Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / 30 lat systemu Canon EOS

30 lat systemu Canon EOS

W marcu br. firma Canon będzie obchodzić 30. rocznicę wprowadzenia na rynek systemu EOS, który obejmuje linię aparatów z wymienną optyką oraz szeroką gamę akcesoriów, w tym najbardziej popularne obiektywy EF.

System EOS zadebiutował w marcu 1987 r. wraz z wprowadzaniem na rynek pierwszej jednoobiektywowej lustrzanki EOS 650 oraz serii obiektywów EF. Nazwa EOS pochodzi od słów „Electro Optical System”, a jednocześnie nawiązuje do imienia greckiej bogini brzasku – Jutrzenki. Była to pierwsza na świecie linia produktów z całkowicie elektronicznym systemem mocowania, który obecnie jest powszechnie wykorzystywany przez producentów kamer i aparatów na świecie.

Wszystkie kluczowe komponenty wykorzystywane w rozwiązaniach serii EOS – matryca CMOS, procesor obrazu czy wymienne obiektywy – rozwijane są przez inżynierów Canon, dzięki czemu najważniejsze elementy odpowiadające za cyfrowe przetwarzanie obrazu, od rejestrowania po wydruk, są w pełni kontrolowane przez Canon.

Ważnym momentem w historii linii EOS był październik 2003 r., kiedy zaprezentowano aparat EOS 300D – niewielką, lekką, przyjazną w obsłudze i przystępną cenowo lustrzankę. Premiera tego modelu wprowadziła Canon na szczyt zestawienia producentów aparatów cyfrowych z wymienną optyką, którą to pozycję firma utrzymuje konsekwentnie od 13 lat. W listopadzie 2015 r. łączna liczba wyprodukowanych aparatów cyfrowych serii EOS przekroczyła 80 milionów. Z kolei w sierpniu 2016 r. Canon ogłosił kolejny ważny etap w historii firmy, informując o wyprodukowaniu ponad 120 milionów obiektywów z mocowaniem EF.

Obecnie system EOS obejmuje produkty Cinema EOS, 24 modele aparatów cyfrowych oraz aż 97 obiektywów linii EF. Od momentu debiutu w 1987 r., kolejne premiery produktów systemu EOS konsekwentnie przyczyniają się do przesuwania granic możliwości, jakie daje cyfrowy sprzęt fotograficzny. Nieustannie rozwijając technologie obrazowania Canon wychodzi naprzeciw zmieniającym się potrzebom użytkowników.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.