Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Seminarium „Od włókna do tektury” już w maju

W dniach 18–20 maja br. firma Mondi organizuje w toruńskim hotelu Copernicus konferencję pt. „Od włókna do tektury”. Jak zapowiada organizator spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, wzorem poprzednich edycji będzie ono miało interaktywną formułę pokazów na żywo i dyskusji panelowych. W gronie prelegentów znajdą się praktycy reprezentujący Mondi, którzy wzbogacą prezentowane treści najlepszymi praktykami ze swoich obszarów, a także specjaliści z innych firm. Główne tematy poruszane podczas seminarium będą nawiązywać do trendów zrównoważonego rozwoju i cyfryzacji, sam zaś program uwzględni trzy obszary: wiedzę praktyczną, cyfryzację i zrównoważony rozwój.

Konferencja „Fundusze europejskie – ostatni dzwonek”

Firma Omigraf wraz z partnerami zorganizowała 10 lutego w Warszawie konferencję pt. „Fundusze europejskie – ostatni dzwonek”, dotyczącą dotacji i najnowszych rozwiązań w dziedzinie uszlachetnień i zabezpieczeń etykiet oraz opakowań. W wydarzeniu wziął udział również przedstawiciel „Świata DRUKU”.

O ekotransformacji opakowań na konferencji Modern Packaging

Z inicjatywy Polskiej Izby Opakowań, w trakcie targów Warsaw Pack (3–5 marca 2020 r.) zorganizowana zostanie konferencja pt. „Modern Packaging – ekotransformacja opakowań – wizja 2030”. Organizatorem spotkania jest Centrum Innowacji i Rzeczoznawstwa Oddziału Warszawskiego SIMP przy współudziale Polskiej Izby Opakowań, targów Warsaw Pack oraz Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań. Celem konferencji, której patronem medialnym jest „Świat DRUKU”, jest omówienie procesu zmian zachodzących w branży opakowań i nakreślenie jej wizji w najbliższych 10 latach.

Rzut oka na przyszłość: konferencja Print4All

W dniach 18 i 19 maja br. w Mediolanie w IBM Studios odbędzie się konferencja poświęcona przyszłorocznym targom dla drukarzy i przetwórców opakowań, etykiet i wydruków komercyjnych – Print4All (Mediolan, 4–7 maja 2021 r.). Jak zapowiadają organizatorzy, celem spotkania jest porównanie doświadczeń i pomysłów dotyczących kluczowych wyzwań, przed którymi stoi dziś rynek, oraz wskazanie obszarów tematycznych, na których skoncentrują się targi. Będzie więc mowa o zagadnieniach budujących pojęcie „Future Factory”, czyli produkcji opartej na innowacyjnych technologiach oraz nowym myśleniu i umiejętnościach – dominować będą tematy, na których bazują obecne trendy: zrównoważony rozwój i Przemysł 4.0.

W kwietniu targi Film Video Foto

Już wkrótce, w dniach 2–4 kwietnia 2020 r. będzie miała miejsce 23. odsłona Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio, Video oraz Technologii Multimedialnych. To jedna z największych i najważniejszych imprez wystawienniczych branży fotograficznej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Do Łodzi przyjedzie ponad 120 światowych i polskich producentów, dystrybutorów najnowszego sprzętu, oprogramowania oraz usług dla branż foto, wideo i audio. W tym roku targi, nad którymi jak co roku patronat objął „Świat DRUKU”, po raz pierwszy odbędą się w nowym miejscu – hali widowiskowo-sportowej Atlas Arena.

Seminarium laserowe firmy Gravotech po raz 50.

Firma Gravotech, producent i dostawca rozwiązań do grawerowania, we współpracy z Sico Polska organizuje w dniach 5–6 marca br. seminarium poświęcone tematyce grawerowania laserowego i znakowania. Odbędzie się ono w siedzibie firmy, we Wrocławiu przy ul. Kobierzyckiej 20 BA. Jak zapowiada organizator spotkania, które odbędzie się już po raz 50., tym razem zyska ono nową formułę i skoncentruje się na praktycznym aspekcie użytkowania zarówno oprogramowania, jak i urządzeń. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy, uwzględniające poziom zaawansowania i interesującą ich tematykę.

Piąta edycja targów Warsaw Pack już za miesiąc

W dniach 3–5 marca 2020 r. w Centrum Targowo-Wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbędą się V Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań – Warsaw Pack 2020. Wzorem lat ubiegłych przestrzeń wystawiennicza zostanie usystematyzowana tematycznie. Wystawcy zaprezentują swoje rozwiązania w sześciu strefach: techniki pakowania, opakowań, etykiet, etykietowania i druku, automatyki, e-commerce, logistyki i magazynowania. „Świat DRUKU” jest partnerem medialnym tego wydarzenia.

Packaging [R]evolution

Firma Aniflex, producent etykiet samoprzylepnych z Tomaszowa Mazowieckiego, organizuje konferencję pod nazwą Packaging [R]evolution. Będzie ona towarzyszyć targom Packaging Innovations i odbędzie się 2 kwietnia br. w warszawskim EXPO XXI. Wydarzenie, nad którym „Świat DRUKU” objął patronat medialny, skierowane jest do wszystkich osób związanych z drukiem etykiet oraz opakowań, uszlachetnieniem i zdobieniem, a także szeroko rozumianym designem – w szczególności osób odpowiedzialnych za kreowanie i wdrażanie strategii opakowań.

Warsztaty Flekso po raz trzeci

Firmy Miraclon, 3M, Koenig & Bauer oraz hubergroup Polska wraz z firmami partnerskimi organizują 3. edycję Warsztatów Flekso – spotkania praktyków branży. Podczas spotkania, które odbędzie się 5 marca br. w Warszawie, poruszone zostaną problemy i zagadnienia technologiczne, występujące na co dzień przy produkcji opakowań i etykiet drukowanych technologią fleksograficzną.

Forum Przedsiębiorców Branży Opakowań

Polska Izba Opakowań organizuje Forum Przedsiębiorców Branży Opakowań pt. „Przemysł opakowań w obliczu nowych wyzwań”, które odbędzie się 4 marca 2020r. podczas drugiego dnia targów Warsaw Pack. Spotkanie, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, poświęcone będzie omówieniu najważniejszych bieżących problemów, z którymi musi zmierzyć się branża, i określeniu warunków zapewniających w miarę racjonalne metody transformacji czekającej przemysł opakowań.
Jakie to problemy?

Z ostatniej chwili

Firma Flint Group Flexographic poinformowała o poszerzeniu portfolio o nową fleksograficzną płytę drukową z płaskim punktem, o bardzo niskiej twardości – nyloflex FTL Digital. Jest ona przeznaczona do druku farbami wodnymi na podłożach mających wyższą zawartość włókien pochodzących z recyklingu, na papierze i tekturze falistej.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych wraz Kancelarią Tax-Lex w styczniu tego roku w swoim piśmie zarekomendowała Ministerstwu Finansów zmiany dotyczące między innymi zniesienia obowiązku prowadzenia ewidencji upominków reklamowych. Ministerstwo odniosło się do przedstawionych rozwiązań, niestety negatywnie. Swoją decyzję argumentuje m.in. zbyt dużymi kosztami dla budżetu państwa, ryzykiem powstania „dziur w prawie” wykorzystywanych przez przedsiębiorców oraz obecną sytuacją związaną z pandemią Covid-19.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.