Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Agfa Graphics dla wydawnictw i drukarń prasowych

Agfa Graphics dla wydawnictw i drukarń prasowych

Podczas targów World Publishing Expo 2012, organizowanych przez WAN-IFRA we Frankfurcie w dniach 29–31 października, Agfa Graphics zaprezentuje (stoisko 330 w hali 8) swoje nowe rozwiązania przeznaczone dla wydawnictw i drukarń prasowych. Znajdą się wśród nich zaawansowane przemysłowe systemy produkcyjne stworzone z myślą o publikowaniu w tradycyjnej wersji drukowanej, jak też te przeznaczone na coraz bardziej popularne platformy mobilne.

Współczesny przemysł gazetowy wciąż poszukuje nowych sposobów optymalizacji działań całego otoczenia produkcyjnego oraz znalezienie właściwej, przynoszącej zyski równowagi między konwencjonalnym drukiem i wydawnictwami cyfrowymi. Agfa Graphics, bazując na swoich wieloletnich doświadczeniach w zakresie zautomatyzowanych systemów workflow tworzonych z myślą o typowych zastosowaniach poligraficznych, wprowadziła do oferty podobnie skonstruowane, przemysłowe rozwiązania, dedykowane na rynek cyfrowych wydawnictw i urządzeń mobilnych. Jest wśród nich zarówno anonsowana już na ubiegłorocznych targach Ifra Expo aplikacja :Arkitex Eversify, jak i inne programy oparte na technologii cloud computing („w chmurze”).
„Czujemy duże zainteresowanie wśród drukarzy i wydawców prasowych modelami biznesowymi, które uwzględniają aplikacje na urządzenia mobilne – mówi Stefaan Vanhooren, prezes Agfa Graphics. – Bazując na naszych rozwiązaniach w zakresie premediów dedykowanych dla typowej poligrafii, możemy dziś wytyczyć wydawcom ścieżkę, która zaprowadzi ich do sukcesu także w obszarze mediów cyfrowych”.
Zarządzane w nowy sposób usługi oraz dedykowana infrastruktura umożliwiająca działalność „w chmurze” pozwolą wydawcom i drukarzom na usprawnienie swojej produkcji wydawniczej, zarówno drukowanej, jak i mobilnej. Jedną z takich usług jest :Arkitex Cloud. W jej ramach uzyskuje się kompletny, dostępny „w chmurze” zestaw składający się z oprogramowania i sprzętu, minimalizując koszty operacyjne i konieczność inwestowania we własną infrastrukturę IT. Z kolei :Arkitex Eversify automatyzuje proces powstawania zawartości wydawnictw na urządzenia mobilne dzięki usłudze typu cloud computing, opartej na technologii SaaS (Software as a Service). Oba rozwiązania oferują najwyższy poziom stabilności i automatyzacji biznesowej, optymalizując koszty operacyjne i kształtując środowisko produkcyjne zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju.
Po raz pierwszy na zbliżających się targach Agfa Graphics zaprezentuje rozwiązanie poprawiające jakość druku w starszych maszynach – chodzi o niedostatki wywołane mechanicznym niedopasowaniem kolorów. Moduł :Arkitex PressRegister automatycznie koryguje dane obrazu, czego efektem są wysokiej jakości druki, a jednocześnie oszczędność czasu i pieniędzy użytkownika.
We Frankfurcie firma pokaże :Arkitex VeriPress – rozwiązanie umożliwiające wykonywanie odbitek próbnych w typowych warunkach produkcyjnych hali maszyn. Na stoisku Agfa Graphics będzie też pracowała nowa, wysoko wydajna naświetlarka :Advantage N HS (na zdjęciu), dla wysokonakładowych drukarń prasowych. Oba rozwiązania po raz pierwszy zostały pokazane na targach drupa 2012.
Podczas World Publishing Expo 2012 firma poinformuje też o kolejnych osiągnięciach w zakresie znanych już na rynku proekologicznych systemów produkcji płyt bezchemicznych, które pozwalają drukarniom gazetowym zredukować negatywny wpływ na środowisko naturalne, a także obniżyć koszty prowadzonej działalności, m.in. za sprawą rzadszej konserwacji sprzętu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Tegoroczna odsłona odbywającej się pod wspólną nazwą i na przemian z targami Print4All międzynarodowej konferencji z powodu epidemii musiała odbyć się w zmienionej formule. Organizatorzy zadbali o atrakcyjną formę transmisji online, aranżując zarówno rozmowy z włoskim ekspertami w studio, jak i łącząc się na żywo z prelegentami z innych części świata. Nieprzypadkowo też tematyka wystąpień koncentrowała się na zrównoważonym rozwoju i idei przemysłu 4.0, które – odpowiednio wykorzystane – mogą pomóc przezwyciężyć kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Firma Avery Dennison Graphics Solutions Europe poinformowała o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Lampe Textiles, dzięki czemu portfolio producenta poszerzy się o samoprzylepne tekstylne folie okienne marki Squid przeznaczone dla branży graficznej. W regionie EMENA (Europa, Bliski Wschód i Afryka Płn.) folie te będą dostępne klientów Avery Dennison od września 2020 r.

Tegoroczna edycja megawystawy 6 w 1, skupiającej całą branżę przemysłu opakowań, która odbywała się w Guangdong w dniach 22–24 lipca 2020 r. w formule łączącej możliwość odwiedzenia targów na żywo oraz za pośrednictwem Internetu (transmisji strumieniowej z hal wystawowych), zakończyła się sukcesem mimo trudnych warunków związanych z panującą pandemią COVID-19. Jak poinformowali organizatorzy, trzydniowe Sino Virtual Show 2020 na miejscu odwiedziło 33,7 tys. gości, zaś widzów online zarejestrowano 44,8 tys. (średni czas oglądania wyniósł ok. 1 godz.).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.