Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Trwają przygotowania do międzynarodowej konferencji naukowej

Przypominamy, że organizowana przez Sekcję Poligrafów Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich z Ośrodka Badań i Analiz SIMP międzynarodowa konferencja naukowa „Sektor poligraficzny w gospodarce Polski, Czech i Niemiec transformacja i perspektywy” odbędzie się w dniach 16–18 listopada br. na terenie Dolnego Śląska (Zamek Kliczków) i Saksonii (wizyta studyjna w innowacyjnych przedsiębiorstwach poligraficznych).

Infosystems kupuje prawa do PuzzleFlow

Firma Infosystems SA poinformowała o zawarciu umowy, na mocy której w pierwszym kwartale 2012 roku zakupi na zasadzie wyłączności autorskie prawa majątkowe do oprogramowania PuzzleFlow. Celem zakupu jest stworzenie z wykorzystaniem posiadanych oraz zakupionych technologii nowych rozwiązań informatycznych dla branży wydawniczej, poligraficznej oraz produkcji opakowań.

Rozwiązania GMC Software Technology w firmie Emerson Polska

W ostatnim czasie w firmie Emerson Polska rozpoczęło pracę stworzone przez GMC Software Technology oprogramowanie PrintNet w rozbudowanej wersji. Wzbogacone o nowe moduły i funkcje, wspiera działania Emerson Polska w realizacji kampanii reklamowych i marketingowych opartych na wielokanałowej, personalizowanej komunikacji. Stosowane tu rozwiązania GMC Software Technology umożliwiają firmie obsługę ok. 40 mln personalizowanych stron A4, podnosząc wydajność jej działań w tym zakresie o niemal 40%.

Reprograf zaprasza na konferencję Wojownicy Nowej Ery Druku

Firma Reprograf wraz z firmami współorganizującymi zaprasza w dniach 18–19 października do Ostrołęki na konferencję Wojownicy Nowej Ery Druku, czyli na dwudniowe Zgrupowanie Bojowe Poligrafów.

XIII Forum Fleksograficzne

Zrzeszenie Polskich Fleksografów 4 października organizuje w Warszawie: zebranie założycielskie Polskiej Izby Fleksografów oraz XIII Forum Fleksograficzne. Podczas Forum odbędzie się wręczenie Wielkiej Nagrody Fleksograficznej Grand Prix Flekso 2011.

Bizhub PRESS C8000 podbija Europę

W pierwszej połowie 2011 r. flagowy model Konica Minolta – bizhub PRESS C8000 – był najlepiej sprzedającym się urządzeniem do kolorowego druku produkcyjnego w Europie Zachodniej. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez szwajcarską firmę InfoSource, specjalizującą się w analizie danych dotyczących branży automatyki w Europie Zachodniej i Wschodniej, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce.

„Atrium wyznacza trendy” – seminarium

W dniach 20–21 października Atrium Centrum Ploterowe organizuje w pałacu Wojanów koło Jeleniej Góry seminarium pod hasłem „Atrium wyznacza trendy”. W programie m.in.: premiera nowej marki – cztery rewolucyjne rozwiązania, sprawdzone systemy do druku outdoor i indoor, „Nośnik ma znaczenie”, How it's made – Atrium produkuje, efektywne kreowanie wizerunku – aplikacje.

EFI Jetrion 4830 w MZGraf

Systemy EFI Jetrion są coraz szerzej znane i stają się źródłem znaczących zysków. Cenione są przede wszystkim za takie cechy jak: ekonomiczny druk niskich nakładów, różnorodność zastosowań, a przede wszystkim jakość druku i elastyczność, przy pewności działania. Jak spisują się w praktyce, można prześledzić na przykładzie czterokolorowego modelu Jetrion 4830 z RIP-em Fiery XF, pracującym od kilku miesięcy br. w przedsiębiorstwie MZGraf.

Ferag Polska zaprasza na stoisko firmy Omet podczas Labelexpo

Ferag Polska zaprasza do odwiedzenia stoiska producenta maszyn fleksograficznych wąskiej i średniej wstęgi (255–850 mm), włoskiej firmy Omet, podczas targów Labelexpo 2011. Jako polski przedstawiciel producenta będzie oczekiwać klientów w dniach 28 września – 1 października w hali 6, stoisko H90.

Wolff Trading zaprasza na stoisko firmy Frimpeks podczas Labelexpo

Wolff Trading zaprasza wszystkich klientów do odwiedzenia stoiska swojego partnera handlowego, tureckiej firmy Frimpeks, producenta zwojowych materiałów samoprzylepnych oraz lakierów UV, podczas Labelexpo 2011 (Bruksela, 28 września – 1 października; hala 6, stoisko H65).

Z ostatniej chwili

Firma Leonhard Kurz, specjalizująca się w dziedzinie hot-stampingu, organizuje rozciągnięte w czasie wydarzenie o nazwie Label Weeks 2022. Jest ono skierowane do producentów etykiet, którzy aż do 28 października mają okazję zapoznać się z trendami i technologiami uszlachetniania zarówno odwiedzając siedzibę firmy Kurz w niemieckim Fürth, jak i za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej.

Stowarzyszenie Introligatorów Polskich organizuje w dn. 8–9 września 2022 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu konferencję branżową, której towarzyszyć będzie wystawa prac introligatorskich członków SIP. Chęć uczestniczenia w wydarzeniu można zgłaszać do 31 lipca br.

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, poszerzył gamę bezdrzewnych papierów powlekanych Magno o nowy wysokojakościowy produkt – Magno Web. Nowe papiery są przeznaczone do rolowego druku offsetowego (technologia Heatset) oraz dostosowane do offsetowego druku arkuszowego (przy użyciu modułu CutStar) i druku cyfrowego (High-speed Inkjet).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.