Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Mimaki rozpoczyna Live Event Series

Firma Mimaki Europe poinformowała, że przygotowuje trzyczęściową serię wirtualnych wydarzeń – Mimaki Live Series – aby pomóc klientom szukającym inspiracji i porad, jak utrzymać lub ożywić działalność po kryzysie związanym z pandemią Covid-19.

Durst organizuje wirtualne spotkanie nt. druku wielkoformatowego

W dniu 24 czerwca br. o godz. 16.00 firma Durst Phototechnik AG organizuje wirtualne wydarzenie na żywo, zatytułowane „Top of the Mountain”. Tematyka spotkania będzie się koncentrować na druku wielkoformatowym, jednak – jak zapowiada organizator – nie zabraknie także okazji do przyjrzenia się innym segmentom branży i zagadnieniom istotnym dla całej poligrafii. Celem wydarzenia jest przekazanie jego uczestnikom wartościowych treści, które pozwolą dostosować się do nowej sytuacji rynkowej.

Webinary dla branży opakowaniowej Packaging ON-novations

W dniach 24 i 25 czerwca br. odbędzie się w seria bezpłatnych webinarów Packaging ON-novations przeznaczonych dla branży opakowaniowej. Wirtualne spotkania są przygotowane przez wystawców, ekspertów i organizatora przeniesionych na jesień Targów Packaging Innovations, a ich celem jest pomoc przedsiębiorcom w otwarciu się na nowe możliwości i innowacyjne kierunki myślenia w trudnym okresie pandemii, który jednak może się stać najlepszym momentem na rewolucyjne zmiany, podjęcie ryzyka czy radykalną zmianę kursu.

Finał dni otwartych Atrium Centrum Ploterowego

W dniu 18 czerwca, w centrali Atrium Centrum Ploterowego w Opolu odbył się finał dni otwartych. Uczestnicy mogli zobaczyć aż 15 pracujących urządzeń, w tym siedem drukarek marki Mutoh: XpertJet 1641SR, RJ-900XG, ValueJet 1604X, ValueJet 1638X, ValueJet 426UF, ValueJet 1638UH, ValueJet 1638UR.

Drukarnia przyszłości – wirtualna konferencja Print4All

Kiedy przyszłość nas zaskakuje, musimy szybko zareagować i odkryć na nowo wszystkie możliwości, jakie oferuje teraźniejszość. Już 24 czerwca 2020 r. zapraszamy do udziału w internetowej konferencji Print4All – Future Factory… innej niż pierwotnie planowaliśmy.
Choć wydarzenie zyskuje nową formę transmisji na żywo, jego istota pozostaje niezmieniona: program konferencji wciąż pełni funkcję okna szeroko otwartego na naszą szybko zmieniającą się przyszłość, a fizyczny dystans dzielący nas od specjalistów odpowiadających na pytania nie przeszkodzi nam w odbiorze tej chwili, będącej okazją do długo oczekiwanej dyskusji.
Future Factory Conference, stanowiąca część Print4All, to najlepszy sposób, aby reagować na teraźniejszość, patrząc w przyszłość. To wydarzenie, w którym musisz wziąć udział, by poznać możliwe przyszłe scenariusze. Nie przegap tej okazji!
Więcej informacji i formularz rejestracyjny na stronie conference.print4all.it. Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 czerwca br.

Informacja reklamowa

Polagra 2020 w nowym stylu

W dniach 28 września – 1 października w przestrzeniach wystawienniczych Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Targi Polagra, poświęcone branży spożywczej i sektorowi HoReCa. Wydarzenie to, mające najdłuższą w kraju tradycję i największą rozpoznawalność, w tym roku zyska nową formułę – pod jednym silnym szyldem znajdą się organizowane dotąd osobno wystawy Polagra Food, Polagra Tech oraz Polagra Gastro i Invest Hotel. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym targów.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie po raz 24.

Organizatorzy Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie poinformowali, że tegoroczna, 24. edycja tego wydarzenia odbędzie się w niezmienionym terminie, w dniach 22–25 października. Wprowadzone ze względów bezpieczeństwa ograniczenia w handlu spowodowały utrudnienia na rynku wydawniczym zatrzymały w domach czytelników i autorów. Jesienne targi są więc nie tylko radosną perspektywą dla zwiedzających, lecz także szansą na odrobienie strat, które spowodowała epidemia koronawirusa i sposobem na ponowne wprawienie w ruch branży wydawniczej.

Przyszłoroczne targi SinoCorrugated w Szanghaju

Organizator międzynarodowych targów poświęconych branży tektury falistej – SinoCorrugated – poinformował, że w 2021 r. targi odbędą się w Szanghaju w dniach 14–17 lipca w formule megawystawy 6 w 1, skupiającej całą branżę przemysłu opakowań. Jak podaje firma Reed Exhibitions, potwierdzenie terminu i programu z tak dużym wyprzedzeniem wynika z wpływu pandemii Covid-19 na harmonogram imprez oraz konieczności pozostawienia odpowiedniej ilości czasu na przygotowania zarówno dla wystawców, jak i zwiedzających. W tym roku targi odbędą się w Guangdong (zobacz TUTAJ).

Targi Packaging Innovations 2020 w nowej odsłonie

Tegoroczna edycja Targów Packaging Innovations odbędzie się w dniach 24–25 września w Centrum EXPO XXI Warszawa. Będzie to jedna z pierwszych imprez targowych w tzw. nowej rzeczywistości. Jak zapewniają organizatorzy, wydarzenie zostanie zrealizowane zgodnie z wszystkimi wytycznymi sanitarnymi wskazanymi przez rząd. Wyrażają również przekonanie, że targi branżowe są najlepszą receptą na ożywienie gospodarki.

Konferencja Print4All online – drukarnia przyszłości i zrównoważony rozwój

Niestety, zapowiadana na 18–19 maja br. w Mediolanie konferencja Print4All, mająca być wstępem do przyszłorocznej edycji targów Print4All (4–7 maja 2021), z powodu pandemii nie mogła się odbyć w tradycyjnej formule. Organizatorzy postanowili więc przenieść ją do internetu. Główna część wydarzenia odbędzie się 24 czerwca w formie transmisji internetowych, 18 maja zaś, podczas webinaru, mieliśmy okazję dowiedzieć się, jakie problemy zostaną podczas tej czerwcowej odsłony poruszone.

Z ostatniej chwili

Przez dwa dni – 15 października i 20 listopada 2020 r. – w centrum demonstracyjnym firmy Atrium będzie można zobaczyć flagowe modele takich producentów jak Mutoh, EFI czy Summa. Jak zapewnia organizator, wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszystkich rekomendowanych standardów bezpieczeństwa.

Messe Frankfurt poinformowało o rezygnacji z organizowania targów branżowych w tradycyjnej formule w okresie od stycznia do marca 2021 r. Choć, jak zaznacza firma, tereny wystawowe we Frankfurcie są bardzo dobrze przygotowane do imprez także w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego, jednak ze względu na coraz większe ograniczenia w podróżowaniu nakładane zarówno przez poszczególne kraje, jak i firmy, organizowanie targów obłożone jest rosnącym ryzykiem i niepewnością wśród klientów targowych (niemniej jednak od początku kryzysu Messe Frankfurt zorganizował już 13 dużych targów w różnych lokalizacjach w Chinach). W ramach przebudowy wiosennego kalendarza targów podano nowe daty m.in. Heimtextil, Christmasworld i Paperworld.

Organizatorzy zakończonej sukcesem czerwcowej wirtualnej konferencji FuturePrint przygotowują druga odsłonę wydarzenia. Odbędzie się ono w dniach 12–16 października br. i już teraz wzbudza duże zainteresowanie branży. Nadrzędnym celem konferencji jest inspirowanie, informowanie i przede wszystkim łączenie przedsiębiorców i specjalistów z całego świata w jedną, branżową społeczność. Dzielenie się wiedzą, najlepszymi praktykami i inspiracją z zakresu druku komercyjnego, wielkoformatowego, przemysłowego i opakowań, ma pomóc im przejść przez trudny pandemii i łatwiej ożywić biznesu po jej ustaniu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.