Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Akademia Zdobienia Tekstyliów – edycja Wiosna’22

API.PL kontynuuje cykl warsztatów pod nazwą Akademia Zdobienia Tekstyliów, podczas których specjaliści firmy prezentują techniki zdobienia i znakowania tekstyliów przy wykorzystaniu technologii druku dostępnych w ofercie dystrybutora. Celem projektu jest wskazanie zainteresowanym, w jaki sposób mogą rozwijać biznes i wzbogacać ofertę swojej firmy, wykorzystując sublimację, druk DTG i DTF oraz termotransfer tonerowy i folie flex. Jednodniowe spotkania zaplanowano w dn. 27–28 kwietnia br. w Rąbieniu k. Łodzi oraz 17–18 maja w Chorzowie.

Konferencja Fleksografów 2022

Polska Izba Fleksografów organizuje doroczne dwudniowe spotkanie branży flekso – Konferencję Fleksografów. Wydarzenie, nad którym patronat objął „Świat DRUKU”, odbędzie się w dn. 23–24 maja w hotelu Arche Piła. Co zawiera program konferencji?

Zbliża się 14. edycja targów Packaging Innovations

Już za kilka tygodni, w dn. 31 maja – 1 czerwca 2022 r., w warszawskiej hali Expo XXI odbędzie się kolejna odsłona Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations.
Podczas wydarzenia wystawcy w aż 10 strefach tematycznych zaprezentują liczne innowacyjne rozwiązania przeznaczone dla szeroko rozumianego rynku opakowań, wyznaczające europejskie i światowe trendy w branży. Tematem przewodnim targów będą zatem w tym roku ekoopakowania oraz produkty skierowane dla intensywnie rozwijającego się sektora e-commerce.
Wstęp na targi jest bezpłatny, wymagana wcześniejsza rejestracja na stronie packaginginnovations.pl.

Informacja reklamowa

Spotkanie prasowe Koenig & Bauer w Radebeul

Firma Koenig & Bauer (CEE) zorganizowała w dn. 23–24 marzec 2022 r. w swojej siedzibie w Radebeul specjalne „jubileuszowe” spotkanie prasowe. Dziennikarze z Polski, Czech i Słowacji mieli okazję zwiedzić jedno z trzech uruchomionych niedawno Centrów Kompetencji (poświęconego produkcji opakowań) oraz halę montażową maszyn arkuszowych z serii Rapida. Istotnym elementem programu były także prezentacje podsumowujące działalność niemieckiego producenta w minionej dekadzie oraz przybliżające jego aktualne portfolio.

Webinarium nt. sztancowania i bigowania

Digiprint oraz producent maszyn do finishingu – firma Highcon – organizują 20 kwietnia br. o godz. 10.00 webinarium poświęcone cyfrowej przyszłości sztancowania i bigowania. Uczestnicy wydarzenia będą mogli przekonać się, jak pracuje model Highcon Beam, a także uzyskać odpowiedź na pytania o wcale nie tak odległą cyfrową przyszłość finishingu.

17. edycja targów RemaDays Warsaw 2022 za nami

Kolejna odsłona Targów Reklamy i Druku RemaDays dobiegła końca. W ciągu trzech dni – od 23 do 25 marca br. – blisko 10 tys. zwiedzających (z czego ok. 15% stanowili obcokrajowcy) miało okazję poznać ofertę 483 wystawców z Polski i z zagranicy, poszerzyć wiedzę dzięki wykładom RemaCongress, odświeżyć kontakty i nawiązać nowe współprace z partnerami z rynku upominków reklamowych oraz poligrafii. Nie zabrakło konkursów i atrakcji, warsztatów i inspiracji oraz owocnych spotkań.
Obszerną relację z wydarzenia znajdą Państwo już niebawem na łamach kwietniowego wydania „Świata DRUKU”.

Targi PSI, viscom i PromoTex jednak w styczniu

Niedawno informowaliśmy o zbliżającej się, kwietniowej dacie połączonych targów PSI, PromoTex Expo i viscom (po raz czwarty w takiej formule). Jednak w ostatniej chwili organizator zdecydował o zmianie terminu wydarzenia i powrocie do utartego cyklu – zatem targi odbędą się w Düsseldorfie w dn. 10–12 stycznia 2023 r.

XX Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Papiernicza Progress

Stowarzyszenie Papierników Polskich, organizator Międzynarodowej Konferencji i Wystawy Papierniczej Progress, organizuje jubileuszową edycję wydarzenia. Odbędzie się ono w dn. 20–22 września 2022 r. w Hotelu Andel’s w Łodzi; w ubiegłym roku z powodu pandemii konferencję odwołano.

W czerwcu Europejskie Forum Etykietowe 2022

Europejskie Stowarzyszenie Branży Etykiet Samoprzylepnych FINAT organizuje 7. edycję Europejskiego Forum Etykietowego i towarzyszącą mu 64. doroczną konferencję. Wydarzenie odbędzie się w dniach 1–3 czerwca 2022 r. w Grand Hotel Dino we włoskim Baveno nad jeziorem Lago Maggiore.

Za nami 2. edycja Targów WINO

Przez trzy dni Międzynarodowe Targi Poznańskie były w centrum zainteresowania wszystkich miłośników wina i produktów regionalnych. Wszystko za sprawą Targów Polskich Win i Winnic WINO (17–19 marca 2022 r.), które przyciągnęły liczne grono zwiedzających, chcących lepiej poznać rodzime winnice.

Z ostatniej chwili

Firma Leonhard Kurz, specjalizująca się w dziedzinie hot-stampingu, organizuje rozciągnięte w czasie wydarzenie o nazwie Label Weeks 2022. Jest ono skierowane do producentów etykiet, którzy aż do 28 października mają okazję zapoznać się z trendami i technologiami uszlachetniania zarówno odwiedzając siedzibę firmy Kurz w niemieckim Fürth, jak i za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej.

Stowarzyszenie Introligatorów Polskich organizuje w dn. 8–9 września 2022 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu konferencję branżową, której towarzyszyć będzie wystawa prac introligatorskich członków SIP. Chęć uczestniczenia w wydarzeniu można zgłaszać do 31 lipca br.

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, poszerzył gamę bezdrzewnych papierów powlekanych Magno o nowy wysokojakościowy produkt – Magno Web. Nowe papiery są przeznaczone do rolowego druku offsetowego (technologia Heatset) oraz dostosowane do offsetowego druku arkuszowego (przy użyciu modułu CutStar) i druku cyfrowego (High-speed Inkjet).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.