca 2020 r. w formule łączącej możliwość odwiedzenia targów na żywo oraz za pośrednictwem Internetu (transmisji strumieniowej z hal wystawowych), zakończyła się sukcesem mimo trudnych warunków związanych z panującą pandemią COVID-19. Jak poinformowali organizatorzy, trzydniowe Sino Virtual Show 2020 na miejscu odwiedziło 33,7 tys. gości, zaś widzów online zarejestrowano 44,8 tys. (średni czas oglądania wyniósł ok. 1 godz.).

Spotkanie Introligatorów Polskich zaprasza do Łodzi

W dniach 29–30 sierpnia 2020 r. w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi odbędzie się kameralna konferencja dotyczącą technik introligatorstwa i jego historii – Spotkanie Introligatorów Polskich.

Targi CosmeticBusiness Poland przełożone na 2021 r.

Tegoroczna edycja warszawskich Branżowych Targów Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness Poland została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Wydarzenie pierwotnie zaplanowane na 7 i 8 października br. odbędzie się w dniach 22–23 września 2021 r.

W&H potwierdza udział w targach drupa

Firma Windmöller & Hölscher poinformowała, że nie zamierza rezygnować z udziału w targach drupa 2021 w roli wystawcy. Producent zapowiedział prezentację w Düsseldorfie najnowszych trendów i innowacji, które przygotował dla branży poligraficznej, a jednocześnie poinformował, że w najbliższej przyszłości planuje skupić się na rozwoju prezentacji swoich rozwiązań zarówno w formie fizycznej, jak i cyfrowej.

KAMA potwierdza, że weźmie udział w targach drupa 2021

Firma KAMA GmbH, producent maszyn sztancujących i wykończeniowych oraz składarko-sklejarek, potwierdziła, że ​​weźmie udział w przyszłorocznych targach drupa (20–28 kwietnia 2021 r.). Za tą decyzją stoi przekonanie, że każdy gracz rynkowy czerpie znaczne korzyści z zaprezentowania się szerokiemu odbiorcy i otwartego porównania z konkurencją. Duże międzynarodowe targi i bezpośrednie spotkania oferują bowiem pełny przegląd branży w jednym miejscu i czasie, a co za tym idzie – znalezienie rozwiązań dostosowanych do konkretnych potrzeb.

Już dziś wirtualny debiut SinoCorrugated South

W środę, 22 lipca 2020 r., w halach wystawowych w Guangdong rozpoczynają się targi poświęcone branży tektury falistej i obejmujące cały łańcuch przemysłu opakowaniowego – SinoCorrugated. Trzydniowe wydarzenie będzie miało również odsłonę wirtualną, aby umożliwić udział w nim wszystkim zainteresowanym, którzy ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią nie mogą osobiście uczestniczyć w wydarzeniu. Program online zawiera m.in. wielowariantowe spotkania kontrahentów, wycieczki do wybranych fabryk czy zwiedzanie targów z przewodnikiem.
Udział w transmisji strumieniowej z hal wystawowych w czasie trwania targów możliwy będzie poprzez ten LINK.

Przyszłoroczna drupa skrócona z 11 do 9 dni

Organizatorzy targów drupa poinformowali, że przyszłoroczna edycja tych największych targów poligraficznych odbędzie się w okrojonym czasie – w dniach 20–28 kwietnia 2021 r. (zamiast 20–30 kwietnia) i potrwa dziewięć (zamiast jedenastu) dni. Jak podkreśla Messe Düsseldorf, jest to odpowiedź na prośby partnerskiego stowarzyszenia VDMA (Stowarzyszenia Technologii Poligraficznych i Papierniczych) i wielu wystawców, aby prezentację targów uczynić bardziej efektywną, a także aby ukierunkować liczbę zwiedzających. Jest to również reakcja na wszelkie dalsze ograniczenia związane z podróżowaniem i gromadzeniem się.

Komori rezygnuje z udziału w drupie

Z wystawienia się na przyszłorocznych targach drupa (20–30 kwietnia 2021 r.) zrezygnował kolejny wielki producent maszyn offsetowych – Komori Corporation. Podobnie jak firmy Heidelberg oraz Manroland (o ich decyzji pisaliśmy TUTAJ) firma powołuje się na obawy związane z pandemią Covid-19. Zdaniem jej przedstawicieli epidemia nie ustaje i poważnie wpływa na gospodarkę zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Trzeba się również liczyć z ryzykiem drugiego lub nawet trzeciego gwałtownego ataku pandemii. Najwyższym priorytetem jest w tej chwili bezpieczeństwo zarówno klientów firmy, jak i jej pracowników.

Targi Print4All przełożone na 2022 r.

Jak poinformowano podczas czerwcowej konferencji Print4All, stanowiącej wstęp do targów Print4All, zdecydowano o przełożeniu ich o rok. Pierwotny termin targów przeznaczonych dla drukarzy i przetwórców opakowań, etykiet i wydruków komercyjnych wyznaczono na 4–7 maja 2021 r., jednak w związku z przemodelowaniem całego międzynarodowego kalendarza wydarzeń branżowych, związanym z pandemią COVID-19, organizator targów – Fiera Milano – zdecydował, że targi odbędą się w dniach 3–6 maja 2022 r.

Art of Color we wrześniu

30 września 2020 r. w restauracji Oregano & Wine na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się wyjątkowe Art of Color Spotkanie liderów. Art Of Color to projekt, który od początku podejmuje temat nowego wymiaru poligrafii i jej wykorzystania w różnych gałęziach przemysłu. Uczestnikami spotkania będą liderzy rynku poligraficznego – właściciele największych drukarń w Polsce, prezesi stowarzyszeń i izb branżowych, dostawcy materiałów eksploatacyjnych, maszyn i rozwiązań cyfrowych, jak również prezesi ogólnopolskich wydawnictw i portali dedykowanych szeroko pojętej poligrafii. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym wydarzenia.

Z ostatniej chwili

Przez dwa dni – 15 października i 20 listopada 2020 r. – w centrum demonstracyjnym firmy Atrium będzie można zobaczyć flagowe modele takich producentów jak Mutoh, EFI czy Summa. Jak zapewnia organizator, wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszystkich rekomendowanych standardów bezpieczeństwa.

Messe Frankfurt poinformowało o rezygnacji z organizowania targów branżowych w tradycyjnej formule w okresie od stycznia do marca 2021 r. Choć, jak zaznacza firma, tereny wystawowe we Frankfurcie są bardzo dobrze przygotowane do imprez także w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego, jednak ze względu na coraz większe ograniczenia w podróżowaniu nakładane zarówno przez poszczególne kraje, jak i firmy, organizowanie targów obłożone jest rosnącym ryzykiem i niepewnością wśród klientów targowych (niemniej jednak od początku kryzysu Messe Frankfurt zorganizował już 13 dużych targów w różnych lokalizacjach w Chinach). W ramach przebudowy wiosennego kalendarza targów podano nowe daty m.in. Heimtextil, Christmasworld i Paperworld.

Organizatorzy zakończonej sukcesem czerwcowej wirtualnej konferencji FuturePrint przygotowują druga odsłonę wydarzenia. Odbędzie się ono w dniach 12–16 października br. i już teraz wzbudza duże zainteresowanie branży. Nadrzędnym celem konferencji jest inspirowanie, informowanie i przede wszystkim łączenie przedsiębiorców i specjalistów z całego świata w jedną, branżową społeczność. Dzielenie się wiedzą, najlepszymi praktykami i inspiracją z zakresu druku komercyjnego, wielkoformatowego, przemysłowego i opakowań, ma pomóc im przejść przez trudny pandemii i łatwiej ożywić biznesu po jej ustaniu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.