Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Targi Labelexpo Europe przełożone na 2023 r.

Grupa Tarsus, organizator targów Labelexpo Global Series, ogłosiła, że europejska odsłona wydarzenia zaplanowanego na 26–29 kwietnia 2022 r. w Brukseli, zostaje przełożona na przyszły rok. Nowy termin targów to 11–14 września 2023 r., miejsce pozostaje bez zmian. Jak podano w komunikacie, decyzja ta jest związana ze znacznymi napięciami w łańcuchu dostaw, jakich doświadcza obecnie europejska branża etykietowa, a także w związku z szybko zmieniającą się sytuacją na Ukrainie.
Informacja o zmianie terminu targów Labelexpo zaskoczyła nas, podobnie jak Państwa. Postanowiliśmy jednak nie rezygnować z wydania polsko-angielskiego, które miało być tegoroczną wizytówką naszego sektora etykietowego w Europie i na świecie. Wydanie to będzie dystrybuowane na targach krajowych Warsaw Pack i Packaging Innovations oraz Kongresie Etykiety Samoprzylepne 2022, ale już pracujemy nad tym, by było obecne także na innych prestiżowych imprezach targowych, nie tylko w Europie.

Konferencja Arctic Paper Kostrzyn

24 lutego 2022 r. w Warszawie odbyła się konferencja Arctic Paper Kostrzyn S.A. Podczas spotkania, w którym wziął udział przedstawiciel „Świata DRUKU”, przedstawiono innowacyjny projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dotyczący opracowania i wdrożenia technologii produkcji wysokogatunkowych papierów graficznych o szczególnych parametrach. Ważnym tematem była również aktualna sytuacja na rynku papierniczym. Szczegółową relację z konferencji zamieścimy w marcowym wydaniu naszego miesięcznika.

Kilkanaście firm wzięło udział dniach otwartych firmy Atrium

Za nami kolejna odsłona dni otwartych firm Atrium Centrum Ploterowe oraz Ikonos, które odbyły się w dn. 24 i 25 lutego w nowym centrum demonstracyjnym w Opolu. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję poznać możliwości licznych rozwiązań z portfolio dystrybutora, w tym nowości. Co szczególnie przykuło uwagę gości?

Webinarium „Commercial Printing – cyfrowa teraźniejszość”

Firmy Digiprint oraz HP Indigo organizują w środę 9 marca br. o godz. 10.00 webinarium zatytułowane „Commercial Printing – cyfrowa teraźniejszość”. W trakcie spotkania gospodarze połączą się z HP Graphic Experience Center w Barcelonie i zaprezentują maszynę HP Indigo 100K w trakcie pracy.

Za nami kolejna edycja Akademii Lasera

W dniach 17– 18 lutego 2022 w siedzibie spółki Colop Polska w Bytomiu odbyła się 83. edycja Akademii Lasera. Uczestnicy tego wydarzenia, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, jak zawsze mogli zapoznać się z zaawansowanymi metodami obróbki różnych materiałów za pomocą laserów CO2, niekonwencjonalnymi technikami ułatwiania pracy z laserem oraz zobaczyć nowości materiałowe i zdobyć inspiracje do ich wykorzystania. Kolejne edycje warsztatów zaplanowane są na 18 marca w Żabiej Woli pod Warszawą oraz 21–22 kwietnia w Bytomiu.

Trwają przygotowania do targów Fespa 2022

Stowarzyszenie FESPA, organizator targów FESPA Global Print Expo i European Sign Expo, które odbędą się w Berlinie w dn. 31 maja – 3 czerwca 2022 r., poinformowało o zaawansowanych przygotowaniach do wydarzenia. W wystawie, która ma być najbardziej wszechstronną prezentacją innowacji w zakresie druku i oznakowania od 2019 r., udział potwierdziło już ponad 250 dostawców (wielu z nich nie mogło uczestniczyć w ubiegłorocznych targach w Amsterdamie), ale lista jeszcze nie jest zamknięta.

Za 100 dni szósta edycja Festiwalu Książki

Już za sto dni – 3–5 czerwca 2022 r. – w centrum Opola odbędzie się szósta edycja wyjątkowego wydarzenia literackiego – Festiwalu Książki. Ta plenerowa impreza na stałe wpisała się w harmonogram największych wydarzeń kulturalnych miasta, a dzięki bogatemu programowi i jedynej w swoim rodzaju atmosferze przyciąga miłośników książek z całego kraju. Na uczestników oprócz stoisk targowych czeka wiele atrakcji: plener wydawniczy, rozmowy z autorami, koncerty, spektakle teatralne, warsztaty i liczne czytelnicze atrakcje. „Świat DRUKU” po raz kolejny objął wydarzenie patronatem medialnym.

Webinar nt. farb specjalnych

Organizator targów Packaging Innovations wraz z firmą Aniflex 8 marca br. o godz. 10 organizują bezpłatny webinar poświęcony tematyce farb specjalnych używanych w druku etykiet samoprzylepnych i opakowań. Spotkanie jest drugim z serii trzech webinarów poświęconych istotnym tematom związanym z kreacją i produkcją etykiet i opakowań.
O czym będzie mowa?

Rejestracja na targi RemaDays 2022

Organizator 17. Międzynarodowych Targów RemaDays Warsaw 2022, które z tradycyjnego terminu lutowego przesunięto na datę 23–25 marca br., zachęca do wcześniejszej, bezpłatnej rejestracji na wydarzenie. Zwiedzający, którzy już się zarejestrowali i otrzymali identyfikatory z datą lutową, nie muszą ponawiać tej procedury – wejściówki będą ważne podczas targów w marcu. Jak bezpłatnie zwiedzić wystawę?

Warsztaty Młodych Edytorów po raz 19.

W dniach 8–10 kwietnia 2022 r. w Rabce-Zdroju odbędzie się XIX Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Warsztaty Młodych Edytorów”, organizowana przez Koło Naukowe Edytorów UJ przy współpracy z Kołem Edytorów KUL. Podczas spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, myślami mogą się wymienić studenci, doktoranci, a także bardziej doświadczeni naukowcy.

Z ostatniej chwili

Firma Leonhard Kurz, specjalizująca się w dziedzinie hot-stampingu, organizuje rozciągnięte w czasie wydarzenie o nazwie Label Weeks 2022. Jest ono skierowane do producentów etykiet, którzy aż do 28 października mają okazję zapoznać się z trendami i technologiami uszlachetniania zarówno odwiedzając siedzibę firmy Kurz w niemieckim Fürth, jak i za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej.

Stowarzyszenie Introligatorów Polskich organizuje w dn. 8–9 września 2022 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu konferencję branżową, której towarzyszyć będzie wystawa prac introligatorskich członków SIP. Chęć uczestniczenia w wydarzeniu można zgłaszać do 31 lipca br.

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, poszerzył gamę bezdrzewnych papierów powlekanych Magno o nowy wysokojakościowy produkt – Magno Web. Nowe papiery są przeznaczone do rolowego druku offsetowego (technologia Heatset) oraz dostosowane do offsetowego druku arkuszowego (przy użyciu modułu CutStar) i druku cyfrowego (High-speed Inkjet).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.