Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Prezentacja pierwszej w Polsce maszyny formatu B1 serii RMGT

W najbliższy piątek, 28 lutego br. w warszawskiej drukarni offsetowej MuruGumbel odbędzie się, zorganizowana przez firmę Derya, prezentacja zainstalowanej w październiku 2019 r. maszyny RMGT 1050LX-6 CC LD produkcji połączonych japońskich firm Ryobi-Mitsubishi. Jest to pierwsza w Polsce maszyna formatu B1 najnowszej serii RMGT – pracuje na arkuszach 1050 ×750 mm, w konfiguracji sześciu zespołów drukujących z wieżą lakierującą, w technologii konwencjonalnej (przygotowana jest do technologii LED UV).
Relację z wydarzenia, którego patronem medialnym jest „Świat DRUKU”, znajdą Państwo w marcowym wydaniu naszego miesięcznika.

InPrint i Viscom w tym roku razem

Jak poinformował organizator targów InPrint, tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się razem z targami Viscom Italia w terminie 22–24 października br. w przestrzeniach wystawienniczych Fiera Milano. Firma Mack Brooks Exhibitions uznała, że połączenie międzynarodowego wydarzenia poświęconego rozwiązaniom niezbędnym dla całego łańcucha dostaw technologii druku do produkcji przemysłowej z jedną z najważniejszych międzynarodowych imprez komunikacji wizualnej zapewni odwiedzającym wiele dodatkowych możliwości biznesowych i będzie wartościową platformą dla innowacji druku przemysłowego.

Udany początek sezonu we Frankfurcie

Jak co roku sezon dla handlu i przemysłu otworzyły frankfurckie targi Paperworld, poświęcone nowinkom z branży papierniczo-biurowo-szkolnej. Odbyły się one w dniach 25–28 stycznia br. razem z targami Creativeworld (skierowanymi do artystów i hobbystów) oraz Christmasworld (skupiającymi się na tematyce ozdób świątecznych i okolicznościowych). Przestrzeń wystawienniczą Messe Frankfurt tradycyjnie odwiedziły tysiące gości z całego świata.

Piąte targi CosmeticBusiness Poland

W dniach 7 i 8 października br. na terenie EXPO XXI w Warszawie odbędzie się piąta edycja Branżowych Targów Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness Poland. Wydarzenie to skupia działających w Europie Środkowo-Wschodniej właścicieli marek, producentów kosmetyków i detergentów oraz dostawców produktów i usług dla obu branż. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym targów.

Akademia Biznesu o trendach z rynku reklamy i poligrafii

W dniu 5 marca br. w godzinach 10–14 w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25 w Warszawie odbędzie się inauguracyjne spotkanie Akademii Biznesu, organizowane przez firmę EBK Reklama. Jest to projekt edukacyjno-motywacyjny skierowany do wszystkich, którym zależy na poznaniu najnowszych trendów z rynku reklamy, gadżetów reklamowych i poligrafii. Wydarzenie, nad którym patronat objął „Świat DRUKU”, adresowane jest zarówno do przedstawicieli małych i średnich firm, jak i do osób zajmujących się marketingiem w korporacjach.

„Warsztaty Młodych Edytorów” po raz siedemnasty

Już wkrótce, w dniach 6–8 marca 2020 r. w Rabce-Zdroju odbędzie się XVII Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Warsztaty Młodych Edytorów”. Wydarzenie to łączy młodych, początkujących studentów oraz doświadczonych naukowców. Tematy wystąpień i warsztatów, odbywających się w ramach konferencji, obejmują zarówno edytorstwo tradycyjne, jak i redakcję tekstów, projektowanie publikacji drukowanych i elektronicznych, a także typografię i design. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym konferencji.

Targi Packaging Innovations już w kwietniu

Kilkanaście godzin warsztatów i prezentacji w strefach workShops, dwie konferencje: LabelInnovations oraz Packaging [R]evolutions, dziesięć stref tematycznych, wystawa unikatowych puszek WOŚP z ostatnich 22 lat, czy innowacyjne rozwiązania tj. druk światła. Wszystkich zainteresowanych produkcją, dystrybucją, zakupem, designem, projektowaniem opakowań zapraszamy na Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które w dniach 1–2 kwietnia 2020 r. odbędą się w EXPO XXI Warszawa. Szczegóły na stronie: www.packaginginnovations.pl.

Informacja promocyjna

Kwietniowe targi SinoCorrugated przełożone na lipiec

Międzynarodowe targi poświęcone branży tektury falistej – SinoCorrugated, pierwotnie zaplanowane na 9–11 kwietnia 2020 r., ze względu na trwającą epidemię spowodowana koronawirusem zostały przełożone na 22–24 lipca 2020 r. Miejsce pozostanie niezmienione – targi mają się odbyć w Guangdong.

Lutowa edycja Gallus Open Day

Ponad 130 gości, w tym silna reprezentacja gości z Polski, przybyło na Dzień Otwarty Gallusa, który odbył się 6 lutego 2020 r. w St. Gallen w Szwajcarii. Podczas pokazów na żywo w Print Media Center Label zaprezentowano dwie maszyny: Gallus Labelmaster oraz Gallus Labelfire. Jak oceniają organizatorzy, dużym zainteresowaniem gości cieszyły się rozmowy z ekspertami na temat najnowszych rozwiązań dotyczących problematyki niskiej migracji, a także zastosowań bieli i uszlachetnień w druku cyfrowym i konwencjonalnym.

Zbliża się 12. edycja targów Packaging Innovations

Już wkrótce, w dniach 1–2 kwietnia 2020 r., w warszawskim EXPO XXI odbędą się Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations. Wśród wystawców pojawią się najważniejsi producenci i dostawcy opakowań dla sektorów produkcyjnych, takich jak: spożywczy, kosmetyczny, chemiczny, farmaceutyczny, alkoholowy, motoryzacyjny, elektroniczny czy odzieżowy. Oprócz oferty wystawienniczej organizatorzy targów przygotowują bogaty program szkoleń i warsztatów.

Z ostatniej chwili

Firma Flint Group Flexographic poinformowała o poszerzeniu portfolio o nową fleksograficzną płytę drukową z płaskim punktem, o bardzo niskiej twardości – nyloflex FTL Digital. Jest ona przeznaczona do druku farbami wodnymi na podłożach mających wyższą zawartość włókien pochodzących z recyklingu, na papierze i tekturze falistej.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych wraz Kancelarią Tax-Lex w styczniu tego roku w swoim piśmie zarekomendowała Ministerstwu Finansów zmiany dotyczące między innymi zniesienia obowiązku prowadzenia ewidencji upominków reklamowych. Ministerstwo odniosło się do przedstawionych rozwiązań, niestety negatywnie. Swoją decyzję argumentuje m.in. zbyt dużymi kosztami dla budżetu państwa, ryzykiem powstania „dziur w prawie” wykorzystywanych przez przedsiębiorców oraz obecną sytuacją związaną z pandemią Covid-19.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.