Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Udany początek sezonu we Frankfurcie

Jak co roku sezon dla handlu i przemysłu otworzyły frankfurckie targi Paperworld, poświęcone nowinkom z branży papierniczo-biurowo-szkolnej. Odbyły się one w dniach 25–28 stycznia br. razem z targami Creativeworld (skierowanymi do artystów i hobbystów) oraz Christmasworld (skupiającymi się na tematyce ozdób świątecznych i okolicznościowych). Przestrzeń wystawienniczą Messe Frankfurt tradycyjnie odwiedziły tysiące gości z całego świata.

Piąte targi CosmeticBusiness Poland

W dniach 7 i 8 października br. na terenie EXPO XXI w Warszawie odbędzie się piąta edycja Branżowych Targów Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness Poland. Wydarzenie to skupia działających w Europie Środkowo-Wschodniej właścicieli marek, producentów kosmetyków i detergentów oraz dostawców produktów i usług dla obu branż. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym targów.

Akademia Biznesu o trendach z rynku reklamy i poligrafii

W dniu 5 marca br. w godzinach 10–14 w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25 w Warszawie odbędzie się inauguracyjne spotkanie Akademii Biznesu, organizowane przez firmę EBK Reklama. Jest to projekt edukacyjno-motywacyjny skierowany do wszystkich, którym zależy na poznaniu najnowszych trendów z rynku reklamy, gadżetów reklamowych i poligrafii. Wydarzenie, nad którym patronat objął „Świat DRUKU”, adresowane jest zarówno do przedstawicieli małych i średnich firm, jak i do osób zajmujących się marketingiem w korporacjach.

„Warsztaty Młodych Edytorów” po raz siedemnasty

Już wkrótce, w dniach 6–8 marca 2020 r. w Rabce-Zdroju odbędzie się XVII Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Warsztaty Młodych Edytorów”. Wydarzenie to łączy młodych, początkujących studentów oraz doświadczonych naukowców. Tematy wystąpień i warsztatów, odbywających się w ramach konferencji, obejmują zarówno edytorstwo tradycyjne, jak i redakcję tekstów, projektowanie publikacji drukowanych i elektronicznych, a także typografię i design. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym konferencji.

Targi Packaging Innovations już w kwietniu

Kilkanaście godzin warsztatów i prezentacji w strefach workShops, dwie konferencje: LabelInnovations oraz Packaging [R]evolutions, dziesięć stref tematycznych, wystawa unikatowych puszek WOŚP z ostatnich 22 lat, czy innowacyjne rozwiązania tj. druk światła. Wszystkich zainteresowanych produkcją, dystrybucją, zakupem, designem, projektowaniem opakowań zapraszamy na Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które w dniach 1–2 kwietnia 2020 r. odbędą się w EXPO XXI Warszawa. Szczegóły na stronie: www.packaginginnovations.pl.

Informacja promocyjna

Kwietniowe targi SinoCorrugated przełożone na lipiec

Międzynarodowe targi poświęcone branży tektury falistej – SinoCorrugated, pierwotnie zaplanowane na 9–11 kwietnia 2020 r., ze względu na trwającą epidemię spowodowana koronawirusem zostały przełożone na 22–24 lipca 2020 r. Miejsce pozostanie niezmienione – targi mają się odbyć w Guangdong.

Lutowa edycja Gallus Open Day

Ponad 130 gości, w tym silna reprezentacja gości z Polski, przybyło na Dzień Otwarty Gallusa, który odbył się 6 lutego 2020 r. w St. Gallen w Szwajcarii. Podczas pokazów na żywo w Print Media Center Label zaprezentowano dwie maszyny: Gallus Labelmaster oraz Gallus Labelfire. Jak oceniają organizatorzy, dużym zainteresowaniem gości cieszyły się rozmowy z ekspertami na temat najnowszych rozwiązań dotyczących problematyki niskiej migracji, a także zastosowań bieli i uszlachetnień w druku cyfrowym i konwencjonalnym.

Zbliża się 12. edycja targów Packaging Innovations

Już wkrótce, w dniach 1–2 kwietnia 2020 r., w warszawskim EXPO XXI odbędą się Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations. Wśród wystawców pojawią się najważniejsi producenci i dostawcy opakowań dla sektorów produkcyjnych, takich jak: spożywczy, kosmetyczny, chemiczny, farmaceutyczny, alkoholowy, motoryzacyjny, elektroniczny czy odzieżowy. Oprócz oferty wystawienniczej organizatorzy targów przygotowują bogaty program szkoleń i warsztatów.

Seminarium „Od włókna do tektury” już w maju

W dniach 18–20 maja br. firma Mondi organizuje w toruńskim hotelu Copernicus konferencję pt. „Od włókna do tektury”. Jak zapowiada organizator spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, wzorem poprzednich edycji będzie ono miało interaktywną formułę pokazów na żywo i dyskusji panelowych. W gronie prelegentów znajdą się praktycy reprezentujący Mondi, którzy wzbogacą prezentowane treści najlepszymi praktykami ze swoich obszarów, a także specjaliści z innych firm. Główne tematy poruszane podczas seminarium będą nawiązywać do trendów zrównoważonego rozwoju i cyfryzacji, sam zaś program uwzględni trzy obszary: wiedzę praktyczną, cyfryzację i zrównoważony rozwój.

Konferencja „Fundusze europejskie – ostatni dzwonek”

Firma Omigraf wraz z partnerami zorganizowała 10 lutego w Warszawie konferencję pt. „Fundusze europejskie – ostatni dzwonek”, dotyczącą dotacji i najnowszych rozwiązań w dziedzinie uszlachetnień i zabezpieczeń etykiet oraz opakowań. W wydarzeniu wziął udział również przedstawiciel „Świata DRUKU”.

Z ostatniej chwili

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju zaprasza na dwie letnie wystawy tematyczne. Pierwsza ekspozycja, zatytułowana „Czy to dżuma, czy cholera? Epidemie na ziemi kłodzkiej”, omawia 30 największych na świecie epidemii od czasów biblijnych do 2020 r., podając ich przyczyny, przebieg i skutki. Druga wystawa – „Sztuka pisania” – dotyczy kaligrafii. Jej zadaniem jest przypomnienie tej jedynej niegdyś formy sporządzania ksiąg czy listów, wypartej współcześnie na rzecz nowoczesnych technologii.

W dniach 29–30 sierpnia 2020 r. w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi odbędzie się kameralna konferencja dotyczącą technik introligatorstwa i jego historii – Spotkanie Introligatorów Polskich.

Brytyjski producent popularnej whiskey Johnnie Walker, firma Diageo, chce w przyszłym roku wprowadzić do sprzedaży butelkę wykonaną ze sprasowanej i utwardzonej miazgi drzewnej, pokrytej od wewnątrz specjalnymi powłokami barierowymi, które mają nie wchodzić w interakcje z napojami. Tym samym nie będzie tam warstwy plastiku, zapobiegającej wyciekaniu płynu, a całość będzie całkowicie zdatna do recyklingu. Producentem opakowania jest firma Pulpex Limited.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.