Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Konferencja Packaging [R]evolution pod koniec czerwca

Firma Aniflex, organizator konferencji pod nazwą Packaging [R]evolution, poinformowała o zmianie terminu wydarzenia. Nowa planowana data to 25 czerwca 2020 r. Zmiana ta wynika z przesunięcia daty Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, podczas których miała się odbyć konferencja. Wydarzenie, nad którym „Świat DRUKU” objął patronat medialny, skierowane jest do wszystkich osób związanych z drukiem etykiet oraz opakowań, uszlachetnieniem i zdobieniem, a także szeroko rozumianym designem – w szczególności osób odpowiedzialnych za kreowanie i wdrażanie strategii opakowań.

Targi Fespa 2020 przełożone

Jak poinformowali organizatorzy wydarzenia, targi FESPA Global Print Expo, zaplanowane na 24–27 marca 2020 r. w Madrycie, zostały przełożone ze względu na szybko zmieniającą się sytuację dotyczącą rozprzestrzeniania się w Europie wirusa COVID-19. FESPA informuje jednocześnie, że zostaną podjęte starania dotyczące ustalenia nowego terminu targów – o wszelkich decyzjach będziemy Państwa informować.

Targi Packaging Innovations przeniesione na czerwiec

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną organizator 12. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations podjął decyzję o zmianie daty wydarzenia zaplanowanego na 1–2 kwietnia 2020 r. Nowy termin to 24–25 czerwca br.

Zbliżają się targi PCI Days 2020

W dniach 4 i 5 czerwca br. w Global EXPO w Warszawie na przedstawicieli branż farmaceutycznej i kosmetycznej czeka bogata oferta wystawiennicza dostawców z Polski i z zagranicy, ponadto wykłady i konferencje oraz warsztaty dla osób odpowiedzialnych w firmach za zakupy. To wszystko podczas drugiej edycji targów PCI Days, nad którymi patronat medialny objął „Świat DRUKU”.

Wielkimi krokami zbliżają się targi FESPA Global Print Expo 2020

W dniach 24–27 marca 2020 r. w stolicy Hiszpanii, po 18-letniej nieobecności, odbędzie się kolejna edycja FESPA Global Print Expo. W pięciu salach Feria de Madrid ponad 600 wystawców zaprezentuje swoją ofertę z zakresu sitodruku, wielkoformatowego druku cyfrowego, zadruku tekstyliów, odzieży i dekoracji wnętrz, oklejania pojazdów, opakowań i oznakowania reklamowego.
W związku z epidemią wywołaną przez koronawirusa organizatorzy tego międzynarodowego wydarzenia wydali oświadczenie, w których informują o przedsięwziętych środkach ostrożności.
UWAGA!
Dla Czytelników „Świata DRUKU” mamy dwa kody promocyjne, upoważniające do otrzymania bezpłatnego jednodniowego biletu wstępu na wydarzenie.

Edycja specjalna targów Luxe Pack już w maju

W dniach 26 i 27 maja 2020 r. w Paryżu odbędzie się kolejna edycja specjalna targów Luxe Pack, które są poświęcone opakowaniom luksusowym. Po sukcesie ubiegłorocznego, czerwcowego wydarzenia, i po konsultacji z wieloma właścicielami i producentami opakowań premium, tej wiosny organizatorzy targów postanowili ponownie zająć się tematem zrównoważonego opakowania i odpowiedzialnej konsumpcji, uznając go za kluczowy czynnik sukcesu w zakresie innowacji w branży.

Za nami kolejna udana edycja targów RemaDays Warsaw

14 lutego zakończyła się 16. edycja jednej z największych imprez wystawienniczych świata poligrafii i reklamy, która na trzy dni skupiła ok. 21 tys. zwiedzających (z czego, jak podaje organizator, ok. 3,5 tys. gości przybyło z zagranicy i reprezentowało 52 kraje). Nie tylko frekwencja, ale też wysoki poziom prezentowanych produktów, usług, oraz wszystkich punktów programu targowego, wpłynęły na bardzo pozytywną ocenę wydarzenia zarówno przez organizatora i zwiedzających, jak i przez wystawców. Na naszej stronie internetowej publikowaliśmy liczne zapowiedzi targowe firm, poniżej zaś prezentujemy skrócone podsumowania uczestnictwa w targach, które przesłało kilka z nich – Agfa, Amagraf, Duplo, Konica Minolta i Lfp Industrial Solutions. Obszerną relację z tegorocznej wystawy RemaDays zamieścimy w marcowym wydaniu „Świata DRUKU”.

Już za tydzień konferencja Modern Packaging i Forum Przedsiębiorców Branży Opakowań

Już za tydzień, w dniach 3–5 marca 2020 r., w Ptak Warsaw Expo odbędzie się kolejna edycja targów Warsaw Pack. Towarzyszyć im będzie kilka interesujących wydarzeń tematycznych. Wśród nich znajdzie się konferencja pt. „Modern Packaging – ekotransformacja opakowań – wizja 2030”, organizowana 3 marca przez warszawski oddział SIMP przy współudziale Polskiej Izby Opakowań, targów Warsaw Pack oraz PIOiRO, której celem jest omówienie procesu zmian zachodzących w branży opakowań i nakreślenie jej wizji w najbliższych 10 latach. Warto zaplanować czas także na Forum Przedsiębiorców Branży Opakowań pt. „Przemysł opakowań w obliczu nowych wyzwań”, które 4 marca organizuje Polska Izba Opakowań. Spotkanie poświęcone będzie omówieniu najważniejszych bieżących problemów dotykających branżę oraz metod transformacji czekającej przemysł opakowań. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym obydwu wydarzeń.

Prezentacja pierwszej w Polsce maszyny formatu B1 serii RMGT

W najbliższy piątek, 28 lutego br. w warszawskiej drukarni offsetowej MuruGumbel odbędzie się, zorganizowana przez firmę Derya, prezentacja zainstalowanej w październiku 2019 r. maszyny RMGT 1050LX-6 CC LD produkcji połączonych japońskich firm Ryobi-Mitsubishi. Jest to pierwsza w Polsce maszyna formatu B1 najnowszej serii RMGT – pracuje na arkuszach 1050 ×750 mm, w konfiguracji sześciu zespołów drukujących z wieżą lakierującą, w technologii konwencjonalnej (przygotowana jest do technologii LED UV).
Relację z wydarzenia, którego patronem medialnym jest „Świat DRUKU”, znajdą Państwo w marcowym wydaniu naszego miesięcznika.

InPrint i Viscom w tym roku razem

Jak poinformował organizator targów InPrint, tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się razem z targami Viscom Italia w terminie 22–24 października br. w przestrzeniach wystawienniczych Fiera Milano. Firma Mack Brooks Exhibitions uznała, że połączenie międzynarodowego wydarzenia poświęconego rozwiązaniom niezbędnym dla całego łańcucha dostaw technologii druku do produkcji przemysłowej z jedną z najważniejszych międzynarodowych imprez komunikacji wizualnej zapewni odwiedzającym wiele dodatkowych możliwości biznesowych i będzie wartościową platformą dla innowacji druku przemysłowego.

Z ostatniej chwili

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju zaprasza na dwie letnie wystawy tematyczne. Pierwsza ekspozycja, zatytułowana „Czy to dżuma, czy cholera? Epidemie na ziemi kłodzkiej”, omawia 30 największych na świecie epidemii od czasów biblijnych do 2020 r., podając ich przyczyny, przebieg i skutki. Druga wystawa – „Sztuka pisania” – dotyczy kaligrafii. Jej zadaniem jest przypomnienie tej jedynej niegdyś formy sporządzania ksiąg czy listów, wypartej współcześnie na rzecz nowoczesnych technologii.

W dniach 29–30 sierpnia 2020 r. w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi odbędzie się kameralna konferencja dotyczącą technik introligatorstwa i jego historii – Spotkanie Introligatorów Polskich.

Brytyjski producent popularnej whiskey Johnnie Walker, firma Diageo, chce w przyszłym roku wprowadzić do sprzedaży butelkę wykonaną ze sprasowanej i utwardzonej miazgi drzewnej, pokrytej od wewnątrz specjalnymi powłokami barierowymi, które mają nie wchodzić w interakcje z napojami. Tym samym nie będzie tam warstwy plastiku, zapobiegającej wyciekaniu płynu, a całość będzie całkowicie zdatna do recyklingu. Producentem opakowania jest firma Pulpex Limited.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.