Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / 100. instalacja Esko Full HD Flexo

100. instalacja Esko Full HD Flexo

Firma Esko ogłosiła, że brazylijski zakład Clicheria DP Studio dokonał niedawno konwersji z technologii HD Flexo do Esko Full HD Flexo, stając się 100. instalacją tego rozwiązania na świecie. DP Studio donosi o wspaniałych rezultatach druku na opakowaniach – w niektórych przypadkach zastępującego nawet wklęsłodruk.

Technologia HD Flexo, wykorzystywana dziś w niemal 1000 zakładach, wzbogaciła świat druku fleksograficznego o jakość, którą wcześniej spotkać można było jedynie w druku offsetowym lub rotograwiurowym. Z czasem stała się nowym standardem fleksografii. Wpływ technologii HD Flexo na branżę druku etykiet i opakowań był ogromny. Opiekunowie marek mają teraz możliwość drukowania mniejszych partii opakowań i etykiet w niższej cenie i w sposób bardziej przyjazny dla środowiska, bez utraty jakości – co zapewnia im większą dowolność w zakresie doboru technologii produkcyjnej.
Dzięki temu rozwiązanie Full HD Flexo zyskało na popularności i szybko staje się standardem jakości fleksograficznej w przypadku większej liczby zastosowań i podłoży. W tym roku otrzymało Printing Industries of America InterTech Technology Award; także wielu jego użytkowników zdobyło w ciągu ostatniego roku ważne nagrody, jak np. złote EFIA Print Awards, Supreme Award w konkursie FlexoTech International, DFTA Award czy nagroda Best of Show w dorocznym konkursie Excellence in Flexography stowarzyszenia FTA.
Zakład Clicheria DP Studio powstał w 1990 r. w Londrina-Paraná, w Brazylii. Jego właściciel, Domingos P. Rocha, zawsze interesował się najnowszymi technologiami. Zastosowanie systemu do obróbki płyt firmy Esko pozwoliło firmie zająć jedną z czołowych pozycji w kraju, umożliwiając pracę z najlepszymi markami płyt fotopolimerowych na świecie.
Chcąc się nadal rozwijać firma DP Studio postanowiła zastąpić dotychczasową technologię nowszą: Esko Full HD Flexo. Full HD Flexo ma wszystkie zalety HD Flexo, a oferuje rezultaty drukowania porównywalne z wklęsłodrukiem. Łączy w sobie możliwości obrazowania w wysokiej rozdzielczości 4000 ppi, specjalne oprogramowanie oraz cyfrowo sterowany układ naświetlania LED UV w systemie fleksograficznym Esko CDI. Dzięki Full HD Flexo produkcja form flekso stała się rzeczywiście procesem typu „komputer–płyta”: bez laminacji, klisz i dodatkowych etapów wymagających użycia stołów do naświetlania. Płyty są gotowe do przetworzenia po wyładowaniu. Rozwiązanie nie wymaga specjalnych materiałów eksploatacyjnych, można w nim stosować wszystkie popularne płyty i tuleje fleksograficzne. Konfiguracja maszyny przebiega szybciej, a czasy przestojów są krótsze. Przy druku na materiałach giętkich DP Studio zyskuje wyższą jakość przy użyciu farb stałych i bieli. W przypadku tektury litej i falistej oprócz lepszego pokrycia i większej stabilności podświetleń korzyścią jest ograniczenie powstawania wzorów wywoływanych załamaniami podłoża. Przy wykorzystaniu materiałów wyższej jakości można przenieść zadania z wklęsłodruku, i nadal uzyskiwać szczegółowość i płynność odcieni podczas produkcji z użyciem kolorów specjalnych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W celu zachowania elastyczności produkcji i dostosowania się do zmian na włoskim rynku opakowań, firma Italgrafica, mająca siedzibę w północnej części kraju i specjalizująca się w druku etykiet, zdecydowała się na zainwestowanie w drugą już maszynę hybrydową Omet XJet. Jest to jedyne na rynku rozwiązanie z konfiguracją wieloprocesową, łączącą technologię Durst Inkjet z rozwiązaniami fleksograficznymi firmy Omet, a także urządzeniami do wykańczania i przetwarzania, co pozwala na kompleksową produkcję etykiet w jednym przebiegu.

Kiedy przyszłość nas zaskakuje, musimy szybko zareagować i odkryć na nowo wszystkie możliwości, jakie oferuje teraźniejszość. Już 24 czerwca 2020 r. zapraszamy do udziału w internetowej konferencji Print4All – Future Factory… innej niż pierwotnie planowaliśmy.
Choć wydarzenie zyskuje nową formę transmisji na żywo, jego istota pozostaje niezmieniona: program konferencji wciąż pełni funkcję okna szeroko otwartego na naszą szybko zmieniającą się przyszłość, a fizyczny dystans dzielący nas od specjalistów odpowiadających na pytania nie przeszkodzi nam w odbiorze tej chwili, będącej okazją do długo oczekiwanej dyskusji.
Future Factory Conference, stanowiąca część Print4All, to najlepszy sposób, aby reagować na teraźniejszość, patrząc w przyszłość. To wydarzenie, w którym musisz wziąć udział, by poznać możliwe przyszłe scenariusze.
Nie przegap tej okazji!

Informacja reklamowa

W najbliższą środę, 3 czerwca o godz. 15, firma Konica Minolta organizuje otwarty webinar pod tytułem „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”. Podczas tego wirtualnego spotkania specjaliści przybliżą informacje na temat obecnej kondycji rynku etykiet w Polsce, wskażą najnowsze trendy oraz pokażą możliwości i szanse na rozwój biznesu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.