Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Targi WEPACK jednak w lipcu

Zaplanowana na 7–9 kwietnia 2022 r. megawystawa skupiająca cały łańcuch branży opakowaniowej – targi WEPACK (World Expo of Packaging Industry) – zostały przełożone na termin 13–15 lipca br. Miejsce pozostaje bez zmian, będzie to supernowoczesny i rozległy kompleks Shenzhen World Exhibition & Convention Center. Zmiana daty tego wydarzenia, będącego odświeżoną i rozbudowaną odsłoną znanych od 2001 r. targów SinoCorrugated, wynika z nadal istniejącego zagrożenia pandemicznego.

Sojusz Innowacji pisze scenariusz przyszłości

W oczekiwaniu na majowe targi Print4All (Mediolan, 3–6 maja 2022 r.), którym towarzyszyć będą wystawy Ipack-Ima, Intralogistica Italia oraz GreenPlast w ramach Sojuszu Innowacji (pisaliśmy o tym TUTAJ), organizatorzy wydarzenia zaplanowali 23 marca br. spotkanie online o nazwie Circular Economy Summit. Ten międzynarodowy szczyt będzie poświęcony tematyce zrównoważonego rozwoju i sztucznej inteligencji.

Wyjazdowa Akademia Lasera 3.0

W ubiegły piątek, 18 marca 2022 r., odbyła się pierwsza w tym roku wyjazdowa edycja Akademii Lasera 3.0. Szkolenie odbyło się w Żabiej Woli pod Warszawą. W wydarzeniu, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU” wzięło udział ponad 20 osób.

W kwietniu specjalna edycja Xeikon Café

Firma Xeikon organizuje w dn. 26–28 kwietnia br. (a więc w czasie, kiedy miały się odbyć przełożone na wrzesień 2023 r. targi Labelexpo Europe) specjalną edycję wydarzenia Xeikon Café. Spotkanie, które odbędzie się w siedzibie Xeikon w belgijskiej Antwerpii, ma na celu podtrzymanie relacji firmy z klientami oraz prezentację najnowszych rozwiązań do druku cyfrowego dla szerokiej gamy aplikacji i sektorów.

Wydarzenie online poświęcone wąskiej wstędze

Duńska firma Flexo Wash, dostarczająca urządzenia oraz płyny czyszczące, przeznaczone dla sektora fleksografii i przemysłu przetwórczego, w związku z odwołaniem tegorocznej edycji targów Labelexpo organizuje własne wydarzenie wirtualne o nazwie Flexo Wash Narrow Web EXPO online. Odbędzie się ono w terminie 28 marca – 7 kwietnia 2022 r.

PSI, viscom i PromoTex już w kwietniu

Połączone targi PSI, PromoTex Expo i viscom (po raz czwarty w takiej formule) odbędą się w Düsseldorfie już w dn. 26–28 kwietnia br. Przypomnijmy – to targowe trio w zeszłym roku miało formę online, a termin zbliżającej się edycji został decyzją organizatora, firmy Reed Exhibitions Deutschland, przesunięty ze stycznia 2022 r. ze względu na potrzebę zapewnienia bezpiecznego i efektywnego przebiegu wydarzenia.

Dni Otwarte Durst w Brixen

Grupa Durst wraz z firmami: AB Graphics, Actega, Avery Dennison, Fedrigoni, Omet, UPM Raflatac oraz innymi, organizuje międzynarodowe dni otwarte pod nazwą Durst Expo 2022: Label. Wydarzenie odbędzie się w dn. 26–29 kwietnia 2022 r. (w tym terminie miały się odbyć targi Labelexpo) w głównej siedzibie Durst we włoskim Brixen.

3. edycja SPC Open House Koenig & Bauer Durst

W dn. 10 lutego 2022 r. w Durst Innovation Center East w austriackim Lienz odbyła się trzecia odsłona spotkania SPC Open House zorganizowanego dla europejskich przetwórców opakowań przez firmę Koenig & Bauer Durst. Głównymi tematami były rosnące ceny i niedobory papieru, zagadnienia związane z lakierowaniem oraz sposób rozwijania przez marki produkcji cyfrowej w obszarze tektury falistej.

Grafotronic inwestuje w rozwój fabryki

W dn. 3 marca 2022 r. firma Grafotronic zorganizowała uroczyste otwarcie rozbudowanej i zmodernizowanej fabryki w Warszawie. Inwestycja ma związek z silnym rozwojem przedsiębiorstwa dostarczającego cyfrowe maszyny do uszlachetniania i konfekcjonowania etykiet. Relację z tego wydarzenia, w którym wziął udział przedstawiciel „Świata DRUKU”, zamieścimy w kolejnym wydaniu naszego miesięcznika.

Targi Print4All w maju z mocną ofertą

Już wkrótce, w dn. 3–6 maja 2022 r. w Mediolanie odbędzie się przełożona w czasie odsłona targów Print4All, przeznaczonych dla drukarzy oraz przetwórców opakowań, etykiet i wydruków komercyjnych. Po raz kolejny wystawa odbędzie się razem z targami Ipack-Ima (technologie przetwarzania i pakowania) oraz Intralogistica Italia (zintegrowane rozwiązania i systemy do obsługi przemysłu, zarządzania magazynem, składowania i kompletacji materiałów), w tym roku dołączy także Green Plast. Marki te tworzą Sojusz Innowacji (The Innovation Alliance).

Z ostatniej chwili

Firma Leonhard Kurz, specjalizująca się w dziedzinie hot-stampingu, organizuje rozciągnięte w czasie wydarzenie o nazwie Label Weeks 2022. Jest ono skierowane do producentów etykiet, którzy aż do 28 października mają okazję zapoznać się z trendami i technologiami uszlachetniania zarówno odwiedzając siedzibę firmy Kurz w niemieckim Fürth, jak i za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej.

Stowarzyszenie Introligatorów Polskich organizuje w dn. 8–9 września 2022 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu konferencję branżową, której towarzyszyć będzie wystawa prac introligatorskich członków SIP. Chęć uczestniczenia w wydarzeniu można zgłaszać do 31 lipca br.

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, poszerzył gamę bezdrzewnych papierów powlekanych Magno o nowy wysokojakościowy produkt – Magno Web. Nowe papiery są przeznaczone do rolowego druku offsetowego (technologia Heatset) oraz dostosowane do offsetowego druku arkuszowego (przy użyciu modułu CutStar) i druku cyfrowego (High-speed Inkjet).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.