Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Wirtualne wydarzenie dla branży druku offsetowego

Firma Agfa organizuje Studio 4D48 – wirtualne wydarzenie obejmujące edukacyjne webinary o tematyce koncentrującej się na trendach rynkowych i technologicznych, a także na możliwościach korzystania przez firmy z innowacji Agfa w zakresie druku offsetowego. Wydarzenie będzie trwało przez sześć dni, w terminie 18–26 czerwca br., czyli w czasie, kiedy miały się odbyć pierwotnie zaplanowane targi drupa 2020. Każdego dnia odbędą się dwie takie sesje w języku angielskim.

Prace nad targami FestiwalDruku.pl ruszyły pełną parą

Rejestracja online, poszerzenie alejek do minimum 3 metrów, zachowanie dystansu oraz używanie środków higienicznych – wytyczne dla organizatorów targów w trakcie epidemii Covid-19 w Polsce właśnie zostały opublikowane przez Radę Ministrów. Jak informuje organizator targów FestiwalDruku.pl i FestiwalMarketingu.pl, dzięki konkretnym zaleceniom prace nad wydarzeniem, które odzie się w dniach 9–10 września 2020 r. w EXPO XXI Warszawa, mogą nabrać już realnych kształtów.

PCI Days 2020: Wyjdź na spotkanie z branżą

Małymi krokami gospodarka stara się powrócić do stanu sprzed pandemii. Firmy aktywnie poszukują kontaktu z nowymi klientami i kierują swoją uwagę w stronę wydarzeń B2B. Jak informują organizatorzy targów PCI Days, odbędą się one nieodwołalnie w terminie 9–10 września 2020 r. Będzie to pierwsze po kwarantannie wydarzenie przeznaczone dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej, na które z niecierpliwością czekają zarówno wystawcy, jak i odwiedzający. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym targów.

Studenci PW wzięli udział w webinarium firmy Mark Andy

Spotkania firmy Mark Andy ze studentami uczelni wyższych kształcących kadry poligraficzne stały się już tradycją. Z uwagi na okres obostrzeń związanych z panującą epidemią, w tym roku odbyło się ono w sposób zdalny. 3 czerwca studenci drugiego roku Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej mieli okazję wziąć udział w webinarium, podczas którego zaprezentowana została firma Mark Andy, jej portfolio sprzętowe oraz działania rynkowe.

Webinar pt. „Papiery kreatywne w obliczu osobowości marki”

Zespół Papierowego Dizajnu organizuje w środę 3 czerwca, o godz. 18, webinar pt. „Papiery kreatywne w obliczu osobowości marki”. Jego celem jest przybliżenie uczestnikom zagadnień dotyczących materiałów do identyfikacji wizualnej – od projektu, przez dobór podłoża, po druk i wykończenie.

Webinar „Druk etykiet szansą na biznes w czasach Covid-19”

Już dziś, 3 czerwca o godz. 15, firma Konica Minolta organizuje otwarty webinar pod tytułem „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”. Podczas tego wirtualnego spotkania specjaliści przybliżą informacje na temat obecnej kondycji rynku etykiet w Polsce, wskażą najnowsze trendy oraz pokażą możliwości i szanse na rozwój biznesu.

Drukarnia przyszłości – wirtualna konferencja Print4All

Kiedy przyszłość nas zaskakuje, musimy szybko zareagować i odkryć na nowo wszystkie możliwości, jakie oferuje teraźniejszość. Już 24 czerwca 2020 r. zapraszamy do udziału w internetowej konferencji Print4All – Future Factory… innej niż pierwotnie planowaliśmy.
Choć wydarzenie zyskuje nową formę transmisji na żywo, jego istota pozostaje niezmieniona: program konferencji wciąż pełni funkcję okna szeroko otwartego na naszą szybko zmieniającą się przyszłość, a fizyczny dystans dzielący nas od specjalistów odpowiadających na pytania nie przeszkodzi nam w odbiorze tej chwili, będącej okazją do długo oczekiwanej dyskusji.
Future Factory Conference, stanowiąca część Print4All, to najlepszy sposób, aby reagować na teraźniejszość, patrząc w przyszłość. To wydarzenie, w którym musisz wziąć udział, by poznać możliwe przyszłe scenariusze. Nie przegap tej okazji!
Więcej informacji i formularz rejestracyjny na stronie conference.print4all.it. Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 czerwca br.

Informacja reklamowa

Zbliża się termin wirtualnej konferencji FuturePrint Virtual Summit

Nowa internetowa inicjatywa mająca zintegrować branżę i stać się dla niej platformą komunikacyjną – konferencja FuturePrint Virtual Summit – odbędzie się w dniach 2–4 czerwca br. Jej nadrzędnym celem jest inspirowanie, informowanie i przede wszystkim łączenie przedsiębiorców i specjalistów z całego świata w jedną, branżową społeczność. Dzielenie się wiedzą, najlepszymi praktykami i inspiracją z zakresu druku komercyjnego, wielkoformatowego, przemysłowego i opakowań, ma pomóc im przejść przez trudny pandemii i łatwiej ożywić biznesu po jej ustaniu. Jak podkreślają jej organizatorzy, wydarzenie to nie jest nastawione na zysk.

Przygotuj się już teraz na „powrót do biznesu” z EFI Fiery

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Nowa era opakowań – listopadowe targi All4Pack 2020

W dniach 23–26 listopada br. w Paryżu odbędą się targi All4Pack, przeznaczone dla profesjonalistów z sektora opakowań oraz intralogistyki. Podczas poprzedniej edycji 1350 wystawców zaprezentowało 79 tysiącom zwiedzających swoje innowacyjne rozwiązania. Jak zapowiadają organizatorzy tego odbywającego się co dwa lata wydarzenia, nie inaczej będzie w tym roku – tegoroczna edycja ma być szczególna i ma stać się wyjątkową okazją dla przedstawicieli obu sektorów do spotkania i stawienia czoła formalnym i społecznym wyzwaniom stojącym przed całą branżą.

Z ostatniej chwili

Przez dwa dni – 15 października i 20 listopada 2020 r. – w centrum demonstracyjnym firmy Atrium będzie można zobaczyć flagowe modele takich producentów jak Mutoh, EFI czy Summa. Jak zapewnia organizator, wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszystkich rekomendowanych standardów bezpieczeństwa.

Messe Frankfurt poinformowało o rezygnacji z organizowania targów branżowych w tradycyjnej formule w okresie od stycznia do marca 2021 r. Choć, jak zaznacza firma, tereny wystawowe we Frankfurcie są bardzo dobrze przygotowane do imprez także w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego, jednak ze względu na coraz większe ograniczenia w podróżowaniu nakładane zarówno przez poszczególne kraje, jak i firmy, organizowanie targów obłożone jest rosnącym ryzykiem i niepewnością wśród klientów targowych (niemniej jednak od początku kryzysu Messe Frankfurt zorganizował już 13 dużych targów w różnych lokalizacjach w Chinach). W ramach przebudowy wiosennego kalendarza targów podano nowe daty m.in. Heimtextil, Christmasworld i Paperworld.

Organizatorzy zakończonej sukcesem czerwcowej wirtualnej konferencji FuturePrint przygotowują druga odsłonę wydarzenia. Odbędzie się ono w dniach 12–16 października br. i już teraz wzbudza duże zainteresowanie branży. Nadrzędnym celem konferencji jest inspirowanie, informowanie i przede wszystkim łączenie przedsiębiorców i specjalistów z całego świata w jedną, branżową społeczność. Dzielenie się wiedzą, najlepszymi praktykami i inspiracją z zakresu druku komercyjnego, wielkoformatowego, przemysłowego i opakowań, ma pomóc im przejść przez trudny pandemii i łatwiej ożywić biznesu po jej ustaniu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.